Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Yalova Nöbetçi Eczane Listesi

19 Temmuz 2024 Yalova Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 7
İl Görüntülenme : 124734
Liste Güncelleme Tarihi : 19 Temmuz 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Yalova İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Yalova Nöbetçi Eczane

Yalova Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alır. 2020 yıl sonu verilerine göre 276.050 kişilik nüfusu vardır. Bu nüfusun çoğu Merkez ilçesinde bulunur. Marmara Denizi’nde kıyı olan ilde 6 ilçe ve 14 belediye vardır. Ekonomik açıdan tarımda seracılık ve çiçekçilik, sanayine tekstil, kimya gibi alanlar etkilidir. MÖ 3000’lı yıllara kadar uzanan bir tarihsel geçmişi vardır. Sağlık alanında ilde birçok hastane vatandaşlar hizmet verir. Çoğu ilçesinde adresinize yakın bir eczane bulmanız mümkündür. Yalova nöbetçi eczane hakkında detaylı bilgiyi sitemizden öğrenebilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve iletişim bilgileri listelerde güncel olarak bulunur. Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda Yalova nöbetçi eczane listelerini kontrol edebilir ve sağlık ürünlerinizi bu eczanelerden birine giderek satın alabilirsiniz. Ülkemizdeki 81 ilin nöbetçi eczane bilgilerini sitemizden öğrenebilirsiniz.

Yalova Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczanelerin ismi, açık adresi ve iletişim bilgileri listelerimizde yer alır. İlinizdeki görev yapan eczanenin açık adresi sayesinde mahalle, cadde ve sokak isimlerini görebilirsiniz. Bu adres bilgilerinden yararlanarak nöbetçi olan eczaneye kolayca ulaşırsınız. Yalova nöbetçi eczane nerede diyen vatandaşlarımız bu bilgileri kullanabilir. İl merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin açık adreslerine bakabilirsiniz. Adreslerdeki bilgiler güncel ve doğrudur. Mahalle, sokak bilgilerinde güvenerek eczaneye gidebilirsiniz. Bunun dışında eczanenin telefon numarasını arayabilirsiniz. Telefon görüşmenizde istediğiniz ilacın stokta olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yalova Nöbetçi Eczane Sorgulama

Her ilde görevli olan nöbetçi eczanelerin listesi internet adresimizde özenle güncellenir. Ana sayfamızda karşınıza ilk olarak illerin listesi çıkar. Yalova nöbetçi eczane nerede diye merak eden vatandaşlar bu ili seçmelidir. Ardından açılan sayfada Yalova’daki nöbetçi eczanelerin listesi bulunur. Bu listeden adres bilgilerini kontrol ederek size yakın olan bir eczaneye gidebilirsiniz. Aynı zamanda ilçe seçimi de yaparak daha detaylı bir sorgulama yapabilirsiniz. Ülkemizdeki her ilin nöbetçi eczanelerini basit sorgulama işlemiyle öğrenebilirsiniz. İstediğiniz il ve ilçe tercihlerini yaparak farklı yerlerde nöbetçi olan eczanelerin isimlerine ve adreslerine ulaşabilirsiniz.

Yalova En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu çalışma saatlerinde ve günlerde vatandaşlar tıbbi ürünlere ihtiyaç duyabilir. Özellikle sağlık sorunları yaşanan bazı acil durumlarda çeşitli sağlık ürünlerinin alınması gerekebilir. Bu durumda vatandaşlar adreslerine en yakın olan nöbetçi eczaneye gitmek ister. Yalova en yakın nöbetçi eczane adresine ulaşmak isteyenlerde listelerimize bakabilir. Açık adreste bulunan bilgilerle konumunuza en yakın olan eczaneyi bulabilirsiniz. Acil durumlarda bu eczanelerden ilaçlarınızı satın alabilirsiniz. Pazar günleri ve resmi bayram tatillerinde kendi adresinize yakın olan eczaneleri kontrol edebilirsiniz. Bu sayede sağlınızı aksatmadan tatil zamanlarını geçirmiş olursunuz.

Yalova Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin çalışmadığı saatleri sağlık ürünlerine ulaşılmasını sağlar. Normal eczanelerin kapattığı akşam 19:00’dan açtığı sabah 09:00’a kadar nöbetçi eczanelerden ilaçlarınızı alabilirsiniz. Geç saatlerde ya da tatil günlerinde ortaya çıkabilecek acil durumlarda nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Ülkemizin her ilinde olduğu gibi Yalova nöbetçi eczane çalışma saatleri ile vatandaşlar 7 gün 24 saat eczanelere ulaşabilir. İllerdeki görev yapan nöbetçi eczaneler Pazar günlerinde ve bayram tatillerde tam gün çalışmaya devam eder. İl merkezleri ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin bilgilerine internet sitemizden bakabilirsiniz. Çalışma saatleri dışındaki ilaç, tıbbi cihaz ve malzeme gibi çeşitli ürünleri nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Ülkemizde resmi tatil ilan edilmiş olan günlerde normal eczaneler hizmet vermez. Kurban ile Ramazan Bayramı zamanlarında ve 1 Mayıs, 1 Ocak, 29 Ekim, 23 Nisan, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi tarihlerde eczaneler kapalı olur. Ayrıca bayram tatillerinden önce olan arefe günleri de öğlen saatine kadar çalışırlar. Eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda sağlık ürünlerine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız nöbetçi eczanelere gidebilir. Pazar günleri ve bayram tatillerde il ve ilçelerde nöbetçi eczaneler görev yapar. Nöbetçi olan eczaneler hakkında detaylı bilgiyi internet sitemizden inceleyebilirsiniz. Ülkemizdeki 81 ilin nöbetçi eczane listeleri sitemizde vardır.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler vatandaşlar için sabah 09:00’da açar ve akşam 19:00’a kadar faaliyet gösterir. Öğlen molası bulunmadığı için bu çalışma saatleri içinde istediğiniz zaman eczaneden ilaç ya da tıbbi ürün almanız mümkündür. Normal eczaneler hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışır. Bu saatlerden sonra ise ilinizdeki nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Reçeteli ya da reçetesiz ilaç almak isteyen vatandaşlarımız normal eczanelerin çalışmadığı saatlerde ve günlerde nöbetçi eczanelerden ürünlerini alabilir. Böylece vatandaşlar kolayca tıbbi ürünlere ulaşır ve sağlık durumlarını korumaya devam edebilirler.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içi olduğu gibi Cumartesi günleri de 09:00 ile 19:00 saatlerinde çalışır. Hafta boyunca sadece Pazar günü tam gün açık olmazlar. Hafta içi günlerde ilaçlarını alamamış olan vatandaşlar Cumartesi eczaneye gidebilir. Herhangi bir mola vakti olmadığı için 09:00 ve 19:00 çalışma saatleri içinde istediğiniz zaman eczaneye gidebilirsiniz. Normal eczaneler Pazar günleri ve resmi tatil zamanlarında kapalı olur. Bu tarihlerde gerekli tıbbi ürünleri konumunuza en yakın olan nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Cumartesi akşamından Pazartesi sabahına kadar il merkezi ya da ilçelerde görev yapan nöbetçi eczaneleri sitemizden öğrenebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler vatandaşlara sağlık ürünleri temin eder. Eczacılık yapmak için 5 yıllık eczacılık bölümü ve 6 aylık staj dönemi bitirilmelidir. Eczanelerin görevleri şu şekildedir:

 • Hastaya ilaçların günlük kullanım şeklini açıklar.
 • Hastayı ilacın saklama koşulları ve yan etkileri hakkında bilgilendirir.
 • Tıbbi cihaz satın almak isteyenlere bilgi verir.
 • Tıbbi cihazların nasıl kullanılacağını açıklar.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olup olmadığını kontrol etmelidir.
 • Eczanedeki ilaçlar raflara belli bir düzenle yerleştirilir.
 • İlaçların stok durumu kontrol edilir ve eksilenler için gerekli siparişler verilir.
 • Hastaların kimlik bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Eczaneye gelen hastanın tansiyon ölçümü yapılabilir.
 • Eczanedeki ürünlerin uygun sıcaklık koşullarında saklanması sağlanır.
 • Eczanenin temiz ve düzenli tutulması gerekir.
 • Son kullanım tarihi geçen ilaçlar imha edilir.
 • Sağlık sorunu olan kişilere reçetesiz ilaç satışı yapılabilir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar düzenlenir.
 • Hasta profili ve reçete gibi bilgilerin kaydı tutulmalıdır.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Bunların dışında baş eczacıların da bazı görevleri bulunur. Baş eczacı personellerin çalışma saatlerini ve izinlerini ayarlayabilir. Personellerin görevini yapmasını ve eczanenin genel düzeninin korunmasını sağlarlar. Doktor ve hemşireler için uygun ilaç tedavilerine danışman olabilirler. Hastane komitelerinde yer alabilirler.

Yalova Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Yalova ilimizde 6 ilçe vardır. Bu farklı ilçelerdeki vatandaşlar nöbetçi eczane bulmak konusunda sıkıntı yaşamaz. Sitemizdeki nöbetçi eczanelerin adreslerine bakarak konumlarına yakın olana kolayca ulaşırlar. İnternet adresimizde Yalova nöbetçi eczane bilgilerini görebileceğiz ilçeler şunlardır:

 • Altınova
 • Armutlu
 • Çiftlikköy
 • Çınarcık
 • Yalova

İl merkezi ya da ilçelerinden birini seçerek nöbetçi olan eczanelerin detaylarını görebilirsiniz. Eczanelerin ismine, açık adresine ve iletişim bilgilerine ulaşırsınız.