Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Siirt Nöbetçi Eczane Listesi

17 Nisan 2024 Siirt Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 5
İl Görüntülenme : 100362
Liste Güncelleme Tarihi : 17 Nisan 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Siirt İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Siirt Nöbetçi Eczane

Siirt ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi içinde yer alır. 2020 yıl sonu verilerine göre 331.070 nüfusa sahiptir. Nüfusunun çoğu şehirde yaşamını sürdürür. İl merkezi ile birlikte 7 ilçesi ve 12 belediyesi vardır. Siirt ilinde yaşayan vatandaşlarımız tıbbi ürünleri eczaneden karşılar. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ise nöbetçi eczaneye gidebilirler. Siirt nöbetçi eczane listemizde bulunan eczane adı, adres ve telefon bilgilerinden yararlanabilirler. Siirt ilinde yaşayan vatandaşlarımız bu listelerde güncel olarak hazırlanan açık adres bilgileri sayesinde nöbetçi eczaneye kolayca ulaşabilir. Siirt nöbetçi eczane listelerinin dışında diğer il ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelere de göz atabilirsiniz. Her gün yenilenen eczane listelerinde bilgiler 7 gün 24 saat tıbbi ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlar.

Siirt Nöbetçi Eczane Nerede?

Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ilaç ve tıbbi cihaz gibi ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Sitemizde her ilde görev yapan nöbetçi eczanelerin listesi bulunur. Konumunuza yakın olan nöbetçi eczaneye giderek gerekli ilaç ve tıbbi cihaz gibi ürünleri alabilirsiniz. Siirt nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlarımız da bu bilgilerden yararlanabilir. Bulunduğunuz ya da yakın olduğunuz ilçeyi seçerek size en yakın nöbetçi eczane adresini görebilirsiniz. Eczanelerin açık adres bilgilerini kontrol ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Listelerdeki mahalle, cadde ve sokak gibi bilgiler doğru ve güvenilirdir.

Siirt Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemize girdiğinizde karşınıza ilk olarak 81 ilin listesi çıkar. Bu listeden bulunduğunu il ve ilçeyi seçerek sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Basit şekilde yapılan bu sorgulamada gerekli bilgilere ulaşırsınız. Siirt nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlarımız da sitemizdeki bilgilere bakabilir. Siirt il merkezi ve ilçesinde nöbetçi olan eczaneleri sorgulayabilir. Eczane ismi, açık adresi ve telefon bilgilerine göre eczaneye ulaşabilir. Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda bile rahatlıkla sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Nöbetçi eczaneler vatandaşlar için Pazar günleri ve resmi tatil zamanların da faaliyet gösterir.

Siirt En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczaneler normal eczanelerin çalışmadığı saatlerde vatandaşlara hizmet verir. Nöbetçi eczane listelerimizden gerekli açık adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. Konumunuza en yakın olan eczaneye giderek acil ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Siirt en yakın nöbetçi eczane için bulunduğunu ilçeyi seçebilirsiniz. Açık adreste bulunan mahalle, cadde ve sokak isimleri eczaneyi kolayca bulmanızı sağlar. Sitemizdeki adres bilgileri güncel ve güvenilirdir. Siirt’te yaşayan kişiler bu bilgilere göre eczaneye ulaşım sağlayabilir. Aynı zamanda telefon numarası sayesinde eczane görevlisiyle görüşebilirsiniz.

Siirt Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi eczaneler vatandaşların 7 gün 24 saat boyunca sağlık ürünleri alabilmesini sağlar. Normal eczanelerin çalışmadığı saatlerde ve günlerde hizmet verirler. Siirt nöbetçi eczane çalışma saatleri akşam 19:00’dan sabah 09:00’a kadar sürer. Aynı zamanda Pazar günü ve ülkemizde resmi tatil olan günlerde çalışmaya devam ederler. Eczanelerin çalışma düzenlerinde öğlen molası da yoktur. Bu nedenle istediğiniz zaman ilaç almaya gidebilirsiniz. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında nöbetçi eczaneler açık olur. Sitemizde yer alan nöbetçi eczane bilgileri ile ilinizde görev yapan nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram günlerinde faaliyet göstermez. Resmi ve dini bayram sayılan zamanlarda normal eczaneler kapalı olur. Bu tarihlerde onlar yerine nöbetçi eczaneler çalışır. Kurban ve Ramazan Bayramı günlerinde ve 29 Ekim, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos gibi günlerde eczaneler kapalıdır. Ayrıca bayram tatillerinden önceki arefe günü sadece öğlene kadar çalışırlar. Bayram zamanında oluşan acil ilaç ve tıbbi cihaz gibi ürünleri nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Sitemizde bulunan nöbetçi eczane listelerini kontrol ederek konumunuza yakın eczaneyi öğrenebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verir. Bu çalışma saatleri dışında sadece il merkezinde ve ilçede görev yapan nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir. Hafta içi ve Cumartesi gününde eczaneler 09:00 ile 19:00 saatlerinde açık olur. Aynı zamanda çalışma sistemlerinde öğlen molası bulunmadığı için istediğiniz zaman ilaç satın alabilirsiniz. Eczanelerin çalışma saatleri vatandaşların 7 gün ve 24 saat boyunca sağlık ürünleri almasına uygun şekilde hazırlanmıştır. Pazar günü ve resmi tatil zamanlarında normal eczaneler kapalı olur.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczanelerin çalışma sistemi Cumartesi gününü de kapsar. Hafta boyunca sadece Pazar günü tam kapalı olurlar. Hafta içi ve Cumartesi gününde 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet verirler. Cumartesi 19:00’da kapayan eczaneler Pazartesi sabah 09:00’da açar. Bu saatlerde ilaç ve tıbbi ürün almak isteyen kişilerin nöbetçi eczaneye gitmesi gerekir. Öğlen molası olmadığı için hafta içi ve Cumartesi gününde çalışma saati bitene kadar her eczaneye gidebilirsiniz. Hafta sonu Cumartesi akşamından itibaren ise nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. İlinizdeki nöbetçi eczaneyi öğrenmek için sitemizi incelemeniz yeterlidir. Nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiyi bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi temel olarak insanlara gerekli ilaç, tıbbi cihaz gibi salık ürünleri temin etmektir. Eczacılık yapmak isteyen bir kişi eczacılık bölümünü bitirmeli ve stajını tamamlamalıdır. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Eczanedeki ilaçların raflarda düzenli şekilde tutulması gerekir.
 • Eczane deposunda bulunan ilaçların uygun sıcaklık koşullarından saklanması sağlanmalıdır.
 • Eksilen ilaç ve tıbbi malzemeler takip edilmeli ve gerekli siparişler verilmelidir.
 • Hastaya verilen ilaçların kullanılması ve saklanması hakkında bilgi verilmelidir.
 • Hasta ilaçların yan etkileri için uyarılmalıdır.
 • Hastaya verilen reçetenin yasallığı kontrol edilmelidir.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihaz satın almak isteyen kişilere gerekli bilgi verilmelidir.
 • Tıbbi cihazların nasıl kullanılacağı anlatılmalıdır.
 • Eczanede bulunan kozmetik ürünler hakkında bili sahibi olunmalıdır.
 • İlaçların son kullanım tarihleri kontrol edilmeli ve tarihi geçenler imha edilmelidir.
 • Kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçlar düzenlenmelidir.
 • İlaç reçetesi ve hasta profili gibi bilgilerle eczane dosyası tutulmalıdır.
 • Sağlık sorunu yaşayan kişilere reçetesiz şekilde ilaç verilebilir.
 • Hastalara karşı sabırlı ve duyarlı davranmak gerekir.
 • Hastaların kimlik ve sağlık bilgileri kesinlikle kimseyle paylaşılmamalıdır.

Bu görevlere sahip eczacıların dışında baş eczacılar da vardır. Gerekli sınavlarda başarılı olan kişiler baş eczacı olabilir. Baş eczacı eczanede çalışan personelin izin günü ve çalışma saatlerini ayarlayabilir. Bunun yanında bazı hastane komitelerine katılabilir. İlaç ve reçete kayıtlarının tutulmasında, eczanenin genel düzeninde önemli rolü vardır.

Siirt Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Günaydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Siirt’in 7 ilçesi bulunur. İl genelindeki nüfusun çoğunluğu şehirlerde yaşar. Merkez ve Kurtalan ilçeleri en fazla yoğunluğa sahip yerlerdir. Bu nedenle sağlık hizmetlerine bu ilçelerde daha çok ihtiyaç olur. Nöbetçi eczane konusunda da bu ilçeler sıkıntı yaşamaz. Siirt nöbetçi eczane bulunan ilçeler şu şekildedir:

 • Kurtalan
 • Merkez
 • Pervari

Bu ilçelerden birini seçerek konumunuza en yakın nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin isim, adres ve telefon bilgileri günceldir. Siirt ve diğer illerde görevli nöbetçi eczane listelerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Özenle hazırlanan listelerden yararlanarak size yakın bir eczaneden tıbbi ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz.