Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Osmaniye Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Osmaniye Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 8
İl Görüntülenme : 109338
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Osmaniye İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Osmaniye Nöbetçi Eczane

Osmaniye ili ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alır. Merkezi ile birlikte 7 ilçesi ve 14 belediyesi vardır. 2020 verilerine göre 548.556 kişilik nüfusu bulunur ve bu nüfusun %82,8’i şehirde yaşamını sürdürür. Osmaniye ilinde yaşayan vatandaşların çoğu tarım ve sanayi sektörlerinde çalışır. Çukurova’nın en doğu kısmında yer alan şehir tarım ürünleri üretimi açısından önemlidir. Ekonominin dışında sağlık alanında birçok özel ve devlet hastanesi vatandaşlara hizmet sağlar. Osmaniye nöbetçi eczane konusunda da sıkıntı yaşamaz ve birçok ilçesinde nöbetçi eczane bulunabilir. İnternet sitemizi incelerseniz nöbetçi eczaneler hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Osmaniye nöbetçi eczane isimleri, açık adresleri ve iletişim bilgileri listelerimizde yer alır. Sadece Osmaniye ilinde yaşayanlar değil tüm illerdeki vatandaşlarımız şehirlerinde nöbetçi eczaneleri sitemizden öğrenebilir. Ülkemizin 81 ilindeki nöbetçi eczanelerin listeleri günceldir.

Osmaniye Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczanelerden reçeteli ya da reçetesiz sağlık ürünleri alabilirsiniz. Ülkemizdeki illerde görev yapan nöbetçi eczanelerin adresleri listelerimizde bulunur. Açık adreslerde yer alan mahalle ve sokak isimlerinden yararlanarak eczaneye ulaşabilirsiniz. Osmaniye nöbetçi eczane nerede diye soranlar bu açık adreslere göz atabilir. Doğru mahalle, cadde ve sokak isimlerinden oluşan açık adreslere güvenerek eczaneye rahatlıkla ulaşırsınız. Aynı zamanda listelerimizde bulunan telefon numarasını arayabilirsiniz. Eczaneyle yaptığını telefon görüşmenizde satın almak istediğiniz tıbbi ürünün olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Osmaniye Nöbetçi Eczane Sorgulama

Türkiye’nin 81 ilinin listesi internet sitemizin ana sayfasındadır. Bulunduğunu ili seçerek görevli olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. İl seçimimin ardından detaylı bir sorgulama için ilçe seçimini de yapabilirsiniz. İl merkezleri ve ilçelerdeki nöbetçi olan eczanelerin bilgileri basit bir sorgulama işlemi ile öğrenirsiniz. Osmaniye nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını bu şekilde öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi sayesinde Osmaniye ilinde yaşayanlar nöbetçi eczanelerin adreslerini görebilir. Konumu size en yakın olan eczaneye ulaşım sağlayabilirsiniz. Böylece normal eczanelerin açık olmadığı zamanlarda da sağlınızı korumaya devam edersiniz.

Osmaniye En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Eczanelerin çalışma saatleri dışında ve resmi tatil günlerinde gerekli tıbbi ürünleri nöbetçi eczaneden almanız mümkündür. Normal eczaneler kapalıyken vatandaşların acil sağlık ihtiyaçları oluşabilir. Bunun gibi durumlarda kişiler kendilerine en yakın olan nöbetçi eczaneye gitmek ister. Sitemizdeki açık adres bilgilerini inceledikten sonra bulunduğunu yere en yakın nöbetçi eczaneyi öğrenebilirsiniz. Osmaniye en yakın nöbetçi eczane adresini mahalle, cadde ve sokak isimlerinden yararlanarak bulabilirsiniz. Bu şekilde her koşulda sağlınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Osmaniye Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi eczaneler sayesinde vatandaşlar diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ilaç, tıbbi cihaz ve ürünleri temin edebilir. Normal eczanelerin kapattığı 19:00’dan açtıkları 09:00’a kadar nöbetçi eczaneler hizmet verir. Hafta içi ve Cumartesi saat 19:00’dan sonra ilaç almanız gerektiğinde sitemizden ilinizdeki nöbetçi eczaneleri kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda Pazar günü ve bayram tatillerinde de nöbetçi olan eczaneler tüm gün açık kalır. Osmaniye nöbetçi eczane çalışma saatleri ile kesintisiz olarak sağlık ürünlerine ulaşım sağlanır. 81 ilimizde olduğu gibi Osmaniye’de de diğer eczaneler kapalıyken nöbetçi olan eczaneler açıktır. Bu şekilde vatandaşlar herhangi bir ihtiyaçlarını 7 gün 24 saat boyunca satın alabilir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Türkiye’de resmi bayram ilan edilmiş günlerde eczaneler açık olmaz. Kurban Bayramı ile Ramazan Bayramı tatillerinde ve 1 Mayıs, 1 Ocak, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi tatillerde eczaneler hizmet vermez. Ayrıca bayram tatillerinden önceki arefe günüde öğlen vaktine kadar açık olurlar. Dini ve milli bayram günlerinde de vatandaşların eczaneden alınması gereken çeşitli sağlık ihtiyaçları olabilir. Bu günlerde nöbetçi eczanelerden ilaç, tıbbi cihaz gibi çeşitli ürünleri satın alabilirsiniz. Her eczane çalışmıyor olsa da il merkezi ve ilçelerde görevli olan nöbetçi eczaneler sayesin ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında hizmet verir. Hafta içi ve Cumartesi günlerinde bu saatlerde eczanelerden ihtiyacınız olan ilaçları alabilirsiniz. 09:00 ile 19:00 çalışma saatleri arasında öğlen molası olmadığı için size uygun her saatte eczaneye gitmeniz mümkündür. Bu çalışma saatleri dışındaki ihtiyaçlarınızı ise nöbetçi eczaneden satın almanız gerekir. Pazar günleri ve resmi tatil olan bayram zamanlarında her ilde farklı eczaneler görevli olur. Nöbetçi eczanelerin adlarını ve adreslerini sitemizde kolayca bulabilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Vatandaşların tıbbi ürünlerini temin eden eczaneler hafta içinin yanında Cumartesi günleri de çalışır. Cumartesi 09:00 ile 19:00 saatlerinde eczaneden ilaçlarınızı alabilirsiniz. Haftanın diğer günlerinde müsait olmayan kişiler Cumartesi’leri eczaneye gidebilir. Cumartesi dahil hafta boyunca açık olan eczaneler sadece Pazar günü kapalıdır. Cumartesi akşamında ya da Pazar günün oluşabilecek tıbbi malzeme ihtiyaçlarınızı ilindeki nöbetçi eczaneden karşılayabilirsiniz. Sitemizdeki listelerden konumu size yakın olan eczaneleri listelerini inceleyebilirsiniz. Diğer eczanelerin kapattığını Cumartesi 19:00’dan Pazartesi 09:00’a kadar olan sürede nöbetçi eczaneler sizin için hizmet vermeyi sürdürür.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin temel olarak görevi vatandaşlar için sağlık ürünleri temin etmektir. Eczacılar hastalara karşı sabırlı olmalıdır. Eczacılık bölümünde 5 yıl okuyan ve 6 ay staj yapan kişiler eczacılık yapabilir. Eczanelerin görevleri hakkında şu bilgiler verilebilir:

 • Doktor reçetesinin yasal ve uygun olup olmadığını kontrol edilir.
 • Hastaya ilaçlarının günlük dozu ve kullanım şekli anlatılır.
 • Hasta ilaçların yan etkileri ve saklama koşulları konusunda uyarmalıdır.
 • Sağlık sorunu olan hastalara reçetesiz şekilde ilaç verilebilir.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Depoda bulunan İlaç ve tıbbi ürünlerin stok durumu takip edilir.
 • Eksik olan her ürün için gerekli sipariş verilir.
 • Hastanın kimlik bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihazlar hakkında bilgili olunmalıdır.
 • Tıbbi cihaz almak isteyenlere kullanım şekli açıklanmalıdır.
 • Eczanenin temiz ve düzenli tutulması gerekir.
 • Eczanedeki ilaçlar uygun sıcaklık koşullarında saklanmalıdır.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar düzenlenmelidir.
 • Kullanım tarihi bitmiş olan tıbbı ürünler imha edilmelidir.
 • Eczanedeki ilaçlar düzenli olarak raflara yerleştirilir.
 • Hasta profili ve reçete gibi bilgiler kayıt edilir.
 • Eczaneye gelen hastaların tansiyonunu ölçebilir.

Gerekli sınavda başarılı olan kişiler baş eczacı olabilir ve onların görevleri diğer personellerden biraz farklıdır. Baş eczacılar eczanenin işleyişinden ve personellerin görevlerini yerine getirmesinden sorumludur. Personellerin çalışma saatlerini ve izin günlerini planlar. Hastanelerin komitelerinde yer alabilir. Hemşire ve doktorlar için uygun ilaç tedavilerine danışmanlık yapabilirler.

Osmaniye Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan illerden biri Osmaniye’dir. Şehirde merkezle birlikte 7 ilçe bulunur. Bu ilçelerdeki nöbetçi eczaneler hakkında gerekli bilgiyi internet adresimizde bulabilirsiniz. Birçok ilçesinden nöbetçi eczanelere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Osmaniye nöbetçi eczane listemizde görebileceğiniz ilçeler şunlardır:

 • Bahçe
 • Düziçi
 • Kadirli
 • Merkez
 • Toprakkale

Bulunduğunu ya da size yakın olan ilçeyi seçerek detaylı bir sorgulama yapabilirsiniz. Nöbetçi eczane listelerimizde güncel ve doğru bilgiler bulunur. Eczaneler hakkında bilgiler her gün özenle yenilenir.