Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Niğde Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Niğde Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 7
İl Görüntülenme : 113912
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Niğde İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Niğde Nöbetçi Eczane

Niğde nöbetçi eczane aktif bir şekilde mesaisi biten eczanelerin yerine çalışırlar. Hem hafta içi hem de hafta sonu açık olurlar. Bununla birlikte sitemiz üzerinde yer alan Niğde nöbetçi eczane telefon numaralarına 7 gün 24 saat boyunca ulaşmanız mümkündür. Niğde ilinin nüfusu 362,071’dir. 181,692’lik kısmını erkekler oluştururken, 180,379’lik kısmını ise kadınlar oluşturur. Niğde ili sağlık alanında da oldukça geniş imkanlara sahiptir. Toplamda 10 tane hem devlet hem de özel hastanesi yer alır.

Niğde Nöbetçi Eczane Nerede?

Niğde nöbetçi eczane nerede sorusuna yanıt bulmak isteyenler için web sayfamız üzerinde her gün güncel olarak ilde yer alan nöbetçi eczanelerin listesine yer vermekteyiz. Üstelik nöbetçi eczanelerin hangi mahallede, sokakta ve ilçede yer aldıkları da açık bir şekilde ifade edilmektedir. Nöbetçi eczanelerin iletişim numaralarına da sitemiz üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Niğde Nöbetçi Eczane Sorgulama

Niğde nöbetçi eczane nerede sorusu için sitemiz üzerinde detaylı şekilde şehirde bulunan tüm nöbetçi eczanelerin açık adresleriyle birlikte isimleri tek tek yer alır. Niğde ilinde yer alan nöbetçi eczaneler haftanın 7 günü hizmet vermeye devam etmektedir. Bu sayede tüm hastalar istedikleri zaman istedikleri ilacı kolay bir şekilde temin edebilecektir. Niğde ilindeki nöbetçi eczaneler hem şehrin merkezinde hem de ilçelerinin tümünde yer alır.

Niğde En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Oturduğunuz yere an yakın olan nöbetçi eczanelerin listesi sayfamızda detaylı şekilde yer alır. Hem merkeze hem de şehrin ilçelerine toplu taşıma aracı ile ulaşmanız mümkündür. Niğde en yakın nöbetçi eczane bulmak için sayfamızda muhakkak oturduğunuz semti, mahalleyi, sokağı ve ilçeyi belirtmeniz gerekir. Bunun dışında en yakın nöbetçi eczaneyi sormak için nöbetçi eczanelerin telefon numaralarına bağlanmanız yeterli olacaktır.

Niğde Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Niğde nöbetçi eczane çalışma saatleri 19:00’dan itibaren başlar. Gece nöbetçi eczaneler aktif şekilde çalışmaya devam ederler. Ertesi sabah 08:30 ya da 09:00 saatlerine kadar çalışıp mesailerini tamamlarlar. Geceleri acil ilaç ihtiyacınızı nöbetçi eczaneler ile karşılamanız mümkündür. 09:00’da mesaileri biten nöbetçi eczanelerin yerine diğer eczaneler geçer ve onlar da saat 19:00’a kadar size hizmet vermeye devam eder. Hafta sonu da nöbetçi eczaneler hem cumartesi hem de pazar günleri çalışır.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı gibi dini bayramlarda eczaneler kapalı olur. Sadece arefe günü saat 13:00’a kadar çalışırlar. Nöbetçi eczaneler ise hem arefe günü hem de resmi ve dini bayramlarda hastaların mağdur olmaması için açık olurlar. 19 Mayıs, 1 Mayıs, 29 Ekim, 23 Nisan, 30 Ağustos, 15 Temmuz, 1 Ocak gibi resmi tatillerde de nöbetçi eczaneler her zaman açık olur. Sayfamızda bu günlerde açık olan nöbetçi eczanelerin listesi güncel olarak her gün yer alır.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Eczaneler hafta içi sabah saat 08:30’da açılıp akşam 19:00’da kapanırlar. Hafta sonu cumartesi günü de aynı saatler arasında mesailerine devam ederler. Nöbetçi eczaneler ise hafta içi 19:00’da mesailerine başlayıp ertesi sabah saat 09:00’a kadar aktif şekilde hizmet verirler. Her saat başı oturduğunuz yere en yakın olan nöbetçi eczanelerden istediğiniz ilacı temin edebilme imkanınız vardır. Nöbetçi eczaneler sadece hafta içi değil aynı zamanda hafta sonu da hem cumartesi hem pazar açık olur.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler sadece cumartesi günleri 08:30 ile 18:30 arasında çalışırlar. Pazar günleri her zaman tatildir. Nöbetçi eczaneler ise saat 18:30’dan sonra çalışmaya başlar. Ertesi sabah saat 08:30’a kadar çalışmalarını sürdürmeye devam ederler. Pazar günleri de sabahtan geceye kadar çalışırlar. Böylelikle istediğiniz zaman nöbetçi eczanelerin iletişim numaralarına ulaşabilirsiniz. Nöbetçi eczanelere gitmeden önce telefon numaralarından bağlantı sağlayıp önceden soru ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Üstelik alacağınız ilaçların siparişini de telefon üzerinden vermeniz mümkün olur.

Eczanelerin Görevleri Neler?

Aşağıda eczacıların yaptıkları görev ve sorumluluklar tek tek listelenmektedir:

 • Doktorun yazdığı reçetedeki ilaçların kontrolünü yaparlar ve bu reçetenin yasal olup olmadığını da detaylı bir şekilde incelerler.
 • Doktorların hastalara yazmış oldukları ilaçların hepsini eczane depolarında ve raflarında hazır hale getirirler.
 • Yazılan ilaçların ne gibi yan etkiler ortaya koyacağı ile ilgili bilgileri de hastalara en ince ayrıntısına kadar anlatırlar.
 • İlaçların hastalar tarafından nasıl kullanılması gerektiği ve ilaçların hangi oda koşullarında muhafaza edileceği ile ilgili detayları da vermektedir.
 • İlaçların hangi dozda ve hangi süre aralıkları ile alınması gerektiği hakkında da hastaların bilgilenmesini sağlarlar.
 • Eczane raflarında ya da depolarda son kullanma tarihi geçmiş olan ilaçların hepsinin imha işlemini gerçekleştirir.
 • Eksik ya da tükenmiş olan ilaçların listesini yapıp stokları güncellerler.
 • Depo ve eczane içinin tertip ve düzenini en iyi şekilde sağlarlar.
 • Hastalar ile her zaman iletişimleri hoşgörü ve saygı çerçevesi içinde gerçekleşmelidir. Hastalarla eczacılar en iyi şekilde ilgilenerek onların ihtiyaçları olan ilaçları hemen almalarına yardımcı olmalıdır.
 • Bunun dışında eczacı ve hasta arasında mahremiyet kuralına dikkat edilmesi gerekir. Eczacıların hastaların kişisel bilgilerinin üçüncü kişiler ile paylaşmaması gerekir.
 • Reçetesiz olarak ilaç ya da tıbbi cihazlar almak isteyen hastaların şikayetleri doğrultusunda onlara en uygun olan ilaçları ve tıbbi ekipmanları verirler. Bu ürünlerin ya da ilaçların nasıl kullanılacağı ile ilgili de bilgilendirmelerde bulunurlar.
 • Eczane dosyasını ve doktorun yazdığı reçeteleri düzenli bir hale getirirler. Aylık ve haftalık olacak şekilde raporların işlenmesini sağlarlar. Bilgisayara reçeteli ilaçların kaydını eksiksiz bir şekilde yaparlar.
 • Sigorta şirketleri ile birlikte işbirliği yaparak hastaların sağlığını korumaya çalışırlar.
 • Kırmızı ve yeşil reçete ile ilaç alacak hastalarla daha ayrıntılı şekilde ilgilenip onlara bu riskli ilaçların nasıl kullanılması gerektiğini açıklarlar.
 • Eczacılar aynı zamanda hastanelere danışmanlık hizmeti de verir. Özellikle tıbbi cihazların, ilaçların ve tıbbi ekipmanların nasıl kullanılacağını detaylı şekilde anlatırlar.
 • Eczanenin temizliğinden ve hijyeninden de sorumlu olurlar.
 • Baş eczacılar depoların kontrolünü ve denetimini yapar. Bununla birlikte yanında çalışan tüm görevlilerin mesai saatlerini ve izin günlerini belirlerler.
 • Eczacılar bütün stokların kontrolünü yaparak eksik olan tüm ilaçların ya da tıbbi ekipmanların temin edilmesini sağlarlar.
 • İlaçların ve tıbbi cihazların satın alınması için ihale işleminin yapılmasını sağlarlar.

Eczacı olmak isteyenler 4 yıllık Eczacılık Fakültesi’nde eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayıp diplomalarını almalıdır. Bunun yanında zorunlu olarak yapmaları gereken stajlarını da hastanede ya da diledikleri eczanelerde uygulamalı şekilde yapmaları gerekir.

Niğde Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Niğde nöbetçi eczanelerine hem şehir merkezinde hem de ilçelerinin tümünde ulaşmak mümkündür. Aşağıda Niğde ilinde yer alan nöbetçi eczanelerin hangi ilçelerde bulunduğu en ince ayrıntısına kadar listelenmektedir:

 • Niğde merkez
 • Bor
 • Çamardı
 • Çiftlik
 • Ulukışla
 • Altunhisar

Olmak üzere toplamda 6 ilçesinin her bölgesinde nöbetçi eczaneler hem hafta içi hem de hafta sonu cumartesi ve pazar aktif bir şekilde çalışmaktadır. Niğde nöbetçi eczane listesi internet sitemiz üzerinde yer alır.