Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Şanlıurfa Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Şanlıurfa Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 20
İl Görüntülenme : 112617
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Şanlıurfa İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Şanlıurfa Nöbetçi Eczane

Şanlıurfa Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunur. 2020 yıl sonu verilerine göre 2.115.256 kişilik bir nüfusa sahiptir ve ülkemizin en kalabalık sekizinci şehridir. İlde 13 ilçe bulunur ve en kalabalık ilçesi Halliliye’dir. Ekonomik anlamda tarım, hayvancılık, sanayi ve turizm önemli yer tutar. Farklı kültürlerden etkilenmiş olan mutfağı ile ünlüdür. İlde birçok sağlık kuruluşu vatandaşlara hizmet verir. Nöbetçi eczaneye gitmek isteyenler öncelikle sitemizde bilgilere göz atabilir. Şanlıurfa nöbetçi eczane listelerimiz sayesinde ilçenizde görevli olan eczaneye gidebilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve iletişim bilgileri listelerde güncel olarak bulunur. Normal eczanelerin hizmet vermediği zamanlarda nöbetçi eczaneden ilaç, tıbbi cihaz ve sağlık ürünleri satın alınabilir. Şanlıurfa nöbetçi eczane listelerinin yanında tüm illerin listesi de bulunur. Türkiye’nin 81 ilinden vatandaşımız kendi illerindeki nöbetçi eczanelere ulaşarak sağlık ürünü ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Şanlıurfa Nöbetçi Eczane Nerede?

Sitemizde bulunun eczane listeleri her gün yenilenir. Nöbetçi eczanelerin açık adreslerinde doğru ve güncel açıklamalar vardır. Şanlıurfa ilimizde yaşayanlar da nöbetçi eczaneye gitmeden önce listelerimizi kontrol edebilir. Şanlıurfa nöbetçi eczane nerede diye merak edenler açık adresler sayesinde ulaşım sağlayabilir. Adreste bulunan mahalle, cadde ve sokak bilgilerinden yararlanabilirsiniz. Size yakın bir nöbetçi eczaneye giderek ilaçlarınızı alabilirsiniz. Reçeteli ya da reçetesiz ilaçları bu şekilde listemizdeki adres bilgisinden yararlanarak satın alabilirsiniz. Aynı zamanda telefon numarası ile eczaneyi arayabilir ve almanız gereken ilacın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Şanlıurfa Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet adresimizde her ilin sorgulamasını yapmak oldukça basittir. Sitemize girdiğinizde ana sayfa üzerinde 81 ilimizin listesi bulunur. Nöbetçi eczanelerini öğrenmek istediğiniz ili seçerek sorgulama yapabilirsiniz. Şanlıurfa nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabına bu şekilde ulaşılabilir. Şanlıurfa ilini seçtikten sonra ilçe seçimini de yapabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeyi seçerek size daha yakın olan nöbetçi eczanelerin bilgilerine ulaşırsınız. Basit bir sorgulama işlemi sayesinde ilaç, tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünlerini alabilirsiniz.

Şanlıurfa En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Şanlıurfa en yakın nöbetçi eczane arayanlar sitemizden sorgulama yapabilir. Bulunduğunuz yere en yakın nöbetçi eczane hakkında detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz. Nöbetçi eczanenin ismi ve telefon numarasının yanında bulunun açık adres açıklamaları sayesinde kolayca eczaneye gidebilirsiniz. Acil bir sağlık sorunu yaşadığınızda gece gündüz fark etmeden eczanelerden gerekli ilaçları satın alabilirsiniz. Bu şekilde normal eczanelerin kapalı olduğu tatil zamanlarında bile sağlınızı korumaya devam edersiniz. Sitemizde yer alan 81 ilimizin de adres bilgilerinde doğru açıklamalar vardır. Dilerseniz başka il merkezleri ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin de adreslerine sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz.

Şanlıurfa Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda her ilde nöbetçi eczaneler görevli olur. Bu sayede vatandaşların gün ve saat fark etmeksizin tıbbi ürün ihtiyaçlarını karşılaması sağlanır. Ülkemizin 81 ilinde olduğu gibi Şanlıurfa nöbetçi eczane çalışma saatleri de buna göre ayarlanmıştır. Hafta içi ev Cumartesi günü eczanelerin kapattığı 19:00’dan açıldıkları 09:00’a kadar nöbetçi eczaneler açık olur. Bunun yanında Pazar günü ve resmi tatil ilan edilmiş zamanlarda da nöbetçi eczaneler vatandaşlara hizmet sağlar. Acil ilaç almanız gereken zamanlarda il ya da ilçenizde görev yapan nöbetçi eczaneyi sitemizden öğrenerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu şekilde 7 gün ve 24 saat boyunca sağlık ihtiyaçlarınızı eczanelerden alabilmeniz sağlanır.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler dini ver milli bayram günlerinde kapalıdır. Kurban ve Ramazan Bayramı tarihlerinde eczaneler hizmet vermez ayrıca bayram öncesi olan arefe günü de yarım gün çalışırlar. Bunun yanında 1 Ocak, 1 Mayıs, 29 Ekim, 23 Nisan, 15 Temmuz, 30 Ağustos gibi resmi tatil olan günlerde normal eczaneler kapalı olur. Bu tatil zamanlarında vatandaşlar illerde görevli olan nöbetçi eczanelerden sağlık ürünleri alabilir. Normal eczanelerin kapalı olduğu Pazar günü ve bayram tatillerinde de sağlık ihtiyaçlarınızı kolayca karşılarsınız. Sitemizi inceledikten sonra il ya da ilçenizdeki bir nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında çalışır. Normal eczaneler hem hafta içi hem cumartesi günlerinde 09:00 ile 19:00 arasında hizmet verir. Çalışma sistemlerinde öğlen molası bulunmadığı için mesai bitene kadar istediğiniz saatte eczaneye gidebilirsiniz. Eczaneler Pazar günü ise tamamen kapalı olur. Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda nöbetçi eczaneye giderek ilaç, tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünlerini alabilirsiniz. Nöbetçi eczane sayesinde gece gündüz demeden sağlığını korumaya devam edebilirsiniz. İlinizdeki nöbetçi eczane hakkında gerekli bilgiler sitemizde güncel olarak yer alır.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Cumartesi günleri eczaneler çalışmaya devam eder. Normal eczaneler 09:00 ile 19:00 çalışma saatleri içinde hafta içi ve Cumartesi günü vatandaşlara hizmet verir. Cumartesi günü hafta sonu olmasına rağmen eczaneden ilaçlarınızı almanız mümkündür. Öğlen molası da bulunmadığı için istediğiniz zaman eczaneye gidebilirsiniz. Cumartesi akşam 19:00’da kapanan eczane pazartesi 09:00’a kadar açılmaz. Bu süre içinde oluşabilecek tıbbi malzeme ihtiyacını nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Nöbetçi eczaneler sayesinde diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda sağlığınızın aksamasına gerek kalmaz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri reçeteli ya da reçetesiz olarak vatandaşlara tıbbi ürünler satmaktır. Eczacılık yapmak için 5 yıl eczacılık bölümünde okuyup 6 ay staj yapmak gerekir. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Hastaya verilen ilaçların günlük dozu ve kullanım şekli açıklanmalıdır.
 • Hasta ilaçların yan etkileri konusunda uyarılmalıdır.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Eczanede bulunan ilaçların uygun sıcaklık koşullarında saklanması sağlanmalıdır.
 • İlaçların düzenli şekilde raflara yerleştirilmesi gerekir.
 • Depoda bulunan tıbbi ürünlerin stok durumu takip edilmelidir.
 • Eksilen tıbbi ürünlerin yerine sipariş verilmelidir.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi çeşitli tıbbi cihazlar almak isteyenlere gerekli bilgiler verilir.
 • Tıbbi cihazların nasıl kullanılması gerektiği açıklanır.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar için gerekli düzenleme yapılmalıdır.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçların imha edilmesi sağlanmalıdır.
 • Hastaya karşı saygılı olmak önemlidir.
 • Eczaneye gelen hastanın tansiyonu ölçülebilir.
 • Hastanın kimlik ve sağlık bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Reçete ve hasta profili kayıtları tutulur.
 • Eczanenin düzenli ve temiz olmasına dikkat edilir.

Bu görevlerin dışında eczanede bulunan baş eczacı personellerin çalışama saatlerini ve izin günlerini planlayabilir. Baş eczacı eczanenin genel düzeninden ve personellerin görevlerini yapmasından sorumlu olur. Doktor ve hemşireler için uygun ilaç tedavi yöntemlerine danışmanlık yapabilir. Aynı zamanda hastane komitelerine katılabilir.

Şanlıurfa Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Şanlıurfa ilimizde 13 ilçe ve belediye vardır. Ülkemizin kalabalık şehirlerinden biridir. İl merkezinde ve ilçelerde vatandaşlara birçok sağlık hizmeti sunulur. Sitemizde Şanlıurfa’nın ilçelerinden birini seçerek size yakın olan nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Şanlıurfa nöbetçi eczane listemizde yer alan ilçeler şunlardır:

 • Merkez
 • Akçakale
 • Birecik
 • Bozova
 • Ceylanpinar
 • Halfeti
 • Harran
 • Siverek
 • Suruç
 • Viranşehir

Bu ilçelerdeki nöbetçi eczane isimleri, açık adresleri ve telefon numaraları güncel olarak listemize eklenir. İl merkezi ve ilçelerde görevli olan nöbetçi eczane bilgilerimizden yararlanabilirsiniz.