Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Bayburt Nöbetçi Eczane Listesi

23 Mayıs 2024 Bayburt Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 1
İl Görüntülenme : 254089
Liste Güncelleme Tarihi : 23 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Bayburt İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Bayburt Nöbetçi Eczane

Bayburt Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alır. 3 ilçesi bulunan il 2020 yılı verilerine göre 81.910 kişilik nüfusa sahiptir. Bu nüfusun çoğu merkez ilçesinde bulunur. Bayburt’ta yaşayan vatandaşlar çoğunlukla tarım ve hayvancılıkla geçim sağlar. Bunun dışında el sanatları alanın gelişmiş bir şehirdir. İpek ve baharat yolu üzerindeki bir yer olduğu için kültürel ve tarihsel olarak zenginliklere sahiptir. Bu ekonomik ve kültürel ögelerin dışında sağlık alanında çeşitli kurumlarla vatandaşlara hizmet sağlanır. İnternet adresinizde Türkiye’nin 81 ilinde nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgi vardır. Bayburt nöbetçi eczane arayan kişilerin konumlarına yakın olan eczaneyi sitemizde bulabilir. Nöbetçi eczanenin adını, açık adresini ve telefon numarasını listede görebilirsiniz. Bayburt nöbetçi eczane listesindeki bilgiler güncel ve doğrudur. İnternet adresimiz sayesinde il ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri kolayca bulabilirsiniz.

Bayburt Nöbetçi Eczane Nerede?

Ülkemizde normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda nöbetçi eczaneler açık olur. 81 ilimizdeki nöbetçi eczaneleri sitemizden görebilirsiniz. Bayburt ilindeki vatandaşlarımız da kendilerine yakın olan eczaneyi bulabilir. Bayburt nöbetçi eczane nerede diye soranlar listelerdeki açık adres bilgisinden yararlanır. Açık adreste bulunan mahalle, cadde ve sokak gibi bilgilerle eczaneye gidebilirsiniz. Normal eczanelerin çalışmadığı saatlerde ihtiyacınız olan sağlık ürünlerini nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Aynı zamanda eczanenin telefon numarasını arayarak almak istediğiniz ilacın stokta bulunup bulunmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bayburt Nöbetçi Eczane Sorgulama

İlinizde ya da ilçenizde bulunan nöbetçi eczaneleri sitemizde sorgulayabilirsiniz. İnternet adresimizin ana sayfasında karşınıza ilk olarak ülkemizdeki 81 il çıkar. Nöbetçi eczanelerini öğrenmek istediğiniz ili seçebilirsiniz. İsteyenler bulundukları ilçeyi de seçerek daha detaylı arama yapabilir. Bayburt nöbetçi eczane nerede diye merak edenler sitemizden sorgulama yapabilir. Sorgulama sonucunda nöbetçi olan eczanenin ismini, adresini ve telefonunu öğrenirsiniz. Normal eczanelerin kapalı olduğu saatlerde ve tatil günlerinde bile nöbetçi olan eczanelerden sağlık ürünlerinizi alabilirsiniz. Bu sayede sağlınızı aksatmanıza gerek kalmaz.

Bayburt En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Eczanelerin çalışma saatleri dışında ve tatil günlerinde nöbetçi eczanelerden ilaç satın alınabilir. Acil sağlık ihtiyaçlarınızı karşılamak için konumunuza yakın bir nöbetçi eczaneye gitmek istersiniz. Bu durumda listelerimizdeki açık adres bilgileri size yardımcı olur. Mahalle ve cadde bilgilerini dikkate alarak konumunuza yakın olan nöbetçi eczaneye gidebilirsiniz. Bayburt en yakın nöbetçi eczane adresine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Siteden ilçenizi seçerek size yakın olan eczanelerin bilgilerini görebilirsiniz. Sadece Bayburt’ta yaşayan vatandaşlarımız değil her şehirdeki vatandaşımız kendine yakın eczaneye gidebilir. İlaç, tıbbi cihaz ve malzeme gibi çeşitli sağlık ürünlerini nöbetçi eczanelerde bulabilirsiniz.

Bayburt Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında nöbetçi eczaneler vatandaşların sağlık ürünleri alabilmesini sağlar. Normal eczanelerin kapattığı akşam 19:00’da nöbetçi olan eczaneler açılır ve sabah 09:00’a kadar hizmet verir. Hafta içi ve Cumartesi günüde nöbetçi eczanelere 19:00 ile 09:00 arasında gidebilirsiniz. Bunun dışında Pazar günleri de tam gün olarak çalışmaya devam ederler. Öğlen molası olmadan şekilde ilaç ve tıbbi ürünlerin satışını yaparlar. Bayburt nöbetçi eczane çalışma saatleri ile vatandaşların sağlık ihtiyaçları aksamaz. Bayburt dahil her ilimizdeki nöbetçi eczane çalışma saatleri ile 7 gün 24 saat hizmet verilir. Bayram tatillerinde kapalı olan eczaneler yerine de normal eczanelere gitmeniz gerekir. Sitemizdeki listelerden yararlanarak il merkezi ya da ilçedeki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler resmi bayram günlerinde kapalı olur. Bayram tatillerinden önceki arefe gününde ise öğlene saatine kadar açıktırlar. Kurban ile Ramazan Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi milli bayramlarda eczaneler hizmet vermez. Onların yerine illerdeki görevli olan nöbetçi eczaneler vatandaşlara hizmet sağlar. Bayram günlerinde ilaç, tıbbi cihaz ya da tıbbi ürünleri nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz. İnternet adresimizde il ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneler hakkında detayları öğrenebilirsiniz. Adresinize yakın olan bir eczaneye giderek bayram günlerinde bile sağlık ürünlerinizi alabilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasındadır. Bu çalışma saatleri hem hafta içi hem Cumartesi günü için geçerlidir. Herhangi bir öğlen molası olmadığı için istediğiniz saatte eczaneden ilaç almanız mümkündür. Normal eczanelerin açık olduğu 09:00 ile 19:00 saatlerinin dışında sağlık ürünü almak isterseniz ilinizdeki nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Hafta sonunun Pazar gününde eczaneler kapalı olur. Pazar günü ve bayram tatillerinde nöbetçi eczaneler normal eczaneler yerine tam gün olarak çalışır. Ülkemizdeki eczanelerin çalışma saatleri sayesinde vatandaşlarımız gece gündüz demeden sağlık ürünlerine kolaylıkla ulaşabilir.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Ülkemizde eczaneler hafta içinin yanında Cumartesi’de çalışır. Hafta sonu olmasına rağmen cumartesi günü sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatlerinde eczanelerden ilaç alabilirsiniz. Hafta içi günlerde sağlık ürünlerini alamamış kişiler Cumartesi günü eczaneye gidebilir. Normal eczaneler sadece Pazar günü kapalı olur. Cumartesi akşamından pazartesi sabahına kadar herhangi bir tıbbi ürüne ihtiyaç duyarsanız ilinizde ya da ilçenizde görevli olan nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. İnternet adresimizden size yakın olan eczanelerin adres bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu sayede diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ilaçlarınızı nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin temel görevi vatandaşlara tıbbi ürünleri satmaktır. Eczacılık yapmak isteyen kişiler eczacılık bölümünü okumalı ve stajını tamamlamalıdır. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Hastaya yazılan ilacın günlük kullanım şekli anlatılır.
 • Hasta ilaçların saklama koşulları ve yan etkileri konusunda uyarılır.
 • Tansiyon aleti gibi tıbbi cihaz almak isteyenlere gerekli bilgiler verilir.
 • Tıbbi cihazların kullanım şekli hastaya açıklanmalıdır.
 • Hastanın kimlik ve sağlık bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olup olmadığı kontrol edilir.
 • Eczanedeki ilaçların raflara düzenli şekilde yerleştirilmesi sağlanır.
 • Eczanede bulunan tüm ürünlerin stok durumu kontrol edilir.
 • Eksilmiş olan tıbbi ürünler için sipariş verilir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçların düzenlemesi yapılır.
 • Son kullanma tarihi geçen sağlık ürünlerinin imha edilmesi sağlanır.
 • Eczaneye gelen hastanın tansiyonu ölçülebilir.
 • Sağlık sorunu olanlara reçetesiz ilaç satılabilir.
 • Reçete ve hasta profili gibi bilgilerin kaydı tutulur.
 • Hastalara karşı saygılı ve sabırlı davranmak gerekir.
 • Eczane temiz ve düzenli tutulmalıdır.
 • Baş eczacı diğer personellerin çalışma saati ve izin günlerini ayarlayabilir. Hemşireler ve doktorlar için uygun tedavilere danışmanlık yapabilir. Ayrıca eczanenin genel olarak düzenli olmasından ve personellerin görevlerini yapmasından sorumlu olur.

Bayburt Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan illerden biri Bayburt’tur. İlde Merkez, Demirören ve Aydıntepe olarak 3 ilçe bulunur. Bayburt ilinde nöbetçi eczane arayanlar sitemizi kontrol edebilir. Doğru ve güncel açık adres bilgileri sayesinde eczaneye ulaşabilirsiniz. Bayburt nöbetçi eczane listemizdeki ilçeler şunlardır:

 • Demirözü
 • Merkez

Bu ilçelerde bulunan nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve iletişim numaraları listemizde bulunur. Diğer eczanelerin kapalı olduğu günlerde sizde il ya da ilçenizdeki nöbetçi eczanelerden ilaçlarınızı alabilirsiniz. Eczaneye gitmeden önce sitemizde bulunan bilgilere bakabilirsiniz.