Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Antalya Demre Nöbetçi Eczane Listesi

17 Nisan 2024 Antalya Demre Güncel Nöbetçi Eczaneler Listesi

Nöbetçi Eczane Sayısı : 1
İlçe Görüntülenme : 41190
Liste Güncelleme Tarihi : 17 Nisan 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Demre Nöbetçi Eczane

Demre ilçesi Antalya ilinin turistik ilçelerinden biridir. Sitemizde Demre nöbetçi eczane bilgilerine dair aradığınız her şeyi kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Demre ilçesinin eski adı Kaledir. İlk kez 1904 yılında Eynihal adı ile köy statüsüne kavuşan Demre ilçesi, 6 Haziran 1968 yılında 4 mahallenin birleşmesi sayesinde belediyelik; 4 Temmuz 1987 tarihinde ise Kale adıyla ilçe olmuştur. Bu ilçede yaşayanlar sitemizden Demre nöbetçi eczane bilgilerine ait her şeyi bulabilirler. Demre ilçesinin ekonomisi %90 tarıma dayalıdır. İlçe Aslında turizm cenneti olmasına rağmen turizm tesislerinin yetersizliği sebebiyle halk genel olarak geçimini tarım ile sağlar. Son yapılan sayımlara göre nüfusu 26.896 kişidir. 17 Mahallesi bulunan ilçe, küçük görünse de Demrespor, Kekova Spor ve Beymelekspor adı altında 3 adet spor kulübü bulunmaktadır. Sizler de Demre ilçesine ait Demre nöbetçi eczane bilgilerini arıyorsanız sitemize başvurabilirsiniz.

Demre Nöbetçi Eczane Nerede?

Bazen akşam saatlerinde ya da resmi tatillerde hasta olabiliriz. Ya da bu gibi günlerde acil ilaca ihtiyaç duyabiliriz. Bunun için ise önce hastanelerin acil servislerine, ardından da nöbetçi eczanelere gitmemiz gerekir. Demre nöbetçi eczane nerede sorusunu öğrenmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Böylece hafta içi mesai saatleri dışında, resmi tatillerde ya da pazar günleri ilaca ihtiyaç duymanız halinde sitemizden nöbetçi eczanelerin açık adreslerini öğrenerek kolaylıkla ilaçlarınızı alabilirsiniz. Sitemizde Türkiye'de bulunan bütün eczanelerin isimleri, iletişim bilgileri ve ulaşım bilgileri birlikte yer almaktadır.

Demre Nöbetçi Eczane Sorgulama

Demre nöbetçi eczane nerede sorusunun yanıtını öğrenmek istiyorsanız sitemize girip Bulunduğunuz ilçeyi seçmek yeterlidir. Sitemiz nöbetçi eczanelerin günlük olarak listelerini sizlere sunmaktadır. Böylece resmi tatillerde ya da mesai saatleri dışında eczaneye gitme gereksinimi duymanız halinde, sitemizden nöbetçi eczanelere öğrenebilirsiniz. Sitemizde 81 ilin bütün ilçelerinin içerisinde bulunan eczaneler, açık adresleri ile birlikte mevcuttur. Böylece kendinize en yakın nöbetçi eczaneyi bularak size reçete olarak verilmiş ilaçları rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Demre Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Türkiye genelinde nöbetçi eczanelerin çalışma saatleri, ilden ile göre değişiklik göstermektedir. Bazı illerde nöbetçi eczanelerin mesai saatleri akşam 18:00 ile sabah 08:00 arasında değişirken; bazı illerde ise bu saatler akşam 19:00 ile sabah 21:00 arasındadır. İllerin nöbetçi eczanelerini ve çalışma saatlerini o illerin, Eczacı Odası Birliği belirlemektedir. Demre nöbetçi eczane çalışma saatleri akşam 19:00 ile sabah 08:30 arasında belirlenmiştir. Resmi tatillerde ve pazar günleri nöbetçi eczanelerin çalışma saati aralığı yoktur. Yani 24 saat faaliyet gösterirler.

Eczaneler Bayramda Kapalı Mı?

Milli ve dini bayramlar ülke genelinde resmi tatillerdir. Resmi tatillerde ise devlet kurumları, hastanelerin poliklinikleri ve eczaneler hizmet vermez. Bayramlarda hastanelerin acil servisleri ve eczanelerin ise nöbetçi eczaneleri aktif bir şekilde hizmet verir. Bu nöbetçi eczaneleri öğrenmek istiyorsanız sitemize girerek bulunduğunuz ildeki ya da ilçedeki nöbetçi eczanelerin güncel listelerine ulaşabilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler Cumartesi günleri faaliyet gösterir. Ancak cumartesi günleri, hafta içi mesai saatlerinden biraz daha farklıdır. Eczaneler cumartesileri sabah 21:00 ile Akşam 17:00 arasında sizlere hizmet verir.

Demre Nöbetçi Eczane Hangi Mahallerde Var?

Demre ilçesinin mahalleleri şu şekildedir:

 • Alakent Mahallesi.
 • Belören Mahallesi.
 • Beymelek Mahallesi.
 • Büyükkum Mahallesi.
 • Çağman Mahallesi.
 • Çevreli Mahallesi.
 • Davazlar Mahallesi.
 • Gökyazı Mahallesi.
 • Gürses Mahallesi.
 • Kaleüçağız Mahallesi.
 • Kapaklı Mahallesi.
 • Karabucak Mahallesi.
 • Kayaaltı Mahallesi.
 • Köşkerler Mahallesi.
 • Küçükkum Mahallesi.
 • Yavu Mahallesi.
 • Yaylakaya Mahallesi.

Sitemizden Demre nöbetçi eczane açık adreslerini öğrenebilirsiniz.