Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Iğdır Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Iğdır Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 4
İl Görüntülenme : 107406
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Iğdır Nöbetçi Eczane

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Iğdır ülkemizin en doğusundaki ildir. Erzurum- Kars Bölümü diye isimlendirilen alanda bulunur. 2020 yıl sonu verilerine göre nüfusu 201.314 olarak ölçülmüştür. Şehrin merkezle birlikte toplam 4 ilçesi vardır. İlçeleri içinden en kalabalık olan Merkez’dir. Iğdır ilimiz Ermenistan, İran ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile sınır komşusu konumundadır. Ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı burada bulunur. Ekonomik anlamda genel olarak tarım ve hayvancılık yaygındır. Iğdır’da yaşayan vatandaşlara çeşitli sağlık kuruluşlarında hizmet verilir. Iğdır nöbetçi eczane bilgilerine ulaşmak isteyenler sitemizi kontrol edebilir. Listelerimizde nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve iletişim bilgileri vardır. Iğdır nöbetçi eczane adreslerinden istediğiniz ilaç, tıbbi ürün ve malzemeleri satın alabilirsiniz. Türkiye’deki her ilin nöbetçi eczane listelerini sitemizde bulabilirsiniz. Diğer eczaneler kapalı olduğunda bu listelerdeki detaylardan yararlanırsınız.

Iğdır Nöbetçi Eczane Nerede?

Sitemizde özenle hazırlanan nöbetçi eczane listelerinde adres bilgisi vardır. Açık adres açıklamasında eczaneye ulaşmanız için gereken mahalle, cadde ve sokak isimleri bulunur. Bu adres açıklamaları güncel ve doğru bilgilerden oluşur. Iğdır nöbetçi eczane nerede diye merak eden vatandaşlarımız bu adreslerden yararlanabilir. Konumunuza yakın olan nöbetçi eczaneleri adres bilgileri ile bulabilirsiniz. Bunun yanın ilin nöbetçi eczane listelerinde iletişim bilgisi de vardır. Eczaneyi telefonla arayarak satın almanız gereken ilacın stokta bulunup bulunmadığını sorabilirsiniz.

Iğdır Nöbetçi Eczane Sorgulama

Iğdır nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını sitemizde bulunursunuz. İnternet adresimize girdiğiniz zaman 81 ilin listesi ana sayfada bulunur. Bu listeden Iğdır ilini seçerek nöbetçi eczanelerin detaylarına ulaşmanı mümkündür. İl seçiminin ardından isterseniz ilçe seçimi de yapabilirsiniz. Bulunduğunuz ya da yakın olduğunuz ilçeyi seçtiğinizde konumuza size uygun olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Bu bazit ve hızlı sorgulama işleminin sonunda ilde nöbetçi olan eczaneler hakkında gerekli bilgileri öğrenirsiniz. Diğer eczanelerin çalışma saatleri dışında ve tatil günlerinde nöbetçi eczanelerden ilaçlarınızı satın alabilirsiniz.

Iğdır En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda vatandaşlar çeşitli sağlık ürünlerine ihtiyaç duyabilir. Bu durumlarda görevli olan nöbetçi eczanelere gitmeleri gerekir. İl merkezindeki ya da ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin bilgilerini sitemizde güncel olarak bulunur. Iğdır en yakın nöbetçi eczane adresine ulaşmak için mahalle, sokak ve cadde isimlerine bakabilirsiniz. Bulunduğunu ilçeyi seçerek size yakın olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Diğer eczanelerin kapalı olduğu saatlerde ve tatil günlerinde acil sağlık ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Adresine yakın eczaneyi seçerek kolayca ulaşım sağlarsınız. İlaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli tıbbi ürünleri nöbetçi eczanede bulabilirsiniz.

Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Ülkemizdeki nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda vatandaşların sağlık ürünlerine ulaşmasını sağlar. Iğdır nöbetçi eczane çalışma saatleri sayesinde 7 gün 24 saat ilaçlarınızı alabilirsiniz. Normal eczanenin kapandığı 19:00’dan açıldığı 09:00’a kadar olan sürede nöbetçi eczaneler açık olur. Aynı zamanda Pazar günleri ve resmi bayram tatillerinde de sadece nöbetçi eczaneler vatandaşlara hizmet verir. Bu zamanlarda tam gün açık olan nöbetçi eczanelerden gerekli tıbbi ürünlerinizi satın alabilirsiniz. Acil durumlarda bile sağlık ürünleri nöbetçi eczaneler aracılıyla ulaşabilirsiniz. Ülkemizin her ilindeki vatandaşların ilaç ve tıbbi malzemeleri gece gündüz fark etmeden nöbetçi olan eczanelerde bulabilir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler resmi tatil ilan edilmiş olan zamanlarda kapalı olur. Ayrıca bayram öncesi olan arefe gününde öğlen saatine kadar açık kalırlar. Kurban ile Ramazan Bayramları ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos gibi tarihlerden vatandaşlar illerinde görevli olan nöbetçi eczaneye gitmelidir. Dini ve milli bayram günlerinin dışında Pazar günleri de eczaneler hizmet vermez. Bu tarihlerde gerekli olabilecek ilaç ve tıbbi ürünlerinizi nöbetçi olan eczaneleri kontrol ederek alabilirsiniz. Ülkemizdeki 81 ilin nöbetçi eczaneleri hakkında detaylı bilgiye listelerimizden ulaşabilirsiniz. İl ve ilçe seçimlerinizi yaparak bayramdalar da ihtiyaçlarınızı karşılarsınız.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatlerinde vatandaşlara hizmet verir. Normal eczaneler hem hafta içi hem Cumartesi gününde bu saatlerde açık olur. Öğlen molası olmayan eczanelere 09:00 ile 19:00 arasında istediğiniz zaman gidebilirsiniz. Pazar günü ve bayram tatillerinde kapalı olan eczaneler yerine nöbetçi eczaneler vatandaşlar için hizmet verir. Adresinize yakın bir nöbetçi eczaneden ilaç, tıbbi cihaz ve ürünler satın alabilirsiniz. Eczanelerin kapattığı 19:00’dan sonra da nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Bu şekilde tıbbi ürünlere istediğiniz zaman ulaşarak sağlığını korumaya devam edebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Ülkemizde eczaneler 09:00 ile 19:00 saatlerinde Cumartesi günleri de çalışır. Hafta içi olduğu gibi Cumartesi günü de bu saat aralığında her eczaneden ilaç alabilirsiniz. Hafta içi zamanlarda uygun olmayan kişiler Cumartesi günler 09:00 ile 19:00 arasında eczaneden sağlık ürünlerini satın alabilir. Cumartesi akşamından Pazartesi sabahına kadar olan sürede ise nöbetçi olan eczaneye gitmelisiniz. İl merkezi ya da ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri öğrendikten sonra ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’deki 81 ildeki nöbetçi eczanelerinin ismini, adresini ve iletişim numarasını sitemizde görebilirsiniz. Nöbetçi eczaneye kolayca ulaşır ve bu şekilde hiçbir zaman sağlınızı aksatmamış olursunuz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi vatandaşlara reçeteli ya da reçetesiz ilaç satmaktır. Eczacılar hastalara karşı sabırlı davranmalıdır. Eczacılık bölümünde 5 yıl okuyan ve 6 ay staj yapan kişiler eczacılık yapabilir. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Eczanedeki ilaçların düzenli şekilde raflara yerleştirilmesi gerekir.
 • Hastanın sağlık ve kimlik bilgileri saklı tutulmalıdır.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olup olmadığı kontrol edilir.
 • Hastaya ilaçlarının yan etkileri anlatılır.
 • Hastaya ilacın kullanım şekli ve saklama koşulları açıklanır.
 • Tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz almak isteyenlere bilgi verilir.
 • Tıbbi cihazların kullanım şekli hastaya gösterilir.
 • Sağlık problemi olan kişilere reçetesiz ilaç satılabilir.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Eczaneye gelen hastanın tansiyonu ölçülebilir.
 • Depodaki ilaçların uygun sıcaklıkta saklanması sağlanır.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar düzenlenir.
 • Son kullanım tarihi geçmiş olan ürünler imha edilir.
 • Haftalık ve aylık eczane dosyaları tutulur.
 • Baş eczacı diğer çalışanların izin günlerini ayarlayabilir. Hastane komitelerine katılabilir. Doktor ve hemşirelere uygun tedavi yöntemleri için danışmanlık yapabilir. Eczanedeki genel düzenden sorumlu olur. Eczane personellerinin görevlerini doğru şekilde yerine getirmesini sağlamalıdır.

Iğdır Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ülkemizdeki Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan sınır illerden biri Iğdır’dır. İl merkezi ile birlikte toplam 4 ilçesi bulunur. Bu şehirde yaşayan vatandaşlarımız farklı ilçelerinde nöbetçi eczane bulabilir. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda sağlık ürünlerine nöbetçi olan eczaneden ulaşırsınız. Sitemizde bilgilerini görebileceğiniz Iğdır nöbetçi eczane ilçeleri şu şekildedir:

 • Aralik
 • Merkez
 • Tuzluca

Bu ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin adını, adresini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Sitemizdeki nöbetçi eczane listeleri doğru bilgilerle özenle hazırlanır. Bu listelere güvenerek kolayca nöbetçi eczaneye ulaşmanız mümkündür. 81 ilde görev yapan nöbetçi eczanelerin detaylarını internet adresimizde inceleyebilirsiniz.