Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Yozgat Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Yozgat Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 14
İl Görüntülenme : 110278
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Yozgat Nöbetçi Eczane

Yozgat ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir ildir. 2020 yıl sonu verilerine göre 419.095 kişilik nüfusu vardır. 14 ilçesi içinde nüfus artış oranı en yüksek Saraykent, en düşük olan ise Kadışehri’dir. İlde geçim kaynağı olarak tarım ön plana çıkar. Coğrafik özellikleri sayesinde il topraklarının %98,8’i tarıma uygundur. Tarımın yanında ise hayvancılık ve ormancılık yapılır. Kültürel olarak da farklı dönemlerden eserlere sahiptir. Bunların dışında vatandaşlara iyi bir sağlık hizmeti sunulur. Yozgat nöbetçi eczane arayışında olanlar hemen hemen her ilçede eczane bulabilir. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ilaç, tıbbi cihaz gibi sağlık ürünlerinizi ilinizde görevli olan nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Sitemize girdikten sonra 81 ilimizin de nöbetçi eczane listelerini görebilirsiniz. Yozgat nöbetçi eczane listelerinin dışında başka il ve ilçelerin eczanelerine de bakabilirsiniz.

Yozgat Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczane normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda vatandaşlara hizmet sağlar. Yozgat nöbetçi eczane nerede diye soranlar listelerimizde bulunan nöbetçi eczane ismi, adresi ve iletişim numarası kontrol edebilir. Açık adresteki mahalle, cadde ve sokak bilgilerine göre eczaneye kolayca ulaşabilirsiniz. Açık adreslerde bulunan açıklamalar güncel ve doğru bilgileri içerir. Bu bilgilere güvenerek il merkezi ya da ilçelerdeki nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Bunun yanında açıklama kısmında bulunan eczane telefonunu arayabilirsiniz. Telefon görüşmesinde almak istediğiniz ilacın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Yozgat Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet adresimize girdikten sonra sorgulama yapmak oldukça kolaydır. Karşınıza ana sayfada çıkan illerden birini seçerek nöbetçi eczanelerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yozgat nöbetçi eczane nerede diye soranlarda bu ili seçer ve ardından ilçe seçimini de yapabilirler. İlçenizi seçerseniz size daha yakın olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi sonucunda eczanene hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Acil bir ihtiyaç olduğunda bile adres bilgileri kolayca nöbetçi eczaneye gitmenizi sağlar. Nöbetçi eczanelerden de reçeteli ya da reçetesiz olarak ilaçlarınızı satın alabilirsiniz.

Yozgat En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Yozgat en yakın nöbetçi eczane adresine ulaşmak için il ve ilçe seçimlerini yapmanız gerekir. Yozgat’ta yaşayan vatandaşlarımız bulundukları ilçeyi seçerek detaylı arama yapabilir. Bu şekilde size en yakın olan nöbetçi eczanelerin ismi ve açık adresini öğrenebilirsiniz. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda almanız gereken sağlık ürünlerini nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Konumunuza yakın olan eczaneyi açık adreste bulunan bilgilerden görebilirsiniz. Sağlığınızı aksatmadan resmi tatil ve Pazar günlerinde bile nöbetçi eczaneye giderek ilaçlarınızı alabilirsiniz. Sadece Yozgat ilindeki vatandaşlarımız değil 81 ildeki vatandaşlarımız kendilerine yakın bir nöbetçi eczane bulabilir.

Yozgat Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi olan eczaneler diğer eczanelerin kapattığı 19:00’dan 09:00’a kadar açık olur. Aynı zamanda Pazar ve bayram tatili olan günlerde tam gün olarak hizmet verirler. Ülkemizin 81 ilinde olduğu gibi Yozgat nöbetçi eczane çalışma saatleri de diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanları kapsar. Gece saatlerinde ya da tatil günlerinde yaşanan sağlık sorunlarında bu eczanelere gidebilirsiniz. Bu şekilde vatandaşların 7 gün 24 saat eczaneye ulaşımları sağlanmıştır. İlinizde görev yapan nöbetçi eczaneleri sitemizden öğrenebilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Bayram zamanlarında eczaneler kapalı olur. Resmi olarak tatil ilan edilmiş olan günlerde normal eczaneler hizmet vermez. Bayram öncesi olan arefe gününde ise yarım gün çalışırlar. Kurban ve Ramazan Bayramı gibi dini tatillerde ve 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi milli tatillerde şehrinizdeki normal eczaneler kapalıdır. Onlar yerine görevli olan nöbetçi eczaneler çalışmaya devam eder. Tam gün olarak çalışan eczanelere istediğiniz zaman gidebilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin isimlerini, adreslerini ve telefon numaraları internet adresinizden kontrol edebilirsiniz. Bayram günlerinde sadece nöbetçi eczanelerden hizmet alabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler hem hafta içi hem Cumartesi günlerinde 09:00 ile 19:00 saatleri arasında faaliyet gösterir. Eczanelerin çalışama düzenlerinde öğlen molası bulunmaz bu nedenle her saatte vatandaşlara hizmet verirler. Haftanın sadece Pazar gününde kapalı olurlar. Hafta içi ve cumartesi günlerinde sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında her eczaneye gidebilirsiniz. Kapanış saatinden sonra ise nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Aynı şekilde Pazar günü ve bayram tatili günlerinde de nöbetçi eczanelere gitmelisiniz. İlaç, tıbbi cihaz ve malzeme gibi sağlık ürünlerini eczanelerden alabilirsiniz. 81 ilimizdeki nöbetçi eczaneler sağlığınızı korumaya yardımcı olur.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Normal eczaneler Cumartesi günü 09:00 ile 19:00 saatlerinde hizmet verir. Hafta içi günlerde olduğu gibi Cumartesi günü de aynı çalışma saatlerinde açık olan eczanelere gidebilirsiniz. Bu durum hafta içi müsait olmayan kişiler için avantaj sağlar. Hafta sonunda normal eczaneler Cumartesi açıkken Pazar günü kapalı olurlar. Cumartesi akşam 19:00’dan Pazartesi sabah 09:00’a kadar oluşabilecek tıbbi malzeme ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczanelerden almanız gereklidir. Konumunuza yakın olan eczaneleri sitemizden görebilirsiniz. Doğru ve güncel bilgiler sayesinde nöbetçi olan eczaneye kısa zamanla gidebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi tıbbi ürünlerin satışını yapmaktır. Eczacılık yapmak isteyen bili eczacılık bölümünü okumalı ve stajını bitirmelidir. Eczanelerin görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Hastalara karşı saygılı ve sabırlı davranmaları gerekir.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olup olmadığını kontrol etmelidir.
 • Hastaya verilen ilaçların nasıl kullanılması ve saklanması gerektiğini açıklamalıdır.
 • Hastayı ilaçların yan etkileri konusunda uyarmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların uygun sıcaklık koşullarında saklanmasını sağlamalıdır.
 • İlaç ve tıbbi ürünlerin stok durumlarını takip etmelidir.
 • Eksik olan tıbbi ürünler için sipariş vermelidir.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgili olmalıdır.
 • Sağlık sorunu olan kişilere reçetesiz ilaç satabilirler.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihaz almak isteyenlere bilgi vermelidir.
 • Tıbbi cihazların kullanım şeklini açıklamalıdır.
 • Eczaneye gelen kişilerin tansiyonunu ölçebilir.
 • Eczane düzenli ve temiz tutulmalıdır.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlarla ilgili düzenleme yapılmalıdır.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçlar imha edilmelidir.
 • Hastanın kimlik bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların düzenli şekilde raflara yerleştirilmesi gerekir.
 • Hasta profili, reçete gibi bilgilerin kayıtları tutulmalıdır.

Bunların yanında baş eczacı olan kişiler de bazı görevleri vardır. Gerekli sınav puanını alan kişiler baş eczacı olabilir ve genel olarak eczanenin işleyişinden sorumlu olurlar. Personellerin görevlerini yerine getirmesini sağlar, çalışma saatlerini ve izin günlerini belirlerler. Hemşire ve doktorlara uygun ilaç tedavileri için danışmanlık yapabilirler. Ayrıca hastane komitelerine katılabilirler.

Yozgat Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunun Yozgat’ın 14 ilçesi ve 36 belediye vardır. 14 ilçenin içinden Merkez en fazla nüfusa sahiptir. Yozgat ilimizde yaşayanlar birçok ilçede nöbetçi eczane bulabilir. Diğer eczaneler kapalı bile olsa nöbetçi eczanelerden sağlık ürünlerinizi alabilirsiniz. Yozgat nöbetçi eczane listemizde bulunan ilçeler şu şekildedir:

 • Akdağmadeni
 • Aydıncık
 • Boğazlıyan
 • Çandır
 • Çayıralan
 • Çekerek
 • Kadışehri
 • Merkez
 • Saraykent
 • Sarıkaya
 • Şefaatli
 • Sorgun
 • Yenifakılı
 • Yerköy

Bulunduğunuz ilçeyi seçtikten sonra karşınıza nöbetçi eczanenin adı, adresi ve iletişim bilgileri gelir. İnternet adresimizde bulunan doğru ve güncel bilgilerden yararlanarak ilinizde görevli olan eczaneye ulaşabilirsiniz.