Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Isparta Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Isparta Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 9
İl Görüntülenme : 111034
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Isparta İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Isparta Nöbetçi Eczane

Isparta ilindeki vatandaşlarımız nöbetçi eczaneye her gün yenilenen listemizden ulaşabilir. Isparta nöbetçi eczane bilgileri sitemizdeki listede yer alır. İl merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczane adreslerini burada bulabilirsiniz. Isparta nöbetçi eczane arayışında olan vatandaşlar kendilerine en yakın olan nöbetçi eczanelerden birine gidebilir. Isparta ülkemizin Göller Yöresi’nde yer alan ve 13 ilçesi bulunan bir ilçedir. İlin nüfusu 440.304 olarak ölçülmüştür. Ekonomisinde tarım ve hayvancılık etkilidir. Göl, baraj ve milli parklar açısından zengin bir ildir. Isparta iline kayıtlı olan toplam 19 sağlık kuruluşu vardır. Bunlar arasında devlet, özel ve araştırma hastaneleri bulunur. Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ de bu ilde hizmet verir.

Isparta Nöbetçi Eczane Nerede?

Eczanelerin çalışma saatleri dışında bir sağlık ihtiyacı olan kişiler nöbetçi eczaneye gidebilir. Reçetelendirilmiş ilaçlarınızı nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Size en yakın olan nöbetçi eczaneyi sitemizden öğrenebilirsiniz. Her ilin nöbetçi eczane listesi bulunur. Isparta nöbetçi eczane nerede sorusunun ayrıntılı cevabını bu listede görebilirsiniz. İl merkezinde ya da ilçelerde yer alan eczaneleri bu şekilde öğrenirsiniz. Isparta’nın yedi ilçesindeki nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiye ulaşırsınız. Normal çalışma saatleri dışında nöbetçi eczaneden tıbbi ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür. Nöbetçi eczanelerin isim, açık adres ve telefon gibi iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Konumu size yakın olan nöbetçi eczaneden gerekli olan ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Isparta Nöbetçi Eczane Sorgulama

Isparta nöbetçi eczane nerede diyenler sitemizdeki listelere göz atabilir. Bulunduğunuz yere en yakın nöbetçi eczaneyi görebilirsiniz. Isparta ve diğer illerimizdeki her nöbetçi eczane hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Sitemize girdikten sonra nöbetçi eczane sorgulaması için bulunduğunuz ili seçmeniz gerekir. Isparta’ da yaşayan kişiler bu ili seçtikten sonra hizmet veren nöbetçi eczaneler karşılarında listelenir. Hangi ildeki nöbetçi eczaneyi görmek istiyorsanız sitemizde o ili seçmeniz yeterlidir. Hemen sorgulama yaparak güncellenen eczane listesine ulaşır ve ardından eczanenin açık adresini görebilirsiniz. Dilediğiniz nöbetçi eczaneye bu şekilde gidebilirsiniz.

Isparta En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczane ararken size en yakın olanı tercih edebilirsiniz. Sitede listelenen eczanelerin açık adres bilgilerini inceleyebilirsiniz. Isparta ilinde bulunan vatandaşlarımız kendilerine en yakın eczaneye bu şekilde ulaşabilir. Isparta en yakın eczane ulaşımı için bulunduğunuz ilçedeki nöbetçi eczanelere bakabilirsiniz. Yenilenen listelerde eczane isimi, adresi ve iletişim bilgileri bulunur. Açık adreste yer alan mahalle, cadde ya da sokak bilgilerinden yararlanarak size en yakın olanını seçebilirsiniz. Tatil zamanlarında ve normal çalışma saatleri dışında da kolayca nöbetçi eczaneden tıbbi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Böylece sağlığınızı aksatmadan pratik şekilde nöbetçi eczaneye ulaşmış olursunuz.

Isparta Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00’ da açılır ve akşam 19:00’a kadar çalışır. Hafta içi ve cumartesi günleri bu çalışma saatleri geçerlidir. Cumartesi akşamından pazartesi sabahına kadar ise kapalı olurlar. Çalışma saatleri dışında nöbetçi eczaneden ilaç ve tıbbi cihaz gibi farklı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Isparta nöbetçi eczane çalışma saatleri de diğer illerdeki gibi 24 saattir. Nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda 7 gün 24 saat boyunca hizmet eder. Isparta’daki nöbetçi eczaneler de öğlen molası bile olmadan tüm gün faaliyet gösterir. Isparta bulunan nöbetçi eczaneler listemizdeki güncel ve doğru bilgilerden yararlanarak ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler resmi tatil sayılan günlerde çalışmaz. Dini ve milli bayramlarda eczaneler kapalı olur yani Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı, 1 Ocak, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi remi tatil sayılan günlerde faaliyet göstermez. Sadece arefe gününde yarım gün olarak çalışırlar. Bu tatil günlerinden kapalı olanlar yerine nöbetçi eczaneler çalışır. Bayramlarda bile açık olan nöbetçi eczanelere sitemizden ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ili seçerek şehrinizde tam gün hizmet sağlayan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Tıbbi ihtiyaçların karşılandığı eczaneleri hafta içi ve cumartesi günleri 09:00 ile 19:00 arasında çalışır. Bu saatler dışında ve Pazar günleri çoğu kapalı olur ve sadece ilde görevli olan nöbetçi eczaneler çalışır. Eczaneler Cumartesi 19:00’dan sonra Pazartesi açılış saati olan 09:00’ a kadar kapalı kalır. Bu süreçte ilaçlarınızı nöbetçi eczaneden alabilirsiniz. Türkiye’nin her ilinde görevli olan nöbetçi eczanelere sitemizden bakabilirsiniz. İl ya da ilçenizde bulunan güncel nöbetçi eczane adreslerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Cumartesi günü ihtiyaçlarını almak isteyenler için eczaneler açık olur. Eczaneler 09:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışır. Hafta içi ve cumartesi günleri hizmet verirler. Cumartesi günler de diğer günlerde olduğu gibi sabah 09:00’dan 19:00’a kadar çalışırlar. Bu saatler içinde eczaneye gidemediğinizde size en yakın olan nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Tüm gün hizmet veren nöbetçi eczaneler vatandaşların ilaç ve diğer tıbbi ihtiyaçlarını karşılar. Bulunduğunuz yerde o gün görev yapan nöbetçi eczanelerin listesine sayfamızdan bakabilirsiniz. Nöbetçi olan eczane Pazar günü ve resmi tatil sayılan günlerde çalışır. Bu şekilde tatil günlerinde de tıbbi ihtiyaçlarınızı karşılamış olurusunuz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler vatandaşların tıbbi ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olur. Eczacılık bölümden mezun olduktan sonra eczacı olunabilir. Öncelikle zorunlu staj dönemini tamamlamak gerekir. Yeterliliği olan kişilere Bakanlık tarafından baş eczacı unvanı verilir. Doktorun yazdığı reçetedeki ilaçları satın alabilirsiniz. Bunun yanından farklı tıbbi malzemeler veya tıbbi cihazlar da satın alınabilir. Eczanelerin görevleri arasında şunlar yer alır:

 • Eczanede çalışan eczacı hastaya reçete edilen ilaçların ve tıbbi cihazların satışını yapar.
 • Hastaya reçetesindeki ilaçların kullanım dozajı ve saklama şekli hakkında yeterli bilgiyi vermelidir.
 • Hastaya verilen ilaçların yan etkileri hakkında uyarıda bulunmalıdır.
 • Tıbbi cihaz ya da sağlıkla ilgili bir malzeme almak isteyen hastalara bilgi verir.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihazların nasıl kullanılması gerekliğini anlatmalıdır.
 • Eczanedeki ilaçların doğru ve güvenli koşullarda saklanmasında görevlidir.
 • İlaçların temin edilmesi ve düzenli şekilde yerleştirilmesini sağlar.
 • İlaç reçetelerinin kayıtlarını düzenli şekilde tutması gerekir.
 • Eczane dosyalarında hasta profilleri, stok ve ilaç reçetesi gibi kayıtları bulundurmalıdır.
 • Hastanın reçetesinin gerekli yasal olup olmadığını kontrol etmelidir.
 • Hastanın sağlık sorununa uygun olacak reçeteye ihtiyaç duyulmayan ilacı satabilir.
 • Eczane içinde tansiyon, kilo ve boy ölçümü hizmeti vatandaşa verilir.
 • Eczanenin düzenli ve terli toplu olmasına özen gösterilir.
 • Baş eczacı olan kişi çalışanların izin durumunu, çalışama saatlerini kontrol edebilir.

Isparta Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Isparta nöbetçi eczane listesine sitemizden ulaşabilirsiniz. Eczanelerin isim ve açık adres gibi bilgilerine nöbetçi eczane listelerinden ulaşabilirsiniz. Isparta ilinde 12 ilçe ve 1 il merkezi bulunur. Bu ilçelerinin 7 tanesinde nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz. Isparta’da yaşayan vatandaşlarımız kendi ilçelerindeki nöbetçi eczaneye listemizden ulaşabilir. Kendi ilçenizde nöbetçi eczane bulunmuyorsa size en yakın olan eczaneyi bulabilirsiniz. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında ve tatil günlerinde bu ilçelerdeki nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Isparta ilinde nöbetçi eczane bulunan ilçelerin listesi şu şekildedir:

 • Eğirdir
 • Gelendost
 • Keçiborlu
 • Merkez
 • Şarkikaraağaç
 • Senirkent
 • Yalvaç