Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Rize Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Rize Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 7
İl Görüntülenme : 110604
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Rize Nöbetçi Eczane

Rize nöbetçi eczane ilçelerde ve merkezde hizmet vererek sağlık sektörüne yardımcı olur. Rize sağlık açısından gelişmiş olan iller arasında yer alır. İlde toplam nüfus 344. 359’dur. Toplamda tüm nüfusa hizmet eden 13 tane sağlık binası yer alır. Vatandaşlar il içinde hem geceleri hem de gündüzleri sağlık hizmeti alabilir. Bu sağlık sektörüne hizmet eden önemli yapı taşlarından olan Ordu nöbetçi eczane de vatandaşlara tüm gece boyunca hizmet etmeye devam eder.

Rize Nöbetçi Eczane Nerede?

Rize nöbetçi eczane nerede sorusu için listeye artık kısa sürede ulaşmanız mümkündür. İstediğiniz zaman elinizin altında olan listemiz ile istediğiniz yerdeki nöbetçi eczanenin hem adres hem de iletişim bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz. Telefon numaralarıyla iletişime geçerek sorularınızı da sorabilirsiniz. Listemiz sürekli olarak yenilendiği için hata ile karşılaşmazsınız. Adresler de açık bir şekilde yer aldığı için yer bulma konusunda sıkıntı yaşamadan ilaç almanız mümkündür.

Geceleri ilaçlarınızı alarak kendinizi daha sağlıklı ve güvende hissedersiniz. Adres bilgisi öğrendikten sonra araçlarınızla ulaşım son derece kolaydır. Navigasyon cihazınız yardımı ile sizler de kolayca yer bulabilir ve istediğiniz ilacı alabilirsiniz. Bunun yanı sıra toplu taşıma ile de ulaşmak oldukça kolaydır.

Rize Nöbetçi Eczane Sorgulama

Rize nöbetçi eczane nerede sorgusu için fazla çaba harcamanıza gerek kalmaz. İlgili sekmedeki listemizden yaşadığınız ili seçmeniz yeterlidir. Ardından tüm nöbetçi olan eczanelerin isimleri yer alır ve sizler de kendinize uygun olanı seçerek adresine ulaşabilirsiniz. Her yerde kesintisiz hizmet veren eczaneler ile ilaçlarınızı yarıda bırakmadan kısa sürede tedavi olabilirsiniz. Listedeki tam konum bilgileri ile de adres bulma sıkıntısı yaşamazsınız.

Rize En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Rize en yakın nöbetçi eczane nerede olduğunu öğrenmek için listemize göz atmanız yeterlidir. Güncel olarak yenilenen sayfamızdaki tüm bilgiler kesin adres ve telefon bilgileridir. Nöbetçi eczanelere bayramlarda ve diğer tüm resmi tatillerde de giderek sizler de zor durumda kalmazsınız. Her zaman kesintiye uğramadan hizmet veren nöbetçi eczaneler ile ilaçlarınızı istediğiniz zaman bulma fırsatı olur.

Rize Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Rize nöbetçi eczane çalışma saatleri akşam 19.00 itibari ile başlar. Bu saatte diğer eczaneler mesailerine son verir ve görevlerini nöbetçi eczanelere bırakır. Sabah mesailerine devam eden nöbetçi eczaneler tüm gece boyunca açıktır. Her ilçede görevlerini ara vermeden yerine getirirler. İlde yer alan acil servisler de geceleri hizmet verir. Böylece hastaneden reçete alındıktan sonra ilaçlar için eczane bulmak kolaydır. İldeki tüm nöbetçi eczanelerin adres bilgileri için güncel listemizi takip edebilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Bayram tatilleri resmi tatillerdir. Bu yüzden özel sektör ve kamu kuruluşları bayram boyunca izinli sayılır. Eczacılar arife günü mesailerine son verir. Bayramdan bir gün önce saat 13:30’a kadar ilaç almak mümkündür. Fakat bu saate yetişemeyen vatandaşların üzülmesine gerek yoktur. Tüm bayram süresi boyunca nöbetçi eczaneler görevleri teslim alır ve yerine getirir. İstediğiniz zaman sayfamızdaki nöbetçi eczanelerin olduğu listeden sorgulama yapabilirsiniz. Böylece bayramlarda da ilaçsız kalmazsınız. Adres bilgilerinden size en yakın yerleri tespit ettikten sonra hem özel aracınız ile hem de toplu taşıma ile bölgelere ulaşım sağlamak kolaydır. Bayramlarda da toplu taşımalar çalıştığı için istediğiniz her yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Eczaneler sabahları 08:30 ya da 09:00 saatlerinde açılır. Gün boyunca hizmet verdikten sonra akşam 18:30 ile 19:00 arasında mesailerine son verirler. Fakat bu çalışma saatleri nöbetçi eczaneler için geçerli değildir. Onlar kapanış saati itibari ile göreve başlar. 24 saat boyunca sağlık hizmeti vermek adına sıra ile çalışma düzeni uygulanır. Bu çalışma saatleri il genelinde benzerdir.

Nöbetçi eczaneler pazar günü tam gün boyunca hizmet verirken aynı zamanda akşamdan sabaha kadar da açıktır. Böylece vatandaşlar haftanın her günü hizmet alabilir. Nöbetçi eczaneler ile ilgili adres bilgisi için güncel listemizden her türlü gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Özel sektörde cumartesi günleri genelde mesai yapılır. Çalışma saatleri içinde cumartesi günü de olan mesleklerden biri de eczacılıktır. Eczacılar cumartesi günlerinde hafta içinde olduğu gibi aynı çalışma saati ile göreve başlar ve aynı çalışma saati ile görevlerine son verirler. Akşam kapanışın ardından hizmete nöbetçi eczacılar devam eder ve sabaha kadar çalışırlar. Bu sayede cumartesi günü de ara vermeden ilaç alımı yapılabilir. Sitemizdeki eczane listesinden yaşadığınız ildeki tüm nöbetçi eczaneleri kolayca görebilir ve hastalıklarınızın daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Neler?

Eczaneler sağlık alanında topluma yardımcı olan kurumlardır. Vatandaşlar muayene işlemlerinin ardından eczanelere giderek ilaçlarını alır. Eczacıların sorumlulukları bunlarla sınırlı kalmaz. Yapmaları gereken görevler şunlardır:

 • Eczane içinde temizlikten sorumludur. Diğer bir ifade ile temizlik ve hijyenin sağlanması ya da başka biri çalışıyorsa ona bu sorumlulukların verilmesi ve ardından kontrol edilmesi de görevler arasındadır.
 • Eczacılar gelen müşterilerine bilgi verir. İlaçları ne zaman ve hangi ölçüde kullanmaları gerektiğini söyler. Ayrıca tehlikeli yan etkileri olması halinde de uyarılarda bulunur.
 • Bazı ilaçlar reçetesiz satılırken bazıları reçete ile satılır. Reçetesiz verilmesi yasak olan ilaçlarda satılması halinde cezai işlemler uygulanır. Bu yüzden eczacılar reçete ile satılan ilaçlarda oldukça dikkatli olmalıdır.
 • Tıbbı malzemeler konusunda da bilgi sahibi olan eczacılar bu malzemeleri almaya gelen vatandaşlara kullanım talimatlarını anlatmalıdır. Hangi cihazı hangi amaçla kullandığı ile ilgili de bilgi verirler.
 • İlaçların listesini tutarlar. Aylık ya da haftalık olarak bu liste kontrol edilir ve eksik olması halinde ilaçlar tamamlanır. Bununla birlikte finans işlemlerinin yapılması ve günlük olarak pos cihazından z raporunun alınıp kasanın kapatılması da görevler arasında yer alabilir. Eğer başka bir personel çalışıyorsa finans işlemlerinin sorumluluğu onda olabilir fakat eczacı bunların kontrolünü de yapar.
 • Eczanelerde gerekli düzeni sağlarlar. Raflarda ilaçların belli bir düzen içinde dizilmesi ve gelen müşterilerin de ilaçları kolayca görebilmesi açısından gerekli düzenlemeler yapılır.
 • Bitkisel ilaçlar hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Bununla birlikte hangi vitaminin ne amaçla kullanıldığı ile ilgili sorulara da yanıt verirler.
 • Tansiyon ölçtürmek için gelen müşterilere yardımcı olurlar. Ciddi durumlarda gerekli müdahaleyi yaparlar.
 • Çalışanların ödemeleri ile ilgili liste tutulur ve onların maaşlarının ve sigortalarının düzenli olarak yatırılıp yatırılmadığı kontrol edilir.

Rize Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Rize nöbetçi eczane tüm ilçelerde hizmet eder ve ildeki sağlık sektörünün ayakta kalmasına yardımcı olur. İlde yer alan ilçeler şöyledir:

 • Merkez
 • Pazar
 • Ardeşen
 • Kalkandere
 • Çamlıhemşin
 • İyidere
 • Çayeli
 • İkizdere
 • Derepazarı
 • Hemşin

Tüm ilçelerde günlük olarak yenilenen nöbetçi eczane isimlerini listemizden bulabilir ve kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Listemizde adres bilgilerinde yer alan bilgiler şunlardır:

 • Hangi sokakta olduğu,
 • Mahalle ismi,
 • Bulunduğu cadde,
 • Binanın ismi ve numarası.

Verilen açık adresleri bulmak oldukça kolaydır. Ayrıca adres bilgisi ile birlikte ulaşabileceğiniz telefon numaraları da yer alır. Bu numaralar ile de nöbetçi eczanelerle iletişime kolayca geçme imkanı bulursunuz.