Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 10
İl Görüntülenme : 109406
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Kahramanmaraş İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane

Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesi içinde yer alır ve ülkemizin en kalabalık on sekizinci şehridir. 2020 sonundaki verilere göre ilin nüfusu 1.168.163 şeklindedir ve toplam 11 ilçesi bulunur. Büyük şehir unvanına sahip olan il özellikle Maraş dondurmasıyla bilinir. Güçlü ekonomik yapısı ve kültürel değerlerinin yanı sıra sağlık hizmetleri konusunda da avantajlıdır. Birçok sağlık kuruluşu hastalara hizmet verir ve her ilçesinde nöbetçi eczane bulunur. Kahramanmaraş nöbetçi eczane arayan vatandaşlar kolaylıkla nöbetçi eczaneye ulaşır ve sağlık ihtiyaçlarını karşılar. Sitemizde sadece Kahramanmaraş nöbetçi eczane listesi bulunmaz, farklı il ve ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin detaylarını da görebilirsiniz. Bu görevli olan nöbetçi eczanelerin bilgileri her gün yenilenir. Doğru ve güvenilir adres bilgilerine listelerimizden ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane Nerede?

Kahramanmaraş nöbetçi eczane nerede sorusunu soranlar listelerimizi inceleyebilir. Kahramanmaraş il merkezinde ya da ilçesinde bulunan vatandaşlar hemen nöbetçi eczane listesine ulaşır. Bulunduğunuz ilçeyi seçerek size daha yakın bir eczaneye gidebilirsiniz. Sağlık ürünleri konusunda bir eksiklik yaşamanıza gerek kalmazdan ilaç ve tıbbi cihazları satın alabilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin açık adres bilgilerinde gerekli açıklama bulunur. Mahalle, cadde ve sokak gibi detaylara dikkat ederek kısa sürede eczaneye ulaşabilirsiniz. Ülkemizin 81 ilinde bulunan nöbetçi eczaneleri incelemeyebilirsiniz. Listelerdeki ilçe ya da beldeleri seçerek detaylı arama yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemize girdiğinizde karşınıza 81 il çıkar ve bu illerden istediğiniz seçerek nöbetçi eczane listesine ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş nöbetçi eczane nerede diye soranlar da Kahramanmaraş ilini seçmelidir. Ardından il merkezi ya da diğer ilçeleri seçerek detaylı bir sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama işlemi sonunda nöbetçi eczane ismi, adresi ve telefon numarasına ulaşırsınız. Telefon numarası sayesinde aradığınız ilaç ya da tıbbı ürünün stok durumunu kontrol edebilirsiniz. Her il ve ilçe liste bilgileri her gün yenilenir. Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda kolayca nöbetçi eczaneye gidip ilaçlarınızı alabilirsiniz.

Kahramanmaraş En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda vatandaşlar nöbetçi eczaneye gider. Acil bir durum yaşandığında kendilerine en yakın nöbetçi eczaneyi bulmak isterler. Bunun için sitemize girdikten sonra bulundukları il ve ilçeyi seçmeleri yeterlidir. Kahramanmaraş en yakın nöbetçi eczane arayan kişiler sitemizden faydalanabilir. Bulunduğunuz noktaya en yakın olan nöbetçi eczaneyi adres bilgilerine göre bulabilirsiniz. Bulunduğunu ilçeye tıklayarak seçenekleri daraltabilirsiniz. Listelerimiz acil durumlarda bile kısa sürede nöbetçi eczaneye ulaşmanızı sağlar. Kahramanmaraş’ın 11 farklı ilçesinden bulunduğunu ilçeyi seçerek size en yakın konumda olan nöbetçi eczaneden ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczanelerin çalışma saatler 09:00 ile 19:00 arasındadır. Nöbetçi eczaneler ise onların çalışmadığı zamanlarda yani akşam 19:00’dan sabah 09:00’a kadar faaliyet gösterir. Her ilimizde görevli nöbetçi eczaneler vatandaşların 7 gün 24 saat hizmet almasını sağlar. Kahramanmaraş nöbetçi eczane çalışma saatleri de bu şekilde ayarlanmıştır. Diğer eczanelerin çalışmadığı saatler ve tatil günlerinde nöbetçi eczaneler çalışır. Pazar günü ve resmi tatil zamanlarında sağlık ürünlerini nöbetçi olan eczaneden alabilirsiniz. Bu şekilde sağlığınızı aksatmanıza gerek kalmaz

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Nöbetçi eczaneler dışındaki eczaneler bayram günlerin kapalı olur. Normal eczaneler hem dini hem milli bayram zamanlarında hizmet vermez. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayram tatillerinde ve 19 Mayıs, 29 Ekim, 15 Temmuz, 30 Ağustos gibi milli bayram günlerinde kapalı olurlar. Bayram tatili başlamadan önce arefe gününde yarım gün olarak çalışırlar. Bunun dışında resmi tatil olan zamanlarda insanlar nöbetçi eczanelerde ilaç ve tıbbi cihaz gibi sağlık ürünlerini alabilir. Bayram zamanı oluşabilecek ilaç ihtiyaçlarını il merkezinizde ya da ilçenizde görevli nöbetçi eczaneyi öğrendikten sonra satın alabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler hafta içi ve cumartesi günlerinde vatandaşlara hizmet verir. Sabah 09:00’da başlayan çalışma saatleri akşam 19:00’a kadar devam eder. Haftanın tatil günü sayılan Pazar ise kapalı olurlar. Eczanelerin çalışma şeklinde öğlen molası da yoktur bu nedenle istediğiniz zaman eczaneye gidebilirsiniz. Hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00 ile 19:00 saatleri dışında normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir. Aynı şekilde Pazar gününde ilaç almak isteyenler nöbetçi eczaneye gitmelidir. Pazar günü ve resmi tatil zamanlarında tam gün olarak faaliyet gösterirler. Sitemizdeki listelerden ilinizdeki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler cumartesi günlerinde hafta içi olduğu gibi açık olur. Hafta boyunca sadece Pazar günleri kapalı kalırlar. Bu nedenle hafta içi ve cumartesi 09:00 ile 19:00 arasında her eczaneye gidebilirsiniz. Öğlen molaları da olmayan eczanelerin çalışma saatleri içinde kapalı olduğu bir zaman yoktur. Bu sayede size uygun her an eczaneye gidebilirsiniz. Eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczaneden sağlık ürünlerini alabilirsiniz. Eczaneler Cumartesi akşam 19:00’da kapatır ve Pazartesi 09:00’da açar. Bu zaman içinde ilaçlarınızı nöbetçi olan eczanelerden almanız gerekir. Nöbetçi eczaneler Pazar günleri vatandaşlara tam gün olarak hizmet verir.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri temel olarak insanların ilaç, kozmetik sağlık ürünleri ya da tansiyon aleti gibi tıbbi cihazları satın almasını sağlamaktır. Eczacı olan kişi eczacılık bölümünden mezun olmalı ve staj yapmalıdır. Eczacıların hastalara karşı sabırlı ve duyarlı olması gerekir. Eczanelerin görevleri şu şekildedir:

 • Eczaneden bulunan ilaç ve tıbbi cihazların stok durumu kontrol edilir.
 • Eksilen sağlık ürünleri yerine yenileri sipariş edilir.
 • Doktor tarafından hastaya yazılan reçetenin yasal olup olmadığı kontrole edilir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım dozu hakkında bilgi verir.
 • Hastaya ilaçların saklama koşulları ve yan etkileriyle ilgili detaylar anlatılır.
 • Tıbbi cihaz satın almak isteyen kişilere cihaz özelliklerinden bahsedilir.
 • Cihazı almak isteyen kişiye kullanım şekli anlatılır.
 • Eczanede bulunan ilaçların uygun sıcaklık koşullarında saklanması gerekir.
 • Eczanedeki ilaçların düzenli şekilde raflara yerleştirilmelidir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçların düzenlenmesi gerekir.
 • Hasta profili ve reçete bilgileriyle eczane raporu oluşturulmalıdır.
 • Satılan kozmetik ürünler hakkında bilgilendirme yapılmalıdır.
 • Hastaların kimlik hastalık bilgilerini saklı tutmaları gerekir.

Bunların yanında gerekli sınavlarda başarılı olan kişiler baş eczacı olabilir. Baş eczacıları genel olarak eczanenin ilaç temini ve kayıtların tutulmasından sorumludur. Diğer personellerin çalışma saatleri düzenleyebilir ve aralarında görev bölümü yapabilir. Hastane idarelerinde çeşitli komitelerde yer alabilir.

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ülkemizin Akdeniz Bölgesi’ne bulunan Kahramanmaraş toplam 11 ilçeye sahiptir. İlin hangi ilçesinde olursanız olun rahatlıkla nöbetçi eczane bulabilirsiniz. Sitemizde her gün yenilenen listeler sayesinde konumunuza yakın eczaneyi bulabilirsiniz. Kahramanmaraş nöbetçi eczane listelerindeki eczane ismi, açık adresi ve iletişim numarasından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda diğer illerde ve ilçelerde görevli olan nöbetçi eczanelerin bilgilerine göz atabilirsiniz. Kahramanmaraş ilinde bulunan vatandaşlarımız için sitemizde yer alan ilçeleri şu şekildedir:

 • Afşin
 • Andırın
 • Çağlayancerit
 • Ekinözü
 • Elbistan
 • Göksun
 • Merkez
 • Narlı
 • Nurhak
 • Pazarcık
 • Türkoğlu

Bulunduğunuz ilçeyi seçtikten sonra detaylı bir sorgulama yapabilirsiniz. İlaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli ürünleri nöbetçi eczanelerden alabilirsiniz.