Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Bingöl Karlıova Nöbetçi Eczane Listesi

5 Temmuz 2022 Bingöl Karlıova Güncel Nöbetçi Eczaneler Listesi

Nöbetçi Eczane Sayısı : 1
İlçe Görüntülenme : 1541
Liste Güncelleme Tarihi : 5 Temmuz 2022
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Bingöl İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..Bingöl Nöbetçi Eczaneler

Karlıova Nöbetçi Eczane

Karlıova, Bingöl iline bağlı bir ilçedir. Sitemizden Karlıova nöbetçi eczanesine dair aradığınız her türlü bilgiye kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Karlıova ilçesinin 1 adet belediyesi ve 48 adet köyü bulunmaktadır. Toplam mahalle sayısı ise dörttür. Cumhuriyet'in ilanının ardından 1936 yılına kadar Muş iline bağlı kalmış ve ardından ilçe olarak Bingöl iline bağlanmıştır. Karlıova ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Fırat bölümünde yer almaktadır. Bingöl merkez ilçesinin kuzeydoğusunda bulunan saha, kabaca doğu ile batı doğrultusunda uzanış gösteren ve genellikle 3000 metre yüksekliğindeki dağların orta kesiminde bulunmaktadır. Sizler de bu ilçede yaşıyorsanız sitemizi ziyaret ederek Karlıova nöbetçi eczanelerinin hangileri olduğunu Karlıova ilçesinin Bingöl il merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 70 kilometredir. Son yapılan sayımlara göre nüfusu ise 31.226 kişidir. Nüfusa oranla Mahalle sayısının az olmasına rağmen eczane sayısı doğru orantılı bir şekilde açılmıştır. Karlıova nöbetçi eczane açık adreslerini ve iletişim bilgilerini merak ediyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Karlıova Nöbetçi Eczane Nerede?

Kimi zaman mesai saatleri dışında ya da resmi tatillerde hasta olabiliriz. Ya da bu gibi günlerde acil olacak şekilde ilaca ihtiyaç duyabiliriz. Bunun için ise önce hastanelerin acil servislerine, ardından da nöbetçi eczanelere gitmemiz gerekir. Karlıova nöbetçi eczane nerede sorusunu öğrenmek istiyorsanız sadece sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Böylece hafta içi mesai saatleri dışında, resmi tatillerde ya da pazar günleri ilaca ihtiyaç duymanız halinde sitemizden nöbetçi eczanelerin açık adreslerini öğrenerek kolay bir şekilde ilaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Karlıova Nöbetçi Eczane Sorgulama

Karlıova nöbetçi eczane nerede sorusunun yanıtını öğrenmek istiyorsanız sitemize girip ikamet ettiğiniz ilçeyi seçmeniz yeterli olacaktır. Sitemiz nöbetçi eczanelerin günlük olarak listelerini güncelleyerek sizlere sunmaktadır. Böylece resmi tatillerde ya da mesai saatleri dışında eczaneye gitme gereksinimi duymanız halinde, sitemizden nöbetçi eczaneleri öğrenebilirsiniz. Böylece kendinize en yakın nöbetçi eczaneyi öğrenerek ilaç ihtiyacınızı karşılayabilir ve acil hastalık durumlarında zor durumda kalmamış olursunuz.

Karlıova Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Türkiye genelinde nöbetçi eczanelerin çalışma saatleri, ilden ile göre değişiklik göstermektedir. Bazı illerde nöbetçi eczanelerin mesai saatleri akşam 18:00 ile sabah 08:00 arasında değişirken; bazı illerde ise bu saatler akşam 19:00 ile sabah 09:00 arasında olabilir. İllerin nöbetçi eczanelerini ve çalışma saatlerini o illerin, Eczacı Odası Birliği belirlemektedir. Karlıova nöbetçi eczane çalışma saatleri akşam 18:00 ile ertesi sabah 08:00 arasında belirlenmiştir. Bayram gibi resmi tatillerde ya da Pazar günleri ise nöbetçi eczaneler günübirlik çalışır. Yani 24 saat boyunca aktif bir şekilde hizmet verir.

Eczaneler Bayramda Kapalı Mı?

Eczaneler bayramda kapalı mı sorusu, Bayram gibi resmi tatillerde hasta olan ya da bu gibi zamanlarda ailece ihtiyaç duyan kişiler arasında merak edilmektedir. Bu sorunun yanıtı olarak eczanelerin bayramda kapalı olduğunu söyleyebiliriz. Bayramlar ister milli bayram ister dini bayram olduğunu fark etmeksizin resmi tatil olarak kabul edildiği için eczaneler bu gibi günlerde hizmet vermez. Bayramlarda 24 saat boyunca açık kalmak üzere nöbetçi eczaneler faaliyet göstermektedir.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczanelerin cumartesi günü çalışıp çalışmadığı daha çok çalışan insanlar arasında merak edilmektedir. Türkiye genelindeki eczaneler hafta içi olduğundan daha farklı bir saat ile cumartesi günleri hizmet vermektedir. Cumartesi günleri eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 17:00 arasındadır.

Karlıova Nöbetçi Eczane Hangi Mahallelerde Var?

Karlıova ilçesindeki mahalleleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kanıreş Mahallesi.
  • Seyran Tepe Mahallesi.
  • Turgut Özal Mahallesi.
  • Yeşilyurt Mahallesi.

Sizler de Karlıova nöbetçi eczane adres bilgilerini merak ediyorsanız sitemizi ziyaret ederek merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.