Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Muğla Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Muğla Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 35
İl Görüntülenme : 115657
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Muğla Nöbetçi Eczane

Muğla 1.000.773 kişilik nüfusu ile ülkemizin en kalabalık yirmi dördüncü ilidir. Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla’nın 13 ilçesi vardır. Fethiye, Marmaris, Datça ve Bodrum gibi tatil bölgeleri ile ünlü bir yerdir. Turizm sektörünün yanında tarımsal faaliyetler yaygındır. Ekonomik ve kültürel zenginliklerinin yanında sağlık alanında da çeşitli kuruluşlarla hizmet veriri. Muğla nöbetçi eczane arayanların zorlanmadığı bir ildir. Neredeyse her ilçesinde nöbetçi eczane kolayca bulunur. Sitemizde Muğla nöbetçi eczane hakkında detaylı bilgi vardır. Muğla’nın yanında diğer il ve ilçelerin nöbetçi eczane bilgileri de bulunur. Eczanelerin ismi, adresi ve telefon numarası listelerde bulunur. Sizde bulunduğunuz ili seçerek il merkezinde ya da ilçede görev yapan nöbetçi eczaneyi görebilirsiniz.

Muğla Nöbetçi Eczane Nerede?

Muğla nöbetçi eczane nerede sorunun soranlar sitemizde gerekli bilgilere ulaşır. Muğla il merkezi ve ilçelerinin nöbetçi eczane listeleri her gün yenilenir. Açık adres açıklamasında eczanenin bulunduğu mahalle, cadde ya da sokak bilgileri verilir. Listelerde bulunan güncel ve doğru bilgiler en yakın nöbetçi eczaneye ulaşmanızı sağlar. Bu şekilde diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda bile ilaç ve tıbbi ürünlerinizi alabilirsiniz. İl merkezini ya da ilçenizde bulunan nöbetçi eczaneleri sitemizden kontrol edebilir ve ardından size yakın olana ulaşım sağlayabilirsiniz.

Muğla Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemizden Muğla ve diğer illerde görev olan nöbetçi eczanelerin sorgulaması yapılır. İlk açılan sayfadan bulunduğunu ili seçerseniz ilde görev yapan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Aynı şekilde Muğla nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabına da Muğla ilini seçerek ulaşırsınız. Açılan sayfadan bulunduğunuz ilçeyi ya da size yakın olan ilçeyi seçerek sorgulama işlemini detaylandırabilirsiniz. Sorgulama sonucunda nöbetçi eczane ismi, açık adresi ve telefon numarası listelenir. Telefon numarası sayesinde almak istediğiniz ilacın olup olmadığını eczacıdan kolayca öğrenirsiniz. Basit bir sorgulama işleminin ardından eczaneye ulaşırsınız.

Muğla En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Diğer eczanelerin kapalı olduğu ve acil bir sağlık ürününe ihtiyaç duyduğumuzda en yakın eczaneye ulaşmak isteriz. Muğla ilinde yaşatıp kendisine en yakın nöbetçi eczaneyi bulmak isteyenler listelerimizi kontrol edebilir. Muğla en yakın nöbetçi eczane arayanlar açık adres açıklamasındaki mahalle ve cadde bilgilerinden nöbetçi eczaneyi rahatlıkla bulabilir. Bulunduğunu ilçeyi seçtikten sonra size daha yakın olan eczaneleri görebilirsiniz. Nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin çalışmadığı zamanlarda çalışarak vatandaşların sağlıklarının korunmasında etkili olur. Pazar günü ve resmi tatillerde bile istediğiniz ulaşım yoluyla eczaneye gidip ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Muğla Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczaneleri sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında çalışır. Bu saatler dışında ise nöbetçi eczaneler vatandaşlara hizmet verir. Sitemizde her ilin güncellenen nöbetçi eczane bilgili bulunur. Muğla il merkezinde ya da ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız da bu bilgilerden yararlanabilir. Muğla nöbetçi eczane çalışma saatleri hafta içi ve Cumartesi günü 19:00’dab başlayıp 09:00’a kadar sürer. Pazar günler de tüm gün boyunca nöbetçi eczaneler çalışmaya devam eder. Eczanelerin öğlen molası olmadığı için istediğiniz her zaman ilaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünlerini satın alabilirsiniz. Nöbetçi eczane sistemi sayesinde 7 gün ve 24 saat boyunca eczanelerden hizmet alınabilir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczanelerin bayram tatillerinde faaliyet göstermez. Hem din hem milli bayramlarda kapalı olurlar. Bu nedenle Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı tatillerinde ve 19 Mayıs, 15 Temmuz, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi tarihlerde her eczane çalışmaz. Resmi tatil olan günlerde nöbetçi eczaneler çalışır. Bayram tatillerinde ilaç ve tıbbi malzeme gibi sağlık ürünlerini nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz. Her il merkezi ve ilçesinde görevli olan nöbetçi eczaneler sayesinde sağlık ihtiyaçlarınızı aksatmanıza gerek kalmaz. Eczanelerin kapalı olduğu çalışma saatlerinde ve günlerde nöbetçi eczaneler vatandaşlara hizmet verir.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler hafta içi ve Cumartesi günü sabah 09:00 ve akşam 19:00 arasında çalışır. Çalışma saatleri içinde öğlen molası yoktur. Pazar günü hariç saat 09:00 ile 19:00 arasında istediğiniz zaman eczaneye gidebilirsiniz. Bu saatler dışında ise nöbetçi olan eczaneden gerekli sağlık ürünlerini karşılayabilirsiniz. Pazar günü ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Sitemizde her ilde görevli olan nöbetçi eczane hakkında bilgiler bulunur. Bu bilgilerden yararlanarak hafta içi ve Cumartesi normal çalışma saatleri dışında nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Bu şekilde vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine ulaşması sağlanır.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta sonu Cumartesi günü çalışırken Pazar günü çalışmaz. Hafta içi ve cumartesi günü sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında eczaneler vatandaşlara hizmet verir. Cumartesi günleri de öğlen molası olmadan çalışmayı sürdürürler. İstediğiniz saatte eczaneye giderek ilaç ve tıbbi cihaz gibi ürünleri alabilirsiniz. Eczaneler Cumartesi 19:00’dan ve Pazartesi 09:00’a kadar kapalı olur. Pazar günü ve kapalı oldukları saatlerde vatandaşların nöbetçi eczaneye gitmesi gerekir. Cumartesi gecesinde acil bir ilaç ihtiyacı olduğunuzda il ya da ilçenizde görevli olan nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler temelde insanlara ilaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünlerini temin eder. Eczacılık yapmak için eczacılık bölümünden mezun olmak gerekir. Aynı zamanda zorunlu staj döneminin tamamlanması zorunludur. Eczacılar hastalara karşı sabırlı davranmalıdır. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Eczanenin düzenli ve temiz tutulması gerekir.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Hastaya gerekli olan ilaçları temin eder ve ilaçların kullanım şeklini anlatır.
 • Satın alınan ilaçların saklama koşulları ve yan etkileri hakkında gerekli uyarıları yapar.
 • İlaç ve tıbbi cihazların stok durumu takip edilmelidir.
 • Eksilen ilaç ve tıbbi ürünler için gerekli olan siparişler verilir.
 • İlaç reçetelerinin düzenli şekilde kayıtları oluşturulmalıdır.
 • Tansiyon, ateş ölçer gibi çeşitli tıbbi cihaz almak isteyenleri bilgilendirir.
 • Tıbbi cihazların nasıl kullanılacağını hastaya açıklar.
 • Eczanede bulunun kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçların düzenlemesini yapar.
 • Eczanedeki ilaçların doğru koşullarda saklanmasından sorumludur.
 • Tarihi geçmiş ilaçların imha edilmesi sağlanmalıdır.
 • Hasta profili, stok ve reçeteler gibi bilgilerle eczane dosyası tutması gerekir.
 • Sağlık sorunu yaşayan hastaya doktora gitmeden reçetesiz ilaç ve tıbbi ürünlerin satışı yapılabilir.
 • Kemoterapi tedavisi gören hastaların özel solüsyonunu temin etmelidir.
 • Hastanın kimlik ve hastalık bilgileri gibi özel bilgilere saygı duymalı ve kimseyle paylaşmamalıdır.

Muğla Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla ilimizin 13 ilçesi bulunur. Bu ilçelerden özellikle Bodrum, Dalaman, Fethiye, Marmaris gibi yerler tatil turizminin merkezidir. Muğla il merkezinde ve ilçelerinde kolayca nöbetçi eczane bulunabilir. Acil bir sağlık ihtiyacı olduğunda neredeyse her ilçeden nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz. Muğla nöbetçi eczane arayan vatandaşlarımız sitemizden doğru ve güncel bilgiler alır. Muğla’nın sitemizdeki nöbetçi eczane listelerinde bulunun ilçeleri şu şekildedir:

 • Bodrum
 • Dalaman
 • Datça
 • Fethiye
 • Köyceğiz
 • Marmaris
 • Menteşe
 • Merkez
 • Milas
 • Ortaca
 • Seydikemer
 • Yatağan

Bu ilçelerdeki görevli eczanelerin ismine, açık adresine ve telefon numarasına kolayca ulaşabilirsiniz. Bayram tatillerinde bile sitemizdeki bilgilerle nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz.