Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Sinop Nöbetçi Eczane Listesi

23 Mayıs 2024 Sinop Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 7
İl Görüntülenme : 107694
Liste Güncelleme Tarihi : 23 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Sinop İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Sinop Nöbetçi Eczane

Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Sinop ilimizde 216.460 kişilik bir nüfus yaşar. 9 ilçesi vardır ve nüfusun yoğunluğu en fazla Gerze ilçesindedir. Antik dönemden beri birçok devlete ev sahipliği yapmıştır. Bulunduğu konumla Karadeniz’in en uç noktasındadır. Hayvancılık ve tarım ilde yaşayanların geçim kaynağıdır. Sağlık hizmeti olarak da birçok özel ve devlet hastaneleri çalışır. Reçeteli ya da reçetesi olarak ilaçlarınızı eczaneden alabilirsiniz. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda sitemizde yer alan Sinop nöbetçi eczane listesini kontrol edebilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeyi seçerek sağlık ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Sinop nöbetçi eczane dışında diğer illerimizdeki nöbetçi eczaneleri de sitemizden öğrenebilirsiniz.

Sinop Nöbetçi Eczane Nerede?

Sitemize girdiğiniz karşınıza ilk olarak 81 ilin listesi çıkar. Sinop ilinde yaşayan vatandaşlarımız nöbetçi eczaneleri kendi illeriniz seçerek öğrenebilir. Sinop nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabı eczane adreslerinde verilir. Açık adres üzerinde bulunan mahalle, cadde ve sokak bilgilerini kullanarak nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz. Eczane ismi, adresi ve telefonu nöbetçi eczaneyi bulmanızı kolaylaştırır. Aynı zamanla telefon numarası sayesinde eczaneyi arayarak almak istediğiniz tıbbi ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Nöbetçi eczane listelerinde bilgiler her gün yenilenir. Bilgilerin doğruluğuna ve güncelliğine güvenerek nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz.

Sinop Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sinop nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlar sitemizi kontrol edebilir. İnternet adresimize girdiğinizde 81 ilin listesini görürsünüz. Bulunduğunuz ili ve ardından ilçeyi seçerek sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu basit sorgulama işlemini diğer il ve ilçeler için de yapabilirsiniz. İllerde görevli olan nöbetçi eczanelerin bilgileri her gün yenilenir. Sorgulama işlemi sonucunda doğru nöbetçi eczane bilgilerine ulaşırsınız. İlaç ve tıbbi cihaz gibi farklı sağlık ürünlerini nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Diğer eczanelerin çalışmadığı saatlerde istediğiniz il merkezi ve ilçe için sorgulama yaparak nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz.

Sinop En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda acil sağlık ihtiyaçları oluşabilir. Bu durumlarda vatandaşların nöbetçi eczaneye gitmesi gerekir. Kendilerine en yakın nöbetçi eczane hakkında detaylı biliye ulaşmak isteyenler için sitemiz oldukça pratiktir. Basit bir sorgulama ile il ve ilçenizde olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Sinop ilinde yaşayan vatandaşlarımız da acil sağlık ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabilir. Sinop en yakın nöbetçi eczane ismi, adresi ve telefon numarası sitemizde bulunur. Mahalle ve cadde gibi adres bilgilerinden yararlanarak konumunuza yakın olan eczaneye gidebilirsiniz. Böylece normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda bile sağlığınızı aksatmak zorunda kalmazsınız.

Sinop Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin çalışma saatleri dışında çalışır. Sinop nöbetçi eczane çalışma saatleri de buna uygun olarak planlanmıştır. Eczanelerin kapattığı akşam 19:00’dan sabah 09:00’ a kadar nöbetçi eczaneler hizmet verir. Aynı zamanda Pazar günleri tam gün olarak çalışırlar. Resmi bayram ilan edilmiş olan zamanlarda da bu tam gün çalışma yapılır. Nöbetçi eczaneler vatandaşların 7 gün 24 saat tıbbi malzemeler alabilmesi için faaliyet gösterir. Acil bir sağlık ihtiyacında 19:00’dan sonra ya da tatil günlerinden ilaç ve tıbbi cihazları nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Eczanelerin tamamında öğlen molası uygulanmadığı için istediğiniz saatte ilaç alabilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram tatillerinde hizmet vermez. Dini bayram olan Kurban ve Ramazan Bayramı günlerinde aynı zamanda 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 29 Ekim, 15 Temmuz gibi milli bayram günlerinde eczaneler kapalı olur. Bu zamanlarda sadece il ve ilçede görevli olan nöbetçi eczaneler çalışır. Bayram tatillerinde ilaç ve tıbbi cihaz gibi ürünler almak isterseniz nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve telefon numarası sitemizde bulunur. Diğer eczanelerin çalışma saatleri dışında ve Pazar günü dahil olmak üzere resmi tatil olan bayram günlerinde nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saati 09:00’da başlar ve 19:00’a kadar sürer. Hafta içi ve Cumartesi günlerinden 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet verirler. Hafta boyunca sadece Pazar günleri tam kapalı olurlar. Eczanelerin çalışma sistemlerinde öğlen molası olmadığı için herhangi bir sağlık ürününe ihtiyacınız varsa mesai bitene kadar her eczaneye gidebilirsiniz. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında nöbetçi eczaneler görev yapar. Saat 19:00 ile 09:00 arasındaki il merkezinde ve ilçenizde görevli olan nöbetçi eczaneleri sitemizden öğrenebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Tüm eczaneler Cumartesi günü sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatlerinde çalışır. Hafta içi günlerin dışında Cumartesi günü de ilaçlarınızı eczaneden alabilirsiniz. Hafta içi ve cumartesi aynı saatler içinde çalışan eczaneler sadece Pazar gününde kapalı olur. Cumartesi 19:00’da kapanan normal eczane Pazartesi sabah 09:00’da açılır. Bu çalışmadıkları süre boyunca tıbbi ürünler almak için nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Bunların dışında bayram tatili günlerinde de eczaneler faaliyet göstermez. Ama nöbetçi eczane sistemi sayesinde 7 gün 24 saat gerekli sağlık ürünleri alabilirsiniz. İl ve ilçelerde görev yapan nöbetçi eczaneleri öğrendikten sonra ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi reçeteli ya da reçetesiz olarak vatandaşlara tıbbi ürünler temin etmektir. Eczacılar hastalara karşı duyarlı ve sabırlı olmalıdır. Eczane işletmek isteyen kişiler eczacılık bölümünü ve stajını bitirmelidir. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir.

 • Doktor tarafından hastaya yazılan reçetenin uygun ve yasal olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük tozunu ve kullanım şeklini anlatmalıdır.
 • Hastayı ilaçların oluşturabileceği yan etkiler konusunda uyarılmalıdır.
 • Hastaların kimlik ve hastalık bilgilerini kimseyle paylaşmaması gerekir.
 • Sağlık sorunu olan hastalar için uygun reçetesiz ilaç satılabilir.
 • Eczanede bulunan kozmetik ürünler hakkında bilgili olmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların raflara düzenli şekilde yerleştirilmesi gerekir.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi çeşitli tıbbi cihazlar hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Herhangi bir tıbbi cihaz satın almak isteyen hastalara cihazın kullanım şekli anlatılmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların uygun sıcaklık koşullarında depolanması gerekir.
 • Eczanede bulunun ilaç ve tıbbi cihaz stokları kontrol edilmelidir.
 • Eksilen tıbbi ürünler için gerekli sipariş verilmelidir.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçlar imha edilmelidir.
 • Kırmızı ve yeşil reçeteli ilanlarla ilgili düzenleme yapılmalıdır.
 • Haftalık ya da aylık şekilde eczane dosyalarını hazırlamalıdır.
 • Eczaneye gelen hastaların tansiyonu ölçülebilir.

Bunların dışında gerekli sınavlarda başarılı olan kişiler baş eczacı unvanına sahip olabilir. Baş eczacı olan kişi eczanedeki çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini planlar. Eczanenin genel olarak düzeninden ve personelin görevini yerine getirmesinden sorumlu olur. Hekim ve hemşirelere güvenli ilaç uygulamaları hakkında danışmanlık yapabilir.

Sinop Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Sinop ülkemizin Karadeniz Bölgesinde bulunan illerinden biridir. Toplam 9 ilçesi ve 9 belediyesi vardır. İl merkezi ve ilçelerde görevli olan nöbetçi eczane listelerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Sinop nöbetçi eczane listelerimiz güncel bilgilerle özenle hazırlanır. Eczanelerin isimleri, adresleri ve telefon numaralar listelerde bulunur. Bulunduğunu il ve ilçeyi seçerek size yakın nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Sinop ilinde yaşayan vatandaşlarımız için sitemizde şu ilçeler vardır:

 • Ayancik
 • Boyabat
 • Durağan
 • Erfelek
 • Gerze
 • Merkez
 • Türkeli