Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Denizli Nöbetçi Eczane Listesi

23 Mayıs 2024 Denizli Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 23
İl Görüntülenme : 114995
Liste Güncelleme Tarihi : 23 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Denizli İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Denizli Nöbetçi Eczane

Denizli nöbetçi eczane il genelinde mesai saati tamamlanan eczanelerin yerine görev alır. İlde yer alan hem hastane hem de sağlık merkezlerinin sayısı nüfusa göre arttırılmaktadır. Denizli ilinin toplam nüfusu 1.028 milyondur. İlde yer alan sağlık merkezlerinin ve hastanelerinin sayısı 33’tür. Denizli nöbetçi eczane diğer eczaneler ve sağlık kurumları ile birlikte pandemi döneminde de kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir. Vatandaşlar gece acillere giderek ihtiyaç duydukları ilaçları eczanelerden kolay bir şekilde temin edebilir.

Denizli Nöbetçi Eczane Nerede?

Denizli nöbeti eczane nerede diyenler için listemiz güncel hali ile sitemizde yer almaktadır. Vatandaşlar öncelikle yaşadıkları ili listeden seçmelidir. Ardından o gün için nöbetçi olan eczanelerin isimleri tek tek listelenir. Gece ve hafta sonları hizmet veren nöbetçi eczanelerin takibini günlük olarak yaptığınız zaman güncel listenin de kolayca farkında olabilirsiniz.

Denizli Nöbetçi Eczane Sorgulama

Denizli nöbetçi eczane nerede sorgulaması oldukça kolaydır. Başka herhangi bir sorgu işlemine gerek kalmadan sayfamızdaki listeden istediğiniz nöbetçi eczanenin bilgisine ulaşabilirsiniz. Üstelik adres bilgileri ile birlikte iletişim numaraları da yer alır. Bu sayede aklınıza herhangi bir şey takıldığında eczaneye gitmeye gerek duymadan zahmetsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sorgulama işlemi saniyeler içinde tamamlanır.

Denizli En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Denizli en yakın nöbetçi eczane listesi her gün sitemizde yenilenir. Yenilenen liste sayesinde sizler de kendi bulunduğunuz ilçede hangi yakın eczanenin olduğunu çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sitemizde yer alan listemizdeki adreslerden en yakın olanı seçtikten sonra navigasyon yardımı ile gitmek istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz.

Denizli Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Denizli nöbetçi eczane çalışma saatleri akşam 19:00 itibari ile başlar. Mesaisini tamamlayan eczacılar görevlerini nöbetçi eczanelere teslim eder. Tüm gece boyunca açık olan eczacılar kesintisiz bir şekilde hizmet verir. Pazar günleri ise 24 saat açıktırlar. Bunun sebebi diğer eczacılar cumartesi günü çalışırken pazar günleri kapalıdır. Bu yüzden de nöbetçi eczacılar pazar günleri hem gece hem de gündüz hizmet vermektedir. Ayrıca nöbetçi eczaneler resmi tatillerde de hizmet verir. Böylece vatandaşlar ilaçlarını almak istediklerinde istedikleri saat imkan bulabilir.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler bayramlarda açık olmaz. Bayramdan önceki gün mesailerine yarım gün şeklinde devam ederler. Öğleden sonra mesaileri son bulur. Eczaneler bayram ve diğer tatillerde resmi dairelerdeki gibi tatil sistemini uygular. Ülkede yer alan tüm eczanelerde aynı tatil sistemi geçerlidir. Bayramda tatil olan eczanelerin yerine nöbetçi olanlar hizmet verir. Bayramdan sonraki ilk gün eczacılar yeniden mesaiye başlar. Hem Kurban hem de Ramazan Bayramı’nda aynı çalışma sistemi geçerlidir.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Eczane çalışma saatleri ülke genelinde benzerdir. Sabahları 08:30 ile 09:00 arasında mesaiye başlar.Tüm gün boyunca açık olan eczaneler akşam 19:00 itibari ile kapanır. Hafta sonları sadece cumartesi günü açık olan eczaneler aynı mesai saatleri ile devam eder. Bunun yanı sıra pazar günleri kapalıdır.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler cumartesi günü hizmet verir. Cumartesi günleri hangi eczanelerin açık olduğunu ilinizi seçerek sayfamız üzerinden kontrol edebilirsiniz. Cumartesi günleri eczaneler açık olsa da akşam mesai bitiminin ardından kapanır. Bu sırada nöbetçi eczaneler çalışır.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczacılar sağlık sektöründe hizmet veren temel kuruluşlardan biridir. Vatandaşların ilaç ihtiyaçlarını karşılamakla görevli olan eczacıların birtakım görev ve sorumlulukları da bulunur. Eczacıların yapması gereken görevler şöyledir:

 • Her meslekte olduğu gibi eczacılık mesleğinde de insanlara karşı saygılı olunması gerekir. Hizmet sektörünün temel taşlarından olan meslek grubu müşterilerin istedikleri talepleri nazik bir şekilde yerine getirmelidir. Bunun yanı sıra adaletli ve eşitlikçi tavırda olmak da mesleki sorumluluklar arasındadır.
 • Eczanelerde tertip ve düzenden sorumludur. Raflardaki düzeni sağlarlar. İlaçların kolayca bulunabilmesi için raf düzenine dikkat ederler. Eczanede temizlik konusunda başka personel bulunmuyorsa hem temizlik hem de hijyen açısından da sorumlulukların yerine getirilmesi gerekir. Pandemi dönemi ile birlikte artan hijyen kurallarının da sağlanması ve müşterilere sağlık hizmeti ile birlikte virüsün yayılmasını engellemek için çalışmalar yapılması gerekir.
 • Eczacılar çeşitli alanlarda da çalışabilir. Hastanelerde çalışan eczacılar, sahada çalışan eczacılar ve diğer alanlarda çalışan eczacılar farklı farklı kategoride değerlendirilir. Her birinin alanı ile ilgili sorumlulukları özveri ile yerine getirmesi gerekir.
 • Eczanelerde ilaçların son kullanma tarihlerine son derece dikkat edilmelidir. Son kullanma tarihi geçmiş olan ilaçların raftan toplanması ya da toplatılması önemlidir. Aksi takdirde hastalara tarihi geçmiş ilaçlar satıldığında hem suç işlememiş olur hem de hastaların sağlıkları tehlikeye atılır.
 • Hastalar ilaçlarını almaya geldiklerinde reçeteleri ile birlikte gelir ya da reçetesiz şekilde ilaç talep eder. Hangi ilacın reçete ile satılıp hangisinin satılmadığını bilmek eczacıların görevidir. Bazı ilaçlar reçete ile satılsa da kırmızı ya da yeşil reçete olması gerekir. Bu ilaçlar psikoloji tedavi gören hastalar içindir. Hiçbir şekilde reçetesiz olarak satılmaz.
 • İlaçların kullanma talimatları konusunda bilgi verilmelidir. Her ilacın hangi yolla alınması gerektiğini eczacılar bilir. Bunun yanı sıra hangi maddeler ile yan etkiler yapacağı ile ilgili de bilgi verilmelidir. Bazı ilaçlar besinlerden birkaçı ile birlikte tüketildiğinde zehirlenme olaylarına sebep olur. Eczacılar bu konuda da hastalara bilgilendirme yapmalıdır.
 • Fizik tedavi gören ya da medikal malzeme almak isteyen hastalar için yardımcı olurlar. Hangi aletin ya da ekipmanın hangi hastalığa iyi geldiği ile ilgili bilgilendirme yapılır. Eczanelerde satılan takviye olan ilaçlar vardır. Bu ilaçlar reçetesiz olarak satılır ve genelde vücuda direnç ve vitamin sağlanması içindir. Eczacılar hangi yaş grubunda hangi takviye verici ilacın kullanılacağı ile ilgili detaylı bilgileri de vermelidir.
 • Her hasta kişisel bilgilerini paylaşmış olur. Hastalar T.C. kimlik numaralarını da verirler. Fakat bu bilgilerin tamamı gizli kalmalıdır. Bu bilgiler kişisel verilerin korunması ile güvencededir. 3. kişiler ile paylaşılması yasaktır. Bunun yanı sıra eczacılar kendileri ile paylaşılan herhangi bir sağlık sorununu da kimse ile paylaşmamalıdır. Hastaların özelinde olan durumlar sadece ikisi arasında kalmalıdır.
 • Eczanelerde ilaçların listesini tutarlar. Bu listede gelen ve satılan ilaçların isimleri ve sayıları yer alır. Musahabe işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yapılması da sorumluluklardandır.
 • İlaçların nasıl yan etkiler vereceği ile ilgili hastalara bilgi verilir. Yan etkilerinin görülmesi halinde hastaların doktora başvurması gerektiği de hatırlatılır.
 • Reçetesiz verilen ağrı kesiciler, vb. gibi ilaçlar kontrollü ve yaşa uygun şekilde satılmalıdır.

Denizli Nöbetçi Eczane Hangi İlçede Var?

Denizli nöbetçi eczane tüm ilçelerde yer alır. Denizli ilinde merkezde ve ilçelerde bulunan eczaneler ile her daim ilaç hizmeti alabiliriler. Denizli ilinde bulunan ilçeler şunlardır:

 • Tavas
 • Acıpayam
 • Serinhisar
 • Babadağ
 • Sarayköy
 • Baklan
 • Merkezefendi
 • Bekilli
 • Kale
 • Beyağaç
 • Honaz
 • Bozkurt
 • Güney
 • Buldan
 • Çivril
 • Çal
 • Çardak
 • Çameli

Yaşadığınız ilçede yer alan eczanelerin tüm bilgileri en güncel haliyle bulunur. Bu listeden kontrol edip ihtiyacınız olan ilaçları alabilirsiniz.