Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Samsun Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Samsun Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 19
İl Görüntülenme : 108173
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Samsun Nöbetçi Eczane

Ülkemizdeki büyük şehirlerden biri olan Samsun Karadeniz Bölgesi’nde bulunur. 17 ilçeye ve 1.356.076 kişilik bir nüfusa sahiptir. Türkiye’nin 16. kalabalık şehridir. Ekonomik anlamda balıkçılık, tarım, ticaret ve sanayi etkindir. Samsun’da birçok özel ve devlet hastaneleri ile sağlık hizmet verilir. Nöbetçi eczaneye ulaşım konusunda da sıkıntı yaşanmaz. Samsun nöbetçi eczane arayanlar listelerimizden gerekli bilgiye ulaşabilir. Samsun ve diğer illerdeki nöbetçi eczane bilgileri listelerimizde güncellenerek yer alır. Her gün yenilenen eczane bilgileri özenle hazırlanır. Samsun nöbetçi eczane listelerimizden yararlanarak size en yakın eczaneye gidebilirsiniz. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ilaç ve tıbbi malzemelerinizi nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz.

Samsun Nöbetçi Eczane Nerede?

Sitemizde 81 ilde görevli olan nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve telefonu vardır. Açık adres açıklamasında bulunan mahalle, cadde ve sokak bilgilerinden yararlanarak eczaneye ulaşabilirsiniz. Samsun nöbetçi eczane nerede diye sorun vatandaşlarımız kendilerine yakın eczaneyi listemizde bulabilir. Açık adres bilgilerinin yanında telefon numarası vardır. Eczaneyi arayarak aradığınız ilacın stokta bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Samsun ilinde yaşayan kişiler sitemizdeki nöbetçi eczanelere bakarak sağlık ürünleri ihtiyaçlarını alabilir.

Samsun Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemizi açtığınızda 81 ilin listesi karşınıza çıkar. Bu listeden bulunduğunuz ili seçerek nöbetçi eczane bilgilerini görebilirsiniz. Aynı şekilde başka illerde olan nöbetçi eczanelere ulaşabilirsiniz. Samsun ilinde yaşayan vatandaşlarımız da nöbetçi olan eczanenin ismini, adresini ve telefonunu öğrenebilir Samsun nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabı sitemizde kolay bulunur. Basit bir sorgulama yaparak il ve ilçelerdeki eczaneleri görebilirsiniz. Nöbetçi eczane sistemiyle vatandaşların reçeteli ya da reçetesiz olarak alınan ilaçları her zaman temin edilebilir. 7 gün ve 24 saat boyunca nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz.

Samsun En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

81 ilde çalışan nöbetçi eczanelerin bilgileri sitemizde her gün yenilenir. Güncel adres bilgilerine güvenerek ilçenizdeki eczanelere gidebilirsiniz. Sitemizdeki listeden ilinizi ve ilçenizi seçerek size en yakın olan eczaneyi öğrenebilirsiniz. Samsun en yakın nöbetçi eczane adresine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Pazar günleri ve resmi tatil zamanlarında adresinize en yakın olan nöbetçi eczanelerden gerekli tıbbi ürünleri alabilirsiniz. Acil durumlarda bile sağlınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Samsun Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi eczaneler normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda çalışır. Hafta içi ve cumartesi günleri her eczane 09:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışır. Akşam saat 19:00’dan sonra nöbetçi eczanelere gidilmesi gerekir. Aynı zamanda Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde de ilaç ve tıbbi malzemeler nöbetçi eczaneden alınmalıdır. Her ilimizde olduğu gibi Samsun nöbetçi eczane çalışma saatleri de 7 gün 24 saat boyunca devam eder. Normal eczanenin kapanış saatinden açılış saatine kadar nöbetçi eczaneler vatandaşlara hizmet verir. Eczanelerin öğlen molası olmadığı için istediğiniz zaman ilaçlarınızı alabilirsiniz. Samsun ilinde yaşayan kişiler nöbetçi eczane listelerimizdeki bilgileri kullanarak eczaneye ulaşabilir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Resmi tatil ilan edilmiş olan bayram günlerinde eczaneler kapalı olur. Ayrıca bayram öncesi arefe günlerinde yarım gün şeklinde çalışırlar. Ramazan ve Kurban Bayramı gibi dini tatillerde ve 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 15 Temmuz, 30 Ağustos gibi milli bayram olan zamanlarda hizmet vermezler. Bu tarihler içinde ilaç ve tıbbi cihaz gibi ihtiyaçlar nöbetçi eczaneden karşılanır. Resmi tatil ilan edilmiş günlerde bulunduğunuz ilde ve ilçede görevli olan nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Bayram günleri dışında hafta içi ve cumartesi 19:00’dan sonra eczaneler kapalıdır. Pazar günü de normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneler çalışır. Bu şekilde vatandaşlar sağlık ihtiyaçlarını aksatmadan karşılayabilir.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00’da başlar ve akşam 19:00’a kadar sürer. Bu çalışma saati dışında hizmet vermezler. Hafta içi ve cumartesi günleri 09:00 ve 19:00 saatlerinde öğlen molası olmadan her eczane çalışır. İstediğiniz saate bu eczanelere giderek reçeteli ya da reçetesi satılan tıbbi ürünlerden alabilirsiniz. Saat 19:00’dan sonra bir ilaç almak istediğinizde nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Sitemizde 81 ilin nöbetçi eczane listelerine ulaşabilirsiniz. Bu listelerde bulunan bilgilerden yararlanarak eczaneye ulaşım sağlayabilirsiniz. Pazar ve resmi tatil olan günlerdeki nöbetçi eczaneleri sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içi ve Cumartesi günlerinde hizmet verir. Cumartesi günü hafta içi olduğu gibi 09:00 ile 19:00 saatleri arasında açık olurlar. Öğlen molası da bulunmayan eczanelere mesai saati bitene kadar gidebilirsiniz. Cumartesi akşam 19:00’dan kapalı kaldığı Pazartesi 09:00’a kadar tıbbi ürünleri nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Eczaneler hafta boyunca sadece Pazar günleri tam gün kapalı olur. Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda acil bir ilaç ihtiyacınız varsa nöbetçi olan eczaneyi öğrenmek istersiniz. Bunun için sitemizde her gün yenilenen bilgilerden yararlanabilirsiniz. Ülkemizin her ilindeki nöbetçi eczane bilgilerine bakabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi vatandaşlara reçeteli ya da reçetesiz şekilde ilaç satmaktır. Eczacılık yapmak için 5 yıllık eczacılık bölümü bitirilir ve 6 aylık staj yapılır. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Hastaya yazılan reçetenin yasal ve uygun olup olmadığını kontrol edilmelidir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım dozu ve saklama koşulları anlatılmalıdır.
 • Aynı zamanda ilaçların oluşturabileceği yan etkilerden bahsedilmelidir.
 • Eczanedeki ilaçların düzenli şekilde raflara yerleştirilmesi gerekir.
 • İlaçların son kullanım tarihleri kontrol edilmelidir.
 • Son kullanım tarihi geçmiş olan ilaçlar imha edilmelidir.
 • Reçetesiz şekilde ilaç almak isteyen hastalara uygun ilaç satılmalıdır.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbı cihaz satın almak isteyen kişilere gerekli bilgiler verilmelidir.
 • Tıbbi cihazların nasıl kullanılması gerektiği anlatılmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların uygun sıcaklık koşullarında saklanması gerekir.
 • Eczane deposunda yer alan ilaç ve tıbbi cihazların stok durumu takip edilmelidir.
 • Eksilen ilaç ve tıbbi cihazlar için sipariş verilmelidir.
 • Hastalara karşı sabırlı davranılması gerekir.
 • Hasta profili ve reçete gibi bilgilerle eczane dosyası tutulmalıdır.
 • Hastanın kimlik bilgileri kesinlikle kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Eczanede bulunan kozmetik ürünlerle ilgili detaylı bilgiye sahip olunmalıdır.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçların düzenlenmesi yapılmalıdır.
 • Eczaneye gelen hastalara tansiyon ölçümü yapılabilir.

Bunların dışında eczanede görevli baş eczacının farklı görevleri vardır. Eczanede çalışanların çalışma saatlerini ve izin günlerini baş eczacı ayarlayabilir. Aynı zamanda genel olarak eczanenin işleyişinden sorumludur.

Samsun Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Karadeniz bölgesinde bulunan Samsun nöbetçi eczane konusunda avantajlı illerden biridir. 17 ilçe bulunun ilin çoğu ilçesinde nöbetçi eczane vardır. Vatandaşlar normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi olan eczaneden sağlık ürünleri satın alabilir. Sitemizde bulunan listelerde ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve telefon numarası vardır. Samsun nöbetçi eczane listesinde şu iller bulunur:

 • Alaçam
 • Asarcik
 • Atakum
 • Atakum Batı
 • Ayvacik
 • Bafra
 • Çarşamba
 • Havza
 • Ilkadim / Canik
 • Kavak
 • Ladik
 • Ondokuzmayis
 • Salipazari
 • Tekkeköy
 • Terme
 • Vezirköprü

Bu illerdeki yer alan eczanelerin isminden, adresinden yararlanarak eczaneye kolayca ulaşım sağlanabilir. Gerekli durumlarda nöbetçi olan eczane telefonla aranarak almak istediğiniz tıbbi ürünün olup olmadığını sorabilirsiniz.