Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Manisa Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Manisa Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 22
İl Görüntülenme : 117970
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Manisa Nöbetçi Eczane

Manisa Ege Bölgesi’nde bulunur ve ülkemizin en kalabalık 14. şehridir. 2020 sonundaki verilere göre 1.450.616 nüfusa sahiptir. 17 ilçesi bulunur bunlar içimden en kalabalık olanı Yunusemre’dir. Ekonomik anlamda birçok sanayi kuruluşuna ev sahipliği yapar ve tarımsal ürünler üretilir. Şehzadeler Şehri olarak da anılan il mesir macunu, sultaniye üzümü gibi ürünlerle bilinir. Sağlık alanında gelişmiş bir hizmet verilir. Manisa nöbetçi eczane konusunda oldukça avantajlı bir ildir. Nerde olursanız olun yakın bir nöbetçi eczane bulmanız zor olmaz. Sitemizde günce olarak hazırlanan Manisa nöbetçi eczane listelerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Manise ve diğer illerimizin güncel nöbetçi eczane listelerine bakabilirsiniz. Bulunduğunu ilçeyi seçerek size yakın olacak bir nöbetçi eczaneden sağlık ürünlerini alabilirsiniz.

Manisa Nöbetçi Eczane Nerede?

Ülkemizin 81 ilinde görev yapan nöbetçi eczanelere sitemizde görebilirsiniz. Sitemizde yer alan nöbetçi eczanelistelerinde gerekli adres açıklaması vardır. Manisa nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabına hemen ulaşabilirsiniz. Manisa’da yaşayan kişiler bulundukları ilçeyi seçerek en kısa zamanda ulaşacakları eczaneyi görebilir. Normal eczanelerin çalışma saatleri bittiğinde ilaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünlerini nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Nöbetçi eczane ismi, açık adresi ve telefon bilgileri listede bulunur. Mahalle, cadde ve sokak gibi açıklamaların yer aldığı açık adres nöbetçi eczaneye ulaşmanızı kolaylaştırır.

Manisa Nöbetçi Eczane Sorgulama

Nöbetçi eczane sorgulamasını sitemizde basit şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan il listesinden nöbetçi eczanelerini görmek istediğiniz ili seçmeniz yeterlidir. Manisa nöbetçi eczane nerede diye soranlarda da illerini seçtikten sonra nöbetçi eczane listesine ulaşır. Aynı zamanda bulunduğunuz ilçeyi seçerek daha detaylı bir sorgulama yapabilirsiniz. Manisa ilinde görevli olan eczanelerin isim, açık adres ve telefon numarası bilgilerini görebilirsiniz. Bu şekilde diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda sağlığınızı aksatmanıza gerek kalmaz. Açık adresi yol tarifi için kullanabilir telefon numarasıyla da alacağınız ilacın bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz.

Manisa En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Manisa en yakın nöbetçi eczane bilgisine listemizde kolayca ulaşırsınız. Manisa il merkezinde ya da ilçelerde olan nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiler vardır. Açık adres açıklamasında yer alan mahalle, cadde gibi bilgilerle konumunuza en yakın nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. İl sayfalarında bulunan bilgiler her gün yenilenir. Doğru ve güncel adres tariflerini dikkate alarak en yakın nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. İlinizde görevli olan nöbetçi eczaneden ilaç, tansiyon aleti gibi çeşitli sağlık ürünleri alabilirsiniz. Pazar günleri ve bayram tatillerinde bile rahatlıkla nöbetçi olan eczanelere gidebilirsiniz.

Manisa Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Nöbetçi eczaneler normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda hizmet sağlar. Manisa nöbetçi eczane çalışma saatleri hafta içi ve cumartesi günlerinde diğer eczanelerin kapattığı 19:00’da başlar ve sabah 09:00’a kadar sürer. Hafta sonu Pazar günü nöbetçi eczaneler tam gün çalışır. Bu mesai saatleri ile vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine kolayca ulaşması amaçlanmıştır. Bunun yanında eczanelerin öğlen molası olmadığı için istediğiniz saatte gidebilirsiniz. Resmi tatil zamanlarında da nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir. İlinizdeki nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda çalışır.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler remi tatil olan bayram günlerinde çalışmaz. Şehrinizde bulunan eczaneler nöbetçi değilse hem dini hem milli bayramlarda kapalı olur. Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatil sayılan günler her eczane hizmet vermez. Sadece görevli olan nöbetçi eczaneler vatandaşlara gerekli ilaç ve tıbbi malzemeleri temin eder. Bayram tatillerinde ve Pazar günlerinde nöbetçi eczaneler tam gün hizmet sağlar. Bu zamanlarda insanlar nöbetçi eczanelere yönelir. Sitemizdeki il ya da ilçelerin nöbetçi olan eczaneler için hazırladığı listeleri inceleyerek en yakın eczaneye gidebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczanelerin çalışma saati 09:00 ile 19:00 arasındadır. Bu eczaneler hafta içi günlerde ve Cumartesileri bu saatler içinde çalışır. Pazar günü ise kapalı olurlar. Hafta içi ve cumartesi 09:00 ile 19:00 saatleri dışında nöbetçi eczaneye gitmek gerekir. Öğlen molaları da olmayan eczanelere size uygun her an gidebilirsiniz. Eczanelerin çalışma saatleri insanların 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine ulaşmasını kolaylaştıracak şekilde düzenlenmiştir. İlinizde bulunan nöbetçi eczane sayesinde gece gündüz ilaçlarınızı alabilirsiniz. İl merkezi ve ilçelerde farklı eczaneler nöbetçi olarak görevli olur. Bu nöbetçi eczaneleri takip ederek istediğiniz zaman sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içinin dışında Cumartesi günleri çalışmaya devam eder. Hafta içinde olduğu gibi Cumartesi günü de 09:00 ile 19:00 arasında çalışır. Cumartesi akşam 19:00’dan Pazartesi sabah 09:00’a kadar kapalı kalırlar. Hafta içinin dışında cumartesi günleri eczaneye gidebilirsiniz. Normal eczanelerin çalışma saatleri bittiğinde nöbetçi eczaneler açık olur. Acil bir sağlık ihtiyacında geç saatlerde bile nöbetçi eczaneden gerekli ilaç ya da tıbbi cihazları satın alabilirsiniz. Cumartesi gecesi ve Pazar günleri görevli olan nöbetçi eczaneleri sitemizden bulabilirsiniz. Gerekli eczane ismi, adresi ve iletişim bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczacılık yapmak için öncelikle 5 yıllık eczacılık bölümü bitirilir ve ardından zorunlu staj tamamlanır. Eczanelerin temel görevleri insanlara gerekli sağlık ürünlerini temin etmektir. Gerekli sınav başarısı elde eden eczacılar baş eczacı unvanına ulaşabilir. Bu kişilerin görevleri diğer personellerden biraz daha farklı olur. Eczaneleri görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Eczacının ilaçların kimyasal yapısı ve içerikleri hakkında detaylı bilgisi olmalıdır.
 • Baş eczacı olan kişi personellerin çalışma saatlerini düzenleyebilir.
 • Doktor tarafından yazılan reçetenin uygunluğunu kontrol etmelidir.
 • Hastayı reçete edilen ilaçların günlük toz ve kullanım şekli konusunda bilgilendirmelidir.
 • Hasta reçetelendirilen ilaçların yan etkileri konusunda uyarılmalıdır.
 • Sağlık sorunu olan ve doktora gitmemiş kişilerin sorunu dinlenir. Onlara uygun reçetesiz ilaç satılabilir.
 • Eczanenin düzenli ve temiz tutulması gerekir.
 • Hastalara karşı sabırlı olunmalıdır.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi çeşitli tıbbi cihazlar hakkında bilgili olunmalıdır.
 • Tıbbi cihaz satın almak isteyenlere kullanım şekli anlatılır.
 • Eczanedeki ilaç ve tıbbi cihaz stoklarını kontrol edilmelidir.
 • Eksilen tıbbi ürünler yerine gerekli sipariş verilmelidir.
 • Kırmızı ve yeşil reçeteli ilanların düzenlemesini yapmalıdır.
 • Haftalık ya da aylık olarak eczane dosyalarını hazırlamalıdır.
 • Reçete ve hasta profili gibi bilgileri düzenler.
 • Hastaların kimlik ve hastalık bilgilerini kimseyle paylaşmamalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların raflarda düzenli tutulması gerekir.
 • İlaçların uygun sıcaklıkta saklanmasında görevlidir.

Manisa Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

81 ilimizden biri olan Manisa’da 17 ilçe bulunur. Kalabalık illerden biri olarak gerekli sağlık hizmetlerinin verilmesi sağlanır. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında ve tatil günlerinde nöbetçi eczanearayanlar bu konuda sıkıntı yaşamaz. Sitemizde inceleyeceğiniz Manisa nöbetçi eczane listesinde farklı ilçeler bulunur. Bulunduğunuz ya da konumunuza en yakın olan ilçeyi seçerek sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Manisa’da yaşayan vatandaşlarımızın nöbetçi eczaneiçin gidebileceği ilçeler şunlardır:

 • Ahmetli
 • Akhisar
 • Alaşehir
 • Demirci
 • Gölmarmara
 • Gördes
 • Kırkağaç
 • Köprübaşı
 • Kula
 • Merkez
 • Salihli
 • Sarıgöl
 • Saruhanlı
 • Selendi
 • Soma
 • Turgutlu