Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Düzce Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Düzce Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 11
İl Görüntülenme : 115521
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Düzce Nöbetçi Eczane

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan illerinden biri Düzce’dir. Batı Karadeniz Bölümü’ndeki ilde 2020 yılı verilene göre 395.679 kişi bulunur. Bu nüfusun büyük bir çoğunluğu Merkez’dedir. Düzce’de 8 ilçe ve 10 belediye vardır. İlde yaşayan vatandaşlar orman ürünler, tekstil, sanayi ve ticaret gibi sektörlerle ilgilenir. Düzce ilindeki bir ilçede nöbetçi eczane bulunabilir. Düzce nöbetçi eczane listelerimizde gerekli bilgileri görebilirsiniz. Bu bilgileri kullanarak eczanelere kolayca ulaşır ve sağlık ürünlerini alırsınız. İnternet adresimizde sadece Düzce nöbetçi eczane listesi bulunmaz. Ülkemizin 81 ilindeki vatandaşlarımız kendilerine uygun konumda olan nöbetçi eczaneyi öğrenebilir. Basit sorgulama işleminin ardından nöbetçi eczanenin ismini, adresini ve telefonunu görebilirsiniz.

Düzce Nöbetçi Eczane Nerede?

Vatandaşlarımız normal eczanelerin çalışmadığı zamanlar nöbetçi eczanelere gider. İl merkezi ya da ilçenizdeki nöbetçi eczaneye giderken konumu size uygun olanı tercih edersiniz. Sitemizdeki açık adres bilgileri ile eczaneye ulaşabilirsiniz. Açık adres açıklamasında bulunan mahalle, cadde ve sokak isimleri güncel ve doğrudur. Düzce nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını sitemizde bulabilirsiniz. Mahalle ve sokak gibi adres bilgilerinin yanında telefon numarası da vardır. Eczaneyle yapacağınız telefon görüşmesinde almak istediğiniz ilacın bulunup bulunmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Düzce Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet adresimize girdiğiniz karşınıza 81 ilimizin listesi çıkar. Nöbetçi eczanelerini öğrenmek istediğiniz ili bu listeden seçebilirsiniz. Seçtiğiniz ilde nöbetçi olan eczanelerin detaylı bilgili listelenir. Bu listelerde nöbetçi eczanenin adını, adresini ve iletişim numarasını görebilirsiniz. Düzce nöbetçi eczane nerede diye merak eden vatandaşlarımız sorgulama yapabilir. Düzce ilini seçtikten sonra ilçenizi de tercih edebilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeyi seçerseniz konumu size yakın olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Bu basit sorgulama işlemi sayesinde nöbetçi olan eczaneleri kolayca öğrenir ve gerekli ilaçlarını alabilirsiniz.

Düzce En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ilaç, tıbbi cihaz ve ürünler nöbetçi eczanelerden satın alınır. Bazen vatandaşların acil olarak sağlık ürünlerine ihtiyacı olabilir. Bu durumlarda kendilerine en yakın eczaneye hızlıca ulaşmak isterler. Bu nöbetçi eczanelerin adresini listelerimizde görebilirsiniz. Düzce en yakın nöbetçi eczane adresini il ve ilçe seçimleri yaptıktan sonda öğrenebilirsiniz. Açık adres üzerindeki mahalle ve cadde gibi bilgiler sayesinde size en yakın konumda bulunan eczaneye ulaşabilirsiniz. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında, Pazar günlerinde ve resmi tatil zamanlarında herhangi bir tıbbi ürünü nöbetçi eczane sayesinde temin edebilirsiniz.

Düzce Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Her ilimizdeki nöbetçi eczane diğer eczanelerin çalışmadığı zamanlarda vatandaşlara sağlık ürünleri satışı yapar. Hafta içi ve Cumartesi gününde 09:00 ile 19:00 saatleri dışında ilaç almanız gerektiğinde nöbetçi olan eczaneye gidebilirsiniz. Düzce nöbetçi eczane çalışma saatleri diğer illerde olduğu gibi 19:00’da başlayarak 09:00’a kadar devam eder. Düzce’deki vatandaşlarımız nöbetçi eczaneye gitmeden önce sitemizi inceleyebilir. Aynı zamanda nöbetçi eczane çalışma saatleri Pazar günleri ve bayram tatili zamanlarında tam gün şeklinde ayarlanır. Bu şekilde vatandaşların 7 gün ve 24 saat boyunca ilaç ve tıbbi cihaz gibi çeşitli ürünlere ulaşması sağlanır. Ülkemizin 81 ilinde görevli olan nöbetçi eczaneler sağlık ihtiyaçlarının kesintisiz olarak karşılanmasında etkili olur.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Ülkemizde resmi tatil ilan edilmiş olan günlerde eczaneler hizmet vermez. Ramazan ile Kurban Bayramı ve 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi günlerde eczaneler kapalıdır. Ayrıca bayram tatillerinden önceki arefe günlerinde öğlen saatine kadar açık olurlar. Bu dini ve milli bayram zamanlarının yanında Pazar günleri de normal eczaneler kapalı olur. İlinizde normal eczanelerin kapalı olduğu bayram zamanlarında nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Bayram zamanlarında gerekli olabilecek sağlık ürünlerini sitemizden öğrendiğiniz nöbetçi eczanelere giderek satın alabilirsiniz. Acil durumlarda bile ihtiyaçlarını sitemiz listelerimiz yardımıyla karşılayabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00 ve akşam 19:00 arasında faaliyet gösterir. Çalışma düzenlerinde öğlen molası olmadığı için mesai bitene kadar istediğiniz saatte eczaneden ürün alabilirsiniz. Normal eczaneler vatandaşlar için hem hafta içi hem Cumartesi günleri 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet verir. Bu çalışma saatleri dışında ise ilinizde görev yapan nöbetçi eczanelere gitmelisiniz. Reçeteli ya da reçetesiz ilaç, tıbbi cihaz ve ürünlerinizi nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Nöbetçi eczaneler sayesinde vatandaşlar her koşulda kolayca tıbbi ürünlere ulaşır. Pazar günleri ve bayram zamanlarında da nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Hafta içi vatandaşlara hizmet veren eczaneler Cumartesi günleri de açıktır. 09:00 ile 19:00 saatleri arasında Cumartesi günleri eczaneden tıbbi ürünlerinizi alabilirsiniz. Hafta boyunca sadece Pazar günlerinde kapalı olurlar. Öğlen molası vakti olmadığı için 09:00 ve 19:00 çalışma saatleri içinde size uygun her zamanda eczaneye gidebilirsiniz. Cumartesi kapanan ve Pazartesi açılacak olan normal eczaneler yerine nöbetçi eczaneler açık kalır. Bu zaman aralığında oluşan acil sağlık ihtiyaçlarında nöbetçi olan eczanelerin bilgilerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler vatandaşlarıma reçeteli ya da reçetesiz ilaç temini sağlar. Eczacılık bölümünde 5 yıl okuyan ve 6 aylık stajını bitiren kişiler eczacılık yapabilir. Eczanelerin görevleri şu şekildedir:

 • Eczanenin düzenli ve temiz tutulması gerekir.
 • Hasta kimlik ve sağlık bilgileri kimseyle paylaşılmaz.
 • Hastaya ilaçların günlük kullanım şekli ve saklama koşulları anlatılır.
 • Hasta ilacın oluşturabileceği yan etkileri hakkında uyarılır.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal olup olmadığını kontrol edilir.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihaz almak isteyenlere bilgi verilir.
 • Tıbbi cihazların nasıl kullanılacağı anlatılır.
 • Eczaneye gelen hastaya tansiyon ölçümü yapılabilir
 • Depodaki ürünlerin stok durumu takip edilir.
 • Eksilen tıbbi ürünler için gerekli sipariş verilir.
 • Eczanedeki ürünler uygun sıcaklık koşullarında saklanır.
 • Hasta profili ve reçete gibi bilgilerle eczane dosyası tutulur.
 • Kullanım tarihi geçen ürünler için imha işlemi yapılır.
 • Sağlık problemi yaşayan hastalara reçetesiz ilaç satışı yapılabilir.
 • Hastalara karşı sabırlı olmak gerekir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlarla ilgili düzenleme yapılır.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Bunların dışında baş eczacı olan kişilerin de görevleri vardır. Diğer personellerin görevlerini yerine getirmesini sağlar. Aynı zamanda personellerin çalışma saatlerini ve izinlerini ayarlayabilir. Eczanedeki genel düzeninin korunmasını sağlar. Baş eczacı hastane komitesinde yer alabilir. Doktor ve hemşireler için uygun ilaç tedavilerinde danışmanlık yapabilir.

Düzce Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Düzce ülkemizin Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunur. Merkez’le birlikte toplam 8 ilçesi vardır. Bu ilçelerin çoğunda rahatlıkla nöbetçi eczane bulunabilir. Sitemizde il merkezi ya da ilçelerdeki nöbetçi eczane listelerini görebilirsiniz. Düzce nöbetçi eczane listelerini kontrol ettikten sonra size yakın eczaneye gidebilirsiniz. Düzce ilindeki vatandaşlarımız sitemizde şu ilçelere göz atabilir:

 • Akçakoca
 • Çilimli
 • Cumayeri
 • Gölyaka
 • Gümüşova
 • Kaynaşlı
 • Merkez
 • Yığılca

Bu ilçelerden birini seçerek nöbetçi eczanelerin adını, adresini ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz. Eczane açıklamaları güncel ve doğru bilgilerle hazırlanır. Bu açıklamalar sayesinde nöbetçi eczanelere kolayca ulaşır ve ihtiyacını olan sağlık ürünlerini alırsınız.