Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Kars Nöbetçi Eczane Listesi

23 Mayıs 2024 Kars Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 5
İl Görüntülenme : 130717
Liste Güncelleme Tarihi : 23 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Kars İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Kars Nöbetçi Eczane

Ülkemizin yüksek rakımlı illerinden biri olan Kars doğu Anadolu bölgesinde yer alır. 100 bini aşan bir nüfusa sahiptir. Yaylaları ve dağları en belirgin yer şekilleridir. İlin 8 tane ilçesi vardır. Genel olarak bölge insanı tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlar. Sağlık hizmeti konusunda çok gelişmiş bir il değildir. 6 tanesi devlet hastanesi olmak üzere toplam 8 sağlık kurumu hizmet verir. Bunun yanında Kars nöbetçi eczane konusunda gerekli bilgiler sitemizde bulunur. Her ilin olduğu gibi Kars’ın da nöbetçi eczanelerinin güncel bilgileri listemizler yer alır. Kars ilinde bulunanlar çalışma saatleri dışında ve tatil günlerinde bu bilgileri takip ederek nöbetçi eczaneye ulaşabilir. Kars nöbetçi eczane arayan vatandaşlar listemizde bulunan adres ve telefon bilgilerinden yararlanabilir. Bu şekilde 7 gün 24 saat ilaç ve tıbbi cihaz ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kars Nöbetçi Eczane Nerede?

Türkiye’ deki 81 ilin güncel nöbetçi eczanebilgileri sitemizde bulunur. Bulunduğunuz ili seçerek bu bilgileri kontrol edebilirsiniz. Kars ilinde yaşayan ve nöbetçi eczane arayan kişiler de bu bilgileri inceleyebilir. Kars nöbetçi eczane nerede sorusunun yanıtı listelerimizde vardır. Kars ilinde bulunan ve görevli olan nöbetçi eczaneler isimleri, açık adresleri ve telefon bilgileri ile listelenmiştir. Eczanenin telefon numarası ile ihtiyacınız olan ilacın stokta bulunup bulunmadığını arayıp öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda açık adres bilgilerinde bulunan güncel mahalle, sokak ve cadde isimleri eczaneyi bulmanızı kolaylaştırır. Kars ilçelerinde nöbetçi olan eczaneleri listelerden öğrenebilirsiniz.

Kars Nöbetçi Eczane Sorgulama

Kars nöbetçi eczane nerede diyen vatandaşların sitemize girip Kars ilini seçmesi yeterlidir. Sitemize girdiğinizde karşınıza çıkan 81 ilden Kars’ı seçerek ilinizde bulunan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Kars’ın nöbetçi eczane bulunan ilçelerini inceleyebilirsiniz. Bu yöntemle kolay bir şekilde eczane adı, adresi ve iletişim bilgilerine ulaşmış olursunuz. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun sitemizde girip bulunduğunuz ili seçerek nöbetçi eczane listesine girebilirsiniz. Başka il merkezleri ya da ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri de bu şekilde görebilirsiniz. Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda bile tıbbi ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczanelerden satın alabilirisiniz. Eczacılar size aldığınız tıbbi ürünlerle ilgili gerekli bilgiyi verir.

Kars En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi olan eczaneye gitmek için gerekli açık adres bilgileri doğru ve güncel şekilde hazırlanır. Her gün yenilenen listelerdeki bilgilere güvenebilirsiniz. Kars ilinde yaşayan vatandaşlarımız nöbetçi eczanelistelerimize bakarak kendilerine yakın olana ulaşabilir.Kars en yakın nöbetçi eczane nerede diye sorunlar bu listelerdeki açık adres bilgileri ile kendileri yakın eczaneye gidebilir. Zaman kaybetmeden acil sağlık ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz. Nöbetçi eczanenin mahallesi, caddesi ya da sokağı hakkında bilgiler listede bulunur. Nöbetçi eczane sistemiyle haftanın her gününde ilaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünlerini almanız sağlanır.

Kars Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Kars nöbetçi eczane çalışma saatleri ile vatandaşların 7 gün 24 saat hizmet almasını sağlar. Normal eczaneler sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasında çalışır. Nöbetçi eczaneler de bu saatler dışında kalan zamanlarda ve tatil günlerinde faaliyet gösterir. Tüm illerimizde olduğu gibi Kars’ta da nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin kapalı olduğunda çalışır. Pazar günleri de tam gün olarak çalışmaya devam ederler. Aynı zamanda dini ve milli bayramlarda da nöbetçi eczaneler hizmet vermeyi sürdürür. Bu sayede 7 gün 24 saat acil gerekli olan sağlık malzemeleri alınabilir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Bayram günlerinde birçok kurum gibi eczaneler de faaliyet göstermez. Dini ve milli bayramlarda vatandaşlara hizmet vermezler. Bu zamanlarda görevli olan nöbetçi eczaneler açık olur. Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı gibi dini bayramlarda ve 29 Ekim, 23 Nisan, 1 Mayıs, 30 Ağustos, 19 Mayıs, 15 Temmuz gibi milli bayramlarda eczaneler kapalı olur. Arefe günlerinde ise öğlene kadar çalışırlar. Onların kapalı olduğu bu günlerde vatandaşlar nöbetçi eczaneye gidebilir. İl ya da ilçenizde bulunan nöbetçi eczaneler hakkında bilgileri sitemizden hemen öğrenebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler hafta içi ve Cumartesi sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasında hizmet verir. Bu çalışma saatleri arasında vatandaşlar ilaçlarını herhangi bir eczaneden satın alabilir. Ayrıca eczanelerin öğlen molaları da bulunmaz. 09:00 ile 19:00 saatleri dışında ise her eczane çalışmaz. Sadece nöbetçi olan eczaneler çalışmasını sürdürür. Bu nedenle bu çalışma saatleri dışındayken nöbetçi eczaneyi öğrenerek ilaç ve sağlık malzemesi alabilirsiniz. Nöbetçi eczaneler hastaların tıbbi ihtiyaçlarını kesintisiz olarak karşılanmasını sağlar. Güncel ve doğru nöbetçi eczane bilgilerini sitemizden kolayca takip edebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler Cumartesi günleri hafta içi olduğu gibi çalışmayı sürdürür. Cumartesi günü 09:00 ile 19:00 arasında vatandaşlara hizmet verirler. Pazar günleri ise kapalı olurlar. Cumartesi 19:00’dan pazartesi 09:00’ a kadar herhangi bir sağlık ürünü gerektiğinde vatandaşlar nöbetçi eczaneye yönelir. İllerine görevli olan nöbetçi eczaneye giderek ilaç ya da tıbbi malzemeleri alırlar. Nöbetçi eczane mesaisi biten eczaneler yerine çalışmaya devam eder. Bu şekilde kesintisiz olarak ilaç ve tıbbi cihaz gibi ihtiyaçlar karşılanır.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler vatandaşların reçeteli olan ilaç ve sağlık malzemelerini satar. Aynı zamanda farklı tıbbi cihazların temin edilmesini de sağlar. Eczacılık bölümünden mezun olanlar eczacı olabilir. 5 yıl okuyup mezun olduktan sonra 6 ay zorunlu staj dönemi tamamlanmalıdır. Ardından gerekli belgelerle eczane açılabilir. Bunun dışında yeterliliğe ulaşan kişiler baş eczacı da olabilir. Baş eczacının görevleri diğer çalışanlardan biraz farklıdır. Eczanelerin görevleri şunlardır:

 • Doktor tarafından reçete edilmiş ilaçları hastaya temin etmek. Bu ilaçların günlük doz, saklama koşulu ve ne kadar kullanılacağı gibi bilgileri hastaya vermesi gerekir.
 • İlaç alan hastaları yan etkiler konusunda uyarmalıdır.
 • İlaç ve tıbbi malzemelerin stok durumunu kontrol etmeli ve gerekli siparişleri vermelidir.
 • Tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz almak isteyen kişilere cihazları nasıl kullanacakları hakkında gerekli bilgileri vermelidir.
 • İlaç reçeteleri, hasta profili gibi bilgilerin kayıtlarını tutmalıdır.
 • Eczanenin düzenli olmasını sağlamalıdır.
 • Hasta ve reçete bilgilerini kimseyle paylaşmaması gerekir.
 • Doktora gitmemiş olan hastanın sağlık sorununa göre reçetesiz satılan ilaçlardan satabilir.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olup olmadığını kontrol etmelidir.
 • Eczanede bulunan ilaçların doğru saklama koşullarında muhafaza edilmesini sağlamalıdır.
 • Baş eczacı olan kişi çalışanların izin günlerini de ayarlamakla görevlidir.

Kars Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Her il ve ilçedeki nöbetçi eczane sayısı değişiklik gösterir. Genelde kalabalık ve metropol sayılacak olan iller nöbetçi eczane konusunda daha avantajlıdır. Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Kars ilimizde toplam 8 ilçe vardır. Kars nöbetçi eczane bulunan ilçe sayısı 4’tür. Bu ilçeler şu şekildedir:

 • Kağızman
 • Merkez
 • Sarıkamış
 • Selim

Bu ilçelerdeki nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. Açık adresleri sayesinde size en yakın olanına gitmeniz mümkündür. Bu 4 ilçeden birini seçerek gerekli eczane bilgilerini görebilirsiniz. Nöbetçi eczaneler ile Pazar günü ve tatil günlerinde reçetenizde yazılı olan ilaçları alabilirsiniz.