Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Ordu Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Ordu Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 10
İl Görüntülenme : 107967
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Ordu İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Ordu Nöbetçi Eczane

Ordu nöbetçi eczane tüm ilçelerde hizmetlerine devam ederken halkın sağlık konusunda herhangi bir kesintiye uğramaması için çalışır. İlde toplam nüfus 761.400’dür. Ordu’da gelişen sektörlerden biri de sağlık sektörüdür. Bölgede toplamda 28 tane sağlık hizmeti veren yer bulunur. Vatandaşlar günün her saatinde sağlık konusunda gerekli desteği alabilir. Hem gündüzleri hem de geceleri hizmette olan eczaneler ile de her daim ilaçlarını temin edebilirler. Ordu nöbetçi eczane bayramlarda ve tatillerde de açıktır.

Ordu Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczanelerin tam listesi sayfamız üzerindeki listede paylaşılmaktadır. Sitemiz her gün düzenli olarak güncellenir. Böylece sizler de istediğiniz Ordu nöbetçi eczane nerede olduğu ile ilgili gerekli adres bilgisine çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Nöbetçi eczanelerin listesine ulaşmak için öncelikle bulunduğunuz ili seçmeniz gerekir. Ardından gerekli tüm iletişim bilgileri sayfada listelenir. Adres bilgisi ile birlikte yer alan telefon bilgisi de sizlere kolaylıklar sunar. Eczaneye gitmeden kolay işlemlerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Eczanelere giderken yolu aramanıza artık gerek kalmayacak. Listedeki açık adresler ile sizler de gitmek istediğiniz yere çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Listede yer alan adres bilgileri şöyledir:

 • Mahalle,
 • Sokak,
 • Cadde,
 • Bina No.

Her bir bilgiye detaylı bir şekilde ulaşarak sizler de zaman kaybetmeden ilaçlarınızı istediğiniz zaman temin etme fırsatı bulursunuz.

Ordu Nöbetçi Eczane Sorgulama

Ordu nöbetçi eczane nerede olduğu ile ilgili bilgi almak istediğiniz zaman sayfamızdaki liste sizlere yardımcı olacaktır. Güncel hali ile yayınlanan listemizde istediğiniz o gün hangi eczaneler nöbetçi ise sizlere gösterir. Sorgulama yapmak için oldukça pratik imkan sunan sayfamız ile sizlerin de hayatı kolaylaşır.

Saniyeler içinde nöbetçi eczanelerin adres ve telefon bilgisine ulaşarak zaman kaybetmeden tedavinize başlarsınız. Diğer eczanelerin kapanmasının ardından ilaç almama derdi yok. Tedavinizi yarıda bırakmadan istediğiniz ilacı nöbetçi eczaneler ile temin ederek kısa sürede eski sağlığınızda olursunuz. Sayfamızı her gün düzenli olarak kontrol edin ve ihtiyacınız olduğunuz eczanelere anında ulaşın. Kolaylıklarla dolu bir hayat ile nerede olursanız olun sağlığınızı ihmal etmeme imkanı elde edersiniz.

Ordu En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Ordu en yakın nöbetçi eczane bulmak için listemiz yardımcı olacaktır. İşlemlerinizi yapmak üzere öncelikle “Ordu” ilini seçmeniz gerekir. Ardından ilçelerde yer alan tüm açık nöbetçi eczanelerin isimleri ve adresleri karşınıza çıkar. Pratik bir arayüze sahip olan sayfamızdan herkes kolayca faydalanabilir. Anlaşılır düzen ile sizler de kendinize en yakın nöbetçi eczaneyi bularak ilaç almaya gidebilirsiniz.

Bilgilerimiz güncel olup, günlük olarak yayınlanmaktadır. Böylece doğru bilgiye ulaşabilir ve açık olan eczanelerin isimlerinin hangileri olduğunu çok kısa sürede öğrenebilirsiniz. Hem pandemi döneminde hem de diğer dönemlerde açık olan eczanelerin adresleri açık şekilde yer alır. Gittiğinizde adres bulma sorunu ile karşılaşmazsınız. Gerek navigasyon cihazı ile gerekse cihaz kullanmadan her bir adresi bulmak oldukça kolaydır. Hem ilçelerde hem de merkezde yer alan nöbetçi eczaneler için sayfamızı düzenli olarak kontrol edebilirsiniz.

Ordu Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Tüm illerde olduğu gibi Ordu’da da nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin mesailerinin bitiminin ardından göreve başlar. Yaklaşık olarak 18:30 ile 19:00 arasında kapanan eczanelerin ardından nöbetçi eczaneler hizmet verir. Vatandaşlar gecenin her saatinde kolayca ilaç temin edebilirler.

Nöbetçi eczaneler aynı zamanda bayramlarda ve diğer resmi tatillerde de hizmet verir. Tüm ülkede resmi tatillerde eczaneler kapalıdır. Fakat vatandaşların mağdur olmaması adına nöbetçi eczacılar devreye girer ve ilaç temin edilmesi için çalışır. Ayrıca hafta sonları pazar günü de sabahtan ertesi güne kadar nöbetçi eczaneler açıktır. Acil durumlarda ilaçlarınızı alabilir ve istediğiniz zaman sağlık personeline ulaşma şansını elde edersiniz. Ordu nöbetçi eczane çalışma saatleri ile ilgili detaylı listeye sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayramlarda kapalıdır. Fakat halkın mağdur olmaması adına nöbetçi eczaneler çalışır. Normal eczaneler arife günü yarım gün olarak çalışır. Öğleden itibaren mesaileri biter ve nöbetçi eczaneler hizmete başlar. Hem Kurban hem de Ramazan Bayramı’nda açık olmayan eczanelerden ilaç alımında geç kaldıysanız üzülmenize gerek kalmaz. Sayfamızdaki nöbetçi eczanelerin yer aldığı bölüm ile sizler de kendinize en yakın eczanenin bilgisine ulaşabilir ve almak istediğiniz tüm ilaçları hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Eczacılar sabahları 08:30 gibi eczanelerini açar. Akşam 18:30’a kadar hizmet veren yerler kesintisiz bir hizmet anlayışındadır. Bu süre zarfında vatandaşlar reçeteleri ile birlikte giderek ilaçlarını alabilir. Kapanış saatinin ardından nöbetçi eczaneler çalışır ve aynı şekilde geceleri de ilaç almak kolaydır. Tüm gece boyunca hizmet veren nöbetçi eczaneler sabahları nöbetlerini sonlandırır. Eczaneler resmi tatillerde kapalıyken nöbetçi eczaneler açıktır. Böylece ilaç temin konusunda sıkıntı yaşanmaz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler cumartesi günü çalışır. Hafta içi ile aynı mesai saati uygulanır. Fakat pazar günü tatildir. Pazarları nöbetçi eczaneler açık olur ve onların yerine hizmet verir. Eczacılık mesleğinde uygulanan 6 gün mesai saati düzeni ile hizmetin kesintiye uğramaması hedeflenmiştir. Sizler de güncel listemiz ile hem cumartesi akşam hem de pazar günü açık olan nöbetçi eczaneler ile kendi sağlığınızı kesintiye uğratmadan ilaçlarınızı alabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Neler?

Eczaneler sağlık sektörünün başında gelen alanlardan biridir. Vatandaşlar muayene olduktan sonra ilaçlarını almak için eczanelere gider. Fakat eczacıların görevleri sadece ilaç vermekle sınırlı kalmaz. Yerine getirmeleri gereken sorumluluklar şunlardır:

 • Müşterilere karşı son derece saygılı olmaları ve özveri ile çalışmaları gerekir. Aynı zamanda her meslekte olduğu gibi herkese eşit davranmak da sorumlulukları arasında yer alır.
 • Muhasebe ile ilgilenen başka birinin çalışmaması halinde gelir ve gider listeleri eczacılar tarafından tutulur. Hangi ilaçların geldiği ve eksik olan ilaçların da listesi hazırlanarak depo ile bağlantıya geçilir. Bununla birlikte son kullanma tarihi geçmiş olan ilaçların toplanması ve sayısının da listelenmesi görevleri arasındadır.
 • Vatandaşlar sadece ilaç almak için gelmez. Özellikle belli bir yaşın üzerinde olanlar düzenli olarak tansiyon ölçtürmek için gelir. Bu tarz müşterilere ilgi göstermek ve onların ölçümlerini doğru bir şekilde yapmak gerekir. Eğer acil müdahale yapılması gereken bir durum varsa, eczacılar kısa sürede müdahale edip gerekli olması halinde ambulans da çağırmalıdır.
 • Eczane içinde ek olarak temizlik personelinin olmaması durumunda da eczacılar gerekli hijyeni sağlar. Özellikle pandemi döneminde her türlü kuralları uygulamak ile görevlidirler. Ayrıca kurallara uymayan müşterilere de gerekli uyarıları yapmak sorumlulukları arasındadır.
 • İlaçların kullanım talimatları ile ilgili detaylı bilgi verirler. Varsa önemli yan etkileri bu konuda da hastaları uyarırlar. Bunun yanı sıra başka sorular da yönelten müşterilere destek olmaya çalışırlar.

Ordu Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ordu nöbetçi eczane hem merkezde hem de ilçelerde ulaşılabilir haldedir. Ordu’nun ilçeleri şunlardır:

 • Akkuş
 • Ünye
 • Altınordu
 • Ulubey
 • Aybastı
 • Perşembe
 • Çamaş
 • Mesudiye
 • Çatalpınar
 • Kumru
 • Çaybaşı
 • Korgan
 • Fatsa
 • Kabataş
 • Gölköy
 • Kabadüz
 • Gülyalı
 • İkizce
 • Gürgentepe