Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Karaman Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Karaman Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 7
İl Görüntülenme : 113081
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Karaman İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Karaman Nöbetçi Eczane

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman ilimizin 2020 verilerine göre 254.919 kişilik bir nüfusu vardır. İlde toplam 6 ilçe ve 11 belediye bulunur. Bu ilçelerden en kalabalık olan Merkez’dir. Karaman 1989 yılında Konya’dan ayrılıp il olmuştur. Toprakları geçmişinden Karamanoğulları’na ev sahipliği yapmış ve Anadolu’da Türkçe’nin resmi dil ilan edildiği yer olmuştur. Ekonomik açıdan baktığımızda tarım üretimi ve ticareti önemli bir tutar. Bunların dışında Karaman ilindeki vatandaşlarımıza birçok sağlık kuruluşunda hizmet verilir. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczanelerden sağlık ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. İlinizde görev yapman nöbetçi eczaneleri sitemize bakarak öğrenebilirsiniz. Karaman nöbetçi eczane isimleri, açık adresleri ve iletişim bilgileri listelerimizde yer alır. Size yakın olan bir nöbetçi eczaneye giderek ilaç ya da tıbbi cihaz alabilirsiniz. Karaman nöbetçi eczane arayışında olan kişiler sitemizdeki bilgilere güvenebilir. Sadece Karaman’ın değil ülkemizdeki 81 ilin nöbetçi eczanelerini sitemizden kolayca öğrenebilirsiniz.

Karaman Nöbetçi Eczane Nerede?

Sitemize girdiğinizde karşınıza 81 ilimizin listesi çıkar. Bu listelerde nöbetçi eczanelerin isimleri, açık adresleri ve telefon bilgileri bulunur. Adres açıklamasında mahalle, cadde ve sokak isimleri bulunur. Açık adreste yer alan bilgiler sayesinde nöbetçi eczane ulaşabilirsiniz. Karaman nöbetçi eczane nerede diye merak eden vatandaşlarımız sitemizi kontrol edebilir. Adres açıklamaları sayesinde konumunuza en uygun olan nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Bunun dışında telefon numarası ile eczaneyi arayabilir ve almak istediğiniz ilacın stokta bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz.

Karaman Nöbetçi Eczane Sorgulama

Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlar içinde illerde nöbetçi eczaneler görevlendirilir. Karaman ilimizde nöbetçi eczane arayanlar sitemizden sorgulama yapabilir. İl listesinden Karaman seçilir ve ardından da ilçe tercihi yapılarak sorgulama tamamlanır. Sorgulama sonucunda ilinizde görev yapan nöbetçi eczaneleri öğrenebilirsiniz. İlaç, tıbbi cihaz ve ürünleri nöbetçi eczanelere giderek alabilirsiniz. Karaman nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabına ulaşmak bu kadar basit ve kolaydır. Sitemizden ülkemizin tüm illerindeki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Açık adresteki bilgiler sayesinde eczaneye ulaşabilirsiniz. Pazar günü ve resmi tatil zamanlarında ilinizdeki nöbetçi eczanelere giderek sağlık ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Karaman En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ilaç almak isteyenler nöbetçi olan eczanelere gitmelidir. Acil ağlık ihtiyaçlarınız oluştuğunda size en yakın nöbetçi eczaneye gitmek isteyebilirsiniz. Bunun için listelerimizde açık adreste bulunan bilgileri kullanabilirsiniz. Mahalle ve cadde isimlerine bakarak size yakın olan eczaneyi bulmanız mümkündür. Karaman ilindeki vatandaşlarımız da bu şekilde acil sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilir. Karaman en yakın nöbetçi eczane adresine ulaştıktan sonra çeşitli tıbbi ürünleri alabilirsiniz.

Karaman Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Ülkemizde normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ilde görevlendirilen eczaneler hizmet verir. Nöbetçi olan bu eczaneler hafta içi ve cumartesi gününde 19:00’dan 09:00’a kadar açık olur. Aynı zamanda Pazar günleri ve resmi tatil zamanlarında da nöbetçi eczaneler tam gün açıktır. Herhangi bir mola saati olmadığı için istediğiniz aman eczaneye gidebilirsiniz. Karaman nöbetçi eczane çalışma saatleri sayesinde 7 gün 24 saat sağlık ürünlerinizi satın alabilirsiniz. Normal eczanelerin kapattığı 19:00’dan açtıkları 09:00’a kadar oluşan bir ilaç ihtiyacını ilinizdeki nöbetçi eczaneden alırsınız. Sitemizden il merkezi ya da ilçelerdeki nöbetçi eczanelerine göz atabilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Resmi tatil ilan edilmiş bayramlarda eczaneler kapalı olur. Normal eczaneler hem dini hem milli bayramlarda kapalıdır. Bayram tatillerinden önceki arefe günü ise yarım gün olarak çalışırlar. Kurban ile Ramazan Bayramı tatillerinde ve 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi milli günlerde sağlık ihtiyaçlarınızı nöbetçi eczaneler karşılamanız gerekir. Normal eczaneler bayramların yanında haftanın Pazar günü de kapalı olur. Bu zamanlarda sitemizdeki bilgileri inceleyerek ilinizde bulunan nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. İlaç ve tıbbi cihaz gibi farklı ürünleri nöbetçi olan eczanelerden satın alabilirsiniz. Böylece her koşulda sağlınızı korumaya devam edersiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasındadır. Hafta içi ve cumartesi günlerinden bu saatler içinde faaliyet gösterirler. Çalışma saatlerinde öğlen molası bulunmadığı için istediğiniz zaman eczaneye gidebilirsiniz. Haftanın Pazar gününde ise tüm gün kapalı olurlar. Aynı zamanda resmi tatil ilan edilmiş günlerde de hizmet vermezler. Normal eczaneler kapalı olduğunda onlar yerine ilde görevli olan nöbetçi eczaneler açık kalır. İl ya da ilçe seçimlerini yaparak listelerimizdeki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Eczanelerin ismini, adresini ve iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içinin yanında cumartesi günleri de çalışır. Hafta içi uygun olmayan kişiler Cumartesi günlerinde 09:00 ile 19:00 saatleri arasında her eczaneden ihtiyaçları olan tıbbi ürünleri alabilir. Eczaneler hafta boyunca sadece Pazar günü hizmet vermez. Hafta sonu Cumartesi günü 19:00’da kapatan ve Pazartesi 09:00’da açan eczaneler yerine ilaçlarınızı nöbetçi eczanelerden almanız gerekir. Pazar günleri nöbetçi eczaneler vatandaşlara tam gün hizmet vermeye devam eder. İl ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin sitemizden öğrenirsiniz. Cumartesi gecesi ya da Pazar gününde nöbetçi olan eczaneler hakkında doğru bilgilere listelerimizden ulaşabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri temelde reçeteli ya da reçetesiz şekilde tıbbi ürünleri satmaktır. Eczacıların vatandaşlara karşı sabırlı olması gerekir. Eczacılık bölümünde okuyan ve stajını tamamlayan kişiler eczacılık yapabilir. Eczanelerin görevleri şu şekilde açıklanabilir:

 • İlaçların düzenli şekilde raflara yerleştirilmesi gerekir.
 • Eczanedeki tıbbi ürünler uygun saklama koşullarında olmalıdır.
 • Doktorun yazdığı reçeteniz yasal ve uygun olduğu kontrol edilmelidir.
 • Hastaya yazılan ilaçların günlük kullanım şekli anlatılır.
 • Hasta ilacın saklama koşulları ve yan etkileri konusunda bilgilendirilir.
 • Tansiyon aleti ve ateş ölçer gibi çeşitli tıbbi ürünlerle ilgili bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Tıbbi cihaz satın almak isteyenlere kullanım şekli açıklanmalıdır.
 • Depodaki ilaçların uygun sıcaklıkta saklanması gerekir.
 • Eksilen ilaçlar yerine gerekli sipariş verilir.
 • Son kullanma tarihi geçen ilaçlar imha edilir.
 • Eczaneye gelen hastanın tansiyonu ölçülür.
 • Eczanenin temiz ve düzenli olası gerekir.
 • Sağlık problemi olan hastaya reçetesiz ilaç verilebilir.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgili olunmalıdır.

Bu özelliklerin dışında baş eczacılar personellerin görevlerimi yerine getirmesini sağlar. Eczanenin genel olarak düzeninden sorumlu olurlar. Hemşireler ve doktorlar için ilaç tedavilerine danışmanlık yapabilirler. Hastanelerin komitelerinde yer alabilirler. Eczane personellerinin izin günlerinin ve çalışma saatlerinin planlamasını yaparlar.

Karaman Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Karaman ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan illerinden biridir. İlde toplam 6 ilçe ve 11 belediye vardır. Şehrin en kalabalık ilçesi Merkez’dir. Karaman ilindeki vatandaşlarımız sitemizden sorgulama yaparak nöbetçi eczaneleri görebilir. Karaman nöbetçi eczane listemizdeki detaylar sayesinde doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Karaman’da nöbetçi eczane bulunan ilçeler şu şekildedir:

 • Ayrancı
 • Başyayla
 • Ermenek
 • Kazımkarabekir
 • Merkez
 • Sarıveliler

Karaman dışında diğer illerimizdekiler de nöbetçi eczaneler hakkında bilgi elde edebilir. Bulunduğunu ili ve ilçeyi seçerek nöbetçi olan eczanenin ismini, açık adresini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Bu şekilde normal eczaneler kapalı olduğunda size yakın bir nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz.