Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Van Nöbetçi Eczane Listesi

20 Temmuz 2024 Van Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 14
İl Görüntülenme : 144307
Liste Güncelleme Tarihi : 20 Temmuz 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Van Nöbetçi Eczane

Van Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunur ve ülkemizin en kalabalık 19. şehridir. 2020 verilerine göre 1.149.342 kişilik nüfusu ve 13 ilçesi vardır. Ekonomik olarak hayvancılığın ardından sanayi ve tarım önemli bir geçim kaynaklarındandır. Van kahvaltısı, otlu peyniri ve kedisi gibi çeşitli kültürel unsurlara sahiptir. Bunların yanında ilde vatandaşlara hizmet veren birçok devlet ve özel hastane vardır. Normal eczanelerin çalışma saati bittiğinde vatandaşlara nöbetçi eczane bulmak konusunda sıkıntı yaşamaz. Van nöbetçi eczane arayanlar listelerimizde bulunan bilgilerde yararlanabilir. Nöbetçi eczanelerin adı, açık adresi ve telefon numarası sitemizde bulunur. Van nöbetçi eczane listelerindeki bilgileri güncellenerek özenle hazırlanır. Sadece Van ilimizde yaşayanlar değil tüm illerimizdeki vatandaşlar nöbetçi eczane listelerimizden doğru bilgilere ulaşabilir.

Van Nöbetçi Eczane Nerede?

Sitemizde bulunduğunuz ili seçerek nöbetçi eczanelerin ismini, adresini ve telefon numarasını görebilirsiniz. Açık adres bilgilerini kontrol ederek size yakın eczaneyi öğrenebilirsiniz. Van ilindeki vatandaşlarımız da nöbetçi eczanelerin açık adresinde yer alan mahalle, sokak ve cadde bilgileri ile eczaneye gidebilir. Van nöbetçi eczane nerede diye soran kişiler doğru adres bilgileri ile kendilerine yakın bir eczaneye ulaşabilir. Eczaneden ilaç, tıbbi ürün ve malzeme gibi çeşitli sağlık ihtiyaçları karşılanabilir. Ayrıca nöbetçi eczanenin telefon numarasını arayabilirsiniz. Telefonla görüşerek almak istediğiniz ilacın stokta olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Van Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet sitemize girdiğinizde 81 ilin listesi ana sayfada bulunur. Van nöbetçi eczane nerede diyenler öncelikle bu listeden Van ilini seçmelidir. Ardından nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve telefon numarası açılır. Eğer ilin ardından bulunduğunu ilçeyi de seçerseniz size yakın olan eczaneleri görebilirsiniz. Diğer illerimizde bulunun kişiler de aynı adımları izleyerek basit bir sorgulama yapabilir. Açık adreste açıklamasında bulunan mahalle ve sokak bilgilerinden yararlanarak eczaneye ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer eczanelerin çalışmadığı saatlerde ve günlerde ilinizde görev yapan nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz.

Van En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda acil bir sağlık ihtiyacını olursa nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. İl ya da ilçenizde görevli olan nöbetçi eczaneleri sitemizden kolayca öğrenebilirsiniz. Açık adres bilgilerini kontrol ederek konumunuza en yakın nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Ülkemizin her ilinde nöbetçi olan eczaneler listelerimizde bulunur. Van ilinde yaşayan kişiler de sitemizdeki nöbetçi eczanelere bakabilir. Van en yakın nöbetçi eczane adresini öğrendikten sonra eczaneye gidebilirsiniz. Açık adreste bulunan mahalle, cadde ve sokak bilgileri yakınınızda bulunan eczaneyi kolayca ulaşmanızı sağlar. Nöbetçi eczanelerin bilgileri güncel şekliyle sitemizde bulunur. Bu bilgilere güvenerek acil sağlık ihtiyaçlarınızı size en yakın nöbetçi eczaneden alabilirsiniz.

Van Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi eczaneler diğer eczanelerinde çalışmadığı saat ve günlerde çalışır. İl merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelere giderek sağlık ürünlerini satın alabilirsiniz. Van nöbetçi eczane çalışma saatleri 7 gün ve 24 saat hizmet verilecek şekildedir. Normal eczanelerin kapandığı akşam 19:00’dan sabah 09:00’a kadar nöbetçi eczanelerden ilaç, tıbbi ürün alabilirsiniz. Bunun yanında normal eczanelerin kapalı olduğu Pazar günleri ve bayram tatillerinde de nöbetçi eczaneden tam gün olarak hizmet verir. Bu şekilde vatandaşların sağlık hizmetleri konusunda bir sorun yaşamalarının önüne geçilir. 7 gün 24 saat nöbetçi eczaneye giderek ürünlerinizi alabilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram günlerinde hizmet vermez. Dini ve milli bayram ilan edilmiş olan günlerde normal eczaneler yerine nöbetçi eczanelere gitmek gerekir. Kurban ve Ramazan Bayram’larının yanında 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi günlerde nöbetçi eczanelerden ilaç alınabilir. Bayram tatilleri öncesinde arefe günü ise eczaneler öğlene kadar açıktır. Eczaneler normal günlerde hafta içi ve cumartesi çalışır çalışır. Hafta boyunca sadece Pazar günü tamamen kapalı olurlar. Bayram günlerinde olduğu gibi Pazar günlerinde de nöbetçi eczaneye giderek sağlık ürünlerinizi satın alabilirsiniz. Uzun süre bayram tatillerinde bile sağlınızı korumaya devam edersiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saati sabah 09:00’da başlar ve akşam 19:00’a kadar sürer. Bu mesai saati içinde öğlen molası yoktur bu nedenle istediğiniz saatte eczaneye gidebilirsiniz. Normal eczaneler hem hafta içi hem Cumartesi günü 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet verir. Normal eczaneler kapandıktan sonra ise ilde görevli olan nöbetçi eczaneler vatandaşlara hizmet vermeye devam eder. Pazar günü ve bayram zamanlarında da normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Normal eczanelerin kapalı olduğu saatlerde ilaç ya da tıbbi malzeme almanız gerekirse sitemizi kontrol edebilirsiniz. 81 il içinden kendi ilinizi ve ilçenizi seçerek nöbetçi eczaneler hakkında bilgilere ulaşırsınız.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Normal eczaneler Cumartesi günleri 09:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışmaya devam eder. Hafta içinin yanında Cumartesi günleri de aynı çalışma saatlerde faaliyet gösterirler. Hafta sonu olmasına rağmen Cumartesi de sağlık ürünlerinizi eczaneden satın alabilirsiniz. Eczanelerin çalışma düzenlerinde öğlen molası bulunmadığı için istediğiniz saatte ilaç ve tıbbi ürünlerinizi satın alabilirsiniz. Cumartesi kapanış saatinden Pazartesi açılış saatine kadar ise nöbetçi olan eczaneye gitmeniz gerekir. Listelerimizde bulunun nöbetçi eczane bilgilerinden yararlanarak il ve ilçenizde bulunan eczanelere gidebilirsiniz. Bu şekilde gece gündüz fark etmeden sağlık hizmet almaya devam edersiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi temel olarak vatandaşlara tıbbi malzemeler temin etmektir. Eczacılık yapmak isteyenler önce 5 yıllık eczacılık okumalı sonra 6 aylık stajı tamamlamalıdır. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım dozu ve şekli anlatılmalıdır.
 • Hasta ilaçların saklama koşulları ve yan etkileri konusunda uyarılmalıdır.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihaz satın almak isteyen kişilere bilgi verilmelidir.
 • Tıbbi cihazların nasıl kullanılacağı satın almak isteyenlere açıklanmalıdır.
 • Eczanede ilaçlar düzenli şekilde raflara konulmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların doğru saklama koşullarında kalması sağlanmalıdır.
 • Son kullanma tarihi seçmiş ilaçlar imha edilmelidir.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Hastaya karşı sabırlı davranılmalıdır.
 • Eczaneye gelen hastanın tansiyonu ölçülebilir.
 • Hastanın kimlik ve sağlık bilgileri hiç kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar düzenlenmelidir.
 • Baş eczacı olan kişi diğer personellerin çalışma saatlerini ve izin günlerini planlayabilir. Aynı zamanda doktor ve hemşirelere ilaç tedavisi için danışmanlık yapabilir. Eczanenin genel olarak işleyişinden ve personellerin görevini yerine getirmesinden sorumlu olurlar.

Van Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

81 ilimizden biri olan Van’da 13 ilçe bulunur. Diğer illerimizde olduğu gibi Van’da yaşayan vatandaşlarımız da normal eczaneler kapalı olduğunda nöbetçi eczaneye gider. Sitemizde yer alan nöbetçi eczane listelerini incelerek konumunuza yakın bir eczaneye ulaşabilirsiniz. Van nöbetçi eczane listemizde yer alan ilçeler şöyle sıralanabilir:

 • Başkale
 • Çaldiran
 • Çatak
 • Edremit
 • Erciş
 • Gevaş
 • Gürpinar
 • Ipekyolu
 • Muradiye
 • Özalp
 • Tuşba

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek nöbetçi eczane bilgilerini görebilirsiniz. Adresinize yakın olan bir nöbetçi eczaneye giderek tıbbi ürünler almanız mümkündür. Listelerimizde bulunan nöbetçi eczane ismi, adresi ve iletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz.