Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Tekirdağ Nöbetçi Eczane Listesi

19 Temmuz 2024 Tekirdağ Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 20
İl Görüntülenme : 119193
Liste Güncelleme Tarihi : 19 Temmuz 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Tekirdağ İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Tekirdağ Nöbetçi Eczane

Marmara Bölgesi’nde yer alan Tekirdağ ilinde toplan 11 ilçe bulunur. Ülkemizin en kalabalık 22. Şehri konumundadır. 2020 verilerine göre 1.081.065 kişilik nüfusu vardır ve en kalabalık ilçesi Çorlu’dur. Özellikle tarım alanındaki ayçiçek ve buğday üretiminde önemli bir yeri vardır. Bunun yanında sanayi alanı gelişmiş şehirlerden biridir. İlde özel, devlet ve araştırma hastaneleri hizmet verir. Tekirdağ nöbetçi eczane her ilçede vardır. Sitemizdeki il merkezi ve ilçeleri seçerek nöbetçi eczane listelerini görebilirsiniz. Tekirdağ nöbetçi eczane listelerinin dışında ülkemizin her ilindeki nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz. Bu sayede normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda bile ilaç ve tıbbi malzemeleri satın alabilirsiniz.

Tekirdağ Nöbetçi Eczane Nerede?

Listelerimizde nöbetçi eczanelerin açık adresleri hakkında detaylar bulunur. Mahalle, cadde ve sokak gibi bilgilerden faydalanarak eczaneye gidebilirsiniz. Tekirdağ ilinde yaşayan vatandaşlarımız il merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri öğrenebilir. Bulunduğunu ili ve ilçeyi seçerek görevli olan nöbetçi eczane ismi, adresi ve telefon numarasını görebilirsiniz. Tekirdağ nöbetçi eczane nerede diye soranlar sitemizdeki bilgileri inceledikten sonra eczaneye ulaşabilir. Açık adres bilgilerinin dışında telefon numarası ile eczaneyi arayabilirsiniz. Almak istediğiniz ilacın stokta olup olmadığını telefonla görüşerek öğrenebilirsiniz. Açık adres açıklamalarımız güncel ve doğru bilgiler içerir.

Tekirdağ Nöbetçi Eczane Sorgulama

Tekirdağ nöbetçi eczane nerede diyen vatandaşlarımız sitemizde ihtiyaçları olan isim ve adresi görebilir. Sorgulama yapmak için ana sayfamız üzerinde bulunun 81 ilden yaşadığınız ili seçmeniz yeterlidir. Tekirdağ ilini seçen kişiler yaşadıkları ilçeyi seçerek daha detaylı arama yapabilir. Nöbetçi eczaneler listesinden size yakın olanı bu şekilde bulabilirsiniz. Sitemizde ülkemizdeki her ilde görev yapan nöbetçi eczanelerin listesi bulunur. Farklı il merkezlerinde ve ilçelerde görevlendirilen nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve telefonu hakkında güncel bilgiler listelerde yer alır.

Tekirdağ En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Sitemizde sorgulama yapan kişiler kendilerine en yakın nöbetçi eczaneye gidebilir. Bunun için yaşadığınız ilin ardından ilçenizi de seçmeniz gerekir. Tekirdağ en yakın nöbetçi eczane bilgine ulaşmak isteyen vatandaşlar listelerimize göz atabilir. Açık adresteki mahalle, sokak ve cadde gibi isimler sayesinde konumunuza en yakın eczaneye gidebilirsiniz. Acil bir ilaç almanız gerektiğinde il merkezi ya da ilçedeki yakın eczaneleri sitemizden kontrol edebilirsiniz. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında ve tatil günlerinde bile nöbetçi eczanelerden sağlık ürünleri alabilirsiniz. Türkiye’deki 81 ilin nöbetçi eczanelerini listelerimizden görebilirsiniz.

Tekirdağ Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

İllerde görev yapan nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin çalışmadığı saatlerde çalışarak vatandaşların sağlık ürünlerini almasına yardım eder. Bu şekilde vatandaşlara 7 gün 24 saat boyunca tıbbi ürün temin edilmesinden sorun yaşanmaz. Tekirdağ nöbetçi eczane çalışma saatleri de buna uygun olarak belirlenmiştir. Normal eczaneler 09:00 ile 19:00 saatlerinde çalışır. Eczanelerin kapattığı akşam 19:00’dan sabah 09:00’a kadar nöbetçi olan eczaneler hizmet verir. Tekirdağ il merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelere bu saatlerde gidebilirsiniz. İlaç, tıbbi cihaz ve sağlık ürünlerini mesai saatlerinin dışında satın alabilirsiniz. Aynı zamanda Pazar günleri ve resmi tatillerde nöbetçi eczane açık olur ve tam gün olarak çalışırlar.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram günlerinde hizmet vermez. Resmi tatil ilan edilmiş olan dini ve milli bayram günlerinde normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir. Kurban ve Ramazan Bayramı tatillerinde aynı zamanda 1 Ocak, 1 Mayıs, 29 Ekim, 23 Nisan, 30 Ağustos gibi resmi tatillerde nöbetçi eczaneler açıktır. Bayram tatillerinden önceki arefe günüde ise yarım gün olarak hizmet verirler. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczanelerden ilaç ve tıbbi ürün alabilirsiniz. Bayram günlerinin dışında eczaneler Pazar günleri de kapalıdır. Bu tarihlerde sitemizi kontrol ederek nöbetçi eczaneler hakkında detayları görebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler hafta içi ve cumartesi günlerinde sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasında hizmet verir. Eczanelerin çalışma saatleri içinde öğlen molası yoktur bu nedenle herhangi bir saatte eczaneye gidebilirsiniz. Bunun yanında Pazar günleri ve resmi tatil zamanlarında normal eczaneler faaliyet göstermez. Akşam 19:00’dan sonra kapanan normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneler açılır. Herhangi bir sağlık ihtiyacınızı nöbetçi eczanelerden alabilirsiniz. Her eczanenin çalışmadığı zamanlarda il merkezi ve ilçenizdeki nöbetçi olan eczaneye gitmelisiniz. 81 ilin nöbetçi eczane listelerini sitemizden öğrenebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler cumartesi günleri çalışmaya devam eder. Hafta içi ve cumartesi günlerinde sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatlerinde vatandaşlara hizmet verirler. Hafta sonu Cumartesi günü de 09:00 ile 19:00 arasında eczaneden sağlık ürünleri alma imkanınız vardır. Eczaneler hafta boyunca sadece Pazar gününde tam gün şeklinde kapalıdır. Cumartesi akşamından pazartesi sabahına kadar oluşabilecek acil sağlık ihtiyaçlarını nöbetçi eczaneden almanız gerekir. Bu durumlarda vatandaşlar konumlarına en yakın eczaneye gitmek ister. Listelerimizde yer alan nöbetçi eczanelerin isimleri, adresleri ve telefon numaraları ile eczaneye kolayca ulaşırsınız.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi vatandaşların ihtiyacı olan ilaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünleri temin etmektir. Eczaneci unvanına sahip olmak için eczacılık bölümü okunur ve staj dönemi tamamlanır. Eczanelerin görevleri hakkında şu bilgiler verilebilir:

 • Hastanın kimlik ve sağlık bilgilerinin kimseyle paylaşılmaması gerekir.
 • Hastaya karşı sabırlı ve duyarlı davranılmalıdır.
 • Hasta ilacın günlük kullanım dozu ve saklama koşulları hakkında bilgilendirilmelidir.
 • Hastaya aldığı ilacın yan etkileri konusunda gerekli uyarılar yapılmalıdır.
 • Eczanede bulunan ilaçların düzenli olarak raflara yerleştirilmesi gerekir.
 • Eczanedeki ilaç ve tıbbi ürünleri uygun sıcaklık koşullarında muhafaza edilmelidir.
 • Depodan eksilen ilaçların ve tıbbi malzemelerin siparişini verilmelidir.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal olup olmadığı kontrol edilir.
 • Sağlık sorunu yaşayan hastaya reçetesiz ilaç verilebilir.
 • Yeşil ve kırmızı reçete ile alınan ilaçların düzenlenmesini sağlanır.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçlar imha edilir.
 • Tıbbi cihaz satın almak isteyen hastalara detaylı bilgi verilmelidir.
 • Tıbbi cihazın nasıl kullanılacağı açıklanmalıdır.
 • Eczanede satılan kozmetik ürünler hakkında bili sahibi olunmalıdır.
 • Reçete ve hasta profili bilgileriyle eczane raporu hazırlanmalıdır.
 • Kemoterapi tedavisi gören kişiler için özel solüsyon temini yapılabilir.
 • Eczanede tansiyon ölçümü yapılamasına imkan verilir.

Bu görevlerin dışında baş eczacı olan kişilerin bazı sorumlulukları vardır. Eczanenin genel düzeninde ve çalışanların görevlerini yerine getirmesinde görevlidirler. Eczanedeki personellerin çalışma saatlerini ve izin günlerini planlar. Hastanedeki hekim ve hemşirelere güvenilir ilaç uygulamaları hakkında danışmanlık verebilir.

Tekirdağ Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ülkemizin Trakya kesiminde yer alan Tekirdağ nöbetçi eczane konusunda sıkıntı yaşamaz. 11 ilçesi bulunan Tekirdağ’ın her ilçesinde nöbetçi eczane bulmak kolaydır. Sitemizdeki listelerde Tekirdağ nöbetçi eczane bilgileri incelenebilir. Nöbetçi olan eczanelerin bulunduğu ilçeler şunlardır:

 • Çerkezköy
 • Çorlu
 • Ergene
 • Hayrabolu
 • Kapaklı
 • Malkara
 • Marmara Ereğlisi
 • Muratlı
 • Saray
 • Şarköy
 • Süleymanpaşa
 • Yeniçiftlik

Bu ilçelerin biri seçilerek konumunuzu yakın nöbetçi eczaneleri öğrenebilirsiniz. Listelerimizde bulunan eczane ismi, adresi ve iletişim bilgileri güncel ve doğrudur. Rahatlıkla güveneceğiniz bu bilgiler her gün güncellenerek hazırlanır.