Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Sakarya Nöbetçi Eczane Listesi

19 Temmuz 2024 Sakarya Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 19
İl Görüntülenme : 118880
Liste Güncelleme Tarihi : 19 Temmuz 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Sakarya Nöbetçi Eczane

Sakarya ilimiz Marmara Bölgesi’nin Çatalca-Kocaeli Bölümünde bulunur. 1.042.649 kişilik nüfusu ile ülkemizin en kalabalık yirmi ikinci şehridir. İlde 16 ilçe ve belediye vardır. Refah düzeyi giderek artan bu ilin sağlık hizmetleri de oldukça gelişmiştir. Sakarya nöbetçi eczane konusunda da vatandaşlara sıkıntı yaşatmaz. Nerdeyse her ilçesinde nöbetçi eczane bulunur. Bu nöbetçi eczaneleri sitemizden kolayca öğrenebilirsiniz. Eczane ismi, açık adresi ve iletişim bilgileri güncel olarak listelerde yer alır. Doğru ve güvenilir Sakarya nöbetçi eczane bilgileri için sitemize göz atabilirsiniz. Diğer eczanelerin kapalı olduğu saatlerde ilaç, tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünlerini nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz.

Sakarya Nöbetçi Eczane Nerede?

Sakarya nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlarımız listelerimizde bulunan adres bilgisinden yararlanır. Sakarya ilinde yaşayan kişiler açık adres sayesinde nöbetçi eczaneye ulaşmak için gerekli olan mahalle, cadde isimlerini görebilir. Size yakın olan bir eczaneye bu açık adres açıklamasından yararlanarak gider ve sağlık ürünleri alabilirsiniz. Aynı zamanda nöbetçi eczanelerin telefon numarası sayesinde istediğiniz ilacın stokta olup olmadığını arayarak öğrenebilirsiniz. Normal eczanelerin kapalı olduğu günlerde oluşabilecek sağlık ürünü ihtiyaçlarını için nöbetçi eczanelere ulaşım oldukça önemlidir. 81 ilin nöbetçi eczane listesini sitemizde bulabilirsiniz.

Sakarya Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemizi açtığınız zaman ülkemizdeki 81 ilin listesiyle karşınıza çıkar. Nöbetçi eczane olan 81 il ve ilçeleri sitemizde güncel olarak yer alır. Karşınıza çıkan listeden bulunduğunuz ili seçerek nöbetçi eczane hakkında gerekli bilgileri görebilirsiniz. Vatandaşlar il seçiminin ardından ilçe seçimi yaparak kendilerine daha yakın eczaneleri görebilir. Sakarya nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlarda kendi illerini seçerek nöbetçi eczane listesine ulaşır. Listelerde nöbetçi eczane ismi, adresi ve telefon numarası yer alır. Bu bilgilerden yararlanarak eczaneye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Sitemizde il sorgulama işlemini yapmak bu kadar basittir. Listelerdeki bilgiler her gün özenle yenilenir ve doğru bir sorgulama yapmanızı sağlar.

Sakarya En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda acil tıbbi ürün ihtiyacı oluşabilir. Bu durumlarda vatandaşlar il ya da ilçelerde görevli olan nöbetçi eczanelere yönelir. Sakarya ilinde bulunan vatandaşlarımız için de nöbetçi eczane listelerimiz vardır. Sakarya en yakın nöbetçi eczane arayanlar bu listelere göz atabilir. Sakarya’da yaşayanlar ilçe seçimi yaparak kendilerine en yakın olan eczanenin bilgilerine ulaşabilir. Mahalle, cadde ya da sokak isimlerinden yararlanarak konumunuzu uygun yerdeki eczaneye gidebilirsiniz. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında ve tatil günlerinde bile sağlınızı aksatmanıza gerek kalmaz. Başka il ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri de öğrenmeniz mümkündür. Sakarya dışında her ilde yaşayan vatandaşlarımız için gerekli olan nöbetçi eczane bilgileri sitemizde bulunur.

Sakarya Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin çalışmadığı zamanlarda faaliyet gösterir. Genelde hafta içi ve cumartesi akşam 19:00’dan sabah 09:00’a kadar çalışırlar. Pazar günleri ve resmi tatil sayılan günlerde de tam gün olarak hizmet verirler. 81 ilimizde olduğu gibi Sakarya nöbetçi eczane çalışma saatleri vatandaşların ihtiyaçlarını her zaman karşılamasına uygun şekilde düzenlenmiştir. 7 gün 24 saat boyunca ilaç, tıbbi cihaz gibi farklı tıbbi ürünleri nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Aynı zamanda eczanelerin tümünde öğlen molası bulunmaz. Bu sayede eczaneye giderken saati düşünmenize gerek kalmaz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram günlerinde kapalı olur ve o günlerde normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneler hizmet sağlar. 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 19 Mayıs, 15 Temmuz gibi resmi bayram ilan edilen günlerde normal eczaneler kapalıdır. Aynı şekilde Ramazan ve Kurban Bayramı olan zamanlarda da kapalı olurlar. Sadece arefe gününde öğlen saatine kadar hizmet verirler. Eczanelerin kapalı olduğu bu sürede ilaç, tıbbi cihaz ya da tıbbi malzeme ihtiyaçlarını nöbetçi eczaneden almanız gerekir. Resmi tatil günlerinden vatandaşları il merkezleri ve ilçelerindeki nöbetçi eczaneyi sitemize bakarak öğrenebilir. Bayram günlerinde bile sağlık ürünlerini kolayca almanız sağlanır.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma sabah 09:00’da başlar ve akşam 19:00’a kadar devam eder. Hafta içi ve Cumartesi günlerinde normal eczaneler bu saatlerde çalışmayı sürdürür. Ayrıca çalışma saatlerinde öğlen molası bulunmaz. 09:00 ile 19:00 çalışma saatleri içinde her zaman ilaç ve tıbbi malzeme satın alabilirsiniz. 19:00’dan sonraki acil bir ilaç ihtiyacını nöbetçi eczaneden almanız gerekir. Aynı şekilde pazar günleri ve resmi tatil zamanlarında da sadece nöbetçi eczaneler açık olur. Bu şekilde 7 gün ve 24 saat sağlık hizmetlerinde aksama yaşanmaması amaçlanmıştır.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneleri hafta içi ve Cumartesi günleri faaliyet gösterir. Haftanın sadece Pazar gününde kapalı olurlar. Cumartesi günleri hafta içi olduğu gibi 09:00 ile 19:00 saatleri arasında faaliyet gösterirler. Doktorun reçete ettiği ilaçları ya da farklı tıbbi ürünleri Cumartesi günleri de alabilirsiniz. Nöbetçi olamayan eczaneler Cumartesi akşam 19:00’dan sonra pazartesi sabahına kadar kapalı kalırlar. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında bir sağlık ihtiyacı olduğunda il ya da ilçenizde görevli nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Bunun için sitemizdeki bulunan nöbetçi eczane bilgilerini kontrol edebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri temel olarak insanların reçeteli ya da reçetesiz şekilde tıbbi ürünlere sahip olmasını sağlamaktır. Eczacı olmak için eczacılık bölümünde okumak ve ardından staj dönemini tamamlamak zorunludur. İsteyen kişiler daha sonra gerekli sınavlarda başarı elde ederek baş eczacı unvanına ulaşabilir. Baş eczacıların görevi diğer personellerden biraz farklıdır. Eczanelerin görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Doktorun hastaya yazdığı reçetenin yasal ve uygun olup olmadığını kontrol etmelidir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım dozunu anlatmalıdır.
 • Verilen ilaçların yan etkileri konusunda hastayı uyarmalıdır.
 • Eczanede bulunan ilaçların uygun sıcaklıkta saklanmasından sorumlu olurlar.
 • Eczanede ki ilaç ve tıbbi cihaz stok durumunu kontrol ederler.
 • Eksilen ilaç ve tıbbi cihazların siparişi vermeleri gerekir.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi çeşitli tıbbi cihazların satışını yapar.
 • Tıbbi cihaz almak isteyen kişileri bilgilendirir ve cihazın nasıl kullanılacağını detaylı şekilde anlatır.
 • Hastalara karşı sabırlı davranması gerekir.
 • Hastanın kimlik ve sağlık bilgilerini kimseyle paylaşmamalıdır.
 • İlaç reçete kayıtlarının tutulmasından sorumludur.
 • Tarihi geçmiş ilaçların imha edilmesini sağlamalıdır.
 • Eczanede bulunan ilaçların düzenli şekilde raflara yerleştirilmesi gerekir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar düzenlenmelidir.
 • Baş eczacı olan kişi diğer personellerin çalışma günü ve saatini ayarlayabilir.
 • Baş eczacı aynı zamanda hastanelerdeki komitelerde yer alabilir.

Sakarya Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda tıbbi ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneden almanız gerekir. Sakarya ilinin neredeyse her ilçesinde nöbetçi eczane bulunur bu nedenle sağlık ihtiyaçlarını karşılarken sorun yaşamazsınız. Sakarya nöbetçi eczane isimleri, adresleri sitemizdeki listelerde güncel olarak hazırlanır. Sakarya ilinin nöbetçi eczane listesinde bulabileceğiniz ilçeler şu şekildedir:

 • Adapazari
 • Akyazi
 • Arifiye
 • Erenler
 • Ferizli
 • Geyve
 • Hendek
 • Karasu
 • Kaynarca
 • Kocaali
 • Pamukova
 • Sapanca
 • Serdivan

Bulunduğunuz ya da size en yakın olan ilçeyi seçerek kısa sürede nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz.