Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Kilis Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Kilis Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 1
İl Görüntülenme : 105265
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Kilis İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Kilis Nöbetçi Eczane

Türkiye’nin sınır illerinden birisi Kilis’tir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan şehir Suriye ile sınır komşusudur. 2020 yılına göre 142.792 kişilik bir nüfusa sahiptir. Merkezle birlikte 4 ilçesi bulunur ve bu ilçelerden en kalabalık olanı Merkez’dir. Kilis’te yaşayan vatandaşlar genel olarak tarım ve hayvancılık faaliyetleri sayesinde geçimlerini sağlar. Bunun yanında sanayi bölgesi de etkindir. Ekonomik alanın dışında sağlık alanında da birçok kurum hizmet sunar. Kilis ilinin birçok ilçesinde nöbetçi eczane bulunabilir. Kilis nöbetçi eczane isimlerini, açık adreslerini ve telefon bilgilerini internet adresimizden görebilirsiniz. Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi olan eczaneden sağlık ürünlerinizi karşılayabilirsiniz. Kilis nöbetçi eczane bilgilerini listemizde inceledikten sonra eczaneye kolayca ulaşabilirsiniz. Ülkemizin 81 ilindeki nöbetçi eczaneler hakkında detaylı ve doğru bilgiler listelerimizde bulunur.

Kilis Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu saatlerde vatandaşlar ilaç, tıbbi malzeme gibi çeşitli ürünleri nöbetçi eczaneden satın alır. Kilis ilindeki vatandaşlarımız da nöbetçi eczanelerin adresini öğrenmek isteyebilir. Kilis nöbetçi eczane nerede diye soranlar sitemizdeki açık adres açıklamasından yararlanabilir.Adres üzerindeki mahalle, cadde ve sokak bilgileri sayesinde eczaneye ulaşabilirsiniz. Bu açık adres bilgileri güncel olan mahalle ve cadde isimleriyle özenle hazırlanır. Bunun dışında listelerimizdeki açıklamadan eczanenin telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Eczaneyi arayarak almak istediğiniz ilacın olup olmadığı hakkında bildi edinebilirsiniz.

Kilis Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet sitemize girdiğiniz zaman ana sayfa üzerinde 81 ilimizin listesi bulunur. Nöbetçi eczaneleri öğrenmek için illerden biri seçmeniz gerekir. Sorgulama yapmak istediğiniz ili seçtiğinizde nöbetçi eczanelerin listesi açılır. Bu listedeki açık adres bilgilerini kontrol ederek size akın bir eczaneye gidebilirsiniz. Kilis nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını bu basit sorgulama işlemini yaparak bulabilirsiniz. Türkiye’deki 81 ilde görev yapan nöbetçi eczanelerin bilgilerini hemen öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ilçe seçiminizi yaparak bulunduğunu konuma daha yakın olan eczaneleri göreniz mümkündür.

Kilis En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda vatandaşların acil şekilde tıbbi ürünlere ihtiyacı olabilir. Buna benzer durumlarda ilinizdeki nöbetçi eczaneler sayesinde ilaç, tıbbi cihaz gibi farklı sağlık ürünlerini alabilirsiniz. Öncelikle bulunduğunu konuma en yakın olan eczaneyi öğrenmeniz gerekir. Kilis en yakın nöbetçi eczane adresini merak edenler internet sitemize göz atmalıdır. İl merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri listelerimizde görürsünüz. Açık adresteki mahalle, cadde ve sokak gibi bilgiler size yakın eczaneye ulaşmanızı sağlar. İlçelerden birini seçerek yakınlarda bulunan nöbetçi eczanelerden birine gidebilirsiniz. Diğer eczanelerin kapalı olduğu saatlerde ve tatil zamanlarında tıbbi ürünlerinizi satın alabilir ve sağlınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Kilis Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

İllerde görevlendirilen nöbetçi eczaneler normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda açık olur. Hafta içi ve Cumartesi günde akşam 19:00’dan sabah 09:00’a sonra ilaçlarınızı nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Bunun yanında Pazar günü ve resmi tatil zamanlarında da nöbetçi eczaneler tam gün açıktır. Herhangi bir mola saati olmadığı için istediğiniz zaman nöbetçi eczanelere gitmenizde sakınca yoktur.Ülkemizin 81 ilinde olduğu gibi Kilis nöbetçi eczane çalışma saatleri ile de vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine ulaşması kolaylaşır. Normal eczaneler kapalı olduğunda internet adresimizden nöbetçi eczanelerin bilgileri görebilirsiniz. Konumu size uygun olan eczaneye adres bilgisi ile ulaşabilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin çalışma saati ile sağlınızı aksatmanıza gerek kalmaz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Türkiye’de resmi bayram tatili olan zamanlarda eczaneler kapalıdır. Bayram tatillerinden önceki arefe günlerinde de öğlen saatine kadar hizmet verirler. Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı gibi dini bayramlarda ve 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi milli bayramlarda eczaneler kapalı olur. Bu nedenle resmi tatil günlerinde sağlık ürününe ihtiyacı olan vatandaşlarımız nöbetçi eczanelere gitmelidir. Diğer eczanelerin çalışma saatleri dışında ilinizdeki nöbetçi eczaneden ilaçlarınızı alabilirsiniz. Resmi tatil zamanlarının dışında Pazar günleri de çeşitli sağlık ürünleri nöbetçi eczaneden karşılanabilir.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler vatandaşlar için hem hafta içi hem Cumartesi günü çalışır. Mesai saatleri sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasındadır. Öğlen arası bulunmayan eczanelere 09:00 ile 19:00 arasında dilediğiniz zaman gidebilirsiniz. Normal eczaneler Pazar günleri ve bayram tatillerinde kapalı olur. Çalışma saatleri dışında ve tatil günlerinde vatandaşlarımız normal eczaneler yerine illerinde nöbetçi olan eczanelere gidebilir. Gerekli ilaç ve tıbbi malzemeleri nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz. İl merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri siteminden takip edebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içi olduğu gibi Cumartesi günlerinde de açık olur. Cumartesi saat 09:00 ile 19:00 arasında her eczaneden ilaçlarınızı satın alabilirsiniz. Özellikle hafta içi günlerde uygun olmayanlar hafta sonu olmasına rağmen Cumartesi’leri eczaneye gidebilir. Çalışma saatlerinde öğlen molası olmadığı için istediğiniz saatte eczaneden sağlık ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Cumartesi akşamından Pazartesi sabahına kadar kapalı kalan eczaneler yerine nöbetçi eczanelere gidilmesi gerekir. Acil bir ihtiyaç olduğunda Cumartesi gecesi ya da Pazar günü gidebileceğiniz nöbetçi eczanelerin listesini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin temel olarak görevi insanlara reçeteli ya da reçetesiz olarak çeşitli sağlık ürünleri satmaktır. Eczacılık bölümünde 5 yıl okuyan ve 6 aylık staj yapan kişiler eczacılık yapabilir. Eczanelerin görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Eczanedeki tıbbi ürünleri stokları kontrol edilmelidir.
 • Eksilmiş olan silen ürünler için sipariş verilmelidir.
 • Hastalara karşı sabırlı davranılmalıdır.
 • Hasta kişilere sağlık sorunlarına uygun reçetesiz ilaç satılabilir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım dozu ve şekli anlatılmalıdır.
 • Hasta ilaçların yan etkileri ve saklama koşulları konusunda bilgilendirilmelidir.
 • Doktor reçetesinin uygun ve yasal olduğu kontrol edilir.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler konusunda bilgili olmak gerekir.
 • Hastaların tansiyon ölçümü yapılabilir.
 • Hastaların kimlik ve sağlık bilgileri saklı tutulmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların düzenli şekilde raflara dizilmesi sağlanır.
 • Kullanım tarihi geçen ilaçlar imha edilir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar düzenlenir.
 • Tıbbi ürünlerin uygun sıcaklık koşullarında depolanması sağlanır.
 • Eczanede hasta profili ve reçete gibi bilgiler kayıtlanmalıdır.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi çeşitli tıbbi cihazlar hakkında bilgili olunmalıdır.
 • Tıbbi cihaz almak isteyenlere kullanım şekli açıklanır.

Bunların dışında baş eczacı olan kişi diğer eczane personellerinin mesai saatlerini ve izin günlerini ayarlayabilir. Hemşire ve doktorlar için uygun ilaç tedavilerine danışmanlık yapabilir. Baş eczacı hastane komitelerine katılabilir. Bu görevlerin yanında eczanenin genel olarak düzenli olmasında ve çalışanların görevlerini yapmasında sorumluluğu vardır.

Kilis Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ülkemizin 81 ilinden biri olan Kilise Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunur. Kilis ismi verilen ilçe merkeziyle birlikte toplam 4 ilçesi bulunur. Bu ilçelerde vatandaşlar kolayca nöbetçi eczane bulabilir. Kilis nöbetçi eczane listemizdeki bilgiler sayesinde eczaneye ulaşabilirsiniz. Sitemizde Kilis ilindeki şu ilçelerin nöbetçi eczanelerini görebilirsiniz:

 • Merkez
 • Şahinbey

Bu ilçelerde yaşayanlar konumlarında en yakın olan nöbetçi eczaneyi öğrenebilir. Ülkemizdeki nöbetçi eczanelerin ismine, adresine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan bilgiler sizin için her gün özenle yenilenir.