Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Uşak Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Uşak Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 3
İl Görüntülenme : 111797
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Uşak İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Uşak Nöbetçi Eczane

Uşak ilimiz İç Batı Anadolu eşiği diye adlandırılan bir geçiş bölümünde bulunur. İç Anadolu ve ege Bölgesi arasında kalmıştır. 2020 yılına göre Uşak nüfusu 369.433'tür. Şehrin 6 ilçesi ve 11 belediyesi vardır. Bu ilçelerinden en kalabalık olan Merkez’dir. MÖ 4000 yılına kadar uzanan bir tarih geçmişi vardır. Tarım, hayvancılık gibi ekonomik faaliyetler bölgede yaygındır. Bunların dışında sağlık alanında da devlet ve özel birçok hastanede hizmet verilir. Diğer eczanelerin çalışmadığı zamanlarda Uşak nöbetçi eczane arayışında olan kişiler sitemizi kontrol edebilir. Normal eczaneler çalışmasa bile sağlık ihtiyaçlarınızı ilinizde görevli olan nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Sadece Uşak nöbetçi eczane için değil diğer illerdeki nöbetçi eczaneleri görmek için de sitemizde girebilirsiniz. Doğru ve güncel bilgiler sayesinde kısa sürede eczaneye ulaşabilirsiniz.

Uşak Nöbetçi Eczane Nerede?

İnternet sitemizde il ve ilçe seçimi yaparak nöbetçi eczanelerin adresini görebilirsiniz. Adres açıklamalarında gerekli olan mahalle, cadde ve sokak isimleri yer alır. Doğru açık adres bilgileri sayesinde nöbetçi eczaneye kolayca gidebilir ve ilaçlarınızı alabilirsiniz. Uşak ilimizde yaşayan vatandaşlarımız da nöbetçi eczaneye gitmeleri gerektiğinde sitemize bakabilir. Uşak nöbetçi eczane nerede diyenler açık adresteki detaylardan yararlanarak eczaneye ulaşabilir. İlaç, tıbbi cihaz ve malzemeleri normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda alabilirsiniz. Bu şekilde sağlınızı aksatmamış olursunuz.

Uşak Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemizden nöbetçi eczane sorgulaması yapmak oldukça basittir. Ana sayfamızda 81 ilin listesi bulunur. Nöbetçi olan eczaneleri il ismine tıklayarak görebilirsiniz. Uşak nöbetçi eczane nerede diye soranlar da bu listelerden yararlanır. İl seçiminizi yaptıktan sonra ilçenizi de seçerek detaylı arama yapabilirsiniz. İnternet adresinizde ülkemizdeki 81 ilin nöbetçi eczane bilgileri yer alır. Bulunduğunuz il merkezi ve ilçelerde hizmet veren nöbetçi eczanelerin ismini ve adresini kolay şekilde öğrenirsiniz. Aynı zamanda eczanenin telefon numarası sayesinde arayıp almak istediğiniz ilacın olup olmadığını sorabilirsiniz.

Uşak En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Uşak en yakın nöbetçi eczane arayanlar gerekli adres açıklamalarını sitemizde bulur. Uşak ilini seçtikten sonra ilçe seçimi de yaparak nöbetçi olan eczaneleri görebilirsiniz. Mahalle ve cadde isimlerine bakarak size yakın olan eczaneden reçeteli ya da reçetesiz ilaçlarınızı alabilirsiniz. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda acil sağlık ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneden karşılayabilirsiniz. Pazar günü ve bayram tatillerdeki size en yakın olan eczaneyi bularak sağlınızı korumaya devam edebilirsiniz. Farklı il ve ilçelerde görevli olan nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiyi de listelerimizde görmeniz mümkündür.

Uşak Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczanelerin kapandığında vatandaşların sağlık ihtiyaçlarını nöbetçi eczanelerden alması gerekir. Nöbetçi eczaneler hafta içi ve Cumartesi gününde diğer eczanelerin kapandığı 19:00’dan 09:00’a kadar hizmet verir. Bunun yanında ilaç ve tıbbi malzeme almak isteyenler Pazar günleri ve bayram tatillerinde kapalı olan eczaneler yerine nöbetçi eczanelere gitmelidir. Uşak nöbetçi eczane çalışma saatleri sayesinde vatandaşların 7 gün 24 saat hizmet alması sağlanır. Diğer eczanelerin çalışmadığı saatlerde il ve ilçenizdeki nöbetçi eczaneden sağlık ürünlerini alabilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler resmi bayram günlerinde kapalıdır. Eczaneler hem Kurban ve Ramazan Bayramı olan dini tatillerde hem de 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 15 Temmuz gibi milli tatillerde hizmet vermez. Bayram tatilleri öncesindeki arefe günleri yarım gün olarak çalışırlar. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczaneden sağlık ürünleri alabilirsiniz. Pazar günleri ve bayram tatillerinde ilinizdeki nöbetçi eczaneyi öğrenmek için sitemizi kullanabilirsiniz. Basit bir sorgulama işleminin sonucunda il ve ilçelerde görev yapan eczanelerin listesini görebilirsiniz. Bayram günlerinde tam gün olarak çalışan nöbetçi eczaneler sağlınızı aksatmanızı önler.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00’da açılır ve akşam 19:00’da kapanır. Bu çalışma saatleri hem hafta içi hem Cumartesi gününde devam eder. Öğlen molası olmadığı için bu saatler içinde istediğiniz zaman eczaneye giderek tıbbi ürünlerinizi satın alabilirsiniz. Normal eczaneler 09:00 ile 19:00 saatleri dışında, Pazar günleri ve bayram tatilleri gibi zamanlarda kapalı olur. Bu eczanelerin hizmet vermediği saatlerde onlar yerine nöbetçi eczaneler açık olur. Vatandaşlar nöbetçi eczanelere giderek ilaç, tıbbi ürün ve malzemeleri alabilir. Her ilimizde görevli olan nöbetçi eczaneleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler cumartesi günleri hafta içi olduğu çalışmaya devam eder. 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hem cumartesi hem hafta içi günlerde hizmet verirler. Normal eczaneler haftanın sadece Pazar gününde kapalıdır. Hafta sonu olmasına rağmen Cumartesi günü de reçeteli ya da reçetesiz ilaçlarınızı çalışma saati bitene kadar her eczaneden alabilirsiniz. Cumartesi akşamından pazartesi sabahına kadar ise sadece ilinizde nöbetçi olan eczaneden ilaç alabilirsiniz. Bu görevli olan nöbetçi eczaneleri sitemizi kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Eczaneye ulaşmanızı sağlayacak gerekli isim, adres ve telefon numarası bilgileri sitemizde bulunur.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri temel olarak vatandaşlara tıbbi ürünler satmaktır. Eczacı olmak isteyen biri 5 yıllık eczacılık bölümünü bitirmeli ve 6 aylık stajı tamamlamalıdır. Eczanelerin görevleri hakkında şu bilgiler söylenebilir:

 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi çeşitli tıbbi cihazlar hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Tıbbi cihaz satın almak isteyen hastalara cihazın kullanım şekli anlatılmalıdır
 • Doktor tarafından yazılan reçetenin uygun ve yasal olup olmadığına bakılır.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük tozu ve kullanım şeklini anlatılmalıdır.
 • Hasta ilaçların yan etkileri konusunda uyarılmalıdır.
 • Hastaların kimlik ve hastalık bilgilerini kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Sağlık sorunu yaşayan hastalara uygun reçetesiz ilaç satılabilir.
 • Eczanede bulunan kozmetik ürünler hakkında bilgili olmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların raflara düzenli şekilde yerleştirilmesi gerekir.
 • Eczanede bulunan ilaçların uygun sıcaklık koşullarında saklanması sağlanmalıdır.
 • Eczanede bulunun ilaç, tıbbi cihaz ve malzemelerin stokları kontrol edilmelidir.
 • Eksilen sağlık ürünleri için gerekli siparişler verilmelidir.
 • Hastalara karşı sabırlı ve saygılı olunması gerekir.
 • Hasta profili ve reçete bilgileriyle eczane dosyası tutulmalıdır.
 • Eczaneye gelen hastaların tansiyonu ölçülebilir.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçların imha edilmesi gerekir.
 • Kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçlarla düzenlenmelidir.
 • Eczanenin genel olarak temiz ve düzenli tutulması gerekir.

Bu sayılanların dışında baş eczacıların farklı görevleri vardır. Gerekli sınavlarda başarılı olan eczacılar baş eczacı unvanını alır. Bu kişiler diğer çalışanların izin günlerini planlayabilir. Personellerin görevini yerine getirmesinde ve eczanenin genel olarak düzenlenmesinde sorumludurlar. Doktorlara ve hemşirelere ilaç tedavisinde danışmanlık edebilirler. Çeşitli hastane komitelerinde katılabilirler.

Uşak Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Uşak ilimizde 6 ilçe bulunur. Bu ilçelerden en kalabalık olanı Merkez’dir. Uşak ilinde nöbetçi eczane arayan vatandaşlarımız da sitemize göz atabilir. Konumunuza yakın bir nöbetçi eczaneye giderek ilaç, tıbbi cihaz ve malzemeleri satın almanız mümkündür. Diğer eczanelerin çalışmadığı zamanlarda nöbetçi olan eczanelerden sağlık ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Sitemizin Uşak nöbetçi eczane listesinde bulabileceğiz ilçe şudur:

 • Merkez

Merkez ilçesinde bulunan nöbetçi eczanelerin isim, adres ve iletişim bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Doğru ve güncel bilgiler sitemizde üzerinden takip edilebilir.