Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Sivas Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Sivas Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 13
İl Görüntülenme : 116485
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Sivas İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Sivas Nöbetçi Eczane

Sivas 2020 verilerine göre 635.889 kişilik bir nüfusa sahiptir. 17 ilçesi bulunan ilde yaşayanların çoğu şehir merkezindedir. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Sivas eski yerleşim yerlerindedir. Ekonomik açıdan tarım ve sanayinin etkisi büyüktür. Doğal güzellikleri ve tarihi eserleri sayesinde turistik olarak değerli bir şehirdir. Bunların yanında sağlık sektörü de birçok devlet ve özel hastane ile hizmet verir. Sivas nöbetçi eczane arayanlar sitemizde bulunan bilgileri kontrol edebilir. Sivas gibi diğer il ve ilçelerin nöbetçi eczaneleri hakkında detaylı bilgiler listelerimizde her gün güncellenir. Doğru ve güvenilir bilgilere sitemizde ulaştıktan sonra nöbetçi eczaneye rahatlıkla gidebilirsiniz. Sivas nöbetçi eczane listesinde kendinize en yakın olan nöbetçi eczaneyi seçerek gerekli ilaç ve tıbbi ürünleri satın alabilirsiniz.

Sivas Nöbetçi Eczane Nerede?

Sivas nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlarımız sitemizdeki bilgileri inceleyebilir. Sivas il merkezinde bulunan nöbetçi eczanelerin ismi, açık adresi ve telefon numarası listelerde yer alır. Açık adres üzerinde olan mahalle, cadde ve sokak bilgileri ile eczaneye ulaşabilirsiniz. Bunun yanında telefon numarasını kullanarak eczaneyi arayıp bilgi alabilirsiniz. 81 ilin nöbetçi eczane listelerinde açık adres bilgileri bulunur. İlinizi ve ilçenizi seçtikten sonra size yakın olan nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz. Sağlık ihtiyaçlarınızı diğer eczaneler kapalıyken bile karşılayabilirsiniz.

Sivas Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet sitemize girdiğinizde ana sayfamızda 81 ilin listesi bulunur. Bu listeden bulunduğunuz ili ve ilçeyi seçebilirsiniz. Sivas ilindeki vatandaşlarımız da illerini ve ilçelerini seçerek nöbetçi eczane listesine ulaşabilir. Sivas nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını almak bu kadar basittir. İstediğiniz il için sorgulama yaparak nöbetçi olan eczanenin bilgilerine göz atabilirsiniz. Sorgulama işlemi sonucunda eczanenin ismini, açık adresini ve iletişim bilgilerini öğrenirsiniz. Bu bilgiler her gün güncel şekilde oluşturulur.

Sivas En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczane listelerimizde bulunana açık adres bilgilerinde mahalle ve cadde isimler yer alır. Bu adres açıklamalarına dikkat ederek size yakın olan nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Yaşadığınız ili ya da ilçeyi seçtikten sonra nöbetçi eczane detayları karşınıza gelir. Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda acil bir sağlık ihtiyacını nöbetçi olanlardan alabilirsiniz. Pazar günü ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczaneler tam gün çalışmaya devam eder. Sivas en yakın nöbetçi eczane adresini listemizden öğrendikten sonra kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Sivas’taki vatandaşlarımız reçeteli ya da reçetesiz ilaç, tıbbi cihaz ve sağlık malzemelerini il merkezindeki nöbetçi eczanelerden alabilir.

Sivas Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczaneler 09:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışır. İl ve ilçede nöbetçi olan eczaneler de bu saatler dışında faaliyet gösterir. Hafta içi ve Cumartesi günlerinde normal eczanelerin kapandığı 19:00’dan 09:00’a kadar açık olurlar. Pazar günleri ve resmi tatil zamanlarında ise tam gün çalışmaya devam ederler. Normal ya da nöbetçi eczanelerin öğlen molası olmadığı için istediğiniz saatte tıbbi malzemeler alabilirsiniz. Sivas nöbetçi eczane çalışma saatleri sayesinde normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda sağlınızı aksatmanıza gerek kalmaz. Sivas ve diğer illerdekinöbetçi eczaneler vatandaşların 7 gün 24 saat boyunca hizmet almasını sağlar.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler remi ve dini bayram günlerinde kapalı olur. Bayram tatilleri önce arefe gününde öğlene kadar çalışırlar. Kurban ve Ramazan Bayramı’nın yanında 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi remi bayram ilan edilmiş günlerde her eczane hizmet vermez. Bunların yanında haftanın izin günü sayılan Pazar’ları da eczaneler kapalıdır. Bu zamanlarda normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir. Bayram tatillerinde görevlendirilen nöbetçi eczaneler değişiklik gösterir. Sitemizdeki güncel listelere bakarak bulunduğunu il ve ilçedeki nöbetçi eczaneleri öğrenebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00’da başlar ve akşam 19:00’a kadar sürer. Hafta içi ve Cumartesi gününde bu saatler içinde vatandaşlara hizmet verirler. Eczanelerin çalışma düzenlerinde öğlen molası yoktur. Bu nedenle mesai bitimine kadar dilediğiniz saatte eczaneden tıbbi ürün alabilirsiniz. 09:00 ile 19:00 çalışma saatleri dışında ise nöbetçi eczaneler açık olur. Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlar nöbetçi eczanelerden sağlık ürünleri alınabilir. Reçeteli ya da reçetesiz ilaçları, tıbbi cihazları ya da sağlık malzemelerini nöbetçi eczaneden alarak sağlınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içi günlerin yanında Cumartesi günleri de açık olur. Hafta sonu olmasına rağmen Cumartesi günleri ilaçlarınızı eczaneden alabilirsiniz. Normal eczaneler hafta içi ve Cumartesi günlerinde 09:00 ile 19:00 saatlerinde çalışır. Hafta boyunca sadece Pazar günü kapalı olurlar. Bunların dışında resmi tatil ilan edilmiş günlerde il merkezinde ve ilçelerde çalışan nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Bu nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiye sitemizde ulaşabilirsiniz. Cumartesi akşam 19:00’dan pazartesi 09:00’a kadar olan sağlık ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneden almanız gerekir.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi vatandaşların sağlık ürünleri konusunda ihtiyaçlarını karşılamaktır. Eczanecilik yapan kişiler gerekli sınavlara girerek baş eczacı olabilir. Baş eczacının görevleri diğer çalışanlardan biraz farklıdır. Genel olarak eczanelerin görevleri şu şekildedir:

 • Hastalara karşı sabırlı davranılması gerekir.
 • Eczanede bulunan ilaçların düzenli şekilde raflara yerleştirilmesi gerekir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım dozunu ve şeklini anlatmalıdır.
 • İlaçların oluşturabileceği yan etkiler konusunda hastayı uyarmalıdır.
 • Ateş ölçer, tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz satın almak isteyenlere detaylı bilgi verilmelidir.
 • Tıbbi cihaz satın almak isteyen hastalar cihazın kullanım şekli anlatılmalıdır.
 • Hastanın sağlık sorununa bağlı olarak reçetesiz ilaç satılabilir.
 • Eczaneye gelen hastaların tansiyon ölçümü yapılabilir.
 • Doktor tarafından yazılan reçetenin yasal olup olmadığını kontrol edilmelidir.
 • İlaçların ve tıbbi cihazların stok durumunu kontrol etmelidir.
 • Eksik olan tıbbi ürünler sipariş verilerek tamamlamalıdır.
 • Hastanın kimlik ve sağlık bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Eczanede bulunan ilaçların uygun sıcaklıkta muhafaza edilmesini sağlanmalıdır.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçların imha edilmesi gereklidir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteyle satılan ilaçlar düzenlenmelidir.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bili sahibi olunmalıdır.
 • Eczanenin mali kayıtları özenli şekilde tutulmalıdır.
 • Reçete ve hasta profilleri düzenlenerek eczane dosyası hazırlanmalıdır.
 • Baş eczacı eczanedeki diğer personellerin çalışma saatlerini planlar. Aynı zamanda eczanenin genel düzeninden sorumlu olur. Hemşire ve doktorlara ilaç uygulamaları hakkında danışmanlık yapabilir.

Sivas Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Sivas ilimiz İç Anadolu Bölgesi içinde yer alır. Sivas ilinde toplam 17 ilçe bulunur ve bu ilçeler arasında en kalabalık olan Merkez’dir. Sivas ilinde yaşayıp nöbetçi eczaneye gitmek isteyen vatandaşlarımız Merkez ilçeyi tercih edebilir. Sitemizde bulunan Sivas nöbetçi eczane listesinde size en yakın olan eczaneyi kolayca bulabilirsiniz. Sivas’ın şu ilçesinde bulunan nöbetçi eczaneleri öğrenebilirsiniz:

 • Merkez

Her gün özenle güncellenen nöbetçi eczane bilgilerimizi güvenebilirsiniz. Gerekli olan eczane ismi, adresi ve telefon numarası listelerde yer alır. Bulunduğunu ili ya da ilçeyi seçerek şehrinizde görevli olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Bunun dışında diğer ile ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri de öğrenmeniz mümkündür.