Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Tunceli Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Tunceli Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 1
İl Görüntülenme : 99249
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Tunceli İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Tunceli Nöbetçi Eczane

Tunceli Doğu Anadolu Bölgesi’nde Yukarı Fırat denilen kısımda yer alır. İlde 8 ilçe ve 9 belediye vardır. 2021 verilerine göre 83.443 kişilik il nüfusuna sahiptir. Ülkemizin en az nüfuslu şehirlerinden biridir. Merkez ve Pertek ilçeleri nüfus yoğunluğunu fazla olduğu ilçelerdir. Tunceli birçok uygarlığın yaşadığı zengin bir tarihe sahiptir. İl ekonomisinde tarım ve hayvancılık etkilidir. Hastaneler aracılıyla vatandaşlara sağlık hizmeti sunulur. Tunceli nöbetçi eczane arayan kişiler özellikle nüfus yoğunluğunun fazla olduğu ilçeleri tercih eder. Sitemizde merkez ilçesini seçerek nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Eczanelerin ismine, açık adresine ve telefon numarasına bakabilirsiniz. Sadece Tunceli nöbetçi eczane için değil diğer illerdeki nöbetçi eczaneler için sitemizi kontrol edebilirsiniz.

Tunceli Nöbetçi Eczane Nerede?

İnternet adresimizde yer alan nöbetçi eczanelerin listesinde açık adres açıklaması vardır. Açık adresteki mahalle, cadde ve sokak bilgileri ile eczaneye ulaşabilirsiniz. Tunceli nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını listelerde bulursunuz. Açık adres bilgileri güncel ve doğrudur. Konumunuza yakın olan bir nöbetçi eczaneye kolayca gitmenizi sağlar. Ayrıca telefon numarası ile eczaneyi arayabilir ve almak istediğiniz ilacın stokta olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Güncellenen açık adres bilgileri ile her il ve ilçedeki nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz.

Tunceli Nöbetçi Eczane Sorgulama

Tunceli nöbetçi eczane nerede diye merak edenler sitemize girdikten sonra Tunceli ilini seçmelidir. Ardından Merkez ilçesini seçerek nöbetçi eczanelerin detaylarını görebilirsiniz. Basit bir sorgulama işlemiyle şehrinizde görev yapan nöbetçi eczanelerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. İnternet adresimizde tüm illerimizin nöbetçi eczaneleri vardır. Ana sayfamızdan bulunduğunuz ili ya da öğrenmek istediğiniz ili seçerek sorgulama yapabilirsiniz. Eğer ilçe seçimi yaparsanız daha detaylı bir arama sonucuyla karşılaşırsınız. Sadece ilçenizdeki nöbetçi eczanelere bakarak size yakın olana gidebilirsiniz.

Tunceli En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Eczanelerin listesinde gerekli olan tüm bilgiler bulunur. Nöbetçi eczane ismini, açık adresini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Mahalle, cadde ve sokak bilgilerine bakarak konumunuza en yakın nöbetçi eczaneyi bulabilirsiniz. Tunceli en yakın nöbetçi eczane adresine giderek gerekli olan ilaçlarını alabilirsiniz. Adres açıklamalarımız güncel olduğu için güvenle nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda bile tıbbi malzemelerinizi nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Acil bir ihtiyacınız olduğunda adresine size en yakın olan eczaneye gidebilirsiniz. Farklı il merkezleri ve ilçelerdeki görevli yapan nöbetçi eczanelerin adreslerini de kontrol edebilirsiniz.

Tunceli Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczaneler 09:00 ile 19:00 saatleri arasında faaliyet gösterir. Nöbetçi eczaneler ise bu saatlerin dışında kalan zamanlarsa vatandaşlara hizmet sağlar. Mesai bitimi olan 19:00’dan ertesi gün 09:00’a kadar nöbetçi olan eczanelerden ilaç, tıbbi cihaz gibi çeşitli ürünleri satın alabilirsiniz. Aynı zamanda Pazar günleri ve bayram tatillerinde nöbetçi olan eczaneler tam gün çalışmayı sürdürür. Normal eczaneler kapalıyken Tunceli’de yaşayan kişiler nöbetçi eczanelere gidebilir. Tunceli nöbetçi eczane çalışma saatleri ile vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine ulaşabilmesi sağlanmıştır. İl ve ilçelerdeki nöbetçi olan eczaneleri listelerimizden görebilirsiniz. Eczanelerin hepsinde öğlen arası olmadığı için saati düşünmeden ürünlerinizi almanız mümkündür.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram günlerinde kapalı olur. Resmi tatil ilan edilmiş olan dini ve milli bayramlarda eczaneler hizmet vermez. Aynı zamanda bayram önceki olan arefe günlerinde yarım gün şeklinde çalışırlar. Kurban ve Ramazan Bayramının yanında 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 90 Ağustos gibi günlerden normal eczaneler çalışmaz. Bu zamanlarda normal eczaneler yerine nöbetçi eczanelerden sağlık ürünleri alınabilir. Hafta içi ve cumartesi çalışan eczaneler Pazar günü de kapalı olur. İlaç, tıbbi malzeme ve cihaz gibi ihtiyaçlarınızı ilinizde görevli olan nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00’da başlar ve akşam 19:00’da biter. Bu çalışma saatleri hafta içi ve Cumartesi günüde geçerli olur. Eczanelerin öğlen molası da yoktur bu sayede istediğiniz zaman eczaneye gidebilirsiniz. Normal eczanelerin mesai saatinin bittiği 19:00’dan sonraki herhangi bir tıbbi malzeme ihtiyacınız için nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Aynı şekilde Pazar günleri de kapalı olanlar yerine nöbetçi olan eczaneler tam gün şeklinde çalışmaya devam eder. İl ve ilçelerde görevli olan nöbetçi eczanelerin listesine sitemizden ulaşabilirsiniz. Nöbetçi eczaneler sayesinde sağlığınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler cumartesi günleri çalışmaya devam eder. Hafta içi günleri dışında Cumartesi günü de 09:00 ile 19:00 saatleri arasında faaliyet gösterirler. Hafta sonu olmasına rağmen Cumartesi günleri eczanelere gidebilirsiniz. 09:00 ile 19:00 çalışma saatleri içinde hafta içi ve cumartesi her eczaneden sağlık ürünlerini alabilirsiniz. Normal eczaneler Cumartesi kapanış saatinden pazartesi açılış saatine kadar hizmet vermez. Bu süre içinde ilaç alması gereken vatandaşlarımız il merkezlerinde ya da ilçelerinde görev yapan nöbetçi eczaneye gitmelidir. Bu şekilde vatandaşların 7 gün 24 saat boyunca ilaç ve tıbbi malzemeler satın alması sağlanır.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri temel olarak vatandaşlara reçeteli ya da reçetesiz olarak tıbbi ürünler satmaktır. Eczacılık yapmak isteyenler 5 yıllık eczacılık bölümünü bitirmeli ve ardından 6 ay zorunlu stajı tamamlamalıdır. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Doktor tarafından yazılan reçetenin uygun ve yasal olduğu kontrol edilir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük tozu ve kullanım şekli anlatılır.
 • Hastaya aldığı ilaçların yan etkileri konusunda bilgi verilmelidir.
 • Eczanenin düzenli ve temiz tutulmasına özen gösterilmelidir.
 • Hastanın kimlik bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Sağlık sorunu olan hastaya reçetesiz şekilde ilaç verilebilir.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihazlar konusunda bilgili olunmalıdır.
 • Tıbbi cihaz satın almak isteyenler kişilere cihazın kullanım şekli açıklanmalıdır.
 • Hastalara karşı sabırlı davranılması gerekir.
 • Eczanedeki tüm tıbbi malzemelerin stoklarını kontrol edilmelidir.
 • Eksilen tıbbi ürünler için gerekli sipariş verilmelidir.
 • Eczanedeki ilaçların uygun sıcaklık koşullarında saklanması sağlanmalıdır.
 • Eczanede bulunan kozmetik ürünler hakkında bilgili olunmalıdır.
 • Kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçların düzenlenmesi yapılmalıdır.
 • Reçete ve hasta profili gibi bilgilerle eczane dosyası tutulmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçlar raflarda düzenli tutulmalıdır.
 • Eczaneye gelen hastanın tansiyonu ölçülebilir.

Bunların dışında baş eczacı olan biri varsa eczanenin genel işleyişinden ve personellerin görevini yapmasından sorumlu olur. Bazı hastane komitelerine katılabilir. Doktor ve hemşirelere uygun ilaç tedavileri konusunda danışmanlık verebilir. Eczanede çalışan personellerin izin günlerini düzenleyebilir.

Tunceli Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Tunceli şehrinin il merkezi ile birlikte 8 ilçesi vardır. Ülkemizin en nüfuslu illerinden biridir ve nüfusunun %67’si şehirde yaşar. Tunceli nöbetçi eczane arayışında olan kişiler Merkez ilçedeki eczanelere gidebilir. Sitemize göz atan vatandaşlar Tunceli’nin şu ilçesindeki nöbetçi eczaneleri görebilir:

 • Merkez

Nüfusun en fazla olduğu Merkez ilçesindeki nöbetçi eczanelere kolayca ulaşabilirsiniz. Listelerimizdeki nöbetçi eczane ismi, adresi ve iletişim bilgilerinden yararlanarak konumunuza yakın olan eczaneye gidebilirsiniz. Eczane listelerindeki bilgiler güncellenerek özenle hazırlanır. Bu bilgiler sayesinde farklı il ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin adreslerine ulaşabilirsiniz.