Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Konya Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Konya Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 28
İl Görüntülenme : 138770
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Konya Nöbetçi Eczane

Ülkemizin yüz ölçümü bakımından en büyük şehri Konya’dır. 2.250.020 nüfusu vardır ve 31 ilçeden oluşur. Türkiye2nin en kalabalık şehirlerinden biridir. Özellikle tarım ve sanayi alanında gelişmiş iş sektörleri vardır. Sağlık hizmetleri konusunda avantajlı bir ildir. Vatandaşların sağlık hizmetini karşılayan birçok devlet, özel ve araştırma hastanesi bulunur. Hastanelerin dışında vatandaşların ilaç temin etmesi için eczaneler de ulaşılabilir konumdadır. Konya nöbetçi eczane arayan kişiler yakın bir eczane bulmakta zorlanmaz. Güncellenen nöbetçi eczane listesini sitemizde kontrol ettikten sonra eczaneye gidebilirsiniz. Konya nöbetçi eczane adresini bulmak sitemizdeki bilgilerle oldukça kolaydır. Açık adres bilgisi ve telefon numarası ile eczaneye ulaşabilirsiniz.

Konya Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczaneler normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda vatandaşların tıbbi ürün ihtiyacını karşılar. Konya ilinde yaşayan kişilerde nöbetçi eczane hakkında detaylı bilgiyi listemizde bulabilir. Konya nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını listemizi kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Nöbetçi eczane ismi, açık adresi ve telefon numarası sitemizde bulunur. Açık adres üzerinde mahalle, cadde gibi bilgiler vardır. Konya’nın ilçelerinde bulunan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Aynı şekilde Konya dışındaki illerin nöbetçi olan eczanelerini detaylı bilgilerle görürsünüz. Bu şekilde ilaç ve tıbbi malzemeleri istediğiniz zaman satın alabilirsiniz.

Konya Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemizde girdiğinizde karşınıza ülkemizin 81 ili dizili halde çıkar. Bulunduğunu ili seçerek gidebileceğiniz nöbetçi eczaneleri görürsünüz. Konya nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlar da önce Konya ilini seçmelidir. Ardından bulundukları ilçeyi seçerek kendi adreslerine yakın olan nöbetçi eczaneleri öğrenebilirler. Bu basit sorgulama işlemiyle görevli olan nöbetçi eczanenin ismine ve adresine ulaşabilirsiniz. Farklı ilçe ve beldelerde görevli nöbetçi eczaneleri görmeniz de mümkündür. Her il ve ilçenin güncel bilgileri bulunur. Nöbetçi eczane sistemiyle herhangi bir sağlık ürününe istediğiniz zaman ulaşmanız sağlanır.

Konya En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Acil sağlık durumlarında vatandaşlar en yakın eczaneye ulaşmak isteyebilir. Listelerimizdeki her il merkezi ve ilçenin nöbetçi eczane bilgileri en yakın eczaneye ulaşmanızı sağlar. Konya en yakın nöbetçi eczane arayışında olanlar bulundukları ilçeyi seçerek yol tarifini görebilir. Aynı zamanda telefon numarası bilgisi sayesinde eczaneyle iletişim kurulabilir. İstediğiniz ilacın bulunup bulunmadığını basit şekilde öğrenebilirsiniz. Nöbetçi eczaneler mesaisi biten eczanelerin yerine çalışarak sağlık hizmetlerinin aksamasını önler. Tatil günlerinde bile nöbetçi eczaneden sağlık ürünlerinizi satın alabilirsiniz.

Konya Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Konya nöbetçi eczane çalışma saatleri 7 gün 24 saat boyunca ilaç ve tıbbi malzeme almanıza uygundur. Konya ve diğer tüm illerde nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin çalışma saatleri dışında faaliyet gösterir. Normal eczaneler 09:00 ve 19:00 arasında vatandaşlara hizmet verir. 19:00’da biten eczane mesaisi nöbetçi eczaneler için açılış saati sayılır. Pazar günü tüm gün boyunca hizmet verirler. Ayrıca resmi tatil sayılan dini ve milli bayramlarda nöbetçi eczaneler hizmete devam eder. Eczanelerin öğlen molası bulunmaz bu nedenle istediğiniz saatte eczaneye gidebilirsiniz. Reçeteli ya da reçetesiz şekilde tıbbi ürünleri satın alabilirsiniz. Hafta içi ya da hafta sonu sağlığınızı aksatmanıza gerek kalmaz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Normal çalışma günlerinde eczaneler hafta içi ve Cumartesi günü çalışır. Ülkemizde tatil kabul edilen milli ve dini bayram tarihlerinde ise eczaneler faaliyet göstermez. Sadece bayram öncesinde arefe günleri yarım gün olarak çalışırlar. Nöbetçi eczaneler bayramlarda çalışmayan eczaneler yerine hizmet vermeye devam eder. Resmi tatil sayılan günlerde vatandaşlar ihtiyaçlarını nöbetçi eczaneden karşılayabilir. Normal eczaneler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı boyunca kapalıdır. Aynı zamanda 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi milli bayram tarihlerinde de normal eczanedeler kapalı olur ve sadece nöbetçi eczaneler çalışır.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışması sabah 09:00’da başlar ve akşam 19:00’da biter. Hafta içi ve Cumartesi gününde bu çalışma saatleri geçerli olur. 09:00 ile 19:00 saatleri dışında her eczane hizmet vermez ve sadece nöbetçi eczaneler çalışır. Hafta sonu Pazar günleri de normal eczaneler çalışmaz. 09:00 ile 19:00 çalışma saatleri dışında kalan zamanlarda acil bir sağlık ürünü gerekiyorsa nöbetçi eczaneye gidilir. Bayram gibi tatil sayılan günlerde de vatandaşlar ilaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli ihtiyaçlarını nöbetçi eczaneden karşılar. Sizde bu durumlarda il merkezisinde ya da ilçenizde bulunan nöbetçi eczaneleri listemizden öğrenebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içi olduğu gibi Cumartesi günü de çalışır. Eczaneler hem hafta içi günlerde hem Cumartesi 09:00 ile 19:00 saatleri arasında faaliyet gösterir. Hafta sonu olsa bile Cumartesi günü sabah 09:00’dan akşam 19:00’a kadar her eczaneye gidebilirsiniz. Ayrıca eczanelerin öğlen molası olmadığı için istediğiniz her zaman sağlık ürünlerini satın alabilirsiniz. Çalışma saatleri dışında ve Pazar günü kapalı olan eczaneler yerine nöbetçi eczane çalışır. Bu şekilde vatandaşların 7 gün 24 saat boyunca hizmet alması sağlanır. İlinizde görevlendirilmiş nöbetçi eczane hakkında bilgileri listemizi takip ederek bulabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin temelde görevi vatandaşlara reçeteli ya da reçetesiz olarak sağlık ürünleri temin etmektir. Eczacıların hastalara karşı sabırlı davranması gerekir. Eczacılık yapmak isteyen kişiler eczacılık bölümünde okur. Ardından zorunlu staj dönemini tamamlar. Sınavlarda gerekli başarıyı elde eden kişiler baş eczacı olabilir. Baş eczacının görevleri diğerlerinden biraz farklıdır. Eczacıların görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Hastaya verilen ilaçların kullanım dozunu ve şeklini anlatmalıdır.
 • Verilen ilaçların oluşturabileceği yan etkiler konusunda uyarmalıdır.
 • Ateş ölçer, tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz satın almak isteyenleri bilgilendirmelidir.
 • Tıbbi cihaz satın almak isteyenlere cihazın nasıl kullanılacağını göstermelidir.
 • Doktor tarafından yazılan reçetenin uygun ve yasal olup olmadığını kontrol etmelidir.
 • Hastanın sağlık sorununa bağlı olarak reçetesiz olarak ilaç satabilir.
 • Eczanedeki ilaçların düzenli şekilde raflara yerleştirilmesinden sorumludur.
 • İlaçların ve tıbbi cihazların stok durumunu kontrol etmeli ve eksikleri sipariş vererek tamamlamalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların uygun sıcaklık ve saklama koşullarında muhafaza edilmesini sağlar.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteyle satılan ilaçların düzenlemesini yapar.
 • Hastanın bilgilerini kimseyle paylaşmaması gerekir.
 • Eczane dosyasını reçete ve hasta profillerini düzenleyerek hazırlamalıdır.
 • Eczane kayıtlarını bilgisayar sistemine işlemelidir.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçların imha edilmesinde görevlidir.
 • Baş eczacı eczanedeki diğer personellerin çalışma saatlerini ve izin günlerini planlar.

Konya Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Sitemizde ülkemizde yer alan 81 ilin nöbetçi eczane listesi bulunur. Güncel ve doğru bilgilere güvenerek nöbetçi eczanelere kolayca ulaşabilirsiniz. Bu illerden biri olan Konya İç Anadolu’ da bulunur ve toplam 31 ilçeye sahiptir. Vatandaşlarımız Konya nöbetçi eczane konusunda gerekli bilgiyi hazırladığımız listelerden öğrenebilir. Konya ilimizdeki nöbetçi eczane bulunan ilçeler şu şekildedir:

 • Akşehir
 • Beyşehir
 • Bozkır
 • Çeltik
 • Cihanbeyli
 • Çumra
 • Ereğli
 • Ilgın
 • Kadınhanı
 • Karapinar
 • Karatay
 • Kulu
 • Meram
 • Meram - Karatay
 • Meram - Selçuklu
 • Sarayönü
 • Selçuklu
 • Seydişehir
 • Yunak

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek size en yakın eczaneleri görebilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin ismi, açık adresleri ve iletişim bilgileri listelerde yer alır.