Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Malatya Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Malatya Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 4
İl Görüntülenme : 111552
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Malatya İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Malatya Nöbetçi Eczane

Türkiye2nin 81 ilinden biri olan Malatya’da 13 ilçe bulunur. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ilde 2020 verilerine göre 806.156 nüfus bulunur. Büyük şehirler unvanı olan şehirlerimizden biri olan ilde nüfusun çoğunluğu Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde bulunur. Kendi bölgesinde ekonomik açıdan en gelişmiş illerden biridir ve özellikle kayısı üretimiyle dikkat çeker. Sağlık alanı konusunda çeşitli sağlık kurumlarında hizmet verilir. Malatya nöbetçi eczane arayanlar sitemizi inceleyebilir. Nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve iletişim numaraları hakkında güncel ve doğru bilgiler sitemizde bulunur. Malatya nöbetçi eczane listelerinin dışında ülkemizdeki tüm illerin nöbetçi eczane listeleri vardır. İl ve ilçenizi seçerek istediğiniz yerdeki nöbetçi olan eczaneye gidebilirsiniz. Sağlık ürünlerini normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlar nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz.

Malatya Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışma saati bittiğinde nöbetçi eczaneler hizmet verir. Her il ve ilçede görev yapan nöbetçi eczaneler günlük olarak yenilenir. Bu konuda detaylı adres ve iletişim bilgilerini sayfamızda bulabilirsiniz. Malatya’ da yaşayan vatandaşlarımız da illerindeki görevli nöbetçi eczaneleri görebilir. Malatya nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını internet sitemizde hemen bulabilirsiniz. Açık adreste yer alan mahalle, cadde ve sokak gibi bilgilerle eczaneye ulaşım sağlarsınız. Aynı zamanda telefon numarası ile istediğiniz tıbbi ürünün olup olmadığını eczacıya sorabilirsiniz. Konumunuza yakın olan nöbetçi eczaneden acil ihtiyaçlarınızı da hemen karşılarsınız.

Malatya Nöbetçi Eczane Sorgulama

Malatya nöbetçi eczane nerede merak edenler sitemizde güvenebilecekleri güncel bilgiler bulur. Sitemizin açılış sayfasında 81 ilimizin listesi vardır. Bu listeden Malatya seçildikten sonra nöbetçi eczaneler karşınıza çıkar. Malatya il merkezinde bulunan nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde diğer il merkezleri ve ilçelerinde görev yapan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Bulunduğun ilçe ya da beldeyi seçerek size en yakın olan eczaneye gitme imkanı yakalarsınız. Bu şekilde nöbetçi olan eczaneyi basitçe sorgular ve istediğiniz eczane ismi, adresi gibi bilgileri görebilirsiniz.

Malatya En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Eczanelerin çalışma saatleri dışında ya da bayram tatillerinde acil sağlık ihtiyaçları oluşabilir. Bu durumlarda insanlar kendilerine en yakın nöbetçi eczaneye gitmek ister. Malatya ilinde yaşayan kişiler nöbetçi eczaneler listelerimizde bulunur. Malatya en yakın nöbetçi eczane ulaşımı için listede bulunan açık adres bilgisinden yararlanılır. Bulunduğunu il merkezini ya da ilçesini seçerek kısa zamanla ulaşacağınız eczaneleri görebilirsiniz. Bu sadece gece gündüz fark etmeden sağlığını aksatmamış olursunuz. Mahalle, sokak gibi bilgiler nöbetçi eczaneye kolay ulaşmanıza yardımcı olur.

Malatya Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler hafta içi ve cumartesi çalışma günlerinde 09:00 ile 19:00 arasında faaliyet gösterir. Nöbetçi eczaneler ise hastaların tam gün hizmet almasını sağlar. Malatya nöbetçi eczane çalışma saatleri normal eczanelerin kapattığı akşam 19:00’dan sabah 09:00’a kadar sürer. Bunun yanında Pazar günü ve resmi tatil olan günlerde tam gün hizmet verirler. Nöbetçi eczaneler sayesinde 7 gün 24 saat ilaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünlerini satın alabilirsiniz. Malatya ilinde ve diğer illerde nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin kapalı olduğu saatlerde çalışır. Ayrıca eczanelerde öğlen molası da bulunmaz. Bu nedenle istediğiniz bir saatte gitmenizde sakınca yoktur.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler resmi tatil ilan edilmiş bayram günlerin kapalı olur. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi milli bayramlarda hizmet vermez. Normal eczanelerin kapalı olduğu resmi tatil günlerinde ilaç ve tıbbi malzemeleri nöbetçi eczaneden alınır. Bu nedenle tatil zamanları vatandaşlar nöbetçi eczaneleri öğrenmek ister. Sitemizi inceleyen kişiler il ya da ilçelerde görevli yapan nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir. Bayram tatillerinde oluşabilecek acil sağlık ihtiyaçlarında normal eczaneler yerine nöbetçi eczanelere gitmeleri gerekir.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00’ da açar ve akşam 19:00’da kapatır. Hafta içi günlerde ve Cumartesi 09:00 ile 19:00 arasında hizmet verirler. Eczanelerin çalışma sistemlerinde öğlen molası yoktur. Bu sayede hafta içi ve Cumartesi istediğiniz her saatte eczaneye gidebilirsiniz. Pazar günü ve resmi tatil sayılan günlerde ise kapalı olurlar. Bu zamanlarda nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Eczanelerin 7 gün 24 saatlik hizmet sistemi sayesinde sağlık ihtiyaçlarınız her zaman karşılanır. İl ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneler akşamdan sabaha kadar hizmet verir.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içi ve Cumartesi günlerinde çalışır. Normal eczaneler tüm hafta boyunca sadece Pazar günleri faaliyet göstermez. İsteyen kişiler Cumartesi günü de eczaneden gerekli ilaçları alabilir. Cumartesi 09:00’da açan eczane 19:00’a kadar açık kalır. 19:00’da kapattıktan sonra Pazartesi sabah tekrar açar. Bu çalışma saatleri dışında ildeki nöbetçi eczaneler faaliyet göstermeye devam eder. Sitemizden nöbetçi eczane listelerini inceledikten sonra size yakın olan bir eczaneye ulaşabilirsiniz. Cumartesi akşamından pazartesi sabahına kadar oluşabilecek ilaç ve tıbbi cihaz ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılamanız sağlanır.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi temel olarak insanların ilaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünü ihtiyacını temin etmektir. Eczacılık bölümünü bitiren kişiler eczacılık yapabilir. Eczacıların görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Doktorun yazmış olduğu reçetenin yasal ve uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Hastaya verilen ilacın günlük kullanım dozu ve saklama şartları hakkında bilgi vermesi gerekir.
 • Hasta aldığı ilacın yan etkileri hakkında bilgilendirilmelidir.
 • Eczanede yer alan ilaçların düzenli şekilde raflarda depolanmalıdır.
 • Hastanın sağlık sorununa göre reçetesiz satılabilen ilaçlardan verebilirler.
 • Hastalara karşı sabırlı ve saygılı davranmalıdır.
 • Hastaların kimlik ve sağlık bilgilerini kimseyle paylaşmamalıdır.
 • Eczanedeki ilaç ve tıbbi ürünleri uygun sıcaklık şartlarında muhafaza etmelidir.
 • İlaç ve tıbbi malzemelerin stoklarını kontrol etmeliler.
 • Depodan eksilen ilaç ve tıbbi malzemelerin siparişini vermelidirler.
 • Yeşil ve kırmızı reçete ile alınabilecek ilaçları düzenlemeliler.
 • Tıbbi cihaz almak isteyen kişilere detaylı bilgiyi verirler.
 • Tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz satın alacak kişilere cihazın kullanım şeklini anlatmaları gerekir.
 • Hasta profili ve reçete gibi bilgilerle eczane raporlamasını oluştururlar.
 • Kemoterapi tedavisinde olan kişiler için özel solüsyon temini yaparlar.
 • Eczanedeki raf ömrü dolmuş olan ilaçların imha edilmesini sağlamalıdırlar.

Bunların dışında gerekli sınavlarda başarılı olmuş ve baş eczacı unvanını almış kişilerin görevleri biraz daha farklıdır. Baş eczacılar eczanedeki personellerin çalışma saatlerini ve izin günlerini planlar.

Malatya Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Malatya ilinde 13 ilçe ve belediye bulunur. Nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu ilçe Yeşilyurt’tur. Malatya’da yaşayan vatandaşlarımız çeşitli nöbetçi eczaneden ilaç alabilir. Diğer eczanelerin kapalı olduğu tatil günlerinde Malatya nöbetçi eczane listemizi inceleyebilirsiniz. Malatya ilinde şu ilçedeki nöbetçi eczanelere ulaşabilirsiniz:

 • Merkez

Malatya dışında diğer il ve ilçelerimize de incelemeniz mümkündür. Listelerdeki eczane ismi, adresi gibi bilgiler sayesinde size uygun nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Telefon bilgisi sayesinde almak istediğiniz ilaç hakkında stok durumunu öğrenebilirsiniz. Sitemizin il listelerinde bulunan güncel ve doğru bilgilere güvenebilirsiniz.