Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Karabük Nöbetçi Eczane Listesi

23 Mayıs 2024 Karabük Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 6
İl Görüntülenme : 105252
Liste Güncelleme Tarihi : 23 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Karabük İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Karabük Nöbetçi Eczane

Karabük ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan illerden biridir. 2020 yıl sonu verilerine göre 243.614 kişilik nüfusa sahiptir. İlde biri merkez olmak üzere toplam 7 ilçe yer alır. Bu 7 ilçeye ait 7 belediye vardır. Ekonomik açıdan demir- çelik ve buna bağlı yan kuruluşlar gelişmiştir. Kültürel açıdan ise özellikle Safranbolu evleri ile tanınır. İlde yaşayan vatandaşlara birçok devlet ve özel sağlık kuruluşu hizmet verir. Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda Karabük nöbetçi eczane listelerine sitemizden ulaşılabilir. Bu listelerdeki bilgiler sayesinde eczaneye ulaşabilirsiniz. Karabük nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve iletişim bilgileri listelerde bulunur. Sadece Karabük ilindeki nöbetçi eczanelerle değil 81 ilimizdeki nöbetçi eczaneler hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Her ilimizdeki vatandaşımız sitemizden arama yapabilir.

Karabük Nöbetçi Eczane Nerede?

Ülkemizde belli saatlerde ve günlerde nöbetçi eczaneler diğer eczaneler yerine çalışmaya devam eder. Sizde il merkezi ya da ilçenizdeki nöbetçi eczanenin adresini internet sitemizden bulabilirsiniz. Açık adres bilginde bulunan mahalle, cadde ve sokak bilgileri ile eczaneye ulaşabilirsiniz. Adres açıklamalarınız sizin için doğru ve güncel şekilde özenle hazırlanır. Karabük nöbetçi eczane nerede sorunun cevabı sitemizde rahatlıkla bulunur. Mahalle ve cadde isimlerini kontrol ederek size yakın bir eczaneye gitmeniz mümkündür. İl merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin detaylarını incelemeyebilirsiniz.

Karabük Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet sitemizin ana sayfasında 81 ilimizin listesi vardır. Buradan nöbetçi eczanelerini sorgulamak istediğiniz ili seçmeniz gerekir. İsteyen kullanıcılar bulundukları ilçeyi seçerek kendi adreslerine yakın eczaneleri görebilir. Karabük nöbetçi eczane nerede diyenlerde bu sorgulama işlemini yapabilir. Bu basit sorgulama işlemi ile hızlıca nöbetçi olan eczanelerin isimlerini, adreslerini ve telefon numaralarını görebilirsiniz. Telefon numarası sayesinde eczaneyi arayabilir ve satın almak istediğiniz ürünün stokta olup olmadığını öğrenebilirsiniz. 81 ilimizde bulunan vatandaşlarımız sorgulama yöntemimizi kullanarak nöbetçi eczaneleri kontrol edebilir.

Karabük En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Karabük en yakın nöbetçi eczane adresini internet adresimizden öğrenmeniz mümkündür. Bunun için basit sorgulama işlemini yapmanız gerekir. Karabük ilini seçtikten sonra nöbetçi eczaneler listeli olarak karşınıza çıkar. Bu kısımda yaşadığınız ya da yakın olduğunuz ilçeyi seçerek konumu size daha uygun olan eczaneleri görebilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin açık adres açıklamalarındaki mahalle, sokak gibi bilgilerden yararlanarak konuma ulaşabilirsiniz. Acil bir sağlık ürününe ihtiyacınız olduğunda vakit kaybetmeden eczaneye ulaşabilirsiniz. Ülkemizin her ilindeki farklı ilçelerde nöbetçi olan eczanelerin konumlarını sitemizde bulursunuz. Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda sağlınızı korumaya devam edersiniz.

Karabük Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Ülkemizde normal eczanelerin hizmet vermediği zamanlarda nöbetçi eczaneler açık olur. Sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri dışında bir sağlık ürünü almak isterseniz ilinizde nöbetçi olan eczaneye gitmelisiniz. Hafta içi ve Cumartesi günleri 19:00’dan 09:00’a kadar olan zamanda ilaçlarınızı nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Pazar günleri tam gün açık olan nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Bunun yanında bayram tatillerinde de ilaç, tıbbi cihaz ya da malzeme gibi çeşitli ürünleri almak için nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Her ilimizde oluğu gibi nöbetçi eczaneler vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine ulaşmasını sağlar. Karabük nöbetçi eczane çalışma saatleri ile vatandaşlarımız sağlık durumlarını korumaya devam edebilir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler resmi tatil ilan edilmiş olan milli ve dini bayram günlerinde hizmet vermez. Bayram tatilleri önceki arefe gününde ise öğlene kadar açık kalırlar. Kurban ile Ramazan Bayramı tatillerinde ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi günlerde normal eczaneler kapalı olur. Bu tarihlerde vatandaşlar illerinde görev yapan nöbetçi eczanelerden ilaçlarını satın alabilir. Aynı zamanda hafta içi ile cumartesi mesai bitiminden sonra ve Pazar günleri normal eczaneler yerine nöbetçi eczanelere gidilmelidir. Bayram tatillerinde ilinizde görevli olan nöbetçi eczaneler sitemizden öğrenebilirsiniz. İnternet adresimizde nöbetçi eczaneler hakkında gerekli bilgiler güncel olarak bulunur.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasındadır. Bu çalışma saatleri hem hafta içi hem Cumartesi günlerinde geçerlidir. Eczanelerin öğlen molası olmadığı için size uygun olan her saatte sağlık ürünlerini almaya gidebilirsiniz. Haftanın Pazar günü hariç 09:00 ile 19:00 çalışma saatlerinde konumunuza yakın olan her eczaneden ilaç, tıbbi cihaz gibi farklı ürünler alabilirsiniz. Pazar günü ve bayram tatillerinde ise normal eczaneler kapalıdır. Bu zamanlarda il merkezi ya da ilçelerde görev yapan nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Acil sağlık ihtiyaçlarınızı bu nöbetçi eczanelerden sağlayabilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler haftanın Cumartesi gününde çalışmaya devam eder. Hafta sonu olmasına rağmen Cumartesi günü 09:00 ile 19:00 saatlerinde eczaneler açık kalır. Hafta içi günlerde ilaçlarını alamayan kişiler Cumartesi günü bu çalışma saatlerinde eczaneye gidebilir. Herhangi bir mola saati olmadığı için dilediğiniz zaman eczaneye uğrayabilirsiniz. Cumartesi 19:00’dan Pazartesi 09:00’a kadar oluşabilecek tıbbi ürün ihtiyaçlarınızı ilinizdeki nöbetçi eczaneden almanız gerekir. Sitemizdeki bilgileri inceleyerek nöbetçi eczaneler hakkında detayları öğrenebilirsiniz. Doğru açık adres bilgilerimizle nöbetçi eczaneye kolayca ulaşabilir ve ürünlerini satın alabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri temel olarak vatandaşlara sağlık ürünleri temin etmektir. Eczacıların hastalara karşı sabırlı olması gerekir. Eczacılık yapan kişiler eczacılık bölümünü bitirmeli ve stajlarını tamamlamalıdır. Eczanelerin görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Eczanedeki ilaçlar düzenli şekilde raflara yerleştirilmelidir.
 • Hastaya ilaçlarının günlük kullanım dozunu ve şekli anlatılır.
 • İlaçların hastada oluşturabileceği yan etkilerden bahsedilir.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olup olmadığı kontrol edilir.
 • Sağlık sorunu yaşayan kişilere reçetesiz ilaç verilebilir.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgi sahibi olunur.
 • Ateş ölçer, tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz almak isteyenler için detaylı bilgi verilmelidir.
 • Tıbbi cihaz almak isteyenlere cihazın kullanım şekli açıklanmalıdır.
 • Eczaneye gelen hastalara tansiyon ölçümü yapılabilir.
 • Hastaların bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • İlaçların ve tıbbı cihazların stok durumunu takip edilmelidir.
 • Eksik olan tıbbi ürünler için gerekli siparişler verilmelidir.
 • Eczanede bulunan ürünler uygun sıcaklık koşullarında muhafaza edilmelidir.
 • Kullanım tarihi geçmiş ilaçlar imha edilir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlarla ilgili düzenleme yapılır.
 • Reçete ve hasta profilleri ile eczane dosyası tutulur.

Bunların dışında baş eczacı eczanedeki diğer personellerin izin günlerini ve çalışma saatlerini ayarlayabilir. Aynı zamanda eczanenin genel düzeninden ve personellerin görevlerini yapmasından sorumludur. Hemşire ve doktorlara ilaç uygulamaları hakkında danışmanlık yapabilir.

Karabük Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Karabük’te birçok ilçede nöbetçi eczane bulunabilir. Şehrin il merkezi ile birlikte 7 ilçesi vardır. Diğer eczanelerin hizmet vermediği günlerde Karabük ilinde görevli olan nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Karabük nöbetçi eczane listemizde detaylarını görebileceğiz ilçeler şunlardır:

 • Eflani
 • Eskipazar
 • Merkez
 • Safranbolu
 • Yenice

Karabük ilinde yaşayan vatandaşlarımız bu ilçelerden birini seçerek adreslerine yakın olan nöbetçi eczaneleri görebilir. Eczanelerin adı, adresi ve telefon numaraları listelerde bulunur. Doğru bilgilerle hazırlanmış listelerime güvenerek eczaneye ulaşım sağlayabilirsiniz.