Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Bursa Gürsu Nöbetçi Eczane Listesi

3 Ekim 2023 Bursa Gürsu Güncel Nöbetçi Eczaneler Listesi

Nöbetçi Eczane Sayısı : 1
İlçe Görüntülenme : 24523
Liste Güncelleme Tarihi : 3 Ekim 2023
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Gürsu Nöbetçi Eczane

Gürsu, Bursa ilinin bir ilçesidir. Sitemizi ziyaret ederek Gürsu nöbetçi eczanelerinin hangileri olduğunu öğrenebilir ve acil durumlardaki ilaç ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Gürsu ilçesi, Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım ve Kestel ile birlikte Bursa ilinin merkezini oluşturur. İlçenin doğusunda ve güneyinde Kestel, batısında Yıldırım ve Osmangazi, kuzeyinde ise Gemlik ilçeleri ile çevrilidir. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık olarak 100 metre olan ilçede ılıman Marmara iklimi hakimdir. Daha eskiden Susığırlık olarak adlandırılan Gürsu ilçesi, 1931 yılında şimdiki adını almıştır. Yıldırım İlçesine bağlı bir Bucak iken 1991 yılında ilçe olan bu yerde ikamet ediyorsanız ve nöbetçi eczaneye ihtiyaç duyuyorsanız Gürsu nöbetçi eczane bilgilerine dair aradığınız her şeyi sitemizden öğrenebilirsiniz. Gürsu ilçesindeki halkın, arazilerin sulak olması sebebiyle geçim kaynağı genellikle tarımdır. Çevredeki sanayi kuruluşları ise çalışan kişiler için yine önemli bir geçim kaynağıdır. Tarihi Çınar ağaçları, Osmanlı evleri, tarihi hamam ve camisi ile yeni yerleşim yerlerini bir arada barındıran tarihi bir ilçe olduğu için turistik bir mekan denebilir. Son yapılan sayımlara göre nüfusu ise 96.985 kişidir. Sizler de Gürsu nöbetçi eczane bilgilerini merak ediyorsanız sitemizi ziyaret ederek istediklerinizi öğrenebilirsiniz.

Gürsu Nöbetçi Eczane Nerede?

Gürsu nöbetçi eczane nerede sorusunun yanıtını merak ediyorsanız sitemize girerek nöbetçi eczanelerin adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gürsu, Bursa ilinin nüfus yoğunluğu bakımından oldukça iyi gelişim gösteren ilçelerinden biridir. Buna bağlı olarak hafta içi mesai saatleri dışında, pazar günleri ya da resmi tatillerde ilaç alma ihtiyacı duyuyorsanız sitemizden Gürsu nöbetçi eczanelerin bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gürsu Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemizde Türkiye'nin 81 ilinin nöbetçi eczanelerin listesi bulunmaktadır. Yaşadığınız il ya da ilçedeki nöbetçi eczanelerin ulaşım ve iletişim bilgilerine sitemizden çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bursa iline bağlı Gürsu ilçesinde yaşıyorsanız Gürsu nöbetçi eczane nerede sorusunun yanıtını merak edebilirsiniz. Bu soruya cevap bulabilmek için ise sitemizden nöbetçi eczanelerin açık adreslerini öğrenebilir ve kendinize en yakın eczaneden ilaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Gürsu Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Gürsu nöbetçi eczane çalışma saatleri akşam 18:30 ile sabah 08:30 arasındadır. Bu saatler Bursa ilinin Eczacı Odası Birliği tarafından belirlenmiş saatlerdir. Aynı şekilde nöbetçi eczanelerin sıralamasını da illerin Eczacı Odası Birliği düzenler. Sitemizde nöbetçi eczanelerin hangisi olduğuna dair bütün bilgileri bulabilirsiniz. Böylece mesai saatleri dışında, pazar günleri ya da bayram gibi resmi tatillerde ilaç almanız gerekiyorsa sitemizden nöbetçi eczanelerin açık adreslerini öğrenebilir ve ilaçlarınızı kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Eczaneler Bayramda Kapalı Mı?

Bayramlar, resmi tatil olarak kabul edildiği için eczaneler bayram gibi günlerde faaliyet göstermez. Ancak bayramlarda nöbetçi eczaneler hizmet vermektedir ve bu eczaneler 24 saat boyunca aktiftirler. Bayramlarda ilaç alma gereksiniminizi karşılayabilmek için sitemizden nöbetçi eczanelerin hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda sitemizde bu eczanelerin açık adresleri de mevcuttur.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Son yayınlanan genelgeye göre Türkiye genelinde eczaneler, cumartesi günleri çalışır. Cumartesi günleri Bursa ilindeki eczanelerin çalışma saatleri sabah 10:00 ile akşam 17:00 arasındadır. Cumartesi günü akşam 17'den sonra nöbetçi eczaneler devreye girerek pazar günü sabaha kadar çalışırlar. Pazar günleri ise yine nöbetçi eczaneler 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Gürsu Nöbetçi Eczane Hangi Mahallelerde Var?

Gürsu nöbetçi eczanelerinin bulunduğu mahalleleri sadece sitemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Böylece nöbetçi eczane ihtiyaçlarınızı gidermiş olup ilaçlarınızı kolayca temin edebilirsiniz. Gürsu ilçesindeki mahalleler şu şekildedir:

 • Adaköy Mahallesi.
 • Ağaköy Mahallesi.
 • Cambazlar Mahallesi.
 • Dışkaya Mahallesi.
 • Ericek Mahallesi.
 • Hasanköy Mahallesi.
 • İğdir Mahallesi.
 • İstiklal Mahallesi.
 • Karahıdır Mahallesi.
 • Kazıklı Mahallesi.
 • Kumlukalanı Mahallesi.
 • Kurtuluş Mahallesi.
 • Yenidoğan Mahallesi.
 • Zafer Mahallesi.