Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Zonguldak Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Zonguldak Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 10
İl Görüntülenme : 110116
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Zonguldak Nöbetçi Eczane

Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Zonguldak denize kıyı olan şehirlerden biridir. Bu nedenle özellikle deniz ticareti konusunda önemli bir konumu vardır. 2020 sonu verilerine göre 591.204 kişilik nüfusu vardır. İlde toplam 8 ilçe bulunur ve en kalabalık ilçesi Ereğli’dir. Türkiye’nin en zengin taşkömürü madenleri bu bölgede yer alır. Bunların dışında devlet ve özel hastanelerde sağlık hizmeti verilir. Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda ilde görevli olan nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. İnternet adresimizdeki Zonguldak nöbetçi eczane listelerinden eczane ismi, adresi ve telefon numarasına ulaşabilirsiniz. Zonguldak nöbetçi eczane bilgilerimize güvenerek eczaneye kolaylıkla gidebilirsiniz. Listelerimizdeki açıklamaları doğru ve günceldir. Türkiye’deki 81 ilin nöbetçi eczane listelerine sitemizden ulaşmanız mümkündür.

Zonguldak Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda ilaç almak isteyen vatandaşlar illerindeki nöbetçi eczanelere gitmelidir. İnternet sitemizde her ilin nöbetçi eczane ismi, adresi ve iletişim bilgileri bulunur. Zonguldak nöbetçi eczane nerede diye soranlarda bu listelerden gerekli bilgiyi alabilir. Eczanenin açık adresi sayesinde mahalle, cadde ve sokak gibi bilgileri görebilirsiniz. Konumunuza yakın olan bir eczaneyi seçip adrese ulaşarak ilaçlarınızı alabilirsiniz. Doğru adres bilgisinin dışında telefon numarasını da kullanabilirsiniz. Eczaneyi arayarak almak istediğiniz bir tıbbi ürünün stokta olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Zonguldak ve diğer illerimizdeki vatandaşlarımız internet adresimizdeki bilgilerden yararlanabilir.

Zonguldak Nöbetçi Eczane Sorgulama

Nöbetçi eczaneye gitmek istediğimiz zaman isim ve adres bilgilerini öğrenmemiz gerekir. Bunun için internet sitemizdeki güncel listeleri kullanabilirsiniz. Ana sayfa üzerinden bulunduğunu ili seçerek sorgulama yapabilirsiniz. İlin ardından isteyenler ilçe seçimi yaparak daha detaylı bir arama yapabilir. İlçenizde bulunan nöbetçi eczaneleri bu şekilde kolaca öğrenirsiniz. Zonguldak nöbetçi eczane nerede diye merak eden vatandaşlarımız aynı yöntemi kullanarak sorgulama yapar. Bu şekilde ilaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli ürünleri nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz. Normal eczanelerin çalışmadığı saatlerde ve bayram günlerinde sitemizdeki nöbetçi eczane bilgilerini takip edebilirsiniz.

Zonguldak En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Zonguldak ilinde yaşayan vatandaşlarımız normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda kendilerine yakın olan eczaneyi sitemizden bulabilir. Nöbetçi eczanelerin açık adres bilgisi sayesinde zorlanmadan ulaşım sağlayabilirsiniz. İl seçimini yaptıktan sonra bulunduğunu ilçeyi seçerek size yakın olan eczanelerin adreslerine bakabilirsiniz. Açık adres açıklamalarındaki mahalle, cadde bilgilerinden konumunuza yakın olan eczaneyi seçebilirsiniz. Zonguldak en yakın nöbetçi eczane adresinden ilaç ve tıbbi ürünlerinizi alabilirsiniz. Herhangi acil bir sağlık ürünü ihtiyacınızda sitemizi kontrol ederek nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz.

Zonguldak Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Ülkemizdeki eczanelerin çalışma saatleri 09:00 ile 19:00 arasındadır. Bu saatlerin dışında ise vatandaşlar için nöbetçi olan eczaneler faaliyet gösterir. Hafta içi ve Cumartesi gününde akşam 19:00’dan sabah 09:00’a kadar nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Bunun yanında Pazar günü de nöbetçi eczane tam gün olarak hizmet verir. Zonguldak nöbetçi eczane çalışma saatleri her ilimizde olduğu gibi vatandaşların 7 gün 24 saat hizmet almasını sağlar. Bu şekilde pazar günleri ve resmi tatil olan zamanlarda bile sağlınızı aksatmanıza gerek kalmaz. Gece gündüz ilaçlarınızı eczanelerden satın alabilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Normal eczaneler bayram tatillerinde faaliyet göstermez. Kurban ve Ramazan Bayramı gibi dini tatillerin yanında 19 Mayıs, 29 Ekim, 23 Nisan, 30 Ağustos gibi milli bayram günlerinde kapalı olurlar. Aynı zamanda bayram tatilleri öncesinde arefe sayılan günlerde öğlen saatine kadar çalışırlar. Bayram tarihlerinde herhangi bir tıbbi ürün almak isterseniz ilinizde görev yapan nöbetçi eczaneye gitmelisiniz. Nöbetçi eczanelerden reçeteli ya da reçetesiz ilaçlarınızı alabilirsiniz. Uzun bayram tatillerinde ya da Pazar günlerinde vatandaşların nöbetçi olan eczaneye gitmesi gerekebilir. Sitemizi inceleyen kişiler kendi adreslerine yakın olan eczaneyi bularak ulaşım sağlayabilir.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00’dan başlar ve akşam 19:00’a kadar sürer. Öğlen molası da olmayan eczanelere size uygun her an gidebilirsiniz. Vatandaşlar hafta içinde ve Cumartesi gününde 09:00 ile 19:00 arasında ilaç tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünlerini eczanelerden alabilir. Eczanelerin kapandığı saatlerde ise nöbetçi eczaneler faaliyet göstermeye başlar. Hafta içi ile Cumartesi gününde 19:00’dan sonra ve Pazar günlerinde nöbetçi olan eczanelerden ilaç satın alınabilir. Bunların dışında resmi tatil olan günlerde de normal eczaneler yerine nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. İlinizde görevli olan eczaneleri takip ederek gece gündüz demeden sağlınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Ülkemizdeki eczaneler Cumartesi günü de faaliyet gösterir. Hafta içi günlerin dışında Cumartesi de ihtiyaçlarınızı normal eczanelerden satın alabilirsiniz. Saat 09:00’da başlayıp 19:00’da biten çalışma saati Pazar hariç her gün için geçerlidir. Eczaneler hafta boyunca sadece Pazar günü kapalı olur. Hafta içi günlerde müsait olamayan vatandaşlarımız Cumartesi tıbbi ürünlerini eczaneden alabilir. Öğlen molası olmadığı için istediğin saatte eczaneye uğrayabilirsiniz. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ilçenizde görevli olan nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. İnternet sitemizdeki nöbetçi eczane bilgileri sizin için her gün özenle hazırlanır. Doğru bilgiler sayesinde eczaneye kolayca ulaşmanız mümkündür.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevinin temel olarak reçeteli ya da reçetesiz olarak ilaç satmak olduğu söylenebilir. Ülkemizdeki eczanelerin görevleri şu şekildedir:

 • Hastaya karşı sabırlı davranılmalıdır.
 • Hastaya ilacın kullanım şekli ve saklama koşulları hakkında bilgi verilmelidir.
 • Hasta ilacın yan etkileri konusunda bilgilendirilmelidir.
 • Eczanedeki tıbbi ürünler uygun sıcaklık koşullarında muhafaza edilmelidir.
 • İlaçların stok durumu takip edilmeli ve eksilenler için gerekli siparişler verilmelidir.
 • Hastaların kimlik ve sağlık bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olup olmadığı kontrol edilir.
 • Yeşil ve kırmızı reçete ile alınan ilaçların düzenlenmesini sağlanır.
 • Son kullanma tarihi geçmiş ilaçlar imha edilmelidir.
 • Tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz satın almak isteyenlere detaylı bilgi verilmelidir.
 • Tıbbi cihazların nasıl kullanılması gerektiği açıklanmalıdır.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Sağlık sorunu yaşayan hastalara reçetesiz ilaç satılabilir.
 • Kemoterapi tedavisi gören kişiler için özel solüsyon temin edilebilir.
 • Eczaneye gelen hastalara tansiyon ölçümü yapılabilir.
 • Eczanedeki ilaçların düzenli olarak raflara yerleştirilmesi gerekir.
 • Baş eczacı olan kişi diğer personellerin çalışma saatlerini ve izin zamanlarını ayarlayabilir. Eczanedeki genel düzeni sağlamada ve personellerin sorumluluklarını yerine getirmesinde görevlidir. Aynı zamanda doktur ve hemşirelere uygun ilaç tedavisi için danışmanlık yapabilir.

Zonguldak Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Karadeniz’ e kıyısı olan illerimizden biri de Zonguldak’tır. İlde 8 ilçe ve 25 belediye vardır. İnternet sitemizde bu ilin farklı ilçe ve beldelerinde bulunan nöbetçi eczanelere bakabilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin isimlerine, adreslerine ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. Listelerimizdeki bilgiler özenle her gün yenilenir. Doğru ve güvenilir adres ve telefon bilgilerini internet sitemizde inceleyebilirsiniz. Zonguldak nöbetçi eczane listemizde şu ilçe ve beldeleri görebilirsiniz:

 • Alapli
 • Çatalağzi
 • Çaycuma
 • Çaycuma - Hisarönü
 • Çaycuma - Karapinar
 • Çaycuma - Perşembe
 • Çaycuma - Saltukova
 • Devrek
 • Ereğli
 • Ereğli - Kepez
 • Ereğli - Subaşi
 • Gökçebey
 • Incivez
 • Kilimli
 • Kozlu
 • Merkez
 • Tepebaşi