Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Kocaeli Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Kocaeli Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 20
İl Görüntülenme : 223880
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Kocaeli İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Kocaeli Nöbetçi Eczane

Kocaeli Marmara Bölgesi’nde yer alan sanayi ve ticaret merkezlerinden biridir. 2021 verilerine göre 1.997.258 kişilik bir nüfus değeri vardır. Büyük şehir unvanı olan ilde 12 ilçe bulunur. Genel olarak sanayi alanındaki işlerden geçim sağlanır. Sağlık hizmetleri konusunda oldukça gelişmiştir. 11 devlet hastanesi, 17 özel hastane başta olmak üzere 60’tan fazla sağlık kuruluşu vardır. Kocaeli nöbetçi eczane konusunda da avantajlıdır. Her ilçesinde nöbetçi eczane bulmak kolaydır. Sitemizde her gün yenilenen Kocaeli nöbetçi eczane listesini takip ederek size yakın olan eczaneye gidebilirsiniz. Sağlık ihtiyaçlarınızı aksatmadan nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz. Eczane ismi, açık adresi ve telefon numarası gibi bilgiler sitemizde yer alır. Aynı zamanda farklı il ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin detaylarını görebilirsiniz.

Kocaeli Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczanelere diğer eczanelerin çalışmadığı zamanlarda ihtiyaç duyarız. Acil sağlık durumlarında kapalın olan eczaneler yerine nöbetçi eczanelere gitmemiz gerekir. Türkiye’nin 81 ilindeki nöbetçi eczane bilgileri sitemizde bulunur. Kocaeli’nde yaşayan vatandaşlarımız da gerekli olan adres bilgilerine ulaşabilir. Kocaeli nöbetçi eczane nerede diye soranlar için açık adres bilgileri mahalle, cadde şeklinde hazırlanmıştır. İl listeleri güncel ve doğru bilgilerle her gün yenilenir. Ayrıca telefon numarası ile eczaneyle gerekli görüşmeleri yapmanız mümkündür. Size yakın olan eczaneyi kolayca bulmanız için özenle düzenlenmiştir.

Kocaeli Nöbetçi Eczane Sorgulama

Nöbetçi eczane arayışında olan kişiler sitemizdeki bilgilere güvenebilir. İl merkezleri, ilçe ya da beldelerde yer alan nöbetçi eczane adres bilgileri her gün güncellenir. Kocaeli nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını sitemizde yer alır. Kocaeli şehrimizin 12 ilçesinde görevli olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Aynı şekilde farklı illerdeki nöbetçi eczaneleri görmeniz mümkündür. Sitemize girdiğinizde karşınıza 81 ilimizin bulunduğu liste çıkar. Bu listeden nöbetçi eczanelerine ulaşmak istediğiniz ili seçebilirsiniz. Bu şekilde ilde bulunan nöbetçi eczaneler listelenir. Vatandaşlar aynı zamanda ilçe seçimi de yaparak kendilerine en uygun konumda olan eczaneyi görebilir. Sorgulama işlemini tamamladıktan sonra tıbbi ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneye giderek satın alabilirsiniz.

Kocaeli En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışma saati dışında ya da bayram gibi resmi tatil zamanlarında farklı tıbbi ürünlere ihtiyacınız olabilir. Bu durumlarda vatandaşlar kendilerine en yakın olan nöbetçi eczaneyi öğrenmek ister. Kocaeli’nde bulunan vatandaşlarımız sitemizde bulunan eczane bilgilerinden yararlanabilir. Kocaeli en yakın nöbetçi eczane adresini öğrendikten sonra ilaç ya da tıbbi malzeme eksiğinizi tamamlayabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeyi seçerek size daha yakın olabilecek eczaneleri görebilirsiniz. Mahalle, cadde ve sokak gibi bilgileri sayesinde eczaneye hemen ulaşırsınız. Aynı şekilde diğer illerde bulunan nöbetçi eczaneler hakkında detaylı adres bilgilerini kontrol edebilirsiniz.

Kocaeli Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Kocaeli nöbetçi eczane çalışma saatleri vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık ürünleri ihtiyacının karşılanmasına uygun olarak düzenlenmiştir. Diğer eczaneler kapandıktan sonra 19:00’dan başlayarak sabah 09:00’a kadar nöbetçi eczaneden ilaçlarınızı alabilirsiniz. Aynı şekilde resmi tatil olan bayramlarda ve Pazar günlerinde de sağlığınızı aksatmanıza gerek kalmaz. Nöbetçi eczaneler resmi tatil günlerinde tam gün olarak hizmet vermeye devam eder. Eczanelerin öğlen molası da bulunmaz bu nedenle istediğiniz zaman ilaç ya da tansiyon aleti gibi tıbbi cihazlar almaya gidebilirsiniz. Sitemizde Kocaeli ilçelerinde bulunan nöbetçi eczanelerin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler dini ve milli bayram günlerin kapalı olur. Ramazan ve Kurban Bayramı gibi dini tatillerin yanı sıra 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi milli bayramlarda eczaneler çalışmaz. Bayram öncesindeki arefe günlerinde ise yatım gün olarak çalışırlar. Eczanelerin yerine bu tarihlerde görevli olan nöbetçi eczaneler hizmet verir. Acil ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczanelerden alabilirsiniz. Eczaneler hafta içi her gün ve Cumartesi günleri açık olur. Bu günlerin dışında ve bayramlarda vatandaşlar nöbetçi eczanelere gidebilir. Sitemizde bulunan listelerden ilinizde nöbetçi olan eczanenin adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler 09:00 ile 19:00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verir. Hafta içi ve Cumartesi günlerindeki bu çalışma saatleri arasında hastaların sağlık ürünleri ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Çalışma saatleri arasında öğlen molası da bulunmaz bu nedenle mesai bitimine kadar her saatte eczaneye gidebilirsiniz. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir. Akşam 19:00’dan sabah 09:00’a kadar ortaya çıkabilecek acil ilaç gereksinimlerinizi nöbetçi eczaneden satın almanız gerekir. Aynı şekilde Pazar günü ve tatil günleri boyunca nöbetçi eczaneler çalışır. Bu şekilde hastalar 7 gün ve 24 saat boyunca sağlıklarını koruyabilir.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler vatandaşlara Cumartesi günü hizmet vermeyi sürdürür. Hafta içi günlerin yanında Cumartesi günü de 09:00-19:00 çalışma saatlerinde faaliyet gösterirler. Hafta sonu tatili sayılan Pazar günlerinde kapalı olurlar. Bunun yanında öğlen molaları da bulunmadığı için mesai saatlerinde kesintisiz hizmet verirler. Cumartesi günü reçetenizde yazılı olan ilaçları almak için rahatlıkla eczaneye gidebilirsiniz. Sitemizde bulunan nöbetçi eczane listesini kontrol ederek mesai bitiminden sonra da ilaçlarınızı alabilirsiniz. Aynı şekilde Pazar günü nöbetçi olan eczaneyi öğrenerek gerekli tıbbi ürünleri satın alabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri temel olarak reçeteli ya da reçetesiz olarak vatandaşların sağlık ürünü ihtiyaçlarını karşılamaktır. Eczaneye gelen hastalara karşı saygılı ve sabırlı olmaları gerekir. Eczanelerin görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Eczacı hastaya doktor tarafından reçete edilmiş olan ilaçların ve tıbbi cihazların satışını yapmalıdır.
 • Hasta reçetesinin yasal ve olup olmadığını kontrol etmelidir.
 • Hastanın sağlık sorununa bağlı olarak reçetesiz şekilde ilaç satabilir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım dozajını detaylı şekilde anlatmalıdır. Aynı zamanda saklama şekli hakkında bilgilendirmelidir.
 • Hastaya ilaçların yan etkileri hakkında uyarıda bulunmalıdır.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihaz ya da sağlık malzemesi almak isteyen hastaları bilgilendirmelidir.
 • Satın alınacak tıbbi cihazların nasıl kullanılması gerekliğini anlatmalıdır.
 • İlaç reçetelerinin kayıtlarını tutulmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların düzenli şekilde yerleştirilmesinden sorumludur.
 • Depoda bulunan ilaçların doğru ve güvenli koşullarda muhafaza edilmesinde görevlidir.
 • Eksilen ilaçlar ve tıbbi ürünlerin temin edilmesini sağlar.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçlar imha edilmelidir.
 • Baş eczacı olan biri varsa çalışanların izin durumu ve çalışama saatlerini gibi planlamaları yapmalıdır.
 • Hazırlanan eczane dosyalarında hasta profilleri, stok ve ilaç reçetesi gibi kayıtları bulundurmalıdır.
 • Eczane içinde tansiyon, kilo ve boy ölçümü hizmeti vatandaşa verilir.
 • Hastanın kimlik ve sağlık bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.

Kocaeli Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Marmara Bölgesi’nde yer alan Kocaeli ülkemizin en kalabalık onuncu şehridir ve 12 ilçeye sahiptir. İlçelerindeki nöbetçi eczaneleri listemizden takip edebilirsiniz. Kocaeli nöbetçi eczane arayanlar için sitemizdeki ilçeler şunlardır:

 • Başiskele
 • Çayirova
 • Darica
 • Darica (Istasyon)
 • Derince
 • Dilovasi
 • Gebze
 • Gölcük
 • Izmit
 • Kandira
 • Karamürsel
 • Kartepe
 • Körfez

Bulunduğunuz ilçeyi ya da en yakın olduğunuz ilçeyi seçerek nöbetçi eczaneye kolayca ulaşabilirsiniz. Kocaeli gibi diğer illerde yaşayan vatandaşlarımız da kendi il ve ilçelerini seçerek görevli olan nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir.