Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Kayseri Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Kayseri Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 14
İl Görüntülenme : 116119
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Kayseri İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Kayseri Nöbetçi Eczane

Kayseri ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan büyük şehirlerden biridir. Erciyes Dağı’nın eteklerinde yer alan bölge tarihsel açıdan birçok uygarlığı izlerini taşır. Başta ticaret olmak üzere sanayi, madencilik alanlarında gelişmiştir. İlin 16 ilçesi bulunur ve 2021 Şubat verilerine göre 1.421.455 kişilik nüfusu vardır. İlde 11 devlet ve 13 özel hastane vardır. Aynı zamanda Erciyes Üniversitesi Uygulama Araştırma Merkezi de bulunur. Çalışma saatleri dışında sağlık ürünleri satın almak isteyen kişiler Kayseri nöbetçi eczane bilgilerini listemizden öğrenebilir. Nöbetçi eczane isimleri, açık adresleri ve iletişim bilgileri listelerde yer alır. Kayseri nöbetçi eczane arayanlar bu listeleri kontrol edebilir. Sadece Kayseri’nin değil 81 ilimizin de nöbetçi eczane bilgileri incelenebilir. Bulunduğunuz il ya da ilçe içinde nöbetçi olan eczaneyi öğrenerek ilaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünlerini satın alabilirsiniz. İl listelerinde yer alan bilgiler düzenli olarak güncellenir.

Kayseri Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında ve resmi tatil sayılan günlerde nöbetçi eczaneler aracılıyla sağlık ürünleri alabiliriniz. Türkiye’nin her ilindeki nöbetçi eczane bilgilerini sitemizden öğrenebilirsiniz. Kayseri nöbetçi eczane nerede diye merak eden vatandaşlarımız da eczane ismi ve açık adresini öğrenebilir. Listede bulunan mahalle, cadde ya da sokak gibi açık adres bilgilerden yararlanılabilir. İlçelerden birini seçerek size daha yakın olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Eczanenin iletişim bilgilerindeki telefon numarası ile arayıp almanız gereken ilaçların stok durumunu öğrenebilirsiniz.

Kayseri Nöbetçi Eczane Sorgulama

Nöbetçi eczane sayesinde normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda ihtiyacımız olan sağlık ürünlerini karşılar. Her ildeki nöbetçi eczaneler günlük olarak yenilenir. Sitemizde bulunan listelerden ilinizde görevli olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. 81 ilde nöbetçi olan eczaneler hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Kayseri nöbetçi eczane nerede diyen vatandaşlarda kendilerine yakın eczaneyi kolayca bulabilir. Eczanenin mahalle ve sokak ismi gibi bilgilerden yararlanarak ulaşım sağlamanız mümkündür. Kayseri’de yaşayan vatandaşlarımız ilçelerde görevli nöbetçi eczanelerini listelerden öğrenebilir. Nöbetçi eczane sistemi sayesinde tatil günlerinde sağlık ihtiyaçlarınızı aksatmanıza gerek kalmaz.

Kayseri En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Kayseri ilindeki nöbetçi eczanelerin ismi, açık adresleri ve telefon numaraları listede bulunur. Konumunuzu yakın olacak bir nöbetçi eczaneye giderek acil ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Kayseri en yakın nöbetçi eczane sorgulaması yaparken size yakın ilçeyi seçerek kısa sürede ulaşacağınız nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Kendi ilinizdeki ya da farklı illerdeki nöbetçi eczaneler hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. İl merkezlerinde ya da ilçelerde olan eczanelerin açık adresleri sayesinde en yakın olanı bulabilirsiniz. Telefon bilgisi ile ilaç siparişi verebilir ya da gerekli ilacın bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00 ile 19:00 dışında kalan zamanlarda normal eczaneler çalışmadığı için sitemizdeki nöbetçi eczaneleri takip edebilirsiniz.

Kayseri Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler 09:00 ile 19:00 arasında vatandaşlara hizmet verir. Bu saatler dışında ise sadece nöbetçi eczaneler çalışır. Pazar günü ve resmi tatil günlerinde çalışmayan eczaneler yerine nöbetçi eczanelere gidilir. Bu nöbetçi eczaneler günlük olarak değişiklik gösterir. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında faaliyet gösterirler. Aynı zamanda resmi tatil ve Pazar günleri tam gün olarak çalışmaya devam ederler. Kayseri nöbetçi eczane çalışma saatleri vatandaşların 7 gün 24 saat tıbbi ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayacak şekildedir. Akşam 19:00’dan sonra olan ilaç ya da tıbbi malzeme ihtiyacını sabah 09:00’a kadar nöbetçi eczaneden alabilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Bayram günlerinde diğer birçok kurumun olduğu gibi eczaneler de hizmet vermez. Resmi olarak tatil sayılan dini ve milli bayramlarda eczaneler çalışmaz. Vatandaşlar bu tatil zamanlarından ilaç ve tıbbi cihaz gibi ihtiyaçlarını görevli olan nöbetçi eczaneden alabilir. Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinde her eczane çalışmaz ve sadece nöbetçi eczaneler çalışır. Aynı durum 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi milli bayramlarda da geçerlidir. Bunların dışında Pazar günleri de eczaneler kapalı olur. Normal eczaneler hafta içi günlerde ve Cumartesi günü çalışır.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00’ da başlar ve akşam 19:00’da biter. Hasta içi ve Cumartesi günlerinde bu saatler geçerlidir. Pazar günüde ise eczaneler çalışmaz. Cumartesi 19:00 ve Pazartesi 09:00 arasında kapalı kalırlar. Bu saatler arasında ilaç, tansiyon aleti ve alet ölçer gibi tıbbi cihazlar nöbetçi eczanelerden alınabilir. İl merkezinde ya da ilçede görevli olan nöbetçi eczane normal eczanelerin çalışma saati olan 09:00 ile 19:00 dışında kalan zamanlarda faaliyet gösterir. Bu şekilde herhangi bir sağlık gereksinimi istenen her zaman karşılanabilir.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içi günlerde ve Cumartesi günüde faaliyet gösterir. İhtiyacı olan kişiler Cumartesi günü de eczaneye gidebilir. Hem hafta içi hem Cumartesi 09:00 ile 19:00 arasında çalışırlar. Eczanelerde öğlen molası bulunmadığı için istediğiniz zaman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Pazar günü ve bayram tatillerinde ise eczaneler çalışmaz. Böyle zamanlarda size en yakın olan nöbetçi eczaneyi sitemizden öğrenebilirsiniz. Güncel ve doğru adres bilgileri sayesinde kolayca nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin 81 ilindeki nöbetçi eczane bilgilerini her gün yenilenen listelerimizden öğrenmeniz mümkündür.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri temel olarak hastaya gerekli olan ilaçların temin edilmesidir. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Eczacı olan kişi doktorun yazdığı reçetenin yasal olup olmadığını kontrol etmelidir.
 • Hastaya reçetelendirilen ilaçların günlük kullanım şekilleri ve saklanma koşulları hakkında yeterli bilgi verilmelidir.
 • Hastaya aldığı ilaçların oluşturabileceği yan etkili anlatılmalıdır.
 • Doktora görünmemiş ve sağlık sorunu yaşayan kişilere uygun reçetesiz satılan ilaçlar verilebilir.
 • Tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz satın almak isteyen vatandaşlara cihazlar hakkında bilgi verilmesi ve satın alınan cihazın nasıl kullanıldığı anlatılmalıdır.
 • Eczanedeki ilaç ve tıbbi malzemelerin stok durumu kontrol edilmelidir.
 • Eksik olan ilaç ve tıbbi ürünlerin siparişleri verilmelidir.
 • Eczacı ilaçların eczanede düzenli olarak kalmasını sağlamalıdır.
 • İlaçların uygun şartlar altında muhafaza edilmesinde görevlidir.
 • Son kullanma tarihi seçen ilaçlara gerekli işlemler yapılmalıdır.
 • Reçete ve hasta profili gibi bilgilerle eczane dosyasını hazırlamalıdır.
 • Hastanın sağlık durumuyla ilgili bilgileri kimseyle paylaşmamalıdır.
 • Eczanede baş eczacı varsa çalışanların çalışma saatlerini ve izinlerini planlar.

Kayseri Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Kayseri’ de 16 ilçe bulunur. İl merkezi ve ilçelerinde farklı devlet, şehir ve özel hastaneler vatandaşlara hizmet verir. Özellikle resmi tatil günlerinde ve eczanelerin çalışma saatleri dışında ilaç ve tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler Kayseri nöbetçi eczane arayışına girer. Kayseri’nin her ilçesinde nöbetçi eczane bulunmaz. Kayseri’nin nöbetçi eczane olan ilçeleri şunlardır:

 • Kocasinan
 • Melikgazi
 • Talak

Kayseri ilinde yaşayan vatandaşlarımız bu ilçelerdeki nöbetçi eczaneler hakkında gerekli bilgili sitemizden öğrenebilir. İlaç ve tıbbi cihaz gibi farklı sağlık ihtiyaçlarını bu ilçelerden karşılayabilir. Her gün yenilenen bilgiler sitemizde bulunur. Güncel ve doğru adres tarifleri sayesinde size yakın eczaneye kolayca ulaşabilirsiniz.