Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Bingöl Solhan Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2022 Bingöl Solhan Güncel Nöbetçi Eczaneler Listesi

Nöbetçi Eczane Sayısı : 1
İlçe Görüntülenme : 934
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2022
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Bingöl İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..Bingöl Nöbetçi Eczaneler

Solhan Nöbetçi Eczane

Solhan, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Bingöl iline bağlı bir ilçedir. Solhan nöbetçi eczane açık adresleri ve iletişim bilgilerine ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Solhan ilçesinin tarihi ile ilgili kesin bir bilgi yer almamakla birlikte bu yöredeki yerleşimin Hititlere kadar dayandığı bilinmektedir. 1864 yılında Erzurum eyaletine bağlanmış olan ilçe, I Dünya Savaşı yıllarında kısa bir süreliğine de olsa Rus işgaline uğramıştır. 1929 yılında nahiye konumunda olarak Muş iline ve 4 Ocak 1936 yılında ise Bingöl iline tamamen bağlanmıştır. Sizler de bu ilçede ikamet ediyorsanız Solhan nöbetçi eczane bilgilerini bulabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Solhan ilçesinin il merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 60 kilometredir. İlçenin 2 adet belediyesi, 24 adet köyü ve 7 adet mahallesi bulunmaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Bingöl'ün ilçesi Solhan, doğusunda Muş, batısında Bingöl, kuzeyinde Karlıova ve Varto, güneyinde de Diyarbakır ve genç ilçeleri ile çevrilidir. İlçenin son yapılan sayımlara göre nüfusu 33.133 kişidir. Ekonomisi ise son yıllarda hayvancılığa dayanmaktadır. Bu ilçede ikamet edip nöbetçi eczaneye ihtiyaç duyuyorsanız sitemize girerek Solhan nöbetçi eczane bilgilerine kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Solhan Nöbetçi Eczane Nerede?

Solhan nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını merak ediyorsanız sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Bingöl'e bağlı Solhan ilçesi 33.000 nüfusu ile orta büyüklükte bir ilçedir nüfus sayısına doğru orantılı bir şekilde eczane sayısı bulunmaktadır. Buna bağlı olarak mesai saatleri dışında ya da resmi tatillerde ilaca ihtiyaç duyabilir ve nöbetçi eczane arayışına girebilirsiniz. Bu nöbetçi eczaneleri sitemizden açık adresleri ve iletişim bilgileri ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Solhan Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemiz üzerinden yaşadığınız il ya da ilçedeki nöbetçi eczaneleri öğrenmek istiyorsanız ikamet ettiğiniz ili ya da ilçeyi seçmeniz yeterli olacaktır. Ardından karşınıza ikamet ettiğiniz il ya da ilçedeki nöbetçi eczanelerin birer listesi çıkacaktır. Solhan ilçesinde yaşıyor ve Solhan nöbetçi eczane nerede sorusunun yanıtını merak ediyorsanız belirtilen işlemleri yapmanız yeterlidir. Sitemizde Türkiye'nin her yerinde bulunan bütün eczanelerinin açık adresleri ve iletişim bilgileri bulunmaktadır. Aynı zamanda nöbetçi eczanelerin güncel listeleri de mevcuttur.

Solhan Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi eczaneler, hafta içi mesai saatleri dışında ya da resmi tatillerde acil ilaç ihtiyaçlarınızı karşılamak için hizmet veren eczanelerdir. Hafta içi nöbetçi yakalan eczanelerin mesai saatleri ise bu eczanelerin bağlı oldukları Eczacı Odası Birliği tarafından belirlenmektedir. Yani illerdeki eczanelerin çalışma saatlerini Eczacı Odası Birliği tarafından belirlendiği için eczanelerin mesai saatleri ilden ile değişiklik gösterebilir. Buna bağlı olarak Solhan nöbetçi eczane çalışma saatleri akşam 18:00 ile ertesi sabah 08:00 aralığındadır. Bayram gibi resmi tatillerde ya da pazar günleri nöbetçiye kalan eczaneler ise 24 saat boyunca hizmet sağlamaktadır.

Eczaneler Bayramda Kapalı Mı?

Dini ve milli bayramlar resmi tatil oldukları için eczanelerde bu gibi günlerde kapalıdır. Bayramlarda yalnızca nöbetçi eczaneler hizmet vermektedir. Hizmet veren bu nöbetçi eczaneler 24 saat boyunca faaliyet gösterir. Bayram gibi resmi tatillerde ilacı ihtiyaç duyuyor ve kendinize en yakın nöbetçi eczaneyi bulmak istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Cumartesi günleri eczaneler sabah 09:00 ile akşam 17:00 arasında çalışmaktadır. Eskiden cumartesi günleri eczaneler çalışmayıp sadece nöbetçi eczaneler faaliyet gösterse bile son yayınlanan bildirgeye göre eczaneler artık cumartesi günleri de hizmet vermektedir.

Solhan Nöbetçi Eczane Hangi Mahallelerde Var?

Bingöl iline bağlı Solhan nöbetçi eczane bilgileri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Solhan ilçesinde bulunan mahalleleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Boğlan Mahallesi.
  • Halime Pınar Mahallesi.
  • Karşıyaka Mahallesi.
  • Kültür Mahallesi.
  • Merkez Mahallesi.
  • Yeni Mahallesi.
  • Yeşilova Mahallesi.