Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Hatay Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Hatay Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 2
İl Görüntülenme : 117550
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Hatay Nöbetçi Eczane

Hatay Akdeniz Bölgesinde yer alan ve büyükşehir belediyesi unvanına sahip illerden biridir. Hatay nöbetçi eczane konusunda sıkıntı yaşamayan illerden biridir. Her ilçesinde nöbetçi eczane bulunur. Hatay nöbetçi eczane listesini inceleyebilir ve size en yakın olanı bulabilirsiniz. İlin 2020 sonu itibariyle sahip olduğu nüfus 1.659.320’dir. İl bulunduğunu konum sayesinde tarih boyunca ticarette etkili bir bölge olmuştur. Tarım alanları ve sanayi bölgesi ile üretim alanında önemli bir role sahiptir. Ayrıca ülkenin 3. Büyük limanına sahiptir. Sağlık hizmetleri konusunda da oldukça gelişmiş bir ildir. 15 devlet hastanesi bulunur ve bunlardan 4 tanesi ağız ve diş sağlığı merkezidir. Bunun dışında 10 tane özel hastane hizmet verir.

Hatay Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczane arayan kişiler kendilerine en yakın olanı tercih ederler. Hatay nöbetçi eczane nerede diye soranlar için gerekli adres bilgileri listemizde yer alır. Sitemizde bulunan illerin nöbetçi eczane listeleri günlük olarak değişir. Çalışma saatleri dışında veya tatil günlerinde eczaneye gitmeniz gerekiyorsa Hatay ilinde yer alan nöbetçi eczane listesini inceleyebilirsiniz. İl merkezi ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Mahalle, sokak ya da cadde isimlerini kontrol ederek kolayca eczane adresine ulaşabilirsiniz. Reçete edilen ilaçları ya da tıbbi cihazlar nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz.

Hatay Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemizde her ilin nöbetçi eczanelistesi bulunur. Bulunduğunuz il ya da ilçedeki nöbetçi eczaneadreslerine kolayca ulaşabilirsiniz.Sitemize girdikten sonra bulunduğunuz ili seçmeniz yeterlidir. Hatay ilinde bulunan ziyaretçilerimiz de bu şekilde çalışan nöbetçi eczane listesini görebilir. Hatay nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabına kolayca ulaşabilirsiniz. Gerekli olan adres bilgileri ile listelenen eczanelerden birine gidebilirsiniz. Türkiye’nin 81 ilinde bulunan nöbetçi eczaneleri bu şekilde sorgulayarak hemen öğrenebilirsiniz. Açık adresler sayesinde nöbetçi eczaneye ulaşırsınız. Bu şekilde gerekli ilaçlarınızı alır ve kullanımları hakkında detaylı bilgiyi eczacıdan öğrenebilirsiniz.

Hatay En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Hatay en yakın nöbetçi eczane listesi sayfamızda bulunuyor. Listede eczane isimleri ve açık adresleri yer alır. Buradan konumunuza en yakın olan nöbetçi eczaneyi öğrenebilirsiniz. Eczanenin açık adresi sayesinde kolay şekilde bulur ve sağlık ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun size en yakın nöbetçi eczaneyi listemizden görebilirsiniz. Farklı il merkezlerindeki ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneler her gün yenilenen listelerimizde yer alır. Konumunuza en yakın olan eczanenin mahalle, sokak ya da cadde ismine listelerden ulaşabilirsiniz. Nöbetçi eczane telefonu ve varsa e-mail gibi diğer iletişim bilgileri de listelerimizde bulunur.

Hatay Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Hafta içi ve cumartesi eczaneler sabah 09:00 ile 19:00 arasında hizmet verir. Bu saatler bazı illerde değişiklik gösterebilir. Eczaneler cumartesi mesai bitiminden pazartesi mesai bitimine kadar kapalı kalır. Bu zamanlar içinde eczaneye gitmesi gereken vatandaşlar nöbetçi eczanearayışına girer. Nöbetçi eczaneler 09:00 ile 19:00 olan haftalık mesai saatleri dışında çalışır. 7 gün 24 saat boyunca nöbetçi eczaneden ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Hatay nöbetçi eczane çalışma saatleri de bu 7 gün 24 saat içindedir. Ayrıca Pazar günleri de nöbetçi eczaneden ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Diğer eczanelerin kapalı olduğu saatlerde nöbetçi eczaneler faaliyet gösterir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayram gibi resmi tatillerde hizmet vermez. Milli ve dini bayramlarda nöbetçi eczane dışındaki eczaneler kapalı olur. Normalde hafta içi ve cumartesi çalışan eczaneler bayram günlerinde kapalıdır. Bu günlerde ilaç almak isteyen kişilerin nöbetçi eczaneye gitmesi gerekir. Nöbetçi eczane tam gün çalışarak vatandaşlara resmi tatillerde de hizmet verir. Bayram zamanında ve Pazar günlerinde kapalı olan eczanenin yerine nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Nöbetçi eczane listeleri her gün yenilenir. Sitemizde bulunan listeleri takip ederek eczane adreslerine ulaşabilirsiniz. İlaç ve tıbbi cihaz gibi ihtiyaçlarınızı il ve ilçelerdeki nöbetçi eczane listelerine bakarak tatil günlerinde de karşılayabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Güncel olarak belirlenen çalışma saatleri 09:00 ile 19:00 arasındadır. Hafta içi ve cumartesi 09:00’da açılan eczaneler 19:00’ da kapanır. Pazar günleri ve bayram tatillerinde ise faaliyet göstermezler. Eczanelerin mesai saatleri dışında bir ihtiyacınız olduğunda nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Pazar günleri ve bayram zamanında ilinizde bulunan nöbetçi eczaneleri kontrol ederek tıbbi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Nöbetçi eczaneler öğlen molalarını bile kapsayan uzun çalışma saatlerine sahiptir. Hafta içi ve cumartesi sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasında her eczaneye gidebilirsiniz. Fakat Pazar ve tatil günlerinde il ya da ilçenizde bulunan nöbetçiyi kontrol ederek eczaneye gidebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içi ve cumartesi günleri çalışır. Mesai saatleri dışında ve haftanın tatil günü sayılan Pazar günü çalışmazlar. Aynı zamanda dini ya da milli bayram sayılan ve resmi tatil olan günlerde de hizmet vermezler. Cumartesi günü eczanelerin çalışıp çalışmadığı vatandaşlar tarafından merak edilebilir. Cumartesi eczaneler hafta içi mesai saatlerinde olduğu gibi 09:00’da açarlar ve akşam 19:00’ a kadar çalışırlar. Bunun dışında nöbetçi eczaneler tam gün hizmet verir. Tatil günlerinde ve çalışma saatleri dışında nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca çalışan bu eczaneler tıbbi ihtiyaçlarınızı karşılar. Cumartesi gecesi ya da Pazar günü nöbetçi eczaneden ilaçlarınızı alabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler temelde tıbbi ürünlerin tedarik edilmesinden ve vatandaşa ulaşmasından sorumludur. İlaç ve tıbbi cihaz gibi ürünlerin yasal ve güvenilir şekilde satışını yapar. Eczanede çalışan eczacı doktor tarafından yazılan reçeteleri kontrol ederek ilaçları hastaya satan kişidir. Aynı zamanda ilaçların kullanımı hakkında detaylı bilgiyi de hastaya vermesi gerekir. Eczacılık bölümünde eğitim göre kişiler bu mesleği yapabilir. Mezun olup stajlarını tamamlayan kişiler kendi eczaneleri açma hakkına sahip olur. Eczane ve eczacıların görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Eczanede yer alan ilaçların uygun şekilde saklanmasından sorumludur.
 • Eksilen ilaçları yenilemesi gereklidir.
 • Hasta reçetesinin yasal ve uygun olduğu kontrol edilmelidir.
 • Hastayı ilacın yan etkileri ve kullanımı hakkında bilgilendirmelidir.
 • Doktorun reçetelendirdiği ilaç hakkında gerekli olan her bilgiyi hastaya söylemelidir.
 • Tansiyon başta olmak üzere kilo ve boy ölçümü yapılmasına imkan tanırlar.
 • Eczaneye gelen hastanın sağlık durumuna göre reçeteye gerek duyulmadan satılan ilaçlardan verebilir.
 • Tansiyon aleti gibi birçok tıbbi cihaz hakkında yeterli bilgiyi hastaya vermelidir.
 • Eczane dosyalarının hazırlanmasından sorumludurlar.
 • Baş eczacılar eczanedeki ilaç düzeni, çalışma saatleri ve izin gibi durumları yönetirler.

Hatay Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Hatay’ın ilçelerinde bulunan nöbetçi eczanelerin güncel bilgisini sitemizden takip edebilirsiniz. Hatay nöbetçi eczane olan ilçelerini ve adres bilgilerini inceleyebilirsiniz. Ardından bulunduğunuz ilçedeki nöbetçi eczaneyi kolay bir şekilde bulursunuz. Hatay’da ulaşabileceğiniz nöbetçi eczane illeri şu şekildedir:

 • Aktepe Hassa
 • Altınözü
 • Antakya - Defne
 • Arsuz
 • Belen
 • Denizciler İskenderun
 • Dörtyol
 • Erzin
 • Hassa
 • Iskenderun
 • Kırıkhan
 • Kumlu
 • Payas
 • Reyhanlı
 • Samandağ
 • Serinyol Antakya
 • Yayladağı

Hatay ilimizin her ilçesinde nöbetçi eczane bulunur. Resmi ve dini bayramlarda ya da tatil günlerinde ihtiyaçlarınızın bu illerdeki eczanelerden karşılayabilirsiniz.