Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Nevşehir Nöbetçi Eczane Listesi

17 Nisan 2024 Nevşehir Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 9
İl Görüntülenme : 107596
Liste Güncelleme Tarihi : 17 Nisan 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Nevşehir İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Nevşehir Nöbetçi Eczane

Nevşehir nöbetçi eczane hem hafta içi hem de hafta sonu cumartesi ve pazar hizmet vermeye devam etmektedir. Nevşehir’in güncel olarak nüfusu 304,962’dir. Nüfusun %49,56’sını erkekler oluştururken, %50,44’ünü kadınlar oluşturmaktadır. Nevşehir ili sağlık alanında da oldukça gelişmiştir. Şehirde toplamda 6 farklı türde hem devlet hem de özel hastane yer alır. Nevşehir nöbetçi eczane listesi için resmi internet sayfamız üzerinden detaylı bilgilendirmeler yapmaktayız.

Nevşehir Nöbetçi Eczane Nerede?

Nevşehir nöbetçi eczane nerede sorusunu merak edenler için sayfamızda detaylı bir şekilde ayrıntılara yer vermekteyiz. İnternet sayfamız üzerinde Nevşehir ilinde yer alan tüm nöbetçi eczanelerin listesi ayrıntılı şekilde yer alır. Nöbetçi eczanelerin isimlerinin yanı sıra açık adresleri ve iletişim numaraları da bulunur. İletişim numaralarını kullanarak önceden nöbetçi eczaneleri arayıp soru ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Nevşehir Nöbetçi Eczane Sorgulama

Nevşehir nöbetçi eczane nerede diye soranlar için güncel olarak nöbetçi eczanelerin listesi internet sayfamız üzerinde yer alır. Her gün nöbetçi eczaneler değiştiği için sayfamızda da her gün nöbetçi eczanelerin listesini yenilemekteyiz. Nöbetçi eczanelerin isimlerin yanında hangi mahallede, semtte, ilçede yer aldıkları da ayrıntılı bir şekilde bulunur. Nevşehir nöbetçi eczaneler mesaisi biten eczanelerin yerine görev almaktadır. Bu sayede hastalar geceleri de acil olarak almaları gereken ilaçlarını ikamet ettikleri yere en yakın olan nöbetçi eczaneye giderek kolay bir şekilde temin edebilecektir.

Nevşehir En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Nevşehir en yakın nöbetçi eczane arayanlar için sayfamızda nöbetçi eczanelerin açık adreslerine kadar detaylı bilgileri koymaktayız. Bu liste üzerinden size en yakın olan nöbetçi eczaneyi bularak eczaneye hem toplu taşıma hem de özel araçlar ile gidebilmeniz mümkündür. Nevşehir nöbetçi eczanelere haftanın 7 günü ulaşmanız da mümkündür. İletişim numaralarına bağlanarak önceden eczane hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Nevşehir Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Nevşehir nöbetçi eczane çalışma saatleri 19:00’dan itibaren başlar. Geceleri de eczacılar nöbet tutarlar. Ertesi sabah saat 08:30’a kadar aktif bir şekilde çalışırlar. Bu saat aralıklarında nöbetçi eczaneler cumartesi ve pazar günleri de görevlerinin başlarına geçmektedir. Mesaisi olan eczaneler ise saat sabah 08:30 ile 19:00 aralarında faaliyet gösterir. Sadece cumartesi günü çalışırlar. Pazar günleri tatildir. Nöbetçi eczaneler haftanın 7 günü de insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olmak için hizmet vermeye devam etmektedir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayramda görev yapmazlar. Hem resmi hem de dini bayramda kapalı olurlar. Nöbetçi eczaneler ise Ramazan ve Kurban Bayramları ile birlikte 1 Mayıs, 19 Mayıs, 29 Ekim, 15 Temmuz, 30 Ağustos, 23 Nisan gibi milli bayramlarda da aktif bir şekilde görevlerinin başlarında olur. Mesaisi olan eczaneler arefe günü sadece öğleye kadar faaliyet gösterirler. Nöbetçi eczaneler arefe günü saat 13:00’dan sonra işlerinin başında olmaya başlarlar.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Eczaneler hafta için 09:00’da görevlerine başlayıp 19:00’da da görevlerini sonlandırır. Mesaileri biten eczanelerin yerini nöbetçi eczaneler alır. Nöbetçi eczaneler geceleri de aktif bir şekilde ilaçları satmaya devam ederler. Sizler de hem reçeteli hem de reçetesiz şekilde ilaçlarınızı dilediğiniz saatte alabilirsiniz. En yakın nöbetçi eczaneyi bulmanız için internet sayfamız üzerinde Nevşehir ilinde bulunan nöbetçi eczanelerin açık adresleri ile ilgili detayları da ortaya koyduk.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler cumartesi günü 09:00 ile 19:00 saatleri arasında açık olurken pazar günleri kapalıdırlar. Nöbetçi eczaneler ise cumartesi günleri saat 19:00’dan itibaren mesailerine başlar ve geceleri de nöbet tutarlar. Ertesi sabah saat 09:00’a kadar aktif şekilde çalışırlar. Pazar günleri de nöbetçi eczaneler aktif şekilde çalışırlar. Bu sayede hastalar ilaçlarını en yakın nöbetçi eczaneye giderek alabilme imkanına sahip olur.

Eczanelerin Görevleri Neler?

Aşağıda eczanelerin yaptıkları görevler detaylı bir şekilde listelenmektedir:

 • Eczanede çalışanlar eczane içini ve depoyu düzenli bir hale getirmekle sorumludurlar.
 • İlaç ve tıbbi ekipmanların alım işlemlerinin yapılabilmesi için detaylı şekilde ihale listesini hazırlamakla yükümlüdürler.
 • İlaç ve tıbbi cihazları aldıktan sonra kendi içlerinde gruplandırarak raflara düzenli bir şekilde yerleştirirler.
 • İlaçların eczane raflarında ve depoda en uygun koşullarda muhafaza edilmesine yardımcı olurlar.
 • Kırmızı, mor ve yeşil reçete ile satılan ilaçların düzenli bir şekilde sınıflandırılmasını yaparlar. Bu ilaçları kullanacak olan hastalara kullanım talimatları ile ilgili bilgilendirme yaparlar.
 • Eczane içinde bitmiş ilaçların kontrolünü yaparak stok güncellemesini yaparlar.
 • Son kullanma tarihi geçmiş olan ilaçların listesini yaparak en kısa zaman içinde bu ilaçların imha işlemini gerçekleştirirler.
 • Doktorların yazdığı reçetedeki ilaçların kontrolünü ve denetimini detaylı bir şekilde yapıp herhangi bir hatanın olması durumunda hastanın yeniden doktor ile iletişime geçmesine yardımcı olurlar.
 • Reçeteli olarak satın alınacak ilaçların hastaların nasıl kullanması gerektiği ve hangi koşullarda ilaçların saklanacağı ile ilgili detayları aktarırlar.
 • Reçetesiz ilaç alacak hastaların öncelikle hangi şikayetleri olduklarını dinleyip hastalık teşhisi koyarak hastalara en uygun ilacı önerirler.
 • Tıbbi cihazların kullanım detaylarını hastanelerde hemşirelere ve hastalara anlatarak danışmanlık yaparlar.
 • Eczanenin deposunun temiz ve hijyenik bir yapıda olmasına özen gösterirler.
 • Reçeteli olarak satılan ilaçların kayıtlarını bilgisayara geçirirler.
 • Haftalık ve aylık olacak şekilde raporları tutarlar.
 • Baş eczacılar ise depolarda stok güncellemesi yapar ve depolarda ilaçların en güvenilir şekilde muhafaza edilmesine yardımcı olur.
 • Eczacılar ve hastalar arasında her zaman güven olmalıdır. Özellikle eczacılar hastaların kişisel bilgilerini bir başkası ile kesinlikle paylaşmamalıdır. Hastaların T.C. kimlik numarası, telefon numarası ya da açık adresleri her zaman gizli kalmalıdır. Eczacı ve hasta arasında gerekli olan mahremiyet sağlanmalıdır.
 • Bunun dışında eczacılar her hasta ile en detaylı ve özverili bir şekilde ilgilenmelidir. Eşit ve adil şekilde davranarak hastalara gerekli talimatları ve bilgileri aktarmalıdır.
 • Eczacılar aynı zamanda tansiyon ölçmekle de yükümlüdürler. Hastaların tansiyonlarının düşük ya da yüksek olması durumunda dengede tutabilmeleri için onlara en uygun olan ilacı ya da uygulanacak yöntemleri tek tek açıklarlar. Bu sayede hastaların tansiyon değerleri her zaman sabit kalacaktır.
 • Rafların düzenini sağlamakla da sorumludurlar.

Eczacı olmak isteyenler öncelikle üniversitelerin Eczacılık Fakültesi’nde 4 yıl boyunca hem teorik hem de uygulamalı eğitimi almak zorundadır. Bu eğitimlerin hepsinden başarılı şekilde geçenler dönem sonunda zorunlu olan stajlarını ya hastanelerde ya da eczanelerde yapmalıdırlar. Stajlarını başarılı bir şekilde bitirenler eczane açmak istedikleri zaman eczane açmak için gerekli olan belgeyi temin etmelidir. Dileyenler de adli kurumlarda ya da hem devlet hem de özel hastanelerde çalışabilmektedir.

Nevşehir Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Nevşehir nöbetçi eczane hem merkezde hem de ilçelerinin tümünde bulunur. Aşağıda Nevşehir nöbetçi eczanelerin bulunduğu ilçeler tek tek listelenmektedir:

 • Nevşehir merkez
 • Acıgöl
 • Derinkuyu
 • Avanos
 • Gülşehir
 • Hacıbektaş
 • Kozaklı
 • Ürgüp

Olmak üzere toplamda 8 tane ilçesinde merkez de dahil olmak üzere nöbetçi eczaneler yer alır. Nevşehir nöbetçi eczanelerin listeleri ile ilgili detaylara sayfamız üzerinden bakabilmeniz mümkündür.