Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Mersin Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Mersin Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 22
İl Görüntülenme : 124020
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Mersin İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Mersin Nöbetçi Eczane

Mersin nöbetçi eczane konusunda oldukça avantajlı illerimizden biridir. Birçok ilçesinde nöbetçi eczane hizmeti vatandaşlara sunulmuştur. Mersin Akdeniz’ e kıyılan illerimizden biridir. Dört tanesi merkez olmak üzere toplam 13 ilçesi vardır. 2020 sonu verilerine göre 1.868.757 kişilik bir nüfusu vardır. Büyükşehir unvanı olan il aynı zamanda ülkemizdeki en büyük limanlarından birine sahiptir. İl ekonomik açıdan turizm, sanayi ve denizcilik alanlarında gelişmiştir. İyi sağlık hizmeti sağlanan illerden biridir. İlde 30’dan fazla sağlık kurumu vardır. Bunlar arasında devlet ve özel hastaneler, sağlık merkezleri vardır. Mersin ilinde sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için Mersin nöbetçi eczane listemize bakabilirsiniz. Diğer eczanelerin çalışmadığı saatlerde nöbetçi eczanelerden ilaç ve tıbbi gerekliliklerinizi alabilirsiniz. Güncellenen listelerden eczane isim, adres ve iletişim bilgilerine ulaşmanız mümkündür.

Mersin Nöbetçi Eczane Nerede?

İlinizde bulunan nöbetçi eczane ismi ve adresini listemizden bulabilirsiniz. Ülkemizdeki her ilde yer alan nöbetçi eczaneler hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Mersin nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabı da sitemizde bulunur. İl merkezinde ya da ilçelerinde bulunana nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Bu sayede tıbbi ilaç ve cihaz ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Nöbetçi olan eczanenin açık adresine ulaşabilirsiniz. Nöbetçi eczane ismi, adresi ve hatta telefon bilgileri listelerimizde yer alır. Mersin’in ilçelerinin nöbetçi eczaneleri hakkında detaylı bilgilere listeden ulaşabilirsiniz. Adreste yer alan mahalle, cadde ve sokak gibi bilgilerle yolu bulabilirsiniz. Aynı zamanda eczanenin telefon numarası ile size gerekli olan ilacın stok durumunu öğrenebilirsiniz.

Mersin Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemizde Türkiye’nin 81 ilinin nöbetçi eczane bilgileri vardır. Bu illerden biri olan Mersin’deki nöbetçi eczane bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mersin nöbetçi eczane nerede diye soranlar sitemizde giriş yaptıktan sonra Mersin ilini seçerek ayrıntılara ulaşabilir. İl merkezinde ve ilçelerde bulunan nöbetçi eczanelerin isimleri, adresleri ve telefon numaraları listede yer alır. Her ilin nöbetçi eczane listesine hemen ulaşabilmeniz mümkündür. Bu şekilde konumunuza yakın olan nöbetçi eczanelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Listeler güncel ve doğru bilgiler içerir. Çalışma saati bitmiş ya da resmi tatil olsa bile nöbetçi olan eczaneden sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Mersin En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Mersin en yakın nöbetçi eczane arayanlar her gün yenilenen eczane listemizden yararlanabilir. Mersin ilinde bulunan ve tam gün çalışmasını sürdüren nöbetçi eczaneler hakkında bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. Mahalle, cadde ve sokak gibi açık adres bilgileri sayesinde bulunduğunuz yere en yakın eczaneye gidebilirsiniz. Sitemizde girdikten sonra Mersin ilinde nöbetçi olan eczanelerin isim, adres ve telefon bilgilerine ulaşmak oldukça kolaydır. Size en yakın konumda olan nöbetçi eczaneye giderek acil sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu şekilde mesai saatleri dışında bile sağlığınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Mersin Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00’dan başlayarak akşam 19:00’ a kadar sürer. Hafta içi ve cumartesi günlerde bu saatlerde çalışırlar. İl merkezi ve ilçelerde görevli olan nöbetçi eczaneler ise vatandaşlara tam gün hizmet verir. Her ilimizde olduğu gibi Mersin nöbetçi eczane çalışma saatleri de tüm günü kapsar. Mersin’ de nöbetçi olan eczaneler vatandaşların 7 gün 24 saat boyunca ilaç ve tıbbi ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar. Mersin ilindeki nöbetçi eczaneler Pazar ve resmi izin sayılan tatil günlerinde çalışır. Normal eczaneler cumartesi akşamı kapatır ve pazartesi sabahı açar. Onların çalışması zamanlarda nöbetçi eczaneler faaliyetlerini sürdürür. Mersin’ de ki nöbetçi eczaneler listemizde yer alır.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Bayram günlerinde birçok yerin olduğu gibi eczaneler de kapalı olur. Herhangi bir tıbbi ihtiyacı olan kişilerin nöbetçi eczaneye gitmesi gerekir. Eczaneler dini ve milli bayram ilan edilen günlerde hizmet vermez. 1 Ocak, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi tarihlerde kapalı olurlar. Aynı zamanda Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı tatillerinde de çalışmazlar. Sadece aerefe günü arım gün şeklinde hizmet verirler. Bu nedenle vatandaşlar bayram ve tatil olan tarihlerde illerinde görevli olan nöbetçi eczanelere giderek ihtiyaçlarını alır. Nöbetçi olan eczaneler değişiklik gösterir. İlinizde görevli nöbetçi eczaneleri görmek için listelerimizi kontrol edebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasındadır. Hafta içi ve cumartesi günlerinde 09:00 ile 19:00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verirler. Pazar günlerinde ise çalışmazlar. Dini ve milli bayram sayılan günlerde de hizmet vermezler. Bu zamanlarda insanlar nöbetçi olan eczaneden ilaçlarını alabilir. Nöbetçi eczaneler tam gün çalışarak gerekli olan sağlık ihtiyaçlarını karşılar. Pazar ya da bayram olması fark etmeksiniz çalışmalarında devam ederler.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler 09:00 ile 19:00 arasındaki çalışma saatlerine Cumartesi günü de devam eder. Hafta içi her gün çalışırken hafta sonu sadece cumartesi günü çalışırlar. Cumartesi 19:00’ da kapatır ve pazartesi 09:00’ a kadar açmazlar. Hafta sonu eczaneye gitmek isteyen kişiler cumartesi 09:00 ile 19:00 arasında ihtiyaçlarını satın alabilir. Bunun dışında Pazar günü ve kalan saatlerde nöbetçi olan eczaneye gitmeleri gerekir. Her ilin nöbetçi eczane listesine sitemizden ulaşabilirsiniz. Bulunduğu il merkezinde ya da ilçesinde yer alan nöbetçi eczaneleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Pazar günleri ve bayram tatillerinde ilaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünlerini nöbetçi eczaneye giderek satın alabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi temelde vatandaşlara yazılan reçetedeki ilaçları ve tıbbi malzemeleri temin etmektir. Eczaneler vatandaşların reçetelendirilmiş ilaçları satın almasını sağlar. Eczanede bulunun baş eczacı ya da eczacıların görevleri şu şekildedir:

 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve usulü uygun olup olmadığı kontrol eder.
 • Reçetesi olan hastaya gerekli olan ilaçları temin eder. Bu ilaçların kullanım ve saklama koşulları hakkında detaylı bilgi verir.
 • Hastayı satın alınan ilaçların yan etkileri konusunda bilgilendirir.
 • Tansiyon, ateş ölçer gibi tıbbi cihaz almak isteyenlere yardımcı olur. Bu cihazların nasıl kullanılacağını anlatır.
 • Eczanede tansiyon, kilo ve boy ölçümlerinizi yaptırabilirsiniz.
 • İlaçların stok durumu takip edilir ve gerekli siparişler verilir.
 • İlaç reçetelerinin düzenli kayıtları tutulmalıdır.
 • Eczanede bulunun ilaçların saklama ve düzenlemesinden sorumludur.
 • Hasta profili, stok ve reçeteleri içeren eczane dosyası tutulmalıdır.
 • Reçetelendirilmeyen ilaç ve tıbbi ürünlerin satışı yapılabilir.
 • Hastanın sağlık problemine göre reçetelendirilmeyen bazı ilaç ve sağlık ürünleri önerilebilir.
 • Kemoterapi tedavisi uygulanan hastaların özel solüsyonunu temin etmesi gerekir.
 • Hasta mahremiyetine saygı duyması önemlidir.

Mersin Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Mersin ilimizde toplam 13 ilçe bulunur. Bu ilçelerden hangisinde nöbetçi eczane olduğunu sitemizden öğrenebilirsiniz. Bu şekilde ilçenizde bulunan ve size en yakın olan eczaneye giderek ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz. Mersin nöbetçi eczane listelerimiz güncel ve doğru bilgilere içerir. Mersin ilindeki nöbetçi eczane isim ve adreslerini hemen öğrenebilirsiniz. Bu sayede her gün ve saatte sağlık ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz. Mersin’in nöbetçi eczane bulunan ilçeleri şu şekildedir:

 • Akdeniz
 • Anamur
 • Bozyazi
 • Erdemli
 • Gülnar
 • Mezitli
 • Mut
 • Silifke
 • Tarsus
 • Toroslar
 • Yenişehir