Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Kırıkkale Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Kırıkkale Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 7
İl Görüntülenme : 111288
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Kırıkkale İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Kırıkkale Nöbetçi Eczane

Kırıkkale İç Anadolu Bölgesi içinde yer alır. 2020 yıl sonu verilerine göre ilin nüfusu 278.703’tür. İlde 9 ilçe ve 11 belediye bulunur. İlçeleri içinde en kalabalık olanı Merkez’dir. Kırıkkale’de yaşayan vatandaşlar daha çok sanayi ve tarım faaliyetleriyle geçinir. Sanayi alanında özellikle çelik, kiremit, makine gibi üretimler yapılır. Topraklarından geçen Kızılırmak doğal güzelliklerinden biridir. Sağlık alanında da devlet ve özel hastaneler vatandaşlara hizmet verir. Kırıkkale ilinde nöbetçi eczane arayan kişiler sitemizi kontrol edebilir. Kırıkkale nöbetçi eczane listelerimizde gerekli bilgiler bulunur. Listelerdeki eczane adları, adresleri ve telefon numaraları özenle güncellenir. Kırıkkale nöbetçi eczane bilgileri ile normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Türkiye’nin 81 ilindeki nöbetçi eczaneleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kırıkkale Nöbetçi Eczane Nerede?

Ülkemizde normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda sağlık ürünlerine nöbetçi eczaneden ulaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan il ve ilçe seçimlerini yaparak gerekli nöbetçi eczane ismi, adresi ve telefonu bilgileri görebilirsiniz. Açık adreste bulunan mahalle, cadde ve sokak isimleri sayesinde eczaneye kolayca gidersiniz. Kırıkkale nöbetçi eczane nerede diye merak eden vatandaşlarımızda açık adresteki bilgileri kullanabilir. Konumunuza yakın bir eczaneye giderek ilaç ve tıbbi ürün satın alabilirsiniz. Bunun yanında telefon numarasını arayarak eczaneden almak istediğiniz ilaç hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kırıkkale Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet sitemize girdiğinizde karşınıza 81 ilimizin listesi çıkar. Bu listeden nöbetçi eczanelerini öğrenmek istediğiniz şehri seçebilirsiniz. Ardından bulunduğunu ilçeyi de seçerek detaylı sorgulama yapabilirsiniz. Kırıkkale nöbetçi eczane nerede diyenlerde sitemize bakabilir. İl ve ilçe seçimlerinin ardından nöbetçi eczanelerin ismi, açık adresi ve iletişim bilgilerine ulaşırsınız. Sitemizde yaptığınız kolay sorgulama işlemi sonucunda eczaneye gidebilirsiniz. Açık adresteki bilgileri size yakın bir eczane bulmanıza yardım eder. Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda bile sağlığınızı korumaya devam edebilirsiniz. Basit bir sorgulama işleminin ardından ülkemizdeki illerin eczanelerini öğrenirsiniz. İl merkezi ve ilçe seçimlerini yaparak farklı adreslerdeki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz.

Kırıkkale En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışma saatlerinin dışında ve resmi tatil günlerinde onlar yerine nöbetçi olan eczaneler faaliyet gösterir. Sizde acil bir sağlık ihtiyacınız olduğunda ilinizde ya da ilçenizde bulunan nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Kırıkkale ilinde yaşayan vatandaşlarımız da listemizdeki bilgilere bakarak nöbetçi eczane adreslerini görebilir. Kırıkkale en yakın nöbetçi eczane adresine giderek gerekli olan ilaç, tıbbi cihaz ya da malzemeyi satın alabilirsiniz. Açık adreste bulunan mahalle, cadde isimleri doğru ve güncel bilgilerle hazırlanır. Bu açık adres açıklamaları sayesinde nöbetçi olan eczaneye kolayca gidebilirsiniz. Ülkemizin her ilindeki vatandaşlar konumlarına en yakın olan eczaneyi listelerde bulabilir.

Kırıkkale Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Ülkemizde her eczane sabah 09:00 ve akşam 19:00 saatleri arasında çalışmasını sürdürür. Hafta içi ve cumartesi günü açık olan eczaneler Pazar günleri kapalıdır. Normal eczaneleri çalışmadığı saatler ve günlerde nöbetçi eczaneler açık kalır. Görevli olan nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin kapattığı 19:00’dan başlayarak sabah 09:00’a kadar hizmet verirler. Kırıkkale nöbetçi eczane çalışma saatleri sayesinde gece gündüz demeden ilaçlarınızı alabilirsiniz. Pazar günlerinde ve resmi bayram tatili olan zamanlarda da nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Bu şekilde vatandaşların 7 gün ve 24 saat boyunca tıbbi ürün ihtiyaçları karşılanır.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Ülkemizde resmi tatil olarak ilan edilmiş bayram günlerinde eczaneler hizmet vermez. Bayram öncesindeki arefe günlerinde ise öğlene kadar çalışırlar. Ramazan ile Kurban Bayramı gibi dini tatillerde ve 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi milli tatillerde eczaneler kapalıdır. Bu zamanlarda vatandaşlarımızın bulundukları ilde görevli olan nöbetçi eczanelere gitmesi gerekir. Bu resmi bayram zamanlarının dışında hafta içi ve cumartesi günler 09:00 ile 19:00 saatleri dışında eczaneler kapalıdır. Aynı zamanda haftanın Pazar günü de normal eczaneler kapalı olur. Bu günlerde ilinizdeki nöbetçi eczaneleri öğrenmek için sitemizden sorgulama yapabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00 ile 19:00 arasında faaliyet gösterir. Normal eczaneler hem hafta içi hem Cumartesi günlerinde bu çalışma saatlerinde açık olur. Haftanın Pazar gününde ise eczaneler hizmet vermez. Çalışma saatleri içinde öğlen molası bulunmadığı için istediğini zaman ilaçlarını almaya gidebilirsiniz. Resmi bayram tatillerinde ve Pazar günlerinde normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneler görevli olur. Her eczanenin açık olduğu 09:00 ile 19:00 saatleri dışında ve tatil günlerinde herhangi bir sağlık ürününe ihtiyacın olursa nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Özenle hazırladığımız nöbetçi eczane listelerimizi takip edebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hem hafta içi hem Cumartesi günlerinde aynı çalışma saatlerinde hizmet verir. Cumartesi günleri de 09:00 ile 19:00 saatleri arasında açık eczanelere gidebilirsiniz. Herhangi bir molaları olmadığı için çalışma saati bitene kadar eczaneden ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Normal eczaneler hafta içi ve Cumartesi 09:00 ile 19:00 arasında açık olurken Pazar günler kapalı olurlar. Cumartesi akşam 19:00’dan sonra Pazartesi 09:00’a kadar sağlık ürünlerini size yakın bir nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Türkiye’nin 81 ilindeki nöbetçi eczaneleri listelerimizden öğrenebilirsiniz. Listemizdeki eczaneler hakkında gerekli olan bilgilere güvenebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi vatandaşlara reçeteli ya da reçetesiz olarak tıbbi ürünler satmaktır. Eczaneci olmak isteyen biri 5 yıllık eczacılık bölümü bitirilmeli ve 6 aylık stajı tamamlanmalıdır. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Hastaya ilaçların günlük kullanım dozu ve saklama koşulları anlatılmalıdır.
 • Hastaya ilaçların oluşturabileceği yan etkiler açıklanmalıdır.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihaz almak isteyen kişilere gerekli bilgiler verilir.
 • Satın almak isteyenlere tıbbi cihazların nasıl kullanılacağı anlatılır.
 • İlaçların düzenli şekilde raflara dizilmesi gerekir.
 • Sağlık sorunu yaşayan hastaya reçetesiz olarak ilaç satılır.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Eczanedeki tıbbi ürünleri uygun sıcaklıkta saklanması gerekir.
 • Eczanedeki ilaç ve tıbbi ürünlerin stok durumu kontrol edilmelidir.
 • Eksilen tıbbi ürünler için gerekli sipariş verilir.
 • Eczaneye gelen hastanın tansiyonu ölçülebilir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar düzenlenir.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçlar imha edilir.
 • Hastanın kimlik ve hastalık bilgileri kimseyle paylaşılmaz.
 • Hastalara karşı saygılı ve sabırlı davranılması gerekir.
 • Baş eczacılar diğer personellerin izin günlerini planlayabilir. Eczanenin genel düzeninden ve personellerin görevini yapmasından sorumludurlar. Hastanelerin komitelerinde yer alabilirler. Hemşirelere ve doktorlara uygun tedavi yolları için danışmanlık yapabilirler.

Kırıkkale Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Kırıkkale Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan illerinden biridir. Şehirde 9 ilçe ve 11 belediye bulunur. Bu 9 ilçe içinden en fazla nüfus Merkez’dedir. İlde görevli olan nöbetçi eczaneleri sitemize bakarak öğrenebilirsiniz. Kırıkkale nöbetçi eczane listemizde bulunan ilçe şudur:

 • Merkez

Bu ilçeyi seçerek adresinize yakın olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Listelerimizdeki bilgiler güncel ve doğrudur. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında ile tatil günlerinde ilaç, tıbbi cihaz ve malzeme gibi çeşitli sağlık ürünlerini nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz.