Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Tokat Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Tokat Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 10
İl Görüntülenme : 107390
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Tokat İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Tokat Nöbetçi Eczane

Tokat Karadeniz Bölgesi’nde yer alır ve 2021 verilerine göre 597.861 kişilik nüfusa sahiptir. 12 ilçesi ve 37 belediyesi vardır. Hititler’ e kadar uzanan bir kent geçmişine sahiptir. Tokat’ta yaşayan vatandaşlarımız genel olarak hayvancılık, tarım ve ticaretle geçimlerini sağlar. Sağlık konusunda birçok özel ve devlet hastanesi hizmet verir. Tokat nöbetçi eczane farklı ilçelerde vardır. Nöbetçi eczaneleri öğrenmek için listelerimizi kullanabilirsiniz. Eczane ismi, açık adresi ve telefon numarası nöbetçi eczane listelerinde vardır. Tokat nöbetçi eczane dışında diğer illerdeki nöbetçi eczanelerin detaylarını da görebilirsiniz. Bulunduğunu il merkezi ya da ilçeye yakın olan eczaneden sağlık ürünlerinizi satın alabilirsiniz.81 ilin nöbetçi eczane listelerinde doğru ve güncel bilgiler yer alır. Yakın bir nöbetçi eczane ararken sitemizdeki adres bilgilerine güvenebilirsiniz.

Tokat Nöbetçi Eczane Nerede?

Güncel şekilde hazırlanan nöbetçi eczane listelerimizde açık adres bilgisi bulunur. Açık adres üzerinde yer alan mahalle, cadde ve sokak gibi bilgiler sayesinde adresi kolayca bulabilirsiniz. 81 ilimizin nöbetçi eczaneleri açık adresleriyle listelerimizde yer alır. Tokat nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlarımız da listelerimize bakabilir. Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda ilaç, tıbbi cihaz gibi sağlık ürünlerini almak için nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Adres bilgisinin yanında telefon bilgisi sayesinde eczaneyi arayıp istediğiniz ilacın olup olmadığını sorabilirsiniz. Tokat il merkezi ve ilçelerinde bulunan vatandaşlarımız sitemizdeki bilgileri takip edebilir.

Tokat Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet sitemizi açtığınız zaman karşınıza ülkemizdeki 81 ilin listesi çıkar. Buradan sorgulama yapmak için istediğiniz ili seçebilirsiniz. Ardından bulunduğunu ilçeyi de seçerseniz detaylı bir şekilde sorgulama yapmış olursunuz. Tokat nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabına sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz. Tokat ilinde görev yapan nöbetçi eczanelerin listesine kolayca göz atabilirsiniz. İlçenizi seçtikten sonra açık adresleri kontrol ederek konumunuza yakın olan eczaneyi seçebilirsiniz. Yakın olan nöbetçi eczaneye giderek gerekli ilaçlarınızı alabilirsiniz. Farklı illerin ve ilçelerin nöbetçi eczane detayları listelerimizde bulunur. Dilediğiniz ilin sorgulamasını yaparak eczane ismi, adresi ve iletişim bilgisine bakabilirsiniz.

Tokat En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Tokat en yakın nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlarımız sitemizi kontrol edebilir. Normal eczanelerin kapalı olduğu saatlerde bir tıbbi ürüne ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle size yakın bir nöbetçi eczaneye gitmek istersiniz. Tokat il merkezi ve ilçelerde yaşayan kişiler sitemizdeki nöbetçi eczane listelerine bakarak kendilerine yakın olan eczaneye gidebilir. Listelerde yer alan açık adres bilgileri sayesinde konumuzu yakın nöbetçi eczaneye rahatlıkla ulaşırsınız. Pazar günü ve bayram tatillerinde de nöbetçi eczane listemizdeki açıklamalardan faydalanabilirsiniz. Listelerimizdeki bilgiler her gün özenle güncellenir. Bu nedenle acil bir nöbetçi eczaneye gitmeniz gerektiğin ilk olarak sitemizi kontrol edebilirsiniz.

Tokat Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczanelerin kapalı olduğu saatlerde ve günlerde nöbetçi eczaneler vatandaşlara hizmet verir. Tokat nöbetçi eczane çalışma saatleri diğer illerimizde olduğu gibi vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık ürünleri alabilmesini sağlar. Normal eczanenin kapandığı 19:00’dan sabah 09:00’a kadar nöbetçi eczaneler açık kalır. Bu çalışma saatlerinin dışında nöbetçi eczane Pazar günleri de tam gün olarak hizmet verirler. Ülkemizdeki 81 ilde farklı eczaneler nöbetçi eczane olarak görevlendirilir. Bu şekilde günün her saati sağlığınızı korumaya devam edebilirsiniz. İnternet adresimizden başka il ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram tatillerinde kapalı olur. Dini ve milli bayram günlerinde eczaneler faaliyet göstermez. Kurban ve Ramazan Bayramı tatillerinin yanında 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi milli tatil olan günlerde normal eczaneler kapalı kalır. Bu tarihler içinde il merkezinde ve ilçelerde görev yapan nöbetçi eczaneler çalışır. Aynı zamanda normal eczanelerin çalışma saatleri dışında ve Pazar günleri de nöbetçi eczaneler çalışır. İlaç ve tıbbi malzemelerinizi nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz. Gitmeden önce sitemizi kontrol ederek adresinize yakın olan eczaneye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatler sabah 09:00’da başlar ve akşam 19:00’a kadar sürer. Pazar günü hariç hafta boyunca aynı saatlerde çalışan eczanelerden sağlık ürünler alabilirsiniz. Hafta içi ve Cumartesi gününde mesai bitene kadar herhangi bir saatte eczaneye gidebilirsiniz. Öğlen molası olmadığı için 09:00 ile 19:00 arasında sürekli açık kalırlar. Normal eczanelerin kapalı olduğu çalışma saatleri ve günlerde ise nöbetçi eczaneler hizmet verir. İlaç, tıbbi cihaz ve çeşitli sağlık ürünlerini nöbetçi eczanelerden alabilirsiniz. İlinizde görevli olan nöbetçi eczaneler sayesinde sağlınızı aksatmanıza gerek kalmaz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içinin yanında Cumartesi günü de çalışır. Hafta boyunca sadece Pazar günü hizmet vermezler. Hafta içi ve cumartesi günlerinde 09:00 ile 19:00 saatleri arasında her eczaneye gidebilirsiniz. Eczanelerin çalışma düzenin öğlen arası olmadığı için mesai saatlerinde sürekli açık kalır. Cumartesi günü 19:00’da kapanan eczaneler Pazartesi sabahı 09:00’a kadar kapalıdır. Bu sürede oluşan sağlık ihtiyaçlarınızı nöbetçi olan eczaneden alabilirsiniz. Bunun yanında resmi tatil sayılan zamanlarda da nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Sitemizde 81 ilin nöbetçi eczane listesine listelerinden gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler reçeteli ya da reçetesiz olarak tıbbi ürünler satar. Eczaneci olmak için 5 yıllık eczacılık bölümü bitirilmeli ve staj tamamlanmalıdır. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Eczacı ilaçların düzenli şekilde raflara dizilmesinden sorumludur.
 • Eczane deposundaki ilaçların uygun sıcaklık koşullarında saklanması gerekir.
 • Eczanedeki ilaç ve tıbbi ürünlerin stok durumu takip edilmelidir.
 • Eksilen malzemeler için sipariş verilmelidir.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal olup olmadığı kontrol edilir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım şekli ve saklama koşulları açıklanır.
 • İlaçların oluşturabileceği yan etkiler konusunda uyarı yapılır.
 • Haftalık ya da aylık şekilde eczane raporu hazırlanır.
 • Tıbbi cihaz almak isteyen kişilere gerekli bilgiler verilir.
 • Tıbbi cihazların nasıl kullanılacağı açıklanır.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçların düzenlenmesi yapılır.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçların imha edilmesi gerekir.
 • Hastanın kimlik ve hastalık bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Hastalara karşı sabırlı davranılması gerekir.
 • Eczaneye gelen hastanın tansiyonu ölçülebilir.

Bunların dışında baş eczacı olan biri varsa onun görevleri daha farklıdır. Baş eczacı eczanede çalışan personellerinde görevlerini yapmasını sağlamalıdır. Eczanenin genel olarak düzenli olmasından sorumlu olur. Personellerin çalışma saatlerini ve izin günlerini planlayabilir. Aynı zamanda doktor ve hemşirelerin ilaç uygulamalarına danışmanlık yapabilir.

Tokat Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Tokat’ın 12 ilçesi vardır. Nüfusun en fazla olduğu ilçesinin başında Merkez gelir. Onun ardından ise Turhal ve Erbaa vardır. Sitemizde inceleyebileceğiniz Tokat nöbetçi eczane listesinde şu ilçeler vardır:

 • Erbaa
 • Merkez
 • Niksar
 • Turhal
 • Zile

Bu il merkezi ve ilçelerinin nöbetçi eczane bilgileri her gün yenilenir. Sadece Tokat’ın değil diğer illerinde nöbetçi eczane bilgilerine bakabilirsiniz. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczanelerden sağlık ürünlerinizi alabilirsiniz. Doğru ve güvenilir nöbetçi eczane ismi, adresi ve telefon numarası bilgilerine sitemizi inceleterek ulaşabilirsiniz.