Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Kırşehir Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Kırşehir Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 4
İl Görüntülenme : 109604
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Kırşehir İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Kırşehir Nöbetçi Eczane

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehirlerimizden biri Kırşehir’dir. 2020 yılında il nüfusu 243.042 olarak ölçülmüştür. Akçekent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Merkez ve Mucur olmak üzere 8 ilçesi vardır. Nüfus yoğunluğu daha çok merkez ilçesinde bulunur. Şehirde vatandaşlara sağlık hizmet verilmesini sağlayan özel ve devlet hastaneleri vardır. Aynı zamanda Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ de bu ilimizde bulunur. Vatandaşlar doktorun yazdığı reçetedeki ilaç ya da tıbbi malzemeleri eczaneden alır. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında ilaç almak isteyenler Kırşehir nöbetçi eczane nerede diye merak eder. Sitemizde her gün yenilenen bilgilerden yararlanarak ilinizdeki nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Kırşehir nöbetçi eczane listesinden bulunduğunuz yere en yakın eczaneyi seçerek sağlık ihtiyaçlarınızı kolayca alırsınız. Sitemizdeki bilgilerin güncelliğine ve doğruluğuna güvenebilirsiniz.

Kırşehir Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışmadığı saatlerde ya da resmi tatillerde vatandaşların nöbetçi eczaneye gitmesi gerekir. Kırşehir nöbetçi eczane nerede sorusunu soran kişiler listemizi kontrol edebilir. Sitemizdeki Kırşehir nöbetçi eczane listesinde eczanelerin ismi, adresi ve iletişim bilgileri bulunur. Açık adreste yer alan mahalle, cadde ya da sokak gibi bilgileri eczaneyi bulmanızı kolaylaştırır. Adres bilgileri güncel verilerden yararlanılarak hazırlanmıştır. Aynı zamanda iletişim numarası sayesinde istediğin ilacın depoda bulunup bulunmadığını da öğrenebilirsiniz. Kırşehir ya da diğer illerde nöbetçi olan eczaneleri kontrol edebilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeyi seçerek size daha yakın olan nöbetçi eczaneyi görebilirsiniz.

Kırşehir Nöbetçi Eczane Sorgulama

Nöbetçi eczaneler her gün değişerek görevlerine devam eder. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda oluşan acil bir ilaç, tıbbi cihaz gibi ihtiyaçları nöbetçi eczaneden almak gerekir. Sitemizde 81 ilin nöbetçi eczane bilgileri bulunur. Kırşehir nöbetçi eczane nerede diyenler için de gerekli bilgiler vardır. Açık adres ve telefon numarası bilgileri sayesinde il merkezindeki ya da ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Sitemize girdiğinizde 81 ilin listesi önünüze çıkar. Buradan istediğiniz ili seçer ve gerekli nöbetçi eczane bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sorgulama işlemini kolayca yaparak diğer il ya da ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri öğrenebilirsiniz.

Kırşehir En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Kırşehir en yakın nöbetçi eczane arayışında olanlar için açık adres bilgileri listemizde bulunur. Açık adres üzerinde yer alan mahalle, cadde bilgilerini kullanarak konumunuza yakın olan nöbetçi eczaneyi bulabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeyi seçerek en yakın eczaneden gerekli sağlık ürünlerini satın alabilirsiniz. İlaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli eksiklerinizi görevli olan nöbetçi eczaneden tamamlayabilirsiniz.

Kırşehir Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler 09:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışır. Bu saatler dışında kalan zamanlarda vatandaşlara nöbetçi eczane hizmet verir. Kırşehir nöbetçi eczane çalışma saatleri sayesinde vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine ulaşabilmesi sağlanır. İl ya da ilçelerimizdeki nöbetçi eczaneler normal eczanelerin kapanış saati 19:00’dan açılışı olan 09:00’a kadar çalışır. Aynı zamanda tatil sayılan Pazar günlerinde tam gün olarak çalışmaya devam eder. Bunların yanınsa resmi tatil kabul edilen milli ve dini bayramlarda nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir. Bu sayede herhangi bir acil sağlık durumunda vatandaşlar sağlıklarını aksatmadan ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram tatillerinde kapalı olur. Ülkemizdeki dini ve milli bayramlarda eczaneler hizmet vermez. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tatilleri ile 1 Mayıs, 19 Mayıs, 29 Ekim gibi resmi tatil sayılan günlerde eczaneler çalışmaz. Bu tarihlerde vatandaşlara nöbetçi eczaneler hizmet sağlar. Uzun bayram tatillerinde gerekli olan tıbbi ilaç ve malzemeleri şehrinizdeki nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Doktorun reçetelendirdiği ilaçları veya tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihazları nöbetçi eczaneden almanız mümkündür. Böylece vatandaşlar acil gerekli olan sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bayramlarda sadece görevli olan eczaneler açık kalır.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında faaliyet gösterir. 81 ilimizde eczaneler hafta içi ve Cumartesi günleri çalışır. Pazar ve resmi tatil günlerinde ise kapalı olurlar. Eczaneler saat 09:00 ile 19:00 arasında vatandaşlara gerekli sağlık ürünlerini temin etmekle görevlidir. Bu saatler dışında ve resmi tatil sayılan günlerde sağlık ürünleri alacak kişiler nöbetçi eczanelere yönelir. Nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin çalışmasının bittiği 19:00’dan sabah açılış saati 09:00’a kadar çalışmasını sürdürür. İllerdeki nöbetçi eczane bilgilerini sitemizden takip edebilirsiniz. Hangi ilde olursanız olun konumunuza yakın nöbetçi eczaneyi kolayca bulabilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içinin dışında Cumartesi günü de çalışır. Eczaneler hafta sonu Pazar günü ve bayram gibi resmi tatil günlerinde kapalı olur. Hafta içi günlerde ve Cumartesi günlerinde 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet verirler. Aynı zamanda eczanelerin çalışma sisteminde öğlen molası bulunmaz. Bu sayede saat fark etmeksizin istediğiniz zaman sağlık ürünleri alabilirsiniz. Normal eczaneler Cumartesi 19:00’dan pazartesi 09:00’a kadar kapalı kalırlar. Bu sürede oluşabilecek ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçları nöbetçi eczaneler aracılıyla karşılanır. Nöbetçi eczaneler cumartesi gecesi ve Pazar günü açık olur bu şekilde vatandaşların sağlık ihtiyaçları 7 gün 24 saat karşılanabilir.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler hastaların tıbbi ürün ihtiyaçlarını temin etmek ve onları bu ürünler hakkında bilgilendirmekle görevlidir. Eczacı olmak için eczacılık bölümü bitirilmeli ve zorunlu staj tamamlanmalıdır. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Doktorun yazdığı reçetenin yasallığını kontrol etmelidir.
 • Yazılan reçetedeki ilaçların kullanım şeklini hastaya detaylı şekilde anlatmalıdır.
 • İlaç alan hastayı oluşabilecek yan etkile konusunda uyarmalıdır.
 • Tıbbi malzemeler ve eczanelerde satılan kozmetik ürünler hakkında gerekli bilgiyi hastaya anlatmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların düzenli şekilde depolanmasını sağlamalıdır.
 • İlaç ve tıbbi malzemelerin stok durumunu kontrol etmelidir. Eksilen ürünler için sipariş vermelidir.
 • İlaç ve tıbbi ürünleri uygun saklama şartlarında muhafaza edilmesini sağlamalıdır.
 • Raf ömrü dolmuş olan ilaçların imha edilmesini sağlamalıdır.
 • Eczaneden tıbbi cihaz satın almak isteyen kişilere cihazlar hakkında bilgi vermelidir. Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi cihazların kullanım şeklini anlatmalıdır.
 • Sağlık sorunu yaşayan hastanın durumuna göre reçetesiz olarak ilaç verebilir.
 • Reçete ve hasta profili gibi bilgilerle eczane dosyasını hazırlamalıdır.
 • Eczacının mali işlerle ilgilenmesi gerekir.
 • Eczaneden çalışan personellerin çalışma saatlerini ve izin günlerini planlanmalıdır.
 • Hastanın kimliği ve hastalığı ile ilgili bilgiler kimseyle paylaşılmamalıdır.

Kırşehir Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Kırşehir ilimizin toplam biri merkez olmak üzere toplam 8 ilçesi vardır. Kırşehir nöbetçi eczane arayanlar için gerekli eczane adı, adresi ve iletişim bilgileri sitemizde bulunur. Her gün yenilen bilgiler sayesinde vatandaşlar mağdur olmaz. Kırşehir ilinde nöbetçi eczane şu ilçede bulunur:

 • Merkez

Nüfus yoğunluğundan dolayı Kırşehir’ de nöbetçi eczane arayanlar için Merkez ilçesi idealdir. Sitemizdeki il listesinden Kırşehir’i seçtikten sonra il merkezinde bulunan nöbetçi eczaneler hakkında bilgileri görebilirsiniz. Ülkemizdeki 81 ilin nöbetçi eczane bilgisine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda il merkezi dışında ilçe ve belde gibi yerlerde görevli olan nöbetçi eczaneleri de görebilirsiniz. Nöbetçi eczanelerden ilaç, tıbbi cihaz ya da çeşitli sağlık ürünleri satın alabilirsiniz.