Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Kastamonu Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Kastamonu Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 23
İl Görüntülenme : 118308
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Kastamonu Nöbetçi Eczane

Kastamonu Karadeniz’ e kıyılan olan illerimizden biridir. 2021 itibariyle 376.377 kişilik bir nüfusu vardır. 20 ilçesi bulunan ilde vatandaşlar genel olarak tarımla geçimlerini sağlar. İlde 11 devlet hastanesi olmak üzere birçok sağlık kuruluşu vardır. Farklı sağlık merkezlerinde hizmet verilir. Vatandaşlar doktora göründükten sonra ilaç ya da tıbbi malzemeleri eczanelerden satın alabilir. Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda vatandaşlar Kastamonu nöbetçi eczane arayışına girer. Kastamonu ilçelerindeki nöbetçi eczaneler sitemizden takip edilebilir. Türkiye’deki 81 ilin olduğu gibi Kastamonu nöbetçi eczane bilgileri de güncellenerek listemizde yer alır. Doğru ve güvenilir eczane ismi, açık adresi ve telefon bilgilerine listelerden ulaşabilirsiniz.

Kastamonu Nöbetçi Eczane Nerede?

Sitemizde 81 ilin nöbetçi eczane bilgileri incelenebilir. Listelerdeki açık adres bilgilerini kullanarak nöbetçi eczaneyi kolayca bulabilirsiniz. Diğer eczanelerin çalışmadı zamanlarda tıbbi ihtiyaçlarınızı il merkezinde ya da ilçenizde görevli olan nöbetçi eczaneden karşılamanız mümkündür. Kastamonu nöbetçi eczane nerede sorusunu soran vatandaşlarımız da listelerimizi inceleyebilir. Kastamonu ilinde nöbetçi olan eczanelerin mahalle, sokak ve cadde gibi bilgilerine hemen ulaşılır. Kastamonu’ da ki bir ilçesinde yaşıyorsanız sitemizden bu ilçeyi seçerek nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Nöbetçi eczaneye ulaşmak için gerekli isim, açık adres ve iletişim bilgileri listemizde yer alır. Bu sayede çalışma saatleri dışında sağlığınızı aksatmanıza gerek kalmaz.

Kastamonu Nöbetçi Eczane Sorgulama

Kastamonu nöbetçi eczane nerede sorusunu sorunlar listelerimizi kontrol ederek gerekli bilgileri öğrenebilir. Sitemizde girdikten sonra 81 ilin yer aldığı sayfadan Kastamonu’yu seçmeniz gerekir. Ardından bulunduğunuz ilçeyi seçerek size yakın olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. 81 ilin listesi her gün yenilenir bu nedenle listelerdeki bilgilere güvenebilirsiniz. Açık adres üzerinde yer alan mahalle, sokak gibi bilgilerden yararlanarak nöbetçi eczaneye kolayca ulaşabilirsiniz. Eczanenin telefon numarası sayesinde hem ilaç sipariş edebilir hem ilaç stoku hakkında bilgi alabilirsiniz. Nöbetçi eczaneler resmi tatil günlerinde ve çalışama saatleri dışında hizmet verir. İlaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünlerini nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz.

Kastamonu En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu ve acil ilaç almanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda nöbetçi olan eczaneye gitmeniz gerekir. Sitemize girdikten sonra bulunduğunu ili seçerek size en yakın olan eczane hakkında gerekli bilgileri öğrenirsiniz. Kastamonu en yakın nöbetçi eczane nerede diye sorunlarda yeterli bilgiyi listemizden alır. Bulunduğunuz konuma en yakın eczaneyi adres bilgilerine göre seçebilirsiniz. Acil tıbbi ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneden karşılayabilirsiniz. Kastamonu ilinde 20 ilçe vardır ve hepsinde nöbetçi eczane bulunur. Bu sayede hangi ilçede yaşarsanız yaşayın sorunsuz şekilde sağlık ihtiyaçlarınızı eczaneden alabilirsiniz.

Kastamonu Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında çalışan eczanelere nöbetçi eczane denir. Nöbetçi eczaneler tam gün hizmet verir. Kastamonu nöbetçi eczane çalışma saatleri diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlardır. Normal eczanelerin 09:00 ile 19:00 arasında olan çalışma saati bittiğinde nöbetçi eczaneler açık olur. Bunun yanında diğer eczanelerin kapalı olduğu pazar gününde tam gün olarak çalışmaya devam ederler. Eczanelerin öğlen molası da olmadığı için istediğiniz her zaman ilaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünlerine sahip olabilirsiniz. Vatandaşların 7 gün 24 saat boyunca hizmet alması için oluşturulmuş bir sistemdir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Milli ve dini bayram tatillerinde eczaneler kapalı olur. Arefe günlerinde yarım gün şeklinde çalışırlar. Resmi tatil sayılan günlerde her eczane çalışma görevli olan nöbetçi eczaneler çalışmaya devam eder. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı boyunca kapalı kalırlar. Aynı zamanda 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 29 Ekim, 15 Temmuz gibi milli bayram günlerinde de sadece nöbetçi eczaneler çalışır. Bu milli ve dini bayram günlerinde sağlık ihtiyaçlarınızı ilinizde bulunan nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Nöbetçi eczane listeleri her gün güncellenir. Bu listeleri sitemizden takip ederek tatil günlerinde de sağlınızı koruyabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri hafta içi ve Cumartesi gününü kapsar. Bu günler içinde sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasında hizmet verirler. 09:00 ile 19:00 arasında çalışan eczanelerin öğlen molası da olmaz. Günün istediğiniz saati ilaçlarınızı alabilirsiniz. Bunun dışında kalan saatler nöbetçi olan eczaneye gitmeniz gerekir. İlinizdeki görevli nöbetçi eczaneyi sitemizdeki listeden bulabilirsiniz. Bulunduğunu ili seçtikten sonra gerekli isim, adres ve telefon bilgilerini öğrenirsiniz. Pazar günü normal eczaneler kapalı olurken nöbetçi eczane Pazar günü tüm gün boyunca faaliyet gösterir.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta sonu Cumartesi çalışırken Pazar çalışmaz. Hafta içi günler de ise vatandaşlara her gün çalışma saatleri içinde hizmet verirler. İsteyen vatandaşlar Cumartesi günü de eczaneye giderek reçetelendirilmiş ilaç ya da tıbbi malzemeler alabilir. Normal eczaneler hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00 ile 19:00 saatleri arasında faaliyet gösterir. Cumartesi akşam 19:00’dan Pazartesi sabah 09:00’ a kadar ortaya çıkabilecek ilaç ve tıbbi cihaz ihtiyaçları nöbetçi eczaneden satın alınabilir. Cumartesi kapanış saati olan 19:00’dan sonra nöbetçi eczane hizmet vermeye başlar. Pazar günü tam tam gün olarak vatandaşların sağlık ihtiyaçlarına yardımcı olurlar. Bunun yanında resmi tatil ilan edilmiş olan günlerde de normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneler hizmet verir.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri vatandaşların tıbbi ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamaktır. Eczacı olmak için eczacılık bölümünde 5 yıl eğitim görmek gerekir. Ardından zorunlu staj görevi tamamlanır. İsteyen kişiler gerekli eğitim ve sınavları geçerek baş eczacı unvanına da sahip olabilir. Eczanelerin görevlerini şu şekilde sıralayabilir:

 • Eczanenin düzenli tutulmasından sorumlu olur.
 • Hastaya reçetelendirmiş ilaçları temin etmelidir.
 • Hastayı ilaçların günlük dozu, saklamak ve kullanma koşulları hakkında bilgilendirmelidir.
 • İlaçların oluşturabileceği yan etkileri hastaya açıklamalıdır.
 • Ateş ölçer ve tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz satın almak isteyenleri bilgilendirir ve cihazsın nasıl kullanılacağını gösterir.
 • Doktorun hastaya yazdığı reçetenin uygun ve yasal olup olmadığını kontrol etmelidir.
 • Hastanın sağlık sorununa bağlı olarak reçetesiz ilaç satabilir.
 • Hastaların özel sağlık ve kimlik bilgilerini kimseyle paylaşmaması gerekir.
 • Eczaneye gelen kişilerin tansiyon ölçümünü yapabilir.
 • Eczanedeki ilaç ve tıbbi cihazların stok durumunu kontrol eder ve gerekiyorsa sipariş vererek eksikleri tamamlar.
 • Eczanede bulunan ilaçların uygun sıcaklık ve saklama koşullarında muhafaza edilmesini sağlar.
 • Reçete ve hasta profillerini düzenleyerek eczane dosyası tutar.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçların için gerekli işlemleri yapmalıdır.

Kastamonu Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Kastamonu ülkemizin kuzey kesiminde yer alır ve Karadeniz’e kıyısı vardır. Karadeniz Bölgesinde bulunan Kastamonu ilinde toplam 20 ilçesi bulunur. İlçelerde yaşayan vatandaşlar nöbetçi eczane konusunda sıkıntı yaşamaz. Kastamonu nöbetçi eczane her ilçede vardır. İl merkezi ve ilçelerde nöbetçi olan eczaneler hakkında gerekli açık adres ve telefon numarası bilgilerini listemizde bulabilirsiniz. Nöbeti eczana bulabileceğiniz Kastamonu ilçeleri şunlardır:

 • Abana
 • Ağli
 • Araç
 • Azdavay
 • Bozkurt
 • Çatalzeytin
 • Cide
 • Daday
 • Devrekani
 • Doğanyurt
 • Hanönü
 • Ihsangazi
 • Inebolu
 • Küre
 • Merkez
 • Pinarbaşi
 • Şenpazar
 • Seydiler
 • Taşköprü
 • Tosya