Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Kütahya Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Kütahya Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 7
İl Görüntülenme : 110851
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Kütahya Nöbetçi Eczane

Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Kütahya 576.688 nüfusa sahiptir. İlde toplam 13 ilçe ve 28 belediye bulunur. MÖ 3000 yılına kadar uzanan zengin bir tarihi geçmişi vardır. Ekonomik açıdan tarım ve yeraltı kaynakları ile dikkat çeker. El sanatlarıyla oldukça gelişmiş ve Çinicilik alanının merkezi olmuştur. Sağlık hizmetleri konusunda birçok hastane ve sağlık kuruluşuyla hizmet verir. Kütahya nöbetçi eczane arayanlar sitemizdeki listelere göz attığında yeterli bilgiye ulaşır. Nöbetçi eczane ismi, adresi ve telefon numarası listelerde bulunur. İl merkezi ya da ilçelerdeki çeşitli nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Kütahya nöbetçi eczane sayesinde diğer eczanelerin çalışmadığı zamanlar ve tatil günlerinde rahatlıkla ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Farklı illerdeki nöbetçi eczane bilgilerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Kütahya Nöbetçi Eczane Nerede?

Sayfalarımızda bulunan bilgiler her gün güncellenerek özenle hazırlanır. Sizde il ve ilçelerin nöbetçi eczane listelerinde gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Kütahya ilinde yaşayan vatandaşlarımız için il merkezi çeşitli illerdeki nöbetçi eczane detayları yer alır. Kütahya nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını bu listelerden bulabilirsiniz. Sayfamızda bulunan eczane ismi, açık adresi sayesinde kolayca ulaşım sağlarsınız. Açık adres üzerinde mahalle, cadde ya da sokak gibi bilgiler bulunur. Ayrıca iletişim numarası ile eczaneyi arayıp istediğiniz ilacın olup olmadığını sorabilirsiniz. Tatil olan günlerde bile acil sağlık ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz.

Kütahya Nöbetçi Eczane Sorgulama

Kütahya nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlarımız için sayfamızda gerekli adres bilgileri vardır. Sitemize girdiğinizde karşınıza 81 ilim bulunduğu liste açılır. Bu sayede istediğiniz ili seçerek nöbetçi eczane listesine göz atabilirsiniz. Kütahya’ da bulunan vatandaşlarımız ili seçtikten sonra merkez ve ilçelerde görevli olan nöbetçi eczaneleri görür. İsteyenler kendi ilçeleriniz ya da onlara en yakın ilçeyi seçerek daha detaylı bir sorgulama yapabilir. 81 ilin nöbetçi eczane bilgilerinde eczane ismi, adresi, telefon numarası ayrıca varsa email adresi bulunur. Bu şekilde basit bir sorgulama ile yakın bir eczaneye ulaşmanız sağlanır.

Kütahya En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda acil sağlık ihtiyaçları oluşabilir. Bu nedenle ilaç ya da tıbbi malzeme almak isteyen kişiler nöbetçi eczaneye gider. Acil durumlarda kendinize en yakın nöbetçi eczaneyi sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Kütahya en yakın nöbetçi eczane arayışında olanlar için gerekli adres bilgileri sayfamızda bulunur. Doğru ve güncellenen adresler sayesinde sağlık ürünü ihtiyacınızı kısa zamanda karşılayabilirsiniz. Bulunduğunuz il merkezini, ilçeyi ya da beldeyi seçerek en yakın nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Nöbetçi eczaneden ilaç ve tansiyon aleti gibi tıbbi cihazları satın alabilirsiniz.

Kütahya Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

İlde görevli olan nöbetçi eczane diğer eczanelerin çalışmadığı saatlerde hizmet verir. Kütahya nöbetçi eczane çalışma saatleri de diğer eczanelerin çalışmasının bittiği 19:00’dan başlar ve sabah 09:00’a kadar sürer. Aynı zamanda Pazar günü ve resmi tatil sayılan günlerde de tam gün olarak çalışmaya devam ederler. Bu şekilde vatandaşların sağlık ürünlerine ulaşma konusunda bir sorun yaşamalarını engellenir. Eczanelerin tamamında öğlen molası yoktur bu nedenle istediğiniz saatte eczaneye gidebilirsiniz. Nöbetçi eczaneler vatandaşlara 7 gün 24 saat boyunca hizmet verilmesine yardımcı olur.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram günlerinde faaliyet göstermez. Hafta içi ve Cumartesi günlerinde çalışan eczaneler bayram tatillerinde açık olmaz. Bu bayram tarihleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ayrıca 1 Ocak, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim gibi resmi tatil olan zamanlardır. Normal eczaneler sadece bayramın bir gün öncesindeki arefe gününde öğlene kadar yarım gün şeklinde çalışırlar. Dini ve milli bayram olan resmi tatil günlerinde onlar yerine nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir. Bayram günlerinde ilaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünleri almak için nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. İlde görevli olan nöbetçi eczanelerin güncellenen listeleri sitemizde bulunur.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler saat 09:00 ile 19:00 arasında hizmet verir. Hafta içi günler ve Cumartesi gününde bu saatler içinde çalışlar. Haftanın tatil günü sayılan Pazar ise kapalı olurlar. Çalışma saatleri içinde öğlen molası bulunamaz. Normal eczanelerin çalıştığı 09:00 ile 19:00 saatleri dışında görevli olan nöbetçi eczaneler hizmet verir. Gündüz ya da gece fark etmeksizin ilaçlarınızı ve tıbbi ürünlerinizi eczanelerden alabilirsiniz. Normal eczaneler hafta içi ve cumartesi günler akşam 19:00 ve sabah 09:00 arasında kapalı olur. Bu saatlerde nöbetçi eczanenin adresini öğrenerek kolayca gidebilirsiniz. Resmi tatil günlerinde de sağlık ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneden satın almanız gerekir.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler vatandaşların tıbbi ürünler konusunda 7 gün 24 saat hizmet almasını sağlar. Hafta içinin dışında Cumartesi günleri açık olurlar. Hafta içi günlerde olduğu gibi Cumartesi günü de sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında çalışırlar. Cumartesi 19:00’dan pazartesi 09:00’a kadar normal eczaneler çalışmaz. Haftanın tamamında sadece Pazar günü tüm gün kapalı kalırlar. Normal eczanelerin çalışmadığı saatlerde ve günlerde nöbetçi eczaneler görevli olur. resmi tatil olan zamanlarda bile nöbetçi eczaneden ilaç alabilirsiniz. İl merkezinde ya da ilçenizde görevli olan nöbetçi eczaneyi sitemizden kontrol edebilirsiniz. Size yakın olan eczaneye açık adresten yararlanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler temel olarak insanların sağlık ürünü ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet verir. Eczacılık yapmak isteyen kişi eczacılık bölümünden mezun olmalıdır. Ayrıca zorunlu staj dönemini tamamlaması gerekir. Gerekli sınavlarda başarılı olursa baş eczacı unvanına da ulaşabilir. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Eczanedeki ilaçların raflarda düzenli şekilde tutması gerekir.
 • Eczanede eksilen ilaç ve tıbbi cihazları kontrol etmeli ve gerekliyse sipariş vermelidir.
 • Hastaya yazılan reçetenin yasal ve uygun olduğunu kontrol etmelidir.
 • Hastaya verilen ilaçların nasıl kullanılacağı ve nasıl saklanacağı hakkında bilgi vermelidir.
 • İlaçların oluşturabileceği yan etkileri anlatmalıdır.
 • Tıbbi cihaz satın almak isteyen kişileri cihazlar hakkında bilgilendirmelidir.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihazların nasıl kullanılacağını anlatmalıdır.
 • İlaçların uygun sıcaklıkta muhafaza edilmesini sağlamalıdır.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçları imha etmelidir.
 • Kozmetik sağlık ürünleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmalıdır.
 • Hastalara karşı sabırlı ve duyarlı olması gerekir.
 • Hastaların kişisel bilgilerini hiç kimseyle paylaşmaması gerekir.
 • Doktora görünmeyen ve sağlık sorunu yaşayan kişilere ilaç satabilir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlarla ilgili düzeni sağlamalıdır.
 • Reçete ve hasta profili gibi bilgilerle eczane raporunu hazırlamalıdır.

Kütahya Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Normal eczanelerin çalışmadığı tatil günlerinden vatandaşlar nöbetçi eczaneye yönelir. Her ilimizdeki güncel nöbetçi eczane listeleri sitemizde vardır. Kütahya ilinde yaşayanlar da bu listelerden faydalanabilir. Kütahya nöbetçi eczane il merkezi dahil farklı ilçelerden bulunur. Bu ilçeler şu şekildedir:

 • Emet
 • Gediz
 • Merkez
 • Simav
 • Tavşanlı

Bulunduğunuz ya da size en yakın olan ilçeyi seçerek nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Listelerde bulunan adres ve telefon numara gibi bilgilerden yararlanabilirsiniz. Sitemizdeki bilgilerle her zaten sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir nöbetçi eczane bulabilirsiniz.