Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Trabzon Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Trabzon Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 19
İl Görüntülenme : 108361
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Trabzon Nöbetçi Eczane

Trabzon Karadeniz Bölgesi’nde bulunan illerimizden biridir. 18 ilçesi olan şehrin 2020 verilerine göre 811.901 kişilik nüfusu vardır. İklim şartlarından dolayı sanayi bitkilerinin yetiştirilmesi için oldukça uygundur. Vatandaşlar tarım, hayvancılık, balıkçılık yaparak geçimlerini sağlar. İldeki yöresel kültür ögeleri oldukça zengindir. Bunların yanında birçok hastane ile sağlık hizmeti sağlar. Trabzon nöbetçi eczane arayan kişiler kendileri yakın bir nöbetçi eczane bulabilir. Özenle hazırlanan listelerimizde nöbetçi eczanelerin isimleri, adresleri ve iletişim bilgileri yer alır. Sitemizdeki Trabzon nöbetçi eczane bilgilerinden yararlanarak diğer eczanelerin çalışmadığı zamanlarsa sağlık ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz. Trabzon ilinde yaşayan vatandaşlarımız ilçe seçimi yaparak adreslerine uygun nöbetçi eczaneleri görebilir. Türkiye’nin 81 ilindeki nöbetçi eczaneler hakkında gerekli bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz.

Trabzon Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczane ararken adres bilgilerinin doğru olması oldukça önemlidir. Sitemizdeki doğru ve güncel açık adres bilgileri sayesinde il merkezi ya da ilçelerdeki nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Trabzon nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlarımız da sitemizdeki bilgilerden yararlanabilir. Açık adres açıklamasında bulunan mahalle, cadde ve sokak isimleri ile eczaneye kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun dışında açıklamada iletişim bilgisi de bulunur. Eczaneyi telefonla arayarak istediğiniz ilacın stokta olup olmasını öğrenebilirsiniz. Normal eczaneler kapalı olsa da nöbetçi eczaneden gerekli ilaç ve sağlık ürünlerinizi alabilirsiniz.

Trabzon Nöbetçi Eczane Sorgulama

Trabzon ilinde yaşayan vatandaşlarımız nöbetçi eczanesorgulamasını sitemizden yapabilir. Diğer eczanelerin çalışmadığı zamanlarda Trabzon nöbetçi eczane nerede diye öğrenmek isteyenler listelerimizi inceleyebilir. Nöbetçi eczane ismi, adresi ve telefon numarası listelerimizde bulunur. Ülkemizin 81 ilinde yaşayan vatandaşlarımız sorgulama işlemini illerini seçerek yapabilir. İlin ardından bulunduğunu ilçeyi seçerseniz size daha yakın nöbetçi eczanelere ulaşabilirsiniz. Basit bir sorgulama işlemiyle il merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneler hakkında gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Nöbetçi eczane sistemi ile sağlığınızı aksatmanıza gerek kalmaz.

Trabzon En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda da ilaç, tıbbi cihaz ya da çeşitli sağlık ürünlerine ihtiyaç duyulabilir. Böyle zamanlarda vatandaşlar kendilerine en yakın olan nöbetçi eczaneye yönelir. İnternet sitemizdeki nöbetçi eczane bilgileri konumunuza yakın olan eczaneye gitmenizi sağlar. Trabzon en yakın nöbetçi eczane arayışında olan kişiler listelerimizden faydalanabilir. Trabzon ilini seçtikten sonra bulunduğunu ilçeyi ya da size yakın olan ilçeyi seçebilirsiniz. Açık adreste yer alan mahalle, cadde gibi bilgilerle en yakın nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Pazar günü ve resmi tatil günlerinde sağlık ihtiyaçlarınızı eczaneden alabilirsiniz.

Trabzon Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi eczaneler normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda faaliyet gösterir. Hafta içi ve cumartesi günlerinde saat 19:00’dan 09:00’a kadar açık olurlar. Bunun yanında haftanın Pazar günü ve resmi tatil olan zamanlarda da sağlık ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Reçeteli ya da reçetesiz şekilde satılan ilaçları, tıbbi cihazları nöbetçi eczanede bulabilirsiniz. Trabzon nöbetçi eczane çalışma saatleri diğer illerimizde olduğu gibi vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık ürünü alabilmesini sağlar. İlimizde görev yapan nöbetçi eczaneleri listemizden kontrol edebilirsiniz. Açık adres ve telefon gibi bilgilerine listelerden kolayca ulaşırsınız.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler dini ve milli bayram olan günlerde hizmet vermez. Bayram öncesinde arefe günü ise yarım gün olarak çalışırlar. Kurban ve Ramazan Bayramı’nın yanında 29 Ekim, 30 Ağustos, 19 Mayıs, 15 Temmuz gibi resmi tatil ilan edilmiş olan günlerde normal eczaneler kapalı olur. Bu zamanlarda sadece nöbetçi eczaneler vatandaşların tıbbi ihtiyaçlarını karşılar. Bayram tatillerinin dışında Pazar günleri de eczaneler kapalıdır. Bu tarihlerde ulaşan bir ilaç ve tıbbi malzeme için vatandaşları illerindeki nöbetçi eczaneleri öğrenmek ister.Size sitemizden il ve ilçe seçimlerinizi yaparak bulunduğunu bölgede görev yapan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri hafta içi ve Cumartesi günlerinde aynıdır. Sabah 09:00’da başlayıp akşam 19:00’a kadar süren bir çalışma saatleri vardır. Öğlen molası da olmadığı için bu saatler içinde istediğiniz zaman eczaneye gidebilirsiniz. Akşam 19:00’dan sonra kapanan eczaneler yerine sabaha kadar nöbetçi eczaneler hizmet verir. Bu şekil vatandaşlar herhangi bir saatte sağlık ürünleri ihtiyaçlarını karşılayabilir. Resmi tatil zamanlarında ve Pazar günlerinde nöbetçi eczaneler diğer eczaneler yerine tam gün çalışmaya devam eder. İlinizde görevli olan nöbetçi eczanelerden akşam 19:00 ve sabah 09:00 arasında oluşabilecek ilaç ihtiyacınızı alabilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Hafta içi günlerin yanında Cumartesi günleri de eczaneler çalışır. Normal eczaneler haftanın sadece Pazar gününde kapalı olur. Cumartesi gününde hafta içi olduğu gibi 09:00 ile 19:00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verirler. Hafta sonu olmasına rağmen Cumartesi günleri de ilaçlarınızı eczaneden alabilirsiniz. Eczanelerde öğlen molası yoktur bu nedenle istediğiniz saatte ilaç be tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünlerini alabilirsiniz. Cumartesi akşamından kapanıp Pazartesi günün kadar kapalı olan eczaneler yerine nöbetçi olan eczaneler faaliyet gösterir. Acil herhangi bir ihtiyacınızı iliniz görevli olan nöbetçi eczanelerden alabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri vatandaşlara ilaç, tıbbi cihaz gibi gerekli sağlık ürünlerini temin etmektir. Eczacılık yapmak isteyen kişiler eczacılık bölümünde okumalıdır. Gerekli sınavlarda başarılı olanlar baş eczacı unvanına da ulaşabilir. Baş eczacıların görevleri diğer personellerden farklıdır. Eczanelerin görevlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olduğu kontrol edilmelidir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım şekli anlatılmalıdır.
 • Hastaya ilaçların saklama koşulları ve yan etkileri hakkında bilgi verilmelidir.
 • Hastanın kimlik ve sağlık bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Eczanedeki rafların düzenlenmesi gerekir.
 • İlaçların doğru sıcaklıkta saklanmasını sağlanmalıdır.
 • Son tarihi geçen ilaçlar imha edilmelidir.
 • Depodaki ilaç ve tıbbi cihazların stoklara kontrol edilmelidir.
 • Eksilen sağlık ürünlerine yerine gerekli siparişler verilmelidir.
 • Tıbbi cihaz ve tansiyon aleti gibi çeşitli aletler hakkında hastaya bilgi verilmelidir.
 • Satın almak isteyen kişilere tıbbi cihazların nasıl kullanılacağı anlatılmalıdır.
 • Sağlık sorunu yaşayan kişilerin şikayetine göre reçetesiz ilaç verilebilir.
 • Eczaneye gelen kişilerin tansiyonu ölçülebilir.
 • Reçete ve hasta profili ile kayıtlar tutularak eczaneye dosyası hazırlanmalıdır.
 • Kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçlar için gerekli düzenleme yapılmalıdır.
 • Genel olarak eczanenin temiz ve düzenli tutulması gereklidir.
 • Baş eczacı diğer personellerin çalışma saatlerini konusunda ayarlama yapar. Personellerinde görevlerini yerine getirmesini sağlar. Bunların yanında doktor ve hemşireler için uygun ilaç tedavilerine danışmanlık yapabilir. Farklı hastane komitelerine katılabilir.

Trabzon Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Karadeniz’e kıyısı olan illerimizden Trabzon 18 ilçe ve belediyeye sahiptir. İlçelerinden Ortahisar ve Akçaabat nüfusu en fazla olanlardır. Sitemizdeki ilçeleri inceleyerek size yakın olan nöbetçi eczaneyi öğrenebilirsiniz. Listemizin açıklamalarında yer alan eczane ismi, açık adresi ve telefon numarası güncel ve doğru bilgilerle hazırlanır. Trabzon nöbetçi eczane listemizde yer alan ilçeler şunlardır:

 • Akçaabat
 • Arakli
 • Arsin
 • Beşikdüzü
 • Çarşibaşi
 • Çaykara
 • Maçka
 • Of
 • Ortahisar
 • Şalpazari
 • Sürmene
 • Tonya
 • Vakfikebir
 • Yomra

Trabzon dışında diğer illerimizin de nöbetçi eczane bilgilerine sitemizi kontrol ederek ulaşabilirsiniz.