Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Şırnak Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Şırnak Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 6
İl Görüntülenme : 106760
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Şırnak İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Şırnak Nöbetçi Eczane

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Şırnak’ın 537.762 kişilik bir nüfusu vardır. Bu nüfusun %75,1'i de şehirde yaşamını sürdürür. İlde toplam 7 ilçe ve 19 belediye bulunur. İlçeleri içinden en kalabalık olan Cizre’dir. Ekonomik anlamda hayvancılık, tarım ve sınır ticareti etkilidir. Nuh Tufanı olayının yaşandığı varsayılan Cudi Dağı Şırnak ilinde bulunur. Finik Ören Yeri, Şah Ören Yeri, Babil Ören Yeri gibi çeşitli tarihi değerleri vardır. Ekonomi ve kültürün yanında sağlık konusunda da birçok kurum vatandaşlara hizmet verir. Şırnak ilindeki vatandaşlarımız nöbetçi eczaneye farklı ilçelerde ulaşabilir. Şırnak nöbetçi eczane bilgilerini sitemizden takip edebilirsiniz. Görevli olan nöbetçi eczanelerin isimlerini, adreslerini ve telefon bilgilerini görebilirsiniz. Sadece Şırnak nöbetçi eczane bilgilerine değil her ilin nöbetçi eczane bilgilerine bakabilirsiniz. Listelerimizde açıklamalar doğru ve günceldir. Bu açıklamalara güvenerek eczaneye ulaşabilir ve ilaçlarınızı alabilirsiniz.

Şırnak Nöbetçi Eczane Nerede?

Sitemizde hazırlan listelerde nöbetçi eczane listelerinde adres bilgileri yer alır. Açık adreste açıklamasında bulunan mahalle, cadde ve sokak isimlerini kullanarak eczaneye gidebilirsiniz. Şırnak nöbetçi eczane nerede diye merak edenler bu listelerdeki açık adres bilgilerine bakabilir. Doğru adres açıklamaları sayesinde size yakın bir eczaneye ulaşmanız sağlanır. Aynı zamanda açıklamada bulunan telefon numarasını arayarak almak istediğiniz ilacın stokta olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Normal eczanelerin hizmet vermediği zamanlarda nöbetçi eczanelerden ilaç ve tıbbi ürün almanız mümkündür.

Şırnak Nöbetçi Eczane Sorgulama

Nöbetçi eczane sorgulama işlemini yapmak oldukça basittir. İnternet adresinize girdiğinizde ana sayfada 81 ilimizin listesi çıkar. Arama yapmak istediğiniz ili seçmeniz gerekir. Böylece ildeki nöbetçi eczanelerin bilgileri listelenir. İsteyen kişiler ilçe seçimini de yaparak daha detaylı bir sorgulama yapabilir. Şırnak nöbetçi eczane nerede diyenler bu sorgulama adımlarını takip etmelidir. İl merkezi ya da ilçeyi seçerek size yakın olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. İlde görevli olan nöbetçi eczaneler hakkında gerekli bilgilere listelerimizden ulaşırsınız. Buradan konumu size uygun olan nöbetçi eczaneyi seçebilir ve adresten yararlanarak ilaçlarınızı almaya gidebilirsiniz.

Şırnak En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında ya da tatil günlerinde vatandaşların ilaca ihtiyacı olabilir. Size yakın olan nöbetçi eczaneleri öğrendikten sonra gece gündüz fark etmeden acil sağlık ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Şırnak en yakın nöbetçi eczane adresini mahalle, cadde ve sokak bilgilerine göre seçebilirsiniz. Bulunduğunu ilçeyi seçerek size en yakın olan eczaneleri görebilirsiniz. Ardından açık adres açıklamasından yararlanarak ilaçlarınızı almaya gidebilirsiniz. Bu şekilde her koşulda sağlınızı korumaya devam edersiniz. Şırnak ili dışındaki illerde yaşayan vatandaşlarımız da sitemizde kendilerine en yakın olan nöbetçi eczaneyi öğrenebilir.

Şırnak Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

İllerde görev yapan nöbetçi eczaneleri normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda çalışır. 09:00 ile 19:00 çalışma saatleri dışında ilaç almak isteyenler nöbetçi eczaneye gitmelidir. Aynı zamanda resmi tatil olan zamanlarda ve Pazar günlerinde de normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneler açık olur. Şırnak nöbetçi eczane çalışma saatleri ile vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık ürünlerini temin etmesi sağlanır. Hafta içi ve Cumartesi geç saatlerde bir tıbbi ürünü ihtiyacınız olduğunda yakınınızda bulunan bir nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Pazar günleri de tüm gün boyunca nöbetçi eczanelerden istediğiniz sağlık ürünlerini alabilirsiniz. Bu şekilde sağlınızı aksatmanıza gerek kalmaz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler resmi tatil olan bayram günlerinde kapalıdır. Kurban ile Ramazan Bayramı tatillerinde ve 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi günlerde eczaneler hizmet vermez. Ayrıca bayramdan önce arefe günlerinde de yarım gün olarak çalışırlar. Resmi tatil ilan edilmiş olan bu dibi ve milli bayram günlerinde normal eczaneler yerine nöbetçi eczane vatandaşlar için satış yapar. Bu tatil zamanlarında il merkezinde ya da ilçede bulunan nöbetçi eczaneler giderek sağlık ürünlerinizi alabilirsiniz. Bayramın dışında haftanın Pazar günleri ve çalışma saatleri dışında da çeşitli tıbbi ürünleri nöbetçi eczanelerden almanız gerekir.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler 09:00 ile 19:00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verir. Hafta içi ve Cumartesi günü bu çalışma saatlerinde her eczaneye gidebilirsiniz. Öğlen molası olmadığı için istediğiniz saatte eczaneden sağlık ürünlerinizi alabilirsiniz. Sabah 09:00 ve akşam 19:00 saatleri dışında bir ilaç almak isterseniz çevrenizdeki nöbetçi eczaneleri sitemizden öğrenebilirsiniz. Haftanın Pazar gününde ve bayram zamanlarında nöbetçi olan eczaneden ilaçlarınızı temin edebilirsiniz. Sitemizde 81 ilimizde de görevli olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Eczanelerin ismine, adresine ve telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hem hafta içi hem Cumartesi günüde çalışır. Sabah 09:00 ile akşam 19:00 çalışma saatleri Cumartesi günleri de geçelidir. Hafta içi günlerde müsait değilseniz Cumartesi’de eczaneye gidebilirsiniz. Herhangi bir mola olmadığı için mesai bitene kadar istediğiniz zaman eczaneye uğrayabilirsiniz. Fakat Cumartesi 19:00’dan sonra Pazartesi 09:00’a kadar olan sürede normal eczaneler kapalı olur ve vatandaşların illerinde görevli olan nöbetçi eczanelere gitmesi gerekir. Nöbetçi eczaneleri öğrendikten sonra size yakın olan birine giderek ilaçlarınızı kolayca alırsınız.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin temel olarak görevi vatandaşlara tıbbi ürünler temin etmektir. Eczacılık yapmak isteyen biri eczacılık bölümünü okumalı ve ardından stajını tamamlamalıdır. Eczanelerin görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal olup olmadığı kontrol edilir.
 • Hastaya reçete edilen ilaçların günlük kullanım şekli açıklanır.
 • Hasta ilaçların saklama koşulları ve yan etkileri hakkında uyarılır.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihaz almak isteyenlere bilgi verilir.
 • Tıbbi cihazların kullanım şekli satın alan kişiye açıklanmalıdır.
 • Hastaya karşı saygılı ve sabırlı davranmak gerekir.
 • Eczanedeki ürünlerin stok durumu takip edilir.
 • Eksilmiş olan tıbbi ürünler için gerekli siparişler verilir.
 • Son kullanım tarihi geçen ilaçların imhası yapılır.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar düzenlenir.
 • Eczanedeki ilaçların uygun sıcaklık koşullarında saklanması gerekir.
 • Hasta profili ve reçete gibi bilgilerin kaydı tutulur.
 • Hastalara sağlık sorununa göre reçetesiz olarak ilaç verilebilir.
 • Eczaneye gelenlerin tansiyonu ölçülebilir.
 • İlaçların eczanedeki raflara düzenli yerleştirilmesi gerekir.

Bunların yanında baş eczacının da bazı görevleri vardır. Baş eczacı diğer çalışanların mesai saatlerini ve izin günlerini ayarlayabilir. Eczanenin genel olarak düzenlenmesinden sorumludur. Hastane komitelerine katılabilir. Doktor ve hemşireler için uygun ilaç tedavilerine danışmanlık yapabilir. Eczanedeki çalışanların görevlerini yerine getirmesini sağlamalıdır.

Şırnak Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan illerden biri Şırnak’tır. 7 ilçesi bulunan şehirde nöbetçi eczane kolayca bulunabilir. Şırnak’ta yaşayanlar her ilçede kendilerine yakın bir eczaneye gidebilir. Bu eczaneleri sitemizdeki listelerden kontrol edebilirsiniz. Sitemizdeki Şırnak nöbetçi eczane ilçeleri şunlardır:

 • Merkez
 • Beytüşşebap
 • Cizre
 • Güçlükonak
 • Idil
 • Silopi
 • Uludere

Bu ilçelerin nöbetçi eczanelerinin ismi, adresi ve iletişim bilgileri özenle hazırlanır. Güncel ve doğru bilgilere güvenerek eczaneye ulaşmanız sağlanır. Bulunduğunuz ilçeyi seçtikten sonra açık adresten yararlanarak nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. İlaç, tıbbi cihaz gibi çeşitli ürünleri eczaneden satın alabilirsiniz.