Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Kırklareli Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Kırklareli Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 10
İl Görüntülenme : 109619
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Kırklareli İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Kırklareli Nöbetçi Eczane

Kırklareli Marmara bölgesi içinde yer alan sınır illerimizden biridir. 2021 şubat verilerine göre 361.737 nüfusu vardır. İlde toplam 8 ilçe ve 21 belediye bulunur. En fazla nüfus Merkez ve Lüleburgaz ilçelerinde vardır. İl genelinde insanlara sağlık hizmeti sunan çeşitli devlet hastanesi ve özel hastane vardır. Aynı zamanda eğitim ve araştırma hastanesi de bulunur. Hastanede doktorun yazdığı ilaçlar eczaneden temin edilebilir. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında ise vatandaşlar nöbetçi eczanelere yönelir. Kırklareli nöbetçi eczane ilçelerde yaygın olarak vardır. Sitemizde bulunduğunuz ilçeyi seçerek size yakın olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin isimleri ve adres bilgileri güncel olarak hazırlanır. Kırklareli nöbetçi eczane bilgilerinin yanında diğer illerdeki nöbetçi eczane bilgilerine de hemen ulaşabilirsiniz. Sitemizde 81 ilin güncel nöbetçi eczane listeleri takip edilebilir.

Kırklareli Nöbetçi Eczane Nerede?

Kırklareli nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını nöbetçi eczane listemizde bulabilirsiniz. Sitemizde yer alan nöbetçi eczane listelerinde eczane ismi, açık adresi ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kırklareli il merkezi, ilçe ya da beldede nöbetçi olan eczaneleri görebilirsiniz. Bu sayede size yakın olan eczaneden acil tıbbi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Açık adreste yer alan cadde, sokak gibi bilgilerle eczaneye kolay şekilde gidebilirsiniz. Eczanenin telefon numarası ile aradığınız ilacın stokta bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Normal eczanelerin çalışmadığı tatil günlerinde sağlınızı aksatmadan ilaç ya da tıbbi cihaz gibi ürünleri nöbetçi olan eczaneden satın alabilirsiniz.

Kırklareli Nöbetçi Eczane Sorgulama

Türkiye’deki 81 ilin güncel ve doğru olarak hazırlanmış nöbetçi eczane listeleri sitemizde yer alır. Kırklareli ilinde yaşayan kişiler sitemizde girdikten sonra il listesi içinden kendi illerini seçmelidir. Ardından karşınıza nöbetçi eczane listesi gelir. İlçe ya da belde seçerek daha detaylı bir arama yapmanıza imkan tanınmıştır. Kırklareli nöbetçi eczane nerede diye merak eden vatandaş gerekli bilgileri sitemizden takip edebilir. Sitede bulunan bilgileri her gün yenilenir ve doğru adreslerle eczaneye ulaşabilmeniz sağlanır. İlaç ya da tıbbi cihaz gibi sağlık ürünleri nöbetçi eczaneden alabilirsiniz.

Kırklareli En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Eczanelerin normal çalışma saatleri dışında tıbbi ihtiyaçlarınızı ilinizde görevli olan nöbetçi eczaneden sağlayabilirsiniz. Kırklareli ilinde bulunan kişiler de sitemizdeki bilgilerden yararlanarak en yakın eczaneye ulaşabilir. Kırklareli en yakın nöbetçi eczane bulmak için listede yer alan adres bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Açık adres olarak hazırlanan listedeki mahalle, cadde gibi bilgileri kullanarak bulunduğunu konuma yakın olan eczaneye gidebilirsiniz. Farklı ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin bilgilerini görebilirsiniz. Adres bilgilerinin güncelliği konusunda sitemize güvenebilirsiniz. Nöbetçi olan eczanenin ismi, adresi ve telefon numarası ile vatandaşlar sağlık ihtiyaçlarını 7 gün 24 saat boyunca karşılayabilir.

Kırklareli Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler 09:00 ile 19:00 saatleri arasında vatandaşlara ilaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünleri satar. İl ya da ilçede nöbetçi olan eczaneler de bu çalışma saatleri dışında hizmet veriri. Kırklareli nöbetçi eczane çalışma saatleri vatandaşların sağlık hizmetlerinden mahrum kalmasını önler. 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine kolay erişim sağlanmış olur. Kırklareli ve diğer illerde nöbetçi eczaneler normal eczanelerin çalışmadığı saatlerde çalışır. Normal eczanenin kapandığı akşam 19:00’dan sabah açıldığı 09:00’a kadar acil ilaç almak isteyenler nöbetçi eczaneye gidebilir. Bunun yanında eczanelerin çalışmadığı Pazar günleri ve resmi tatil sayılan günlerde de nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram tatillerinde faaliyet göstermez. Sağlık ürünleri satın alabileceğiniz eczaneler hem dini hem milli bayram günlerinde çalışmaz. Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı gibi dini tatillerde vatandaşların nöbetçi eczanelere gitmesi gerekir. Aynı zamanda 1 Ocak, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi milli bayram olan günlerde de normal eczaneler çalışmaz. Sadece bayram öncesi olan arefe günü yarım gün şeklinde hizmet verirler. Eczanelerin çalışmadığı zamanlarda vatandaşlar il merkezlerinde ya da ilçelerinde görevli olan nöbetçi eczaneleri listemizden öğrenebilir. Nöbetçi eczaneler sayesinde ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarınızı kesintisiz olarak karşılayabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasındadır. Hafta içi günlerde ve Cumartesi gününde 09:00- 19:00 arasında hizmet verirler. Bu saatler dışında ise ilaç almak isteyenler nöbetçi eczanelere yönelmelidir. Hafta içi her gün çalışırken hafta sonu sadece Cumartesi çalışırlar. Pazar günü çalışmayan eczaneler yerine görevli olan nöbetçi eczane tam gün faaliyet gösterir. Çalışma saatlerinin dışında ve tatil günlerinde tıbbi ihtiyaçlarınızı ilinizde bulunan nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Eczanelerin öğlen molası bulunmaz bu nedenle çalışma saatleri içinde herhangi bir saatte eczaneye gidebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler vatandaşlara reçetelendirilmiş ilaç ya da tansiyon aleti gibi tıbbi cihazları temin eder. Hafta içi günlerin tamamında çalışırken hafta sonu sadece Cumartesi günü çalışır. Herhangi bir sağlık ihtiyacınız olduğunda Cumartesi günleri eczaneye gidebilirsiniz. Sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Cumartesi mesai bitiminden pazartesi mesai başlangıcına kadar eczaneler kapalı kalır. Pazar ve resmi tatil günlerinde vatandaşlar nöbetçi eczaneye yönelir. Sitemizde bulunduğunu ili seçerek sizde nöbetçi eczane isim, adres ve iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler hastalara reçeteli ya da reçetesiz olarak tıbbi ürünler satar. Sabırlı bir şekilde hastalarla ilgilenmeleri ve onları bilgilendirmeleri gereklidir. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Reçeteyle ilaç alan hastaya ilacın kullanım dozu ve saklama şartları hakkında bilgi verilmelidir.
 • Hastaya aldığı ilacın oluşturabileceği yan etkiler anlatılmalıdır.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasallığı kontrol edilmelidir.
 • Eczanede bulunan ilaçların düzenli şekilde depolanmasını sağlarlar.
 • Tüm ilaçlar hakkında donanımlı bilgilere sahip olmaları gerekir.
 • Eczane içindeki ilaç ve tıbbi ürünleri uygun sıcaklık koşullarında muhafaza edilmesini sağlarlar.
 • Eksilen ilaçların ve tıbbi malzemelerin siparişini verirler.
 • Yeşil ve kırmızı reçete ile alınabilecek ilaçların düzenlenmesini sağlarlar.
 • Ateş ölçer ve tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz almak isteyen kişilere detaylı bilgi verirler.
 • Tıbbi cihaz satın alacak kişiler için cihazın kullanım şeklini açıklarlar.
 • Reçete ve hasta profili gibi bilgilerle gerekli raporlamayı oluştururlar.
 • Hastaların kimlik ve sağlık bilgilerini kimseyle paylaşmazlar.
 • Sağlık sorunu yaşayan bir hasta varsa reçetesiz satılabilen ilaçlardan verebilirler.
 • Kemoterapi tedavisi gören kişiler için özel solüsyon temini yaparlar.
 • Eczanede tansiyon ölçümü yapılamasına imkan tanırlar.
 • Eczanede bulunan ve raf ömrü dolmuş olan ilaçların imha edilmesini sağlarlar.

Kırklareli Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Marmara Bölgesi’nde yer alan Kırklareli ilinde toplam 8 ilçe vardır. İl merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri sitemizden takip edebilirsiniz. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında vatandaşlara nöbetçi eczaneler hizmet verir. Kırklareli nöbetçi eczane arayışında olan vatandaşlarımız her gün yenilenen listelerimizi kontrol edebilir. Listelerdeki açık adres ve iletişim bilgilerini sayesinde eczaneye kolayca ulaşabilirsiniz. Kırklareli ve diğer illerdeki nöbetçi eczaneleri öğrenebilir. Nöbetçi eczane bulunan Kırklareli ilçeleri ve beldeleri şunlardır:

 • Merkez
 • Alpullu
 • Babaeski
 • Büyük Karıştran
 • Büyük Mandıra
 • Demirköy
 • Lüleburgaz
 • Pehlivanköy
 • Pınarhisar
 • Vize