Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Mardin Nöbetçi Eczane Listesi

23 Mayıs 2024 Mardin Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 12
İl Görüntülenme : 109729
Liste Güncelleme Tarihi : 23 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Mardin İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Mardin Nöbetçi Eczane

Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunur ve 11 ilçesi vardır. 2020 yıl sonu verilerine göre 854.716 kişilik nüfusu ile ülkemizin en kalabalık yirmi altıncı ilidir. Suriye ile sınır komşusundur ve ipek yolu güzergahındadır. Ekonomik yapısında tarım, hayvancılık ve ticaret ön plana çıkar. Mardin sağlı hizmetleri konusunda çeşitli sağlık kuruluşlarıyla hizmet sağlar. Bunun yanında Mardin nöbetçi eczane seçenekleri fazla olan bir ildir. Her ilçesinde nöbetçi eczane bulunduğu için sağlık ürünlerine her an ulaşım kolay olur. Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda vatandaşlar Mardin nöbetçi eczane arayışına girer. Sitemize giren kişiler kolayca nöbetçi olan eczanelerin listesine ulaşır. Bu listelerde bulunan nöbetçi eczane adresi ve telefon bilgileri günceldir. Mardin’in dışında diğer illerde bulunan nöbetçi eczaneleri de öğrenebilirsiniz.

Mardin Nöbetçi Eczane Nerede?

Sitemizde her ilde görevli olan nöbetçi eczane bilgileri bulunur. Mardin nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını sitemizden öğrenebilirsiniz. Nöbetçi eczanenin ismi, açık adresi ve telefon numarası listede yer alır. Mahalle, cadde ve sokak gibi bilgilerle size yakın olan nöbetçi eczaneye rahatlıkla ulaşırsınız. Mardin il merkezinde ve ilçelerinde bulunun eczaneleri öğrenirsiniz. Diğer eczaneler kapalı olduğu zamanlarda bile sağlık ürünlerini satın alabilirsiniz. Aynı zamanda telefon numarası olan nöbetçi eczaneleri arayarak almak istediğiniz tıbbi ürünün olup olmadığını sorabilirsiniz.

Mardin Nöbetçi Eczane Sorgulama

Nöbetçi eczane sorgulaması sitemize girdikten sonra kolayca yapılır. Sitemize girdiğinizde karşınıza 81 ilin listesi çıkar. Bulunduğunu ili seçerek görevli olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Aynı şekilde bulunduğunu ilçeyi tercih ederek seçenekleri daraltabilirsiniz. Mardin ilinde yaşayan vatandaşlarımız da sitemizdeki bilgilerden yararlanabilir. Mardin nöbetçi eczane nerede diye merak edenler nöbetçi eczaneleri açık adres ve telefon bilgileriyle birlikte öğrenir. Mardin’in ilçelerinde bulunan nöbetçi eczaneler de listeden seçilebilir. Sorgulama işlemini hemen tamamlayıp size yakın olan eczaneye gidebilirsiniz. Bu şekilde ilaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünlerini istediğiniz zaman satın alabilirsiniz.

Mardin En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Mardin en yakın nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını listelerimizde bulursunuz. Mardin’de bulunduğunu ilçeyi seçerek adresinize en yakın konumdaki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Mahalle, cadde ve sokak gibi bilgiler açık adres içeriğinde yer alır. Bu güncel bilgilerden yararlanarak eczaneye ulaşmanız mümkündür. Acil bir sağlık ihtiyacı ortaya çıktığında normal eczaneler kapalı olsa bile nöbetçi eczaneden ilaç alabilirsiniz. Diğer il ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri de görebilirsiniz. Hangi il ya da ilçede olursanız olun en yakın nöbetçi eczaneye ulaşmanız için listelerimizi özenle düzenleriz. Her zaman çeşitli sağlık ürünleri nöbetçi eczaneden karşılayabilirsiniz.

Mardin Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczaneler 09:00 ile 19:00 saatleri arasında faaliyet gösterir. Nöbetçi eczaneler ise normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda açıktır. Bu şekilde vatandaşların 24 saat sağlık ürünlerine ulaşabilmesi mümkün olur. Mardin nöbetçi eczane çalışma saatleri diğer eczanelerin kapattığı 19:00’dan başlar ve 09:00’a kadar tüm gece sürer. Mardin dışındaki diğer iller içinde bu durum geçerlidir. Hafta içi ve Cumartesi günleri 19:00’dan 09:00’a kadar çalışırlar. Pazar günleri ise tam gün olarak hizmet sağlarlar. Nöbetçi eczane sistemi sayesinde hastalara 7 gün 24 saat ilaç ve tıbbi malzeme hizmeti verilmiş olur. Sağlık sorunlarının ortaya çıkması önlenir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler dini ve milli bayramlarda kapalı olur. Ramazan ve Kurban Bayramı, 1 Ocak, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz, 23 Nisan gibi resmi tatil ilan edilmiş günlerde normal eczaneler hizmet vermez.Aynı zamanda bayram tatilleri öncesin olan arefe günlerin yarım gün çalışırlar. Kapalı oldukları zamanlarda onlar yerine nöbetçi eczaneler görevlendirilir. Vatandaşlar bayram zamanların oluşan sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için nöbetçi eczanelere yönelir. İlaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünleri nöbetçi eczaneden alınabilir. Bu şekilde uzun bayram tatillerinde sağlık konusunda bir aksama olması engellenir.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00 ve akşam 19:00 arasında çalışır. Hafta içi ve Cumartesi günlerinde bu saatler geçerlidir. Hafta boyunca sadece Pazar günlerinde tam gün olarak kapalı kalırlar. Akşam 19:00’dan sabah 09:00’a kadar kapalı kalan normal eczanelerin yerine nöbetçi eczaneler hizmet verir. Bunun yanında Pazar günü de nöbetçi eczaneler tam gün olacak şekilde çalışır. Eczanelerin çalışma saatlerin öğlen molası bulunmaz. Bundan dolayı 09:00 ile 19:00 arasında istediğiniz zaman eczaneye gidebilirsiniz. Bu saatler dışında nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Sitemizdeki bilgileri takip ederek nöbetçi eczane bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler Pazartesi gününden Cumartesi gününe kadar çalışır. Cumartesi hafta içi olduğu gibi 09:00 ile 19:00 arasında hizmet verir. Akşam çalışmanın bittiği 19:00’dan pazartesi sabah 09:00’a kadar ise kapalı olurlar. Bu sürede onlar yerine nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczaneler açıktır. Bu sayede 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine ulaşılabilir. Eczaneler hafta içi ve cumartesi günü açık olur. Öğlen molası olmadığı için size uygun olan her saatte eczaneye gidebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri temelde insanların ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarını karşılamaktır. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Eczacı hastalara karşı sabırlı olmalıdır.
 • Eczacının hastanın kimlik ve sağlık bilgilerini kimseyle paylaşmaması gerekir.
 • Doktorun yazdığı reçetenin uygun ve yasal olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Hastaya verilen ilaçların kullanım dozu ve şekli anlatılmalıdır.
 • İlaçların hangi koşullarda saklanması gerektiği ve oluşabilecek yan etkiler konusunda uyarıda bulunmalıdırlar.
 • Eczanede olan tüm tıbbi ürünlerin stok durumunu kontrol etmelidir.
 • Eksilen ilaç ve tıbbi cihaz gibi ürünlerin siparişini vermelidir.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi çeşitli tıbbi cihazlar hakkında hastayı bilgilendirmelidir.
 • Satın alınacak tıbbi cihazın nasıl kullanıldığını hastaya anlatmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların düzenli şekilde raflara dizilmesinden sorumludur.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar için gerekli düzenlemeyi yapmalıdır.
 • İlaçların uygun saklama koşullarında olmasını sağlamalıdır.
 • Hasta profili ve reçete gibi çeşitli bilgilerle eczane raporu hazırlamalıdır.
 • Eczanenin mali işleriyle ilgilenmeli gerekli dosyalama işlemlerini yapmalıdır.
 • Eczanenin temiz ve tertipli olmasını sağlamalıdır.
 • Sağlık sorunu olup doktora gitmeden eczaneye gelen kişilere reçetesiz ilaç satabilir.
 • Eczaneye gelen kişilerin tansiyon ölçümünü yapabilir.
 • Son kullanım tarihi geçmiş ilaçların imha edilmesi gerekir.
 • Baş eczacı olan biri varsa diğer personellerin çalışma saatlerini ve izin günlerini ayarlayabilir.

Mardin Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ülkemizdeki büyük şehirlerden biri olan Mardin’in 10 ilçesi vardır. Her ilçesinde rahatlıkla nöbetçi eczane bulunabilir. Mardin’de yaşayan vatandaşlar diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczane bulma konusuna sıkıntı yaşamaz. Her zaman ilaç ve tıbbi malzemeleri alarak sağlıklarını korumaya devam ederler. Mardin nöbetçi eczane bulunan ilçeleri şu şekildedir:

 • Artuklu
 • Dargeçit
 • Derik
 • Kiziltepe
 • Mazidaği
 • Midyat
 • Nusaybin
 • Ömerli
 • Savur
 • Yeşilli

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek size en yakın nöbetçi eczaneyi görebilirsiniz. Nöbetçi eczane ismi, adresi ve telefon numarası bilgilerinden yararlanabilirsiniz. Sitemizde yer alan listeler her gün yenilenir. Güncel ve doğru bilgilere güvenebilirsiniz.