Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Muş Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Muş Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 6
İl Görüntülenme : 118319
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Muş İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Muş Nöbetçi Eczane

Muş nöbetçi eczane hem merkezinde hem de ilin tüm ilçelerinde yer alır. Muş ilinin nüfusu 201,470’dir. Muş’ta toplamda 8 tane özel ve devlet hastanesi yer alır. Sağlık alanında da imkanları oldukça geniştir. Muş nöbetçi eczane listesi resmi internet sayfamız üzerinde güncel olarak yer almaktadır.

Muş Nöbetçi Eczane Nerede?

Muş nöbetçi eczane nerede sorusuna yanıt bulmak isteyenler için sayfamızda detaylı bilgilere yer vermekteyiz. Sayfamızda nöbetçi eczanelerin listesinin yanında hangi ilçede, semtte, mahallede, sokakta yer aldıkları da detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Bununla birlikte iletişim numaralarından da nöbetçi eczanelere ulaşmanız mümkündür. Muş nöbetçi eczaneler haftanın 7 günü hizmet vermeye devam eder.

Muş Nöbetçi Eczane Sorgulama

Muş nöbetçi eczane nerede diyenler için liste detaylı bir şekilde resmi internet sayfamız üzerinde yer alır. Nöbetçi eczanelerin isimlerinin yanında telefon numaraları da yer alır. İletişim numaraları üzerinden nöbetçi eczanelere gitmeden önce almak istediğiniz ilaçlar hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz ya da ilaç siparişinde bulunabilirsiniz.

Muş En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Muş en yakın nöbetçi eczane nerede sorusu için sitemizde nöbetçi eczanelerin listesi detaylı bir şekilde yer alır. Muş ilinin merkezinde ve ilçelerinde hepsinde nöbetçi eczaneler haftanın 7 gün boyunca hizmet vermeye devam eder. Aynı zamanda nöbetçi eczaneler cumartesi ve pazar günleri de açıktır. Dini ve milli bayramlarda da nöbetçi eczaneler insanları mağdur etmemek için faaliyetlerine devam ederler.

Muş Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Muş eczane çalışma saatleri hafta için 09:00 ile 19:00 arasındadır. Cumartesi günleri de eczaneler aynı saat aralıklarında çalışma içerisinde olur. Fakat pazar günleri kapalı olurlar. Nöbetçi eczaneler mesaisi biten eczanelerin yerine çalışmaya başlar. Muş nöbetçi eczane çalışma saatleri 19:00’dan itibaren başlar. Gece de nöbet tutarak sabah 09:00’a kadar aktif bir şekilde çalışırlar. Nöbetçi eczaneler hem hafta içi hem de cumartesi ve pazar günleri de faaliyet gösterirler. Muş ilinin merkezinde ve tüm ilçelerinde nöbetçi eczanelerin listesi sayfamız üzerinde bulunur.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler hem milli hem de dini bayramlarda faaliyet göstermez. Fakat nöbetçi eczaneler Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 1 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos gibi bayramlarda aktif bir şekilde çalışırlar. Sizler de hem dini hem de resmi bayramlarda 7 gün boyunca nöbetçi eczanelerden reçeteli ya da reçetesiz şekilde ilaçlarınızı sorun yaşamadan alabilirsiniz.

Nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için resmi web sayfamızda yer alan listeye göz atabilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin isimlerinin yanında aynı zamanda nerede bulundukları da en detaylı şekilde verilmektedir.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri her ile göre farklılık gösterebilmektedir. Muş nöbetçi eczaneler haftanın her günü açıktır. Nöbetçi eczaneler mesaisi biten eczanelerin çıkış saatlerinden itibaren çalışmaya başlar. Eczaneler 09:00 ile 19:00 arasında açıktır. Nöbetçi eczaneler 19:00’dan itibaren açık olur ve geceleri de hastalar rahat bir şekilde ilaçlarını temin edebilme imkanını elde eder. Muş ilinin bütün ilçelerinde nöbetçi eczanelere ulaşmanız mümkündür. Muş nöbetçi eczanelerin listesi sayfamız üzerinden ayrıntılı şekilde yer alır.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler cumartesi günleri çalışırlar. Cumartesi günleri 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hafta içi gibi görevlerini yapmakla meşgul olurlar. 19:00’dan sonra da nöbetçi eczaneler çalışmaya başlar. Mesaisi olan eczaneler pazar günü kapalıdırlar. Nöbetçi eczaneler ise hem cumartesi hem de pazar günleri geceden ertesi sabaha kadar hastalara hizmet vermeye devam ederler. Sayfamız üzerinde yer alan nöbetçi eczanelerin telefon numaralarına bağlanarak önceden alacaklarınız ilaçlar için sipariş edebilirsiniz. Bununla birlikte nöbetçi eczanelerin iletişim numaralarına bağlanarak ilaçlar hakkında bütün detaylı bilgileri alıp sorularınızı ve taleplerinizi de iletebilmeniz mümkündür.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Aşağıda nöbetçi eczanelerin yapmakla yükümlü oldukları görev ve sorumluluklar detaylı bir şekilde yer alır:

 • Doktorun yazdığı reçetedeki ilaçlar hakkında hastalara en detaylı şekilde bilgilendirme yaparlar.
 • Reçetesiz olarak ilaç satın almak isteyenlerin şikayetlerini dinleyerek rahatsızlıklarına uygun olan ilacı satarlar.
 • Eczacılar aynı zamanda tansiyon ölçerler. Tansiyonu yüksek veya düşük olan kişilerin tansiyonlarını dengede tutmak için gerekli talimatları verirler.
 • Haftalık ve aylık olacak şekilde eczanede yer alan dosyaların hepsini düzenli bir hale getirirler.
 • Kemoterapi tedavisi gören kişilerin özel olan solüsyonlarını ve ilaçlarını hazırlarlar.
 • Tıbbi cihazlar ve tıbbi ekipmanlar hakkında hastanelerde çalışanları ve hastaları detaylı bir şekilde bilgilendirirler.
 • Baş eczacılar yanlarında çalışan kişilerin çalışma günlerini ve izin günlerini ayarlar.
 • İlaçların eczane raflarında ve depolarda en güvenli şekilde muhafaza edilmesine yardımcı olurlar.
 • Son kullanma tarihi geçmiş olan ilaçların listesini çıkararak en kısa zaman içinde imha edilmesini sağlarlar.
 • Yeşil ve kırmızı reçete ile alınacak olan ilaçları kendi aralarında sınıflandırarak raflara düzenli şekilde yerleştirirler.
 • Doktorun yazmış olduğu reçeteyi en ince ayrıntısına kadar inceleyerek herhangi bir yanlışın olması durumunda hastayı direkt olarak doktora yönlendirirler.
 • Eczacılar hem eczanenin içinin hem de deponun temiz ve hijyen bir şekilde olmasını da sağlar.
 • Bununla birlikte hastanelere giderek hastalara ve hemşirelere ilaçlar ya da tıbbi ekipmanlar hakkında danışmanlık yaparlar.
 • İhale listesi hazırlamakla da yükümlüdürler. Bununla birlikte eczanenin içindeki bütün işlerin takibini ve kontrolünü en detaylı şekilde yaparlar.
 • Hastalarına karşı her zaman sorumluluk bilinci ile hareket etmek zorundadırlar. Bütün hastalara eşit şekilde davranarak hoşgörülü ve özverili şekilde davranış sergilemelidirler.
 • Hastalar arasında her zaman güven olmalıdır. Hastaların T.C. kimlik numarası gibi kişisel bilgilerini bir başkası ile paylaşamazlar. Hasta ile mahremiyeti korumak zorundadırlar.
 • Hastaların satın aldıkları ilaçları hangi koşullarda saklamaları gerektiği konusunda da onları ayrıntılı şekilde bilgilendirirler.
 • Ayrıca ilaçların nasıl kullanılması gerektiği ve hangi dozda alınacağı ile ilgili de detayları en ince ayrıntısına kadar anlatırlar.
 • Tıbbi cihazlar ya da tıbbi ekipmanlar aldıkları zaman hastalara bu cihazları kullanma tekniklerini ve yöntemlerini de açıklarlar.
 • Doktorun yazdığı ilaç reçetelerini eksiksiz bir şekilde bilgisayara işlemek zorundadırlar. Bu yüzden eczacıların bilgisayarı da çok iyi bir şekilde kullanmaları gerekir.
 • Doktorun hastalara yazdığı ilaçların yan etkilerini ve içeriklerini en detaylı şekilde hastalara anlatırlar.

Eczacı olmak isteyenler öncelikle Eczacılık Fakültesi’nde 4 yıllık verilen eğitimden başarılı bir şekilde mezun olmalıdır. Bununla birlikte yapılması zorunlu olan stajı da sorunsuz şekilde tamamlamalıdırlar. Zorunlu stajı adaylar ya hastanelerde ya da eczanelerde yapabilmektedir. Eczacılar devlet hastanesinin dışında hem özel hem de şehir hastanelerinde görev alabilme yetkisine sahiptirler. Bununla birlikte adli tıp kurumlarında da çalışabilirler. Baş eczacılar eczanenin deposunda görev alabilir. Aynı zamanda mahkemelerde de adli eczacılık pozisyonunda çalışma imkanları da vardır.

Muş Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Muş nöbetçi eczane haftanın 7 günü hizmet vermeye devam etmektedir. Aşağıda nöbetçi eczanelerin bulunduğu Muş’un ilçeleri sırasıyla verilmektedir:

 • Muş merkez
 • Varto
 • Malazgirt
 • Hasköy
 • Bulanık
 • Korkut

Nöbetçi eczanelere ulaşım toplu taşıma araçları veya özel araçlar ile sağlanabilir. Sitemiz üzerinden nöbetçi eczanelerin listesi güncel olarak her gün yenilenmektedir.